Рішення № 112431092, 17.07.2023, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
17.07.2023
Номер справи
923/1330/21
Номер документу
112431092
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

______________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"17" липня 2023 р.м. Одеса Справа № 923/1330/21

Господарський суд Одеської області у складі судді Шаратова Ю.А.

при секретарі судового засідання Кастровій М.С.

розглянувши справу за позовом Акціонерного товариства Херсонобленерго (73000, Херсонська обл., м. Херсон, вул. Пестеля, буд. 5, код ЄДРПОУ 05396638) до Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу Світанок (74844, Херсонська обл., Каховський р-н, с. Костогризове, вул. Гагаріна, буд. 12, код ЄДРПОУ 05440560)

про стягнення вартості не облікованої електричної енергії в розмірі 47 389,57 грн.

Представники:

Від позивача Кірім Т.О. (довіреність від 30.12.2021);

Від відповідача не з`явився.

Суть спору:

Акціонерне товариство «Херсонобленерго» (далі - Позивач) звернулось до Господарського суду Херсонської області із позовом до Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу «Світанок» (далі - Відповідач) про стягнення вартості не облікованої електричної енергії в розмірі 47 389,57 грн.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 11.10.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення (без виклику) учасників справи.

Відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України Про судоустрій і статус суддів від 02.06.2016 № 1402-VIII у разі неможливості здійснення правосуддя судом з об`єктивних причин під час воєнного або надзвичайного стану, у зв`язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами може бути змінено територіальну підсудність судових справ, що розглядаються в такому суді, за рішенням Вищої ради правосуддя, що ухвалюється за поданням Голови Верховного Суду, шляхом її передачі до суду, який найбільш територіальне наближений до суду, який не може здійснювати правосуддя, або іншого визначеного суду. У разі неможливості здійснення Вищою радою правосуддя такого повноваження воно здійснюється за розпорядженням Голови Верховного Суду. Відповідне рішення є також підставою для передачі усіх справ, які перебували на розгляді суду, територіальна підсудність якого змінюється.

Верховний Суд розпорядженням від 18.03.2022№ 11/0/9-22 змінив територіальну підсудність судових справ Господарського суду Херсонської області на Господарський суд Одеської області.

Згідно із протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.06.2023 справу № 923/1330/21 передано на розгляд судді Шаратову Ю.А.

Ухвалою суду від 19.06.2023 прийнято справу № 923/1330/21 до свого провадження. Постановлено справу № 923/1330/21 розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін про дату, час і місце проведення судового засідання зі стадії відкриття провадження у справі. Судове засідання для розгляду справи по суті призначено 17.07.2023.

Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила суд задовольнити позов.

Позовні вимоги із посиланням на підпункти 1, 5, 6, 8 пункту 5.5.5, пункти 8.2.4, 8.2.5, 8.2.6, 8.4.1, 8.4.2, 8.4.4, 8.4.7, 8.4.8 підпункт 4 пункту 8.4.8, пункт 8.4.10 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 14.03.2018 № 312, статтю 714 Цивільного кодексу України, статтю 77 Закону України Про ринок електричної енергії від 13.04.2017 № 2019-VIII, обґрунтовані порушенням Відповідачем Правил роздрібного ринку електричної енергії, внаслідок чого у Відповідача виник обов`язок зі сплати вартості необлікованої енергії в розмірі 47 389,57 грн.

У відповіді на відзив від 16.11.2021 № 65-04/1788 (вх. № 8630/21 від 17.11.2021) Позивач зазначає, що формальні помилки, допущені працівниками підприємства, які не впливають на суть порушення, не може бути підставою для уникнення недобросовісним споживачем встановленої чинним законодавством відповідальності. Також Позивач зазначає, що Акт про порушення ПРРЕЕ № 132201 від 06.08.2019 був складений з додержанням вимог пункту 8.2.5 ПРРЕЕ, містить усі необхідні дані, підписи представників оператора системи розподілу та підпис свідка (незаінтересована особа) Голенок О., що засвідчує відмову споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення.

АТ "Херсонобленерго" зазначає, що пломба № С44417003 ПрАТХОЕ була встановлена (згідно Акту про опломбування та встановлення індикаторів № 198906 від 08.06.2018) на об`єкті - "МТФ", розташованого за адресою: Херсонська обл., Каховський р-н, с. Костогризове, вул. Гагаріна, буд. 1А - установлена на обладнанні, що закриває дооблікові кола (мережам). Акт про опломбування було підписано з боку СБК "Світанок" без зауважень - таким чином зазначені пломби були передані на зберігання та під відповідальність СБК "Світанок".

Позивач зазначає, що Договори про надання послуг із розподілу електричної енергії укладаються, зокрема, на умовах діючого договору про користування та/або постачання електричної енергії щодо індивідуальних характеристик об`єкта, потужності, класу надійності, ідентифікаційних кодів, тощо.

На виконання пунктів 2, 4 Постанови № 312 АТ "Херсонобленерго" розробило та розмістило на власному сайті (http:www.ksoe.com.ua) договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, який є публічним договором приєднання.

Публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо) ст. 633 ЦК України.

Позивач зазначає, що СБК "Світанок" на виконання вимог ЗУ "Про ринок електричної енергії", з урахуванням статей 633, 634, 642, шляхом підписання заяви-приєднання від 28.11.2018, приєдналось з 01.01.2019 до умов Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах Договору про постачання електричної енергії за особовим рахунком № 253, тим самим повідомив про відсутність заперечень щодо укладення з товариством договору про надання послуг з розподілу електричної енергії на погоджених сторонами умовах.

Відповідно до частини першої статті 12-1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" від 15.04.2014 № 1207-VII якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

Як вбачається з Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, Каховський район знаходиться під тимчасовою окупацією з 24.02.2022.

23.06.2023 Відповідача було повідомлено Відповідача про місце, дату та час судового засідання через оголошення на офіційному веб - сайті судової влади України за посиланням https://od.arbitr.gov.ua/sud5017/gromadyanam/call/1441575/, відповідно до частини четвертої статті 122 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідач не забезпечив явку свого повноважного представника до судового засідання, про причини неявки суд не повідомив.

15.11.2021 на адресу суду надійшов відзив від 02.11.2021 (вх. № 8525/21) в якому просив суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Відповідач зазначає, що форма акту про порушення не відповідає Правилам роздрібного ринку електричної енергії. Акт про порушення № 132201 від 06.08.2019 складений за формою яка не діяла 06.08.2019.

СБК "Світанок" зазначає, що перша сторінка Акту про порушення № 132201 від 06.08.2019 містить схему електроустановок споживача. Аналіз даної схеми свідчить про те, що замінити лічильник можна виключно знявши пломбу № 44417003. В однолінійній схемі не відображені самовільні підключення, а саме провід самовільного підключення, переріз провідників, навантаження, місце приєднання самовільного підключення. В другому абзаці, з описом порушення, інспектора відображають відсутність пломби №44417003, а факт фактичного без облікового підключення, що вимагають правила не відображають в схемі, навіть в графі самовільне підключення стоять прочерки.

Також Відповідач зазначає, що пунктом 5 Акту про порушення № 132201 від 06.08.2019 року відображається сумарна потужність струмоприймачів Споживача 175 кВт, згідно паспорту точки розподілу. До матеріалів справи не додано паспорт точки розподілу, що ставить під сумнів правильність визначення потужності.

СБК "Світанок" вказує, що фактично Акт про порушення № 132201 від 06.08.2019 був складений 07.08.2019, бо 06.08.2019 на об`єкті були відсутні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Крім того, Відповідач зазначає, що в акті вказана взагалі інша особа - ОСОБА_3 .

Пунктом 8.2.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії встановлено, що у разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.

В акті про порушення № 132201 від 06.08.2019 міститься запис, що під час виявлення порушення здійснювалась фото і відео фіксація.

Відповідач зазначає, що до матеріалів справі фото і відео записи не додані, що може свідчити про їх відсутність або невідповідність акту дійсності.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши представника Позивача, суд

в с т а н о в и в :

19.03.2002 між Відкритим акціонерним товариством "Енергопостачальна компанія Херсонобленерго новою назвою якого є Акціонерне товариство Херсонобленерго (далі по тексту Позивач, Постачальник, АТ Херсонобленерго) та Сільськогосподарським багатофункціональним кооперативом Світанок (далі Відповідач, Споживач, СБК Світанок) було укладено Договір про постачання електричної енергії № 253, (даті Договір).

02.09.2010 Сторони уклали Додаткову угоду до договору № 253, у якій домовилися викласти договір № 253 у новій редакції з урахуванням змін до Правил користування електричною енергією, які були внесені Постановою Національною комісії регулювання електроенергетики України Постановою № 910 від 17.10.2005.

На момент укладення договору сторони погодились під час виконання умов договору, а також при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, керуватись чинним законодавством України, зокрема Правилами користування електричною енергією затвердженими постановою Національної комісії регулювання електроенергетики від 31.07.1996 № 28, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02.08.1996 за № 417/1442, (далі - ПКЕЕ, втратили свою чинність 11.06.2018).

11.06.2018 згідно із пунктом 13 Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 набрали чинності Правила роздрібного ринку електричної енергії (далі ПРРЕЕ).

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» (далі - Закон), який набрав чинності 11.06.2017, суб`єкти господарювання, які одночасно проводили діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом, повинні протягом 18 місяців з дня набрання чинності зазначеним Законом (тобто, до 11 грудня 2018 року) здійснити юридичне відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання (обленерго), у тому числі шляхом створення електропостачальника. Ліцензії на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом підлягають анулюванню.

НКРЕКП видало нові ліцензій на право провадження діяльності з розподілу електричної енергії відповідним суб`єктам господарювання. Відповідні рішення НКРЕКП передбачають: 1) видачу ліцензії на право провадження діяльності з розподілу електричної енергії відповідному суб`єкту господарювання, яка набирає чинності з 1 січня 2019 року; 2) анулювання ліцензії на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом відповідного суб`єкта господарювання з 1 січня 2019 року.

АТ «Херсонобленерго», як оператор системи розподілу, з 01.01.2019 надає виключно послуги з розподілу електричної енергії (згідно Постанови від 20.11.2018 № 1469 "Про видачу АТ «ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО» ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом").

Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладання договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі ПРРЕЕ) - з одночасною втратою чинності ПКЕЕ.

Правилами роздрібного ринку електричної енергії регулюються взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними Правилами роздрібного ринку електричної енергії.

Відповідно до ПРРЕЕ для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори: 1) про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу; 2) про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником або про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих не побутових споживачів).

Відповідно підпункту 2.1.4. пункту 2.1 ПРРЕЕ, Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором приєднання та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641,642 Цивільного кодексу України за формою договору, що є додатком 3 до цих Правил.

Пунктом 1.2 Типового договору, передбачено, що умови Договору розроблені відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 312 (далі - ПРРЕЕ), та є однаковими для всіх споживачів.

Фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи розподілу та/або документально підтверджене споживання електричної енергії.

З 01.01.2019 договірні відносини між позивачем і відповідачем щодо постачання електричної енергії припинили дію, і з цієї же дати з відповідачем укладений договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.

На виконання пунктів 2, 4 Постанови № 312 AT "Херсонобленерго" розробило та розмістило на власному сайті (http:www.ksoe.com.ua) договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, який є публічним договором приєднання.

Публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо) ст. 633 ЦК України.

СБК Світанок на виконання вимог Закону України Про ринок електричної енергії, з урахуванням статей 633, 634, 642 Цивільного кодексу України шляхом підписання заяви-приєднання від 28.11.2018, приєднався з 01.01.2019 до умов Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах Договору про постачання електричної енергії за особовим рахунком № 253.

Розділом V ПРРЕЕ передбачені права та обов`язки учасників роздрібного ринку електричної енергії, у тому числі операторів системи розподілу та Споживачів (глава 5.1 розділу V ПРРЕЕ).

Зокрема, операторам системи надано право на проведення обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами вимірювання та інших порушень, що викликають неправильне вимірювання обсягів споживання електричної енергії; доступ до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії та потужності, вимірювання показників якості електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки вимірювання та/або точки обліку відповідно до умов укладених договорів, а також для виконання відключення та обмеження споживання; контролю за додержанням споживачами та субспоживачами вимог цих Правил відповідно до умов укладених договорів та на складання актів про невідповідність дій (бездіяльність) споживача умовам договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та порушення вимог законодавства України у сфері енергетики (Пунктом 5.1.1 розділу 5.1 глави V ПРРЕЕ) та на складання актів про невідповідність дій (бездіяльності) споживача умовам договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та порушення вимог законодавства України у сфері енергетики (п.п. 12 п.5.1.1 розділом 5.1 глави V ПРРЕЕ).

У свою чергу, підпунктами 5, 6 пункту 5.5.5 ПРРЕЕ на Споживача електричної енергії покладено обов`язок дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та електроприладів згідно з вимогами нормативно-технічних документів та нормативно-правових актів України.

06.08.2019 працівниками AT Херсонобленерго на об`єкті Сількогосподарського багатофункціонального кооперативу Світанок - МТФ ТП-250 кВа (3кл) КТП 401, за адресою: Херсонська область, Каховський район, село Костогризове, вул. Гагаріна, буд. 1А було проведено перевірку за результатами якої було складено Акт про порушення ПРРЕЕ № 132201, під час якої виявлено порушення підпункту 2 пункту 8.4.2 ПРРЕЕ, в якому зазначено наступне порушення ПРРЕЕ: «пп. 5 п. 5.5.5. ПРРЕЕ, пп. 6 п. 5.5.5 ПРРЕЕ, пп. 8 п. 5.5.5 ПРРЕЕ, інші дії споживача, які призвели до зміни показів приладу обліку. При візуальному огляді виявлено, що покази на табло лічильника не відображаються взагалі. Електрична енергія споживається, але приладом обліку не враховується та не сплачується в повному обсязі. Лічильник типу G3B 144; № 02251163, державна повірка 2018 IV.

Підпункт 8 п. 5.5.5. ПРРЕЕ, відсутня пломба AT Херсонобленерго, а саме виявлено відсутність пломби № С44417003 ПрАТ ХОЕ встановленої на панелі, що закриває дооблікові кола. Електроенергія споживається, приладом обліку електричної енергії не враховується та не сплачується в повному обсязі. Споживач з приводу відсутності пломби до Каховського РЕМ AT Херсонобленерго не звертався. Акт складено згідно п. 8.2.4 та 8.2.5 ПРРЕЕ».

Електролічильник типу Gama G3B.144 № 02251163, держ. повірка 2018-IVкв. вилучено у Споживача, упаковано в цільний сейф пакет, опломбовано пломбою № С53634760 AT ХОЕ, про що складено Акт про пломбування засобу вимірювальної техніки та встановлення індикаторів № 215027 від 06.08.2019.

Вказаний Акт про порушення складався за участю представників Відповідача Савенкова Олександра Львовича- енергетика та Ващенко Сергія Станіславовича головного енергетика. Останні Акт про порушення підписати відмовилися, у зв`язку із чим зазначений Акт про порушення № 132201 від 06.08.2019 року посвідчив Голенок О. (Паспорт НОМЕР_1 ).

Згідно підпункту 8.2.5 ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи) оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.

Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли навчання та інструктаж, після пред`явлення ними службових посвідчень.

В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил та всі необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення.

Споживачі, представники оператора системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення, про що зазначається в акті про порушення.

В акті про порушення заповнюються всі графи та рядки без пропусків. Виправлення чи підчищення не допускаються. Текст повинен бути однозначним, без можливості подвійного тлумачення.

В акті зазначаються заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.

Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.

Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи). У разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.

До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті.

Представники оператора системи перед складанням акта про порушення зобов`язані повідомити споживача про його право внести пояснення та зауваження до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

Після складання акту, другий примірник був вручений представнику споживача, але у зв`язку із перенесенням комісії Каховського РЕМ по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ, представнику Споживача Ващенко С.С. 04.09.2019 було особисто вручено повідомлення вих. № 56-044184-08 від 30.08.2019 про перенесення комісії на 24.09.2019, про що свідчить підпис останнього на одному із примірнику. Таким чином, акт про порушення ПРРЕЕ № 132201 складений з дотриманням вимог п.8.2.5 ПРРЕЕ.

Щодо доводу Відповідача про невідповідність форми акту про порушення від 06.08.2019 № 132201 Правилам роздрібного ринку електричної енергії, суд зазначає наступне.

Дефект акту не є підставою для спростування факту порушення ПРРЕЕ, які відображені в акті, та не є підставою для визнання акту недійсним. Оскільки, Акт про порушення № 132201 від 06.08.2019 та процедура його складання не містить таких порушень, які спростували б його дійсність, достовірність та законність.

Суд відповідно до частини четвертої статті 236 Господарського процесуального кодексу України враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постанові Верховного Суду від 03.08.2021 у справі № 910/5998/20, згідно із якими, сам по собі дефект акта про порушення не може спростовувати факт порушення, якщо цей факт відображено у сукупності інших доказів. Суд зазначає, що ні ПРРЕЕ, ні інші норми чинного законодавства України не визначають вказані скаржником дефекти змісту акта про порушення як такі, що мають наслідком його недійсність.

Також суд не приймає довід Відповідача щодо того, що Акт про порушення від 06.08.2019 № 132201 був складений 07.08.2019, оскільки СБК "Світанок" не надано жодних належних та допустимих доказів на підтвердження вказаних обставин.

Крім того, слід зазначити, що Акт про порушення ПРРЕЕ від 06.08.2019 № 132201 був складений з додержанням вимог п. 8.2.5 ПРРЕЕ, містить усі необхідні дані, підписи представників оператора системи розподілу та підпис свідка (незаінтересована особа) Голенок О., що засвідчує відмову споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення.

Суд не приймає довід Відповідача щодо необхідності відеозйомки при складанні акта про порушення, оскільки відповідно до пункту 8.2.5 ПРРЕЕ, акт вважається дійсним без проведення відеозйомки, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа. У даному випадку Акт про порушення був підписаний, зокрема, незаінтересованою особою ОСОБА_4 (особу встановлену на підставі паспорту).

Встановлення пломби ПрАТ ХОЕ № С44417003 на електроустановку споживача підтверджується актом про опломбування та встановлення індикаторів № 198906 від 08.06.2018. Відповідно до цього акту, відповідач прийняв на відповідальне зберігання всі пломби, встановлені на перелічених в акті засобах обліку та обладнанні, зобов`язався нести повну відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб, які встановлені на території (приміщенні) організації (підприємства).

Відповідно до пункту 1.4 Кодексу комерційного обліку електричної енергії (далі - ККО) (у редакції, що була дійсною на момент виявлення порушення) у цьому Кодексі терміни вживаються в таких значеннях, зокрема:

п. 14) вузол обліку електричної енергії (вузол обліку, ВОЕ) - сукупність обладнання та засобів вимірювальної техніки, змонтованих та з`єднаних між собою за встановленою схемою з метою забезпечення вимірювання та обліку електричної енергії в заданій точці вимірювання. Типовий ВОЕ складається з лічильника електричної енергії, трансформатора струму, трансформатора напруги, засобів захисту (автоматичні вимикачі або запобіжники), вторинних кіл струму і напруги та інших допоміжних засобів (тестового блока, перетворювачів імпульсів, блоків живлення тощо); характеристики складових ВОЕ мають бути достатніми для вимірювання електричної енергії з заданою періодичністю та похибкою;

п. 23) засоби вимірювальної техніки (ЗВТ) - засоби вимірювань, вимірювальні системи та будь-які частини засобів вимірювань або вимірювальних систем, якщо ці частини можуть бути об`єктом спеціальних вимог та окремого оцінювання відповідності;

п. 37) лічильник електричної енергії (лічильник) - засіб вимірювальної техніки, який реалізує процедуру вимірювання та реєстрації кількості електричної енергії та, опціонально, величини електричної потужності, параметрів якості електричної енергії та безперервності її розподілу, інших фізичних параметрів електричної енергії в точці вимірювання;

Згідно із пунктом 7.4 Розділу 7 глави 6 Улаштування вузлів ККО (у редакції, що була дійсною на момент виявлення порушення), ЗВТ має бути опломбований на затискній кришці пломбою ППКО. Пломби з тавром ППКО мають бути встановлені також на пристроях, що закривають первинні і вторинні кола живлення засобу, важелі і кнопки управління комутаційних апаратів та кришки автоматів, встановлених у них колах, двері комірок трансформаторів напруги, кришки на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, усі інші пристрої і місця, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку.

Відповідно до пункту 7.5 ККО, Підготовка місць для опломбування здійснюється ВТКО та стороною, на території (у приміщенні) якої встановлені ЗВТ згідно з переліком, наданим ППКО. Перелік місць пломбування може бути розширений за обґрунтованою пропозицією однієї із сторін.

Згідно із пунктом 2.3.4 ПРРЕЕ, Відповідальність за збереження і цілісність засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про опломбування покладається па власника (користувача) електроустановки або організацією, на території (у приміщенні) якої вони встановлені.

Підпунктом 8 пункту 5.5.5 ПРРЕЕ передбачено, що Споживач електричної енергії зобов`язаний забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об`єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про опломбування.

З ату про розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, що є додатком № 6.1 до договору № 253, вбачається що споживач несе відповідальність за належний стан та обслуговування відгалуження від ізоляторів опори № 8/212/2- 401 ПЛ-10кВ Ф-212 ПС НС-6Р-1-1 до КТП-10/0 кВ № 401 споживача і безпечну експлуатацію електроустановок які знаходяться в його віддані; збереження засобів обліку та пломб держперевірника і енергопостачальної організації.

За таких обставин, відповідальність за збереження та цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акту про пломбування та акту розмежувальної належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін покладається на власника (користувача) електроустановок.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд в постановах від 03.10.2018 у справі № 904/599/18 та від 04.12.2018 у справі № 911/3682/17.

Пунктом 8.2.4 ПРЕЕ передбачено, що у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до порядку, визначеного главою 8.4. нього розділу.

Щодо доводу Відповідача про те, що в однолінійній схемі не відображені самовільні підключення, а саме провід самовільного підключення, переріз провідників, навантаження, місце приєднання самовільного підключення. В другому абзаці, з описом порушення, інспектора відображають відсутність пломби № 44417003, а факт фактичного безоблікового підключення, що вимагають правила не відображають в схемі, навіть в графі самовільне підключення стоять прочерки, суд зазначає наступне.

Оскільки, відповідно до змісту Акту про порушення від 06.08.2019 № 132201 представниками оператора системи на об`єкті Відповідача було виявлено зовсім інший вид порушення, а саме п.п. 2 п. 8.4.2 ПРРЕЕ, що полягає в наступному - пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах (вузлах) вимірювальної техніки в місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному Кодексом комерційного обліку, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії).

Вид порушення, зазначений в п.п. 2 п. 8.4.2. ПРРЕЕ відсутність пломб - є самостійним видом порушення, відмінним та не пов`язаним із будь-яким іншим, зазначеним у п. 8.4.2. ПРРЕЕ.

Як вбачається із Акта № 132201 від 06.08.2019 в ході перевірки працівниками Каховського РЕМ АТ «Херсонобленерго» дотримання Споживачем СБК Світанок ПРРЕЕ на об`єкті - МТФ, розташованого за адресою: Херсонська обл., Каховський район, с. Костогризове, вул. Гагаріна, 1А, виявлено порушення пп. 2 п. 8.4.2. ПРРЕЕ, що полягає, мовою оригіналу, в наступному: п. 5.5.5 п.п. 8 ПРРЕЕ, відсутня пломба АТ Херсонобленерго, а саме виявлено відсутність пломби № С44417003 ПрАТ ХОЕ встановленої на панелі, що закриває дооблікові кола. Електроенергія споживається, приладом обліку електричної енергії не враховується та не сплачується в повному обсязі. Споживач з приводу відсутності пломби до Каховського РЕМ АТ Херсонобленерго не звертався. Акт складено згідно п. 8.2.4 та 8.2.5 ПРРЕЕ.

Відповідно до п. 8.2.6 Правил роздрібного ринку електричної енергії на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу.

У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4. цього розділу та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.

Оператор системи визначає обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення цих Правил та/або виявлення фактів безоблікового споживання електричної енергії, самовільного підключення до об`єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без засобів вимірювальної техніки, відповідно до вимог цієї глави. У разі своєчасного (до виявлення порушення представниками оператора системи) письмового повідомлення споживачем оператора системи про виявлені ним пошкодження засобів вимірювальної техніки, пошкодження або зрив пломб (за умови відсутності явних ознак втручання в роботу засобів вимірювальної техніки і чи пошкодження індикатора (за умови наявності активного елемента індикатора) або спрацювання індикатора (за умови відсутності підтвердження заводом виробником індикатора факту його спрацювання внаслідок дії магнітного поля) положення цієї глави не застосовуються, (п.8.4.1. ПРРЕЕ).

20.08.2019 комісією АТ Херсонобленерго у складі: В.о. головного метролога Золотаревського І.В., інженера МС Велько Г.О., фахівця 2-ї кат. СЕЗ Скворцова О.М., начальника служби комерційного обліку Столярова А.М., представника Держстандарту Білоєдова Д.В. та у присутності представника Споживача СБК Світанок Ващенко С.С. була проведена метрологічна експертиза лічильника електроенергії, який був вилучений на об`єкті Сількогосподарського багатофункціонального кооперативу Світанок - МТФ ТП-250 кВа (3кл) КТП 401, за адресою: Херсонська область, Каховський район, село Костогризове, вул. Гагаріна, буд. 1А. За результатами проведеної експертизи лічильника № 02251163, типу GЗВ.144, дата повірки 2018/4 та пломб лічильника № мет. «ELVG» 2018/4, EGM, контр. № 9846757774 ТОВ Елгама М12808686, М12808687, М12808688, М12808685, ХО 0005275, МС2 було встановлено, мовою оригіналу: Корпус лічильника пошкоджений порушена цілісність з`єднання кожуха і цоколя внаслідок руйнування пластмаси цоколя в місці кріплення гайки правого пломбувального гвинта. Пломби, пломбувальний матеріал та пломбувальні гвинти не пошкоджені. Прозорий кожух зсередини вкритий кіптявою. Індикація на РК дисплеї відстуня. Імпульси відсутні. Лічильник не витримав випробування міцності ізоляції на установці ВКЗ-2. Метрологічні характеристики визначити неможливо. Лічильник не враховує спожиту енергію. Покази лічильника встановити неможливо. При розкритті приладу виявлені сліди впливу високовольтного розряду з термічним руйнуванням елементів схеми і друкованих провідників плати. Сторонніх предметів всередині не виявлено. Лічильник не приданий до подальшої експлуатації.

24.09.2019 на засіданні комісії було розглянуто акт про порушення № 132201 від 06.08.2019, визнано причетним споживача до порушення пп. 2 п. 8.4.2 ПРРЕЕ та прийнято рішення визначити обсяг недоврахованої електричної енергії за п. 8.4.10 Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, що склало 14198 кВт/год. на загальну суму 47 389, 57 грн.

На вказаному засідання комісії представник відповідача Ващенко С.С. був присутній Витяг з протоколу комісії № 154 від 24.09.2019 та додатковий рахунок № 253 по Акту №132201 відмовився отримувати.

Одразу після засідання комісії на юридичну адресу Споживача засобами поштового зв`язку були направлені Витяг з Протоколу засідання комісії № 154 від 24.09.2019 з розрахунком та Додатковий рахунок по Акту № 132201 на суму 47 389,57 грн., що підтверджується поштовим описом та фіскальним чеком Укрпошти від 25.09.2019.

Згідно із підпунктом 2 пункту 8.4.2 ПРРЕЕ, визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення: пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах (вузлах) вимірювальної техніки в місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному Кодексом комерційного обліку, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії).

Абзацом 5 пункту 8.4.4 ПРРЕЕ передбачено, що у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 2-4 пункту 8.4.2 цієї глави (у частині відсутності засобів вимірювальної техніки, пломб, індикаторів та фіксації впливу фізичних полів індикатором), обсяг та вартість необлікованої електричної енергії визначається оператором системи відповідно до положень цієї глави без проведення відповідної експертизи.

Тобто відсутність пломби є самостійним видом порушенням та не потребує додаткового встановлення факту вчинення споживачем дій стосовно втручання в роботу приладу обліку цей факт підтверджується самим фактом відсутності пломби. Отже винесення на вирішення експертизи питання про встановлення факту втручання в мережу та використання електричної енергії Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від ї споживачем поза лічильником є не доцільним і нормами чинного законодавства не передбачена (п. 8 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 16.12.2015 № 3 Про узагальнення судової практики вирішення спорів, які виникають у сфері надання послуг з електропостачання), така позиція також викладена у Постанові ВЕСУ від 25 жовтня 2017 року справ № 912/170/17, Постанові ВС у складі колегії суддів Касаційного господарського суду № 923/826/17 від 15.05.2018 року, у Постанові ПЗАГС від 12.08.2019року у справі № 923/848/18.

Відповідно до п. 8.4.10. ПРРЕЕ, разі виявлення у непобутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 1 - 5 пункту 8.4.2 цієї глави, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу (Wдоб, кВт·год) розраховується за формулою: Wдоб = P · tдоб · Kв,

Комісію позивача під час розрахунку недоврахованої електроенергії були застосовані наступні вихідні дані:

Р - потужність (кВт), визначена як дозволена потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначена в договорі 175 кВт (Додаток № 6.1 до Договору - Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін);

tдоб - тривалість роботи обладнання протягом доби (год.) - 8 год. (відповідно до умов Додатку № 5 до Договору - Перелік об`єктів споживача та точок обліку активної електроенергії);

Кв (Кв.і.) - коефіцієнт використання струмоприймачів 0,6.

Щодо доводу Відповідача про те, що до матеріалів справи не додано паспорт точки розподілу, що ставить під сумнів правильність визначення потужності, суд зазначає наступне.

Договори про надання послуг з розподілу електричної енергії укладаються на умовах чинних (укладених раніше) договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, в тому числі на умовах щодо індивідуальних характеристик належного споживачу об`єкта та параметрів електроустановок.

Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом постанові від 24.11.2020 у справі № 923/887/19 та Постанові Південно-західного апеляційного Господарського суду від 15.10.2020 у справі № 923/469/20.

У розрахунку дозволена потужність 175 кВт визначена за дозволеною потужністю для цієї точки комерційного обліку (Об`єкту), зазначеної у Додатку № 6.1 до Договору № 253, пункті 5 Акту про порушення від 06.08.2019 № 132201.

Доказів іншої потужності для цієї точки комерційного обліку (Об`єкту) СБК Світанок не надано. В свою чергу, п. 5 Акту про порушення містить інформацію, про те, що визначити потужність АТ Херсонобленерго Споживач не надав можливості та не надав паспортних даних на електрообладнання, що є достатнім для реалізації підпункту 3 п.8.4.10 Правил. Вказане не спростовано відповідачем, враховуючи відсутність зауважень в акті з боку останнього. В зв`язку із чим представниками АТ Херсонобленерго був складений Акт про недопуск від 06.08.2019.

Крім того, відповідно до частини першої статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідачем не спростовано правильність розрахунку потужності виконану Позивачем.

Згідно із пунктом 8.4.8. ПРРЕЕ кількість днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил, яких споживання електричної енергії здійснювалося з по рішенням вимог цих Правил, визначається виходячи з кількості робочих днів електроустановки споживача (крім випадків) фіксації засобами комерційного обліку кількості днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил) у разі виявлення у споживача порушень, зазначених підпунктах 1-3 (у частині пошкодження засобів вимірювальної техніки та/або пломб) або у підпунктах 4 пункту 8.4.2 цієї глави, - з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку) до дня виявлення, але не більше загальної кількості робочих днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.

Період розрахунку з 11.07.2019 по 06.08.2019 року (з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку) до дня виявлення порушення. Останній контрольний огляд на об`єкті МТФ ТП-250 кВа (3кл) КТП 401, який розташований за адресою: Херсонська область, село Костогризове, вул. Гагаріна, буд. 1А працівниками Каховського РЕМ AT Херсонобленерго проводився 11.07.2019, про що складено Акт контрольного огляду приладу обліку № 413016 від 11.07.2019, який був підписаний без зауважень представником споживача енергетиком Савенковим О.Л.

Згідно із пунктом 8.2.7 ПРРЕЕ кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи.

Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).

У разі незгоди споживача з фактом крадіжки електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту викрадення електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії.

Законом України Про ринок електричної енергії визначаються правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулюються відносини, пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Відповідно до частини першої статті 77 Закону України Про ринок електричної енергії учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.

Згідно із частиною другою статті 77 Закону України Про ринок електричної енергії правопорушеннями на ринку електричної енергії, зокрема, є пошкодження цілісності пломб, повірочного тавра тощо.

У відповідності до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами, а згідно з частиною сьомою статті 193 Господарського кодексу України, одностороння відмова від виконання умов договору не допускається.

Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України господарські зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України. Аналогічний припис містить стаття 526 Цивільного кодексу України.

Таким чином, Сільськогосподарський багатофункціональний кооператив Світанок своїми діями порушив законодавство на ринку електричної енергії та умови Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії № 253 від 01.01.2019, за порушення яких останньому до сплати було нараховано 47 389, 57 грн.

Докази оплати Відповідачем суми у вищезазначеному розміру в матеріалах справи відсутні.

На підставі викладеного суд вважає такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі позовні вимоги про стягнення з Відповідача заборгованість за необліковану електричну енергію в розмірі 47 389,57 грн.

При розподілі господарських витрат суд виходить з положень пункту 2 частини першої статті 129 Господарського процесуального кодексу України, згідно із якими судовий збір покладається, зокрема, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись підпунктом 1 пункту 5.5.5, пунктами 8.2.5, 8.2.6, 8.4.1, 8.4.2, 8.4.7, підпунктом 4 пункту 8.4.8, пунктом 8.4.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 14.03.2018 № 312, статтею 714 Цивільного кодексу України, статтею 77 Закону України Про ринок електричної енергії від 13.04.2017 № 2019-VIII статтями 73, 74, 76-80, 86, 123, 124, 129, 236, 237, 238, 240, 241, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу Світанок (74844, Херсонська обл., Каховський р-н, с. Костогризове, вул. Гагаріна, буд. 12, код ЄДРПОУ 05440560) на користь Акціонерного товариства Херсонобленерго (73000, Херсонська обл., м. Херсон, вул. Пестеля, буд. 5, код ЄДРПОУ 05396638, на рахунок № НОМЕР_2 в АТ Перший інвестиційний банк, МФО 300506) 47 389,57 грн. (сорок сім тисяч триста вісімдесят дев`ять гривень 57 коп.) суму основного боргу та витрати на сплату судового збору в розмірі 2 270,00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят гривень 00 коп.).

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення господарського суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги в строк встановлений частиною першою статті 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складено 24 липня 2023 р.

Суддя Ю.А. Шаратов