Вирок № 112424960, 26.07.2023, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
26.07.2023
Номер справи
344/9926/23
Номер документу
112424960
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 344/9926/23

Провадження № 1-кп/344/992/23

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2023 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

з участю: секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Івано-Франківську кримінальне провадження з обвинувальним актом та угодою про визнання винуватості щодо:

ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з вищою освітою, неодруженого, студента 5 курсу Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, реєстраційний номер облікової картки платника податків суду невідомий, раніше не судимого,

який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111-4 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_5 вчинив перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Кримінальне правопорушення вчинено за наступних обставин.

Положеннями статей 1 та 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

У відповідності до ст.17 Конституції України, захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.

Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.

Відповідно до ч.1 ст.17, ч.1 ст.65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов`язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Пунктом 9 ст.1 Закону України «Про національну безпеку» від 21.06.2018 № 2469-VIII (далі - Закон «Про національну безпеку») визначено, що національна безпека України - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз.

У відповідності до п.2 ст.1 Закону «Про національну безпеку», воєнна безпека - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності і демократичного конституційного ладу та інших життєво важливих національних інтересів від воєнних загроз.

Згідно п.п.44-45 рішення Ради національної безпеки та оборони України від 14.09.2020, основним завданням у сфері воєнної безпеки є розвиток потенціалу стримування. Безумовним пріоритетом є боєздатні Збройні Сили України, підготовлений і вмотивований військовий резерв та ефективна територіальна оборона, які у поєднанні зі спроможностями інших органів сектору безпеки і оборони здатні завдати таких неприйнятних для противника втрат на землі, у повітрі, на морі та у кіберпросторі, що унеможливить реалізацію його агресивних намірів. Держава врахує уроки гібридної агресії проти України, бойових дій на Близькому Сході у нових доктринальних підходах до забезпечення воєнної безпеки.

Пунктом 22 частини III Стратегії забезпечення державної безпеки, ухваленої рішенням Ради національної безпеки та оборони України від 16.02.2002 року (далі - Стратегія) визначено, що державна політика у сфері державної безпеки спрямовується на попередження, своєчасне виявлення і запобігання зовнішнім та внутрішнім загрозам державній безпеці України, припинення розвідувальних, терористичних, диверсійних та інших протиправних посягань спеціальних служб іноземних держав, а також організацій, окремих груп та осіб на державну безпеку України, усунення умов, що призводять до цих загроз та причин їх виникнення.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про Збройні Сили України» від 06.12.1991 № 1934-ХІІ (далі - Закон) Збройні Сили України (далі ЗСУ) - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

У відповідності до ст. 3 Закону організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з`єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.

Згідно ст.12 Закону підготовка Збройних Сил України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, організація та забезпечення їх виконання, підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності, виховна робота, збереження життя і здоров`я особового складу, забезпечення законності та військової дисципліни у Збройних Силах України здійснюються органами військового управління, командирами і начальниками всіх рівнів відповідно до вимог Конституції України та законів України, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері оборони.

У відповідності до ст.1 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991 № 1932-XII (далі - Закон «Про оборону України») військове формування - створена відповідно до законодавства України сукупність військових з`єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.

Особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Збройна агресія - застосування іншою державою або групою держав збройної сили проти України. Вторгнення або напад збройних сил іншої держави або групи держав на територію України, а також окупація або анексія частини території України вважається збройною агресією.

Статтею 4 Закону «Про оборону України» визначено, що у разі збройної агресії проти України або загрози нападу на Україну Президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях.

Положеннями ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3542-XII (далі - Закон «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію») встановлено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Цим же законом особливий період визначено як період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Пунктом 8 ст.4 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що з моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Згідно п.5 ст.22 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов`язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади.

Пунктами 1, 3 цієї ж статті Закону зобов`язано громадян з`являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов`язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період; під час мобілізації з`явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин.

Пунктом 2 ст.26 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено настання відповідальності громадян за невиконання своїх обов`язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Згідно ст.17 Закону «Про оборону України», ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі - Закон «Про військовий обов`язок і військову службу») захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України.

Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров`я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов`язок згідно із законодавством.

Громадяни проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов`язок у запасі відповідно до законодавства.

Відповідно до ст.1 Закону «Про військовий обов`язок і військову службу» військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Виконання військового обов`язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об`єднані районні), міські (районні у містах, об`єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов`язані: прибувати за викликом районного (об`єднаного районного), міського (районного у місті, об`єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов`язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов`язаних та резервістів; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов`язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Відповідно до п.1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення) Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Пунктом 8 Положення визначено, що завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов`язків є виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов`язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, у виконанні завдань з підготовки та ведення територіальної оборони, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.

Відповідно до п.9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань ведуть військовий облік призовників, військовозобов`язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

24 лютого 2022 року президент російської федерації оголосив про своє рішення почати військову операцію в Україні, після чого був відданий наказ на вторгнення підрозділів збройних сил російської федерації на територію України.

Після того, 24.02.2022 на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці збройних сил російської федерації шляхом збройної агресії, незаконно вторглись на територію України, перетнувши лінію державного кордону України, розташовану в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та шляхом застосування зброї здійснили напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об`єкти, а також здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується до теперішнього часу та призводить до тяжких наслідків.

Указані дії супроводжуються бойовим застосуванням авіації, артилерійськими та ракетними ударами, а також застосуванням броньованої техніки та іншого озброєння. При цьому вогневі удари здійснюються по об`єктам, які захищені нормами міжнародного гуманітарного права. Зазначені дії призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який в подальшому було неодноразово продовжено, і наразі він діє строком до 18 серпня 2023 року.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 65/2022, затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-IX, у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, оголошено проведення загальної мобілізації.

Строк проведення загальної мобілізації неодноразово продовжувався Указами Президента України і наразі його продовжено з 20 травня 2023 року на 90 діб.

На виконання вимог Законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про оборону України», «Про військовий обов`язок і військову службу», вищевказаних Указів Президента України про проведення загальної мобілізації, Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов`язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 921, Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, інших нормативних документів, наказів та директив Генерального штабу, мобілізаційних розпоряджень працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 стали систематично проводитись заходи з встановлення мобілізаційного ресурсу держави та подальшого доукомплектування ЗСУ і інших військових формувань у відповідності до штатів воєнного стану, ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів, внесенні відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, виклику громадян для взяття на військовий облік військовозобов`язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, призову під час мобілізації, в т.ч. серед внутрішньо переміщених осіб, які не виконують правила військового обліку, і після початку повномасштабного вторгнення зс рф змінили місце проживання та, прибувши на територію Івано-Франківської області, не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов`язаних та резервістів, не стали на військовий облік та ухиляються від нього, та інші заходи з мобілізації людських ресурсів з метою доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань з метою забезпечення оборони України в особливий період, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями, а також забезпечення виконання військового обов`язку громадянами України.

Житель с. Мигове Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_5 , знаючи, що діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки по здійсненню мобілізаційних заходів викликала широкий резонанс в суспільстві, у тому числі і серед осіб, які мають намір ухилитися від мобілізації або не виявляють бажання бути призваними на військову службу, у соціальних мережах виник посилений попит на поширення інформації про діяльність ТЦК та СП, умисно, з корисливою метою, вирішив перешкодити законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань під час здійснення ними призову на військову службу в особливий період.

З метою перешкоджання діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки по здійсненню мобілізаційних заходів ОСОБА_5 у липні 2022 року вирішив створити автоматизований сервіс (чат-бот) в соціальній мережі Телеграм та загальнодоступний тематичний інформаційний канал для збору, консолідації і трансляції повідомлень з відомостями про місця і час проведення відповідних заходів указаними військовими формуваннями громадянам України, які мають намір ухилитися від виконання свої обов`язків з захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України під час мобілізації в особливий період.

Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань полягає у вчиненні діяння (дій або бездіяльності), яке виражається у втручанні в цю діяльність, створенні перешкод, перепон, спрямованих на недопущення, припинення чи заборону проведення окремих дій чи маневрів ЗСУ та іншими військовими формуваннями, прийняття тактичних чи стратегічних рішень керівництвом чи особовим складом зазначених підрозділів задля ускладнення або унеможливлення здійснення законної діяльності ЗСУ та іншими військовими формуваннями або істотному зниженні її ефективності.

Умислом ОСОБА_5 прямо охоплювались дії, спрямовані на заподіяння шкоди діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки як військових формувань ЗСУ. При цьому, ОСОБА_5 усвідомлював об`єктивно існуючу небезпеку свого діяння та бажав настання передбачуваних наслідків.

Корисливий мотив в діях ОСОБА_5 полягав в отриманні прибутку шляхом розміщення на тематичних інформаційних каналах рекламних повідомлень зацікавлених осіб.

Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань здійснювалось ОСОБА_5 виключно з корисливою метою за відсутності ознак державної зради, яка виражається у проведенні підривної діяльності проти України.

ОСОБА_5 шляхом адміністрування організував забезпечення постійного функціонування сервісів і каналів, проведення систематичного аналізу інформації, яка поступає на сервіс (чат-бот), та публікацію обробленої інформації на тематичному інформаційному каналі, наповнення контентом - інформаційними повідомленнями відповідної тематики, що надало змогу залучити до їх діяльності якомога більшу кількість учасників, до відома яких можна за грошову винагороду доводити рекламні та інші повідомлення зацікавлених осіб.

11 липня 2022 року ОСОБА_5 , перебуваючи в с. Мигове Вижницького району Чернівецької області, використавши мобільний телефон з СІМ-картою з телефонним номером НОМЕР_1 , створив в соціальній мережі Telegram інформаційний канал з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 в описі якого зазначив мету його створення та функціональне призначення, а саме: «в цьому каналі ви можете дізнатися, де по Франику та Франківській області роздають повістки, щоб заздалегідь оминати ці місця».

Таким чином, із змісту функціонального призначення інформаційного каналу встановлено, що ОСОБА_5 чітко усвідомлював, що розміщуючи на інформаційному каналі з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » інформацію про вручення повісток працівниками центрів комплектування та соціальної підтримки з метою уникнення громадян України від призову на військову службу, він перешкоджає законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період та бажав настання суспільно небезпечних наслідків. Крім того, ОСОБА_5 з метою приховування своєї протиправної діяльності створив додатковий профіль користувача під вигаданими даними « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ). Указане також свідчить, що ОСОБА_5 усвідомлював, що здійснює протиправну діяльність та не бажав бути викритим у її вчиненні.

У подальшому для забезпечення постійного та безперебійного функціонування телеграм каналу, наповнення його цільовою аудиторією, відбору інформації виключно щодо проведення військовослужбовцями мобілізаційних заходів, ОСОБА_5 від імені створеного ним користувача « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), 18.07.2022 звернувся до невстановленого досудовим розслідуванням користувача Telegram-каналу під іменем « ОСОБА_7 » та запропонував за грошову винагороду здійснювати адміністрування Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_3 », на що остання погодилася. При цьому, ОСОБА_5 визначив адміністраторами каналу особисто себе (користувач з ідентифікатором користувача « ОСОБА_8 » ( ОСОБА_9 ), невстановленого на даний час користувача з ідентифікатором « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та користувача з ідентифікатором « ОСОБА_7 » і надав їм дозвіл на модерацію контенту, а саме: перевірку повідомлень від підписників на наявність відповідних відомостей. З метою повного контролю над вмістом розповсюджуваних повідомлень та недопущення поширення сторонньої інформації, зміст якої не відповідає профілю цільової аудиторії Telegram-каналу, і відповідно розосередження користувачів каналу, він заблокував можливість іншим учасникам публікувати свої повідомлення в Telegram-каналі.

Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_5 для збирання відомостей відповідного характеру та подальшого їх розповсюдження серед учасників вказаного Telegram-каналу, використавши мобільний телефон з СІМ-картою з телефонним номером НОМЕР_1 , створив в соціальній мережі Telegram автоматизований сервіс для отримання повідомлень (чат-бот) з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_7 » в правилах користування якого в т.ч. зазначив: «-іноді, інформацію, яку ви надаєте, не публікується по причині її неактуальності або відсутності її необхідності (наприклад: якщо десь проїхала поліція, це необов`язково означає, що вони швидко будуть роздавати повістки)».

При цьому, ОСОБА_5 здійснив його налаштування таким чином, щоб користувачі самостійно надсилали інформацію у вигляді текстових повідомлень із зазначенням місця, часу та адреси де військовослужбовцями відповідних підрозділів ЗСУ та інших збройних формувань проводяться мобілізаційні заходи. В подальшому зазначені повідомлення проходили модерацію адміністраторами і публікувалися ними як анонімні в створеному ОСОБА_5 Telegram-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_3 », чим інформували цільову аудиторію з числа громадян України, які ухиляються від призову та/або мобілізації і військового обліку, про місця виконання службових обов`язків співробітниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на території м. Івано-Франківська та області, що об`єктивно перешкоджало законній діяльності відповідних підрозділів ЗСУ.

З метою популяризації Telegram-каналу, нарощування цільової аудиторії серед мешканців Івано-Франківської області, які ухиляються від призову та/або мобілізації і військового обліку, ОСОБА_5 замовив послуги з рекламування створеного ним Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Зокрема, ІНФОРМАЦІЯ_9 в Telegram-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ним організовано розміщення рекламного повідомлення наступного змісту «Друзі, хто бачить де роздають повістки в Франківську та області, повідомляйте, будь ласка, нам в телеграм: « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Також ІНФОРМАЦІЯ_43, ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ІНФОРМАЦІЯ_42 ОСОБА_5 у створеному ним Telegram-каналі " ІНФОРМАЦІЯ_13 " поширював публікації із текстом "Бачили як вручили повістку? Бажаєте застерегти інших? Пишіть сюди - ІНФОРМАЦІЯ_7 та просимо поширювати це повідомлення знайомим чи десь в групи у фейсбуці чи телеграмі, щоб люди які бачать, також писали сюди", чим заохочував подальше просування і рекламування підконтрольного Telegram-каналу серед громадян України з числа користувачів соціальних мереж.

З метою приховування своєї протиправної діяльності, запобігання її викриттю, виявлення та ідентифікації його як адміністратора та власника Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ОСОБА_5 24.08.2022 зареєструвався на українській платформі « ІНФОРМАЦІЯ_14 », створивши при цьому профіль користувача « ОСОБА_10 » для приховання особистих даних та анонімного розпорядження отриманими за рекламні послуги грошовими коштами. Під час реєстрації ОСОБА_5 вказав електроні адреси « ІНФОРМАЦІЯ_15 » та « ІНФОРМАЦІЯ_16 », а також здійснив інтеграцію з телеграм-ботом сервісу « ІНФОРМАЦІЯ_14 », де вказав номер мобільного телефону НОМЕР_1 .

Перешкоджаючи діяльності ЗСУ та інших військових формувань і бажаючи при цьому ще і отримати прибуток, ОСОБА_5 у Telegram-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » систематично розміщував повідомлення рекламного змісту. Зокрема, ІНФОРМАЦІЯ_17 о 11:49 в каналі розміщено рекламну публікацію із популяризації Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_18 »; ІНФОРМАЦІЯ_19 о 15:41 розміщено рекламну публікацію із популяризації курсів « ІНФОРМАЦІЯ_20 »; ІНФОРМАЦІЯ_21 о 12:51 розміщено рекламну публікацію із популяризації Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_13 »; ІНФОРМАЦІЯ_44 о 16:35 розміщено рекламну публікацію із популяризації Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_22 »; ІНФОРМАЦІЯ_45 о 17:04 розміщено рекламну публікацію із популяризації Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_23 ».

У період з моменту створення Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по 25.01.2023 ОСОБА_5 фактично отримано грошові кошти за рекламну діяльність на загальну суму 47034 грн.

У період часу з 02.01.2023 по ІНФОРМАЦІЯ_44 в телеграм-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 та адміністраторами каналу з його відома та згоди з метою перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших воєнізованих формувань розміщено 49 інформаційних повідомлень із зазначенням місць, де співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_24 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , ІНФОРМАЦІЯ_27 здійснювалася відповідна службова діяльність за наступними адресами:

02.01.2023 - вул. Галицька, 32, м. Івано-Франківськ ;

03.01.2023 - вул. Галицька 139А, м. Івано-Франківськ ;

04.01.2023 - вул. Гетьмана Мазепи, 168, м. Івано-Франківськ ;

09.01.2023 - вул. Івасюка, 17, м. Івано-Франківськ ;

10.01.2023 - вул. Північний бульвар, 9, м. Івано-Франківськ ;

11.01.2023 - вул. Північний бульвар 2А, м. Івано-Франківськ ;

11.01.2023 - вул. Незалежності, 83, м. Івано-Франківськ ;

12.01.2023 - вул. Південний бульвар, 42, м. Івано-Франківськ ;

14.01.2023 - вул. Промислова, 27, м. Івано-Франківськ ;

14.01.2023 - вул. І. Франка, 14, м. Івано-Франківськ ;

15.01.2023 - вул. Сорохтея, 41А, м. Івано-Франківськ ;

20.01.2023 - вул. Є. Коновальця, 221, м. Івано-Франківськ ;

20.01.2023 - вул. С. Бандери, 10Б, м. Івано-Франківськ ;

21.01.2023 - вул. Гетьмана Мазепи, 72, м. Івано-Франківськ;

21.01.2023 - вул. М. Грушевського, 14, м. Івано-Франківськ;

22.01.2023 - вул. І. Миколайчука, 2, м. Івано-Франківськ;

22.01.2023 - вул. Тролейбусна, 7, м. Івано-Франківськ;

22.01.2023 - вул. В. Стуса, 15А, м. Івано-Франківськ;

23.01.2023 - вул. А. Мельника, 10, м. Івано-Франківськ;

23.01.2023 - вул. Галицька, 34а/1, м. Івано-Франківськ;

24.01.2023 - вул. Галицька, 32, м. Івано-Франківськ;

24.01.2023 - вул. Набережна, 6, 10 , 12 , 14 , 18, м. Івано-Франківськ;

25.01.2023 - вул. Дністровська, 3, м. Івано-Франківськ;

26.01.2023 - вул. Василіянок, 64, м. Івано-Франківськ;

27.01.2023 - вул. Хоткевича, 83, м. Івано-Франківськ;

28.01.2023 - вул. Стуса, 13, м. Івано-Франківськ;

28.01.2023 - вул. Вовчинецька, 198, м. Івано-Франківськ ;

04.01.2023 - вул. Вокзальна, м. Надвірна, Івано-Франківська обл.;

04.01.2023 - вул. Валова, м. Коломия, Івано-Франківська обл.;

04.01.2023 -бульвар Лесі Українки, 43, м. Коломия, Івано-Франківська обл.;

04.01.2023 - вул. Шухевича, м. Бурштин, Івано-Франківська обл.;

05.01.2023 - вул. C. Бандери, 66, м. Бурштин, Івано-Франківська обл.;

06.01.2023 - вул. Галицька, 96, м. Тисмениця, Івано-Франківська обл. ;

06.01.2023 - вул. Є. Коновальця, 10, м. Коломия, Івано-Франківська обл. ;

09.01.2023 - вул. Є. Коновальця, 1, м. Бурштин, Івано-Франківська обл. ;

10.01.2023 - вул. Січових Стрільців, м. Бурштин, Івано-Франківська обл.;

10.01.2023 - вул. Мелешівка, с. Герасимів, Івано-Франківська обл.;

11.01.2023 - вул. Кривоноса, 55, м. Коломия, Івано-Франківська обл. ;

11.01.2023 - бульвар Лесі Українки, 43, м. Коломия, Івано-Франківська обл. ;

15.01.2023 - вул. М. Грушевського, 9а, м. Надвірна, Івано-Франківська обл. ;

16.01.2023 - вул. Шухевича, вул. Кобилянської, вул. Шевченка, м. Тлумач, Івано-Франківська обл.;

16.01.2023 - вул. Валова, 48, м. Коломия, Івано-Франківська обл. ;

16.01.2023 - вул. Йосафата Кобринського, 3, м. Коломия, Івано-Франківська обл. ;

17.01.2023 - бульвар Незалежності, 6, м. Калуш, Івано-Франківська обл. ;

20.01.2023 - вул. Шевченка, 16, м. Галич, Івано-Франківська обл. ;

21.01.2023 - вул. Винниченка, 72, м. Тлумач, Івано-Франківська обл. ;

21.01.2023 - просп. Л. Українки, 12а, м. Калуш, Івано-Франківська обл. ;

22.01.2023 - вул. Леонтовича, м. Коломия, Івано-Франківська обл. ;

25.01.2023 - вул. Карпатська, 184, м. Коломия, Івано-Франківська обл .

Також, на виконання свого злочинного умислу, ОСОБА_5 18.08.2022, усвідомлюючи, що в умовах здійснення силами оборони України відсічі збройній агресії рф проти України, під час дії правового режиму воєнного стану та оголошеної мобілізації ЗСУ та іншими військовими формуваннями здійснюються передбачені чинним Законами України заходи з мобілізації людських ресурсів, виклик громадян України та їх військовий облік, бажаючи перешкодити такій законній діяльності на території Одеської області з корисливих мотивів, сприяючи таким чином громадянам України, які ухиляються від призову та/або мобілізації, що шкодить національній безпеці України, перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: с. Мигове Вижницького р-ну Чернівецької області, використавши мобільний телефон з СІМ-картою з телефонним номером НОМЕР_1 , та додатковий профіль користувача « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), створив в соціальній мережі Telegram інформаційний канал з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_29 » за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_30 в описі якого зазначив його мету створення та функціональне призначення, а саме: «в цьому каналі ви можете дізнатися, де по Одесі та Одеській області роздають повістки, щоб заздалегідь оминати ці місця», при цьому залишившись власником та єдиним адміністратором вищезазначеного Telegram-каналу та з метою повного контролю над вмістом розповсюджуваних повідомлень та недопущення поширення сторонньої інформації, зміст якої не відповідає профілю цільової аудиторії Telegram-каналу, і відповідно розосередження користувачів каналу, заблокував можливість іншим учасникам публікувати свої повідомлення в Telegram-каналі.

Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_5 для збирання відомостей відповідного характеру та подальшого їх розповсюдження серед учасників вказаного Telegram-каналу, використавши мобільний телефон з СІМ-картою з телефонним номером НОМЕР_1 , створив в соціальній мережі Telegram автоматизований сервіс для отримання повідомлень (чат-бот) з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_31 » При цьому, ОСОБА_5 здійснив його налаштування таким чином, щоб користувачі самостійно надсилали інформацію у вигляді текстових повідомлень із зазначенням місця, часу та адреси де військовослужбовцями відповідних підрозділів ЗСУ та інших збройних формувань проводяться мобілізаційні заходи. В подальшому зазначені повідомлення проходили модерацію ОСОБА_5 і публікувалися ним, як анонімні, в створеному Telegram-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_29 », чим інформували цільову аудиторію з числа громадян України, які ухиляються від призову та/або мобілізації і військового обліку, про місця виконання службових обов`язків співробітниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на території м. Одеса, що перешкоджало законній діяльності відповідних підрозділів ЗСУ.

В подальшому ОСОБА_5 забезпечував функціонування вказаних сервісів в період з моменту створення каналу по 02.03.2023, здійснивши збір відомостей про місця і час здійснення військовими формуваннями своєї законної діяльності з мобілізації та їх поширення серед громадян України з числа учасників каналу « ІНФОРМАЦІЯ_29 », які бажали ухилитися від виконання військового обов`язку, залучивши до нього понад 3 тисячі користувачів.

Продовжуючи свою протиправну діяльність, ОСОБА_5 24.08.2022, усвідомлюючи, що в умовах здійснення силами оборони України відсічі збройній агресії рф проти України, під час дії правового режиму воєнного стану та оголошеної мобілізації ЗСУ та іншими військовими формуваннями здійснюються передбачені чинним Законами України заходи з мобілізації людських ресурсів, виклик громадян України та їх військовий облік, бажаючи перешкодити такій законній діяльності на території Чернівецької області з корисливих мотивів, сприяючи таким чином громадянам України, які ухиляються від призову та/або мобілізації, що шкодить національній безпеці України, перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: с. Мигове Вижницького р-ну Чернівецької області, використавши мобільний телефон з СІМ-картою з телефонним номером НОМЕР_1 , та додатковий профіль користувача « ОСОБА_6 » ( ОСОБА_11 ), створив в соціальній мережі Telegram інформаційний канал з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_32 » за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_33 в описі якого зазначив його мету створення та функціональне призначення, а саме: «в цьому каналі ви можете дізнатися, де по Чернівцях та Чернівецькій області роздають повістки, щоб заздалегідь оминати ці місця».

В подальшому для забезпечення постійного та безперебійного функціонування телеграм каналу, наповнення його цільовою аудиторією, відбору інформації виключно щодо проведення військовослужбовцями мобілізаційних заходів, він, від імені створеного ним користувача « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), визначив адміністраторами каналу не встановлених на даний час досудовим розслідуванням, користувачів з ідентифікаторами «Exstas» та « ІНФОРМАЦІЯ_34 » і надав їм дозвіл на модерацію контенту, а саме: перевірку повідомлень від підписників на наявність відповідних відомостей. З метою повного контролю над вмістом розповсюджуваних повідомлень та недопущення поширення сторонньої інформації, зміст якої не відповідає профілю цільової аудиторії Telegram-каналу, і відповідно розосередження користувачів каналу, він заблокував можливість іншим учасникам публікувати свої повідомлення в Telegram-каналі.

Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_5 для збирання відомостей відповідного характеру та подальшого їх розповсюдження серед учасників вказаного Telegram-каналу, використавши мобільний телефон з СІМ-картою з телефонним номером НОМЕР_1 , створив в соціальній мережі Telegram автоматизований сервіс для отримання повідомлень (чат-бот) з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_35 » При цьому, ОСОБА_5 здійснив його налаштування таким чином, щоб користувачі самостійно надсилали інформацію у вигляді текстових повідомлень із зазначенням місця, часу та адреси де військовослужбовцями відповідних підрозділів ЗСУ та інших збройних формувань проводяться мобілізаційні заходи. В подальшому зазначені повідомлення проходили модерацію адміністраторами і публікувалися ними, як анонімні, в створеному ОСОБА_5 Telegram-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_36 , де роздають?», чим інформували цільову аудиторію з числа громадян України, які ухиляються від призову та/або мобілізації і військового обліку, про місця виконання службових обов`язків співробітниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на території м. Чернівці та області, що перешкоджало законній діяльності відповідних підрозділів ЗСУ.

В подальшому ОСОБА_5 забезпечував функціонування вказаних сервісів в період з моменту створення каналу по 02.03.2023, здійснивши збір відомостей про місця і час здійснення військовими формуваннями своєї законної діяльності з мобілізації та їх поширення серед громадян України з числа учасників каналу « ІНФОРМАЦІЯ_36 , де роздають?», які бажали ухилитися від виконання військового обов`язку, залучивши до нього понад 5 тисяч користувачів.

При цьому, ОСОБА_5 розроблено механізм перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших воєнізованих формувань і, незважаючи на те, що вказана інформація поширювалась не лише ним, а і адміністраторами каналів, які не перебували у злочинній змові з ОСОБА_5 , вся діяльність каналів охоплювалась його злочинним умислом. Тобто, ОСОБА_5 чітко знав та усвідомлював, що на каналах систематично розміщується інформація, яка систематично чинить перешкоди зазначеній законній діяльності ЗСУ.

Цілеспрямоване поширення серед громадян України, які підлягають військовому обліку, призову, відомостей, зокрема в соціальних мережах через Інтернет, про місця фактичного проведення мобілізаційних заходів військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_37 , перешкоджає їх законній діяльності, визначеній ст. ст. 1, 14, 33, 34 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», оскільки надає можливість громадянам України, які бажають ухилитися від виконання військового обов`язку, уникнути військового обліку та призову і створює перепони для встановлення мобілізаційного ресурсу держави, укомплектування ЗСУ та інших військових формувань у відповідності до штатів воєнного стану, ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних і резервістів, ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів.

Таким чином, організувавши розміщення в телеграм-каналах « ІНФОРМАЦІЯ_3 », «Одеса повістки/Одесса Повестки», «Повістки Чернівці, де роздають?» повідомлень про місця фактичного проведення мобілізаційних заходів працівниками ІНФОРМАЦІЯ_38 , ІНФОРМАЦІЯ_39 ОСОБА_5 втрутився в законну діяльність ІНФОРМАЦІЯ_37 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , ІНФОРМАЦІЯ_39 та створив перешкоди, перепони в діяльності ЗСУ та інших військових формувань, що призвело до суспільно-небезпечних наслідків у вигляді нездійснення в повному обсязі у визначені терміни мобілізаційних заходів, встановлення мобілізаційного ресурсу держави, призову, укомплектування ЗСУ та інших військових формувань у відповідності до штатів воєнного стану, ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних і резервістів, ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів.

Перешкоджання з боку ОСОБА_5 фактично представляє собою цілеспрямовану діяльність, яка полягає у незаконному втручанні, що створює перешкоди, перепони, для недопущення, припинення відповідної законної діяльності військових формувань, за відсутності ознак державної зради у вигляді підривної діяльності проти України.

Таким чином, громадянин України ОСОБА_5 , організувавши розміщення в телеграм-каналах «Де роздають повістки? Івано-Франківськ та область», «Одеса повістки/Одесса Повестки», «Повістки Чернівці, де роздають?» повідомлень про місця фактичного проведення мобілізаційних заходів працівниками Івано-Франківського обласного ІНФОРМАЦІЯ_41 втрутився в законну діяльність ІНФОРМАЦІЯ_37 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , ІНФОРМАЦІЯ_39 та створив перешкоди, перепони в діяльності ЗСУ та інших військових формувань, що призвело до суспільно-небезпечних наслідків у вигляді нездійснення в повному обсязі у визначені терміни мобілізаційних заходів, встановлення мобілізаційного ресурсу держави, призову, укомплектування ЗСУ та інших військових формувань у відповідності до штатів воєнного стану, ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних і резервістів, ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів.

02 червня 2023 року між прокурором Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_12 та обвинуваченим ОСОБА_5 , в присутності його захисника ОСОБА_4 , було укладено угоду про визнання винуватості, відповідно до якої обвинувачений ОСОБА_5 , повністю визнав свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченому ч.1 ст.114-1 КК України, при цьому сторони угоди узгодили покарання за ч.1 ст.114-1 КК України із застосуванням ч.1 ст.69 КК України у виді штрафу в розмірі 6 500 (шести тисяч п`ятиста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 110 500 (сто десять тисяч п`ятсот) гривень.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 свою вину у скоєному визнав повністю, підтвердив обставини скоєння кримінального правопорушення, розкаявся у вчиненому, активно сприяв у розкритті кримінального правопорушення, перерахував на потреби ЗСУ благодійну допомогу в сумі 30 000 гривень. Просить суд затвердити угоду про визнання винуватості, наслідки укладення та затвердження угоди, вид покарання, який буде застосовано до нього в разі укладення угоди та виключні підстави оскарження вироку суду розуміє.

Прокурор ОСОБА_3 та захисник просять суд затвердити угоду про визнання винуватості укладену між прокурором Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_12 та обвинуваченим ОСОБА_5 .

Відповідно до ст.468, ч.4 ст.469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, роз`яснивши сторонам наслідки укладення та затвердження угоди відповідно до вимог ст.473 КПК України, та дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що укладену сторонами угоду слід затвердити, виходячи з наступного.

Укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим з їх ініціативи узгоджується з положеннями ч.2, ч.4 ст.469 КПК України, за своїм змістом вона відповідає вимогам ст.472 КПК України, в тому числі стосовно міри та виду узгодженого між сторонами покарання та наслідків невиконання угоди.

Судом відповідно до вимог ст.474 КПК України, роз`яснено ОСОБА_5 його процесуальні права, характер обвинувачення, вид покарання та наслідки укладання, затвердження та невиконання угоди, передбачені ст.ст.473, 476 КПК України, а також роз`яснено вичерпні підстави оскарження вироку суду.

Цивільний позов в даному кримінальному провадженні не заявлявся.

Витрати на залучення експертів відсутні.

Запобіжний захід щодо обвинуваченого не обирався.

Долю речових доказів слід вирішити відповідно до вимог ст.100 КПК України.

Відповідно до ч.15 ст.615 КПК України, керуючись ст.ст.370, 373, 374, 469, 474, 475 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Затвердити угоду про визнання винуватості від 02 червня 2023 року укладену між прокурором Івано-франківської обласної прокуратури ОСОБА_12 та обвинуваченим ОСОБА_5 по кримінальному провадженню щодо ОСОБА_5 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України.

ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України та призначити покарання узгоджене сторонами відповідно до угоди про визнання винуватості - із застосуванням ч.1 ст.69 КК України у виді штрафу в розмірі 6 500 (шести тисяч п`ятисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 110 500 (сто десять тисяч п`ятсот) гривень.

Речові докази: мобільний телефон «Apple11Pro» ІМЕІ: НОМЕР_2 з сім-карткою НОМЕР_3 ; ноутбук «MacBook Pro» серійний номер НОМЕР_4 ; мобільний телефон марки «Nokia» 2700с-2, чорного кольору, НОМЕР_5 - повернути обвинуваченому ОСОБА_5 .

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Івано-Франківський міський суд з підстав, передбачених статтею 394 КПК України.

Суддя ОСОБА_13