Справа № 3 1372/ 2010 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2010 року смт. Ріпки
Ріпкинський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді Шляхова В. І.,
за участю секретаря Нерус Н. І. ,
та ОСОБА_1, яка притягається до адміністративної відповідальності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Ріпки справу відносно
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1, неодруженої, головного бухгалтера КСП «Добрянський консервно-сушильний завод», дохід 900 грн. жительки АДРЕСА_1,
у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 1631 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
встановив:
Згідно протоколу ОСОБА_1, як посадова особа відповідальна за бухгалтерський облік та звітність, у порушення ст. 5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств”, в 2009 р. занизила обєкт оподаткування з податку на прибуток підприємства, через що до бюджету не доплачено 2 537 грн. податку на прибуток та всупереч „ Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту ” , затвердженої наказом Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України N 231/539/118/219 від 1 жовтня 1999 року, не нараховувала та не сплатила податкове зобов'язання зі збору за спеціальне використання водних ресурсів, отриманих на договірній основі у 2009 та 2010 роках, тобто вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 1631 КУпАП.
ОСОБА_1 ставлення до порушень не висловила, її пояснення зводяться до того, що вважає свої дії правомірними.
Згідно дослідженого витягу з акту перевірки № 427/23-104/01735301 від 27.08.2010 р. попередня перевірка була проведена 06.05.2009 р., що не відповідає дійсності, оскільки судом встановлено, що перевірка заводу з питань дотримання в 2009 році вимог ст. 5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств”, відбулося 30.04.2010 р. (акт перевірки № 214/15-013/01735301), отже його висновки у новому акті не ураховані та були предметом судового розгляду, що виключає повторність судового втручання за наявності постанови суду, що набрала законної сили.
Що до збору за спеціальне використання водних ресурсів, використаних заводом через отриманя на договірній основі у 2009 та 2010 роках, то суд відзначає наступне. Як користувач цих ресурсів з власної свердловини, то завод сплачував відповідний збір й порушень перевіркою не виявлено. Решту води завод отримав на договірній основі від ПП «Аквапасад». Відповідно до ст. 46 Водного кодексу України водокористування може бути двох видів - загальне та спеціальне.
Згідно з ч. 1 ст. 48 Водного кодексу України спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.
Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб (ч. 2 ст. 48 Водного кодексу України).
Відповідно до положень ст. 49 Водного кодексу України спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу і є платним. Крім того, відповідно до п. 2 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1999 року N 1494, збір за спеціальне використання водних ресурсів справляється за використання води з водних об'єктів, що забрана із застосуванням споруд або технічних пристроїв та скидання в них зворотних вод. Пунктом 2.1 Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої наказом Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 1 жовтня 1999 року N 231/539/118/219, передбачено, що платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.
Таким чином, платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси, зокрема, здійснюють забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб на підставі спеціального дозволу.
Судом встановлено, що КСП «Добрянський консервно-сушильний завод» отримував воду з водозабірних споруд ПП «Аквапасад» (первинний водокористувач) на умовах договору, а тому КСП «Добрянський консервно-сушильний завод» не є платником збору за спеціальне використання водних ресурсів, що свідчить про протиправність складення протоколу в цій частині .
Викладене за ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження в справі.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд,-
постановив:
П ровадження у справі відносно ОСОБА_1, у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст.1631 КУпАП закрити, через відсутність в її діях складу правопорушення.
Постанова може бути опротестована прокурором у 10 денний строк з дня її проголошення.
Суддя В. І. Шляхов