Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 вересня 2010 р. справа № 2а-19508/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Христофорова А.Б.
при секретаріМалій С.Ю.
за участю
представника позивача Леонідової Н.В.,
відповідачане зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій на суму 7050,00 гривень,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя, звернулась до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій на суму 7050,00 гривень.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що станом на 29.06.2010 відповідач має несплачену до державного бюджету штрафну санкцію за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на суму 7050,00 гривень.
Заборгованість виникла внаслідок несплати штрафних санкцій застосованих згідно рішення про застосування штрафних санкцій від 18.06.2009 року № НОМЕР_1 на суму 7050,00 гривень.
Зазначає, що відповідач станом на момент подання позовної заяви не сплатив штрафні санкції у загальній сумі 7050,00 гривень, тому зазначеними діями він порушує інтереси держави.
З огляду на вищенаведене просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій на суму 7050,00 гривень,- підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач, - ОСОБА_2, згідно довідки з ЄДРПОУ, зареєстрована виконавчим комітетом Маріупольської міської ради, - як фізична особа підприємець (а.с.14-15), місцезнаходження : АДРЕСА_1, з 20.05.2002 року знаходиться на податковому обліку у Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції м. Маріуполя (а.с.12).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя, (далі за текстом Жовтнева МДПІ),- є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
09.06.2009 року уповноваженими особами Жовтневої МДПІ проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, господарської одиниці (офісу) розташованого за адресою: м. Маріуполь, вул. Енгельса, 28/7, де здійснює свою підприємницьку діяльність відповідач - ОСОБА_2.
За наслідками проведеної перевірки 09.06.2009 року складено акт № 0400/05/81/29/НОМЕР_2 (а.с.8-9).
Згідно висновків вказаного акту встановлені порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР від 07.06.1995р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.
18.06.2010 року на підставі вищевказаного акту перевірки було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій форми «С» № НОМЕР_1 (а.с.10).
Згідно вказаного рішення до відповідача застосовано суму штрафних фінансових санкцій у розмірі 7050,00 гривень.
Вказане рішення було отримано відповідачем 30.07.2009 року (зв. бік а.с.11).
Як встановлено у судовому засіданні, станом на момент розгляду справи заборгованість згідно застосованих до відповідача фінансових санкцій на суму 7 050,00 гривень до бюджету не сплачена.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР від 07.06.1995р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»,- суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Пунктом 1, ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами Державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкції сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача суми фінансових санкцій у розмірі 7 050,00 гривень до Державного бюджету України.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 10,11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, ст.ст. 3, 15, 17, 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій на суму 7050,00 гривень.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ІН НОМЕР_2, АДРЕСА_1) на користь державного бюджету Приморського району, код платежу 21080900, р/р № 31116104700055, банк одержувача - ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686694, МФО 834016, одержувач - Державний бюджет, Приморський район) штрафні фінансові санкції на суму 7050,00 гривень (сім тисяч пятдесят гривень).
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 02 вересня 2010 року.
Повний текст постанови складений 07 вересня 2010 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Христофоров А.Б.