Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про повернення заяви без розгляду
25 липня 2023 року Справа №200/2958/23
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Логойди Т.В., перевіривши виконання вимог законодавства при подачі Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області клопотання про подовження строку для надання витребуваних доказів та відкладення розгляду справи, що подано в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Відповідач подав клопотання про надання додаткового строку для надання витребуваних доказів та відкладення розгляду справи (клопотання від 25 липня 2023 року № 0500-0906-7/63231).
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з ч. 1 якої будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема, інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Отже, клопотання про продовження встановленого судом процесуального строку може бути подано до закінчення такого строку.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20 липня 2023 року в черговий раз через неналежне виконання відповідачем суб`єктом владних повноважень процесуальних обов`язків щодо надання доказів, що витребувані судом, в тому числі тих, на які містяться посилання у поданому відповідачем відзиві (ч. 3 ст. 79, ч. 4 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України), у відповідача витребувані докази та встановлено строк для їх подання до суду по 24 липня 2023 року.
Вказану ухвалу відповідачем отримано 20 липня 2023 року, що підтверджується наявним у справі повідомленням про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи (інформаційною довідкою про доставку електронного листа від 20 липня 2023 року № 200/2958/23, що сформована підсистемою «Електронний суд», в якій зазначено наступне: «Документ доставлено до електронного кабінету: 20.07.23 12:28»).
Клопотання про продовження встановленого судом процесуального строку на подання доказів подано 25 липня 2023 року, тобто поза межами встановленого судом процесуального строку.
Отже, клопотання подано без додержання вимог ч. 1 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, і ці недоліки не дають можливості його розглянути.
Крім того, подане клопотання є очевидно безпідставним.
Так, відповідач клопотання обґрунтовував тим, ухвала Донецького окружного адміністративного суду від 20 липня 2023 року (помилково зазначено, що це ухвала «від 20.06.2023 року») на адресу Головного управління надійшла 24 липня 2023 року.
Проте, такі посилання є неприйнятними.
Так, відповідач є особою, яка зареєстрована в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС).
Відповідно до частин 5 та 7 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їх офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб.
Відповідно до частини 6 статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи.
Наявними у справі доказами отриманим судом повідомленням про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи, підтверджено факт отримання відповідачем ухвали Донецького окружного адміністративного суду від 20 липня 2023 року саме 20 липня 2023 року о 12 год. 28 хв., а не 24 липня 2023 року, як зазначав відповідач, намагаючись ввести суд в оману.
Отже, подане відповідачем клопотання є очевидно безпідставним, оскільки зазначені в ньому обставини, якими воно обґрунтовано, не відповідають дійсності.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Керуючись ч. 2 ст. 167, ст. 248 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про подовження строку для надання витребуваних доказів та відкладення розгляду справи, що подано в даній адміністративній справі, повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 256 КАС України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 25 липня 2023 року.
Суддя Т.В. Логойда
Судове рішення № 112407387, Донецький окружний адміністративний суд було прийнято 25.07.2023. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 200/2958/23. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: