№ 3-2811/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2010 р. м. Запоріжжя
Суддя Шевченківского районного суду м. Запоріжжя Іжевська Н.Г., з участю прокурора Манько С.В., адвоката ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Бердянськ Запорізької області, громадянина України, українця, освіта вища, працюючого Бердянським міським головою, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. «а» ч. 1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією»
В с т а н о в и в::
ОСОБА_3, перебуваючи на посаді Бердянського міського голови, будучи субєктом корупційних діянь, порушив спеціальні обмеження, встановлені у відношенні державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямовані на попередження корупції, передбачені п. «а» ч. 1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», а саме: 8.04.2010р. в порушення порядку, встановленому чинним законодавством, без відповідного рішення сесії Бердянської ради, одноособово уклав з ТОВ «Сурож Агро» додаткову угоду про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 22.11.07р..
У судовму засіданні ОСОБА_2 пояснив, що він не згоден з протоколом, додаткову угоду він підписував на підставі довідки, вважає, що поступив правильно.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, доводи адвоката, прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_2, який є Бердянським міським головою, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. «а» ч. 1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», доведена, протокол складений правильно з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України та ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Крім того, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» визначено перелік питань що вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільських, селищних та міських рад. До даного переліку віднесені також питання регулювання земельних відносин, затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами.
Відповідно до ст. ст. 15, 16 Закону України «Про оренду землі», укладання договору оренди земельної ділянки здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або місцевого самоврядування, при цьому істотними умовами договору оренди землі є орендна плата, її розмір та цільове призначення земельної ділянки.
Встановлено, що пунктом 12 рішення Бердянської міської ради від 28.10.04 № 26 затверджено проект відведення та передано товариству з обмеженою відповідальністю (далі ТОВ) «Сурож Агро» у короткострокову оренду за рахунок земель міста земельну ділянку площею 4.847 га по вул. Макарова 2 в, для розміщення та будівництва аквапарку. При цьому, в затвердженому проекті відведення зазначено, що ділянка відводиться за рахунок земель рекреаційного призначення, та запроектована до відведення як землі комерційного призначення.
На підставі зазначеного рішення, Бердянською міською радою укладено договір оренди землі строком до 01.01.07. В пункті 5.2. цього договору зазначено цільове призначення земельної ділянки комерційне використання.
В подальшому, рішенням Бердянської міської ради від 01.11.07 № 9 зазначений договір оренди земельної ділянки було поновлено без зміни цільового призначення строком до 01.11.2056 року. З метою укладання даного договору, управлінням земельних ресурсів м. Бердянська була видана довідка про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки від 21.11.07. № 1329, відповідно до якої, з урахуванням категорії земель, визначеної у попередньо розробленому проекті відведення, застосовано коефіцієнт 2,5 КФ., який застосовується при розрахунку орендної плати.
22 квітня 2009 року до управління Держкомзему м. Бердянська звернулося ТОВ «Сурож Агро» щодо можливої помилки при наданні попередньої довідки та розяснення величини коефіцієнту КФ в розрахунку грошової оцінки земельної ділянки. До зазначеного листа було долучено копію статистичної довідки із зазначенням статистичних даних про ТОВ «Сурож Агро».
Посилаючись виключно на статистичну довідку в частині виду діяльності «діяльність ярмарок та атракціонів», підприємство просило надати нову довідку про грошову оцінку земельної ділянки. Для яких цілей підприємству була потрібна нова довідка, у зверненні зазначено не було.
27 квітня 2009 року управлінням Держкомзему м. Бердянська на користь ТОВ «Сурож Агро», було надано нову довідку із застосуванням коефіцієнту КФ - 0,7, який застосовується для розрахунку орендної плати виключно для діяльності ярмарок та атракціонів, і не є підставою для зміни цільового призначення земель.
Встановлено, що 08.04.2010 року ОСОБА_2, в порушення порядку, визначеного чинним законодавством України, без відповідного рішення сесії Бердянської ради (про зменшення коефіцієнту використання земельної ділянки та зміни категорії земельної ділянки), одноособово уклав з ТОВ «Сурож Агро» додаткову угоду про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 22.11.07.
На підставі даної додаткової угоди, яка була укладена ОСОБА_2 з ТОВ «Сурож Агро», безпідставно були внесені зміни у частині відсоткової ставки орендної плати та була змінена категорія земель (із земель рекреаційного призначення на землі житлової та громадської забудови).
Таким чином, ОСОБА_2 перебуваючи на посаді Бердянського міського голови, будучи посадовою особою місцевого самоврядування, уповноваженою на виконання функцій держави, порушив спеціальні обмеження, встановлені у відношенні державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямовані на попередження корупції, передбачені п. «а» ч. 1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», а саме, використовуючи своє службове становище, сприяв юридичній особі ТОВ «Сурож Агро» в здійснені підприємницької діяльності - в зменшенні витрат щодо сплати оренди за використання земельної ділянки комерційною структурою.
На підставі викладеного, керуючись п. «а» ч. 1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», ст. 268 КУпАП, суддя
П о с т а н о в и в :
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. «а» ч. 1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та піддати його штрафу в розмірі 255 гривень.
Штраф перераховувати на розрахунковий рахунок 31114106700009 код платежу 21081100, отримувач: держбюджет Шевченківського району ОКПО 34676911, Банк: УДК у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником або опротестована прокурором протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги чи протесту прокурора до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя