Постанова № 11253848, 15.09.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2010
Номер справи
2а-9212/10/0570
Номер документу
11253848
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У ЛЕНІНСЬКОМУ РАЙОНІ М.ДОНЕЦЬКА ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
  • 2) ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "НІКА"
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 вересня 2010 р. справа № 2а-9212/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Козаченка А.В.

при секретаріШалагіновій М.В.

за участю:

представника позивача Івашкевич В.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька до Приватного підприємства «Ніка» про стягнення штрафних санкцій,

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Ніка» про стягнення штрафних санкцій.

В обґрунтування позову позивач вказав, що за результатами перевірки відповідача щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з врегулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій було складено Акт №0017/05/99/23/30609141 від 15.01.2010р., яким виявлено порушення п.1, 4, 6, 9, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п.2.6 Положення про проведення касових операцій у національній валюті в Україні.

На підставі зазначеного акту перевірки були прийняті рішення про застосування штрафних санкцій від 17.02.2010р. №0000402343 на суму 2920,00 грн. та №0000412343 на суму 10940,25 грн.

Враховуючи часткову сплату, заборгованість відповідача складає 452,11 грн., яка до теперішнього часу не сплачена.

Відповідно до п.11, ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджету та державних цільових фондів суми недоїмки пені, у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На підставі викладеного просив стягнути з відповідача штрафні санкції в сумі 425,11 гривень.

В судовому засіданні представник позивача збільшив позовні вимоги, просив стягнути з відповідача штрафні санкції в сумі 13832,92 грн., нараховані рішеннями про застосування штрафних санкцій на підставі Акту перевірки №0017/05/99/23/30609141 від 15.01.2010р.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до ч.11 ст.35 КАС України, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.

За таких підстав і відповідно до ст. 128 КАС України, суд визнав можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що відповідач 24.11.1999р. зареєстрований Виконкомом Ленінської районної ради м. Донецька як юридична особа, про що зроблений відповідний запис про державну реєстрацію та видане відповідне свідоцтво. Відповідач діє на підставі Статуту та знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Ленінському районі м. Донецька як платник податків.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу України» на податкову службу покладений обовязок контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів, установлених законодавством.

Згідно ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:

1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

2) здійснювати контроль за:

додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;

11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України ( Пункт 11 статті 11 із змінами, внесеними згідно з Законом № 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 )

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач є суб`єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

За результатами перевірки відповідача щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з врегулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій позивачем складено Акт №0017/05/99/23/30609141 від 15.01.2010р., яким виявлено порушення п.1, 4, 6, 9, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п.2.6 Положення про проведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме: не проведення розрахункових операцій через РРО; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів згідно денного Х-звіту по РРО; несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів до КОРО; не забезпечення цілісності пломб РРО; не зберігання КОРО протягом встановленого законом терміну; не зберігання фіскальних Z-звітів по РРО у КОРО.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.02.2010р. №0000402343 на суму 2920,00 грн. та №0000412343 на суму 10940,25 грн.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08.06.2010р. по справі №2а-8039/10/0570 відмовлено у задоволено позовних вимог Приватного підприємства «Ніка» до ДПІ у Ленінському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.02.2010р. №0000412343 та №0000402343, які стали підставою для звернення до суду з даним позовом.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.08.2010р. по справі №2а-8039/10/0570 постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08.06.2010р. по справі №2а-8039/10/0570 за позовом Приватного підприємства «Ніка» до ДПІ у Ленінському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.02.2010р. №0000412343 та №0000402343 було залишено без змін.

У вищезазначених постанові та ухвалі суди першої та апеляційної інстанцій зробили висновки, що податковий орган діяв у межах своїх повноважень та правомірно застосував до ПП «Ніка» штрафні санкції.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Як вже зазначалось судом, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08.06.2010р. по справі №2а-8039/10/0570 відмовлено у задоволено позовних вимог Приватного підприємства «Ніка» до ДПІ у Ленінському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.02.2010р. №0000412343 та №0000402343.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.08.2010р. по справі №2а-8039/10/0570 постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08.06.2010р. по справі №2а-8039/10/0570 за позовом Приватного підприємства «Ніка» до ДПІ у Ленінському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.02.2010р. №0000412343 та №0000402343 було залишено без змін. Вказана постанова Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.08.2010р. набрала чинності.

Таким чином, враховуючи приписи ч.1 ст.72 КАС України, суд вважає, що факти правомірності дій позивача щодо прийняття рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.02.2010р. №0000402343 на суму 2920,00 грн. та №0000412343 на суму 10940,25 грн. є доведеними на підставі постанови Донецького окружного адміністративного суду від 08.06.2010р. та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.08.2010р. по справі №2а-8039/10/0570, у звязку з чим доказуванню за цією адміністративною справою не підлягають.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пп. 1, 2 ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, виходячи з вищенаведених правових норм та досліджених обставин, у тому числі враховуючі обставини, встановлені у постанові Донецького окружного адміністративного суду від 08.06.2010р. та ухвалі Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.08.2010р. по справі №2а-8039/10/0570, суд вважає, що відповідачем в судовому засіданні не доведений факт неправомірності винесення рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, позивачем в судовому засіданні надані докази правомірності винесення рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, у звязку з чим позовні вимоги позивача про стягнення штрафних санкцій підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька до Приватного підприємства «Ніка» про стягнення штрафних санкцій, задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Приватного підприємства «Ніка» (83016, м.Донецьк, вул.Дніпродзержинська, 19/36, ЄДРПОУ 30609141) на користь Державного бюджету України штрафні санкції в розмірі 13832,92 грн. на рахунок №31117104700009 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, отримувач УДК в Ленінському районі м. Донецька, ЄДРПОУ 34687064, код платежу 21080900.

Постанова в повному обсязі складена 17.09.2010 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Козаченко А.В.