Справа № 2- а-760/10
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2010 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах та інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, а також стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення, стягнення доплати громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення
В С Т А Н О В И Л А:
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить суд визнати дії відповідача протиправними та стягнути на її користь 62865,46 грн. доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення та 8906,40 грн. на її користь та на користь її дітей недоплаченої допомоги як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення у звязку з тим, що вони проживають та працює на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.
Позивачка, згідно поданої заяви просить справу слухати у її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.
Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує. Просить слухати справу у відсутність представника.
Встановлено, що позивачка з дітьми проживають в с. Копище Олевського району Житомирської області та працює в Копищанській ЗОШ І-ІІІ ступенів Олевського району, що розташована на території с. Копище Олевського району Житомирської області, яке відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року відносяться до зони гарантованого добровільного відселення, та отримує щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується довідками з місця роботи позивачки, що стверджується відомостями паспорта громадянина України, довідкою з місця проживання, довідкою з місця роботи.
Відповідно до ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні гарантованого добровільного відселення - 40 % процентів від мінімальної заробітної плати та доплата до заробітної плати в розмірі двох мінімальних заробітних плат.
Допомога та доплата до заробітної плати в розмірі передбаченому законом позивачці та її неповнолітнім дітям виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розміри 2.10 грн. на кожного, доплата в розмірі 10.50 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.
З 01 грудня 2008 року по 01 грудня 2009 року позивачці та її неповнолітнім дітям не доплачена допомога як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 8906,40 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачкою, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок проведено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була протягом зазначеного періоду та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.
Крім того, з 01 січня 2000 року по 01 грудня 2009 року позивачці не доплачена доплата до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 62865,46 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачкою, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок проведено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була протягом зазначеного періоду та відповідно до розміру доплати встановленої законом.
Дослідивши та оцінивши докази по справі вважаю, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні гарантованого добровільного відселення 40 % від мінімальної заробітної плати, а також виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати в розмірі двох мінімальних заробітних плат, які встановлені на час виплати. Допомога та доплата нараховуються та виплачуються за місцем роботи та за місцем проживання.
В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірною, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.
Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивачку та її неповнолітніх дітей у їх правах на отримання допомоги та доплати в розмірах зазначених в ст.ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушив їх право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Позовні вимоги позивачки про стягнення допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення та про стягнення доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення підлягає до задоволення частково в сумі 8906,40 грн. та 10728,52 грн. з урахуванням вимог ст. 99 КАС України, яка передбачає річний термін на звернення до суду з даними вимогами. Доказів щодо поважності причин пропуску зазначеного строку позивачем не надано.
Крім того, слід враховувати, що виплати зазначених коштів передбачені законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата допомоги та доплати до заробітної плати позивачці як потерпілій внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Керуючись ст. ст. 11,71,86, 99, 160,161, 186 КАС України та ст. ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “
П О С Т А Н О В И Л А:
Позов ОСОБА_1 в своїх інтересах та інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, а також стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення, стягнення доплати громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області щодо виплати ОСОБА_1 та її неповнолітнім дітям ОСОБА_2 та ОСОБА_3 допомоги та доплати не у відповідності із ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої по АДРЕСА_1 8906,40 грн. допомоги як особі, яка разом з неповнолітніми дітьми проживає на території радіоактивного забруднення.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 92,46 грн. судового збору.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої по АДРЕСА_1 10728,52 грн. доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 107.29 грн. судового збору.
В решті позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області, протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя :