Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа 350/1019/23
Номер провадження 3/350/350/2023
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2023 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Бейко А.М. розглянувши матеріали, які направлені Головним управлінням національної поліції в Івано-Франківській області Калуського районного відділу поліції №2 (смт. Рожнятів) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадяна України, за ч. 1 ст. 156 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 27.06.2023 року, біля 11 год. 40 хв., в с. Липовиця по вул.Мечище, 19, в магазині-кафе «Батьківська хата» здійснив продаж сигарет марки «FAST» без марки акцизного збору за ціною 50 гривень, чим вчинив правпорушення передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Свою винуватість у вчиненні вказаного правопорушення ОСОБА_1 визнав повністю та пояснив, що правопорушення вчинив саме при викладених вище обставинах, щиро розкаявся у вчиненому, просить його суворо не карати.
Так, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245КУпАП, є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Відповідно до ст.280КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.156КУпАП полягає у здійсненні роздрібної або оптової, зокрема, імпорт або експорт, торгівлі спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору.
Суб`єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.
Відповідно до Закону України«Про акцизнийзбір наалкогольні напоїта тютюновівироби» означені види виробів маркуються марками акцизного збору спеціальними знаками, наявність яких підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів. Марки продаються суб`єктам підприємницької діяльності, які відповідно до законодавства є платниками акцизного збору з алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв та кожної пачки (упаковки) тютюнових виробів у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Кожна марка акцизного збору на тютюнові вироби повинна мати окремий номер. Не підлягають маркуванню марками акцизного збору алкогольні напої та тютюнові вироби, які поставляються для реалізації магазинами безмитної торгівлі безпосередньо українськими виробниками цієї продукції за прямими договорами, укладеними між українськими виробниками алкогольних напоїв та тютюнових виробів і власниками магазинів безмитної торгівлі. До того ж митне оформлення алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що спрямовуються до магазинів безмитної торгівлі, здійснюється у момент відвантаження такої продукції від виробника. Контроль за наявністю марок на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та на пачці (упаковці) тютюнових виробів під час їх реалізації здійснюють державні податкові інспекції, контрольно-ревізійна служба та органи внутрішніх справ, а під час ввезення цих товарів на митну територію України-митні органи.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.156 КУпАП повністю доведена матеріалами адміністративної справи, зокрема:
-даними протоколу серії ВАБ №992513 від 27.06.2023 про адміністративне правопорушення (а.с.1);
-квитанцією №18 від 28.06.2023 року про вилучені в результаті вчинення адміністративного правопорушення від 27.06.2023 року за ч.1 ст.156 КУпАП здані т.в.о. дільничим офіцером капітаном поліції Поповичем В.В. відповідно до протоколу про адміністративні правопорушення ВАБ №992513 від 27 червня 2023 року, сигарети марки «Фаст» та «ДsВ» (а.с.2);
-поясненням від 27.06.2023 року громадянина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя с.В. Струтинь, де по суті заданих йому питань пояснив, що 27.06.2023 року, він приїхав в с.Липовиця до знайомого. Близько 11 год. 40 хв. проходив повз магазин і вирішив зайти купити сигарети. ОСОБА_2 зайшов, за прилавком стояв чоловік, вищезазначена особа сказала, що хоче купити сигарети і сказав, що у нього 70 гривень, однак зазначив, що було тільки 50 гривен, про що він йому сказав. Тоді він дістав сигарети «Fast» та сказав, що з ОСОБА_2 40 гривень. Він заплатив та вийшов з магазину. Потім його побачили працівники поліції з сигаретами та спитали де він взяв вищезазначені сигарети. Той в свою чергу розповів де саме та хто саме продав (а.с.3);
- поясненням від 27.06.2023 року громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , де по суті заданих запитань громадянин ОСОБА_1 пояснив наступне: що 27.06.2023 року близько 11год.40хв. він перебував у магазині кафе « ІНФОРМАЦІЯ_3 » де здійснив торгівлю, що в АДРЕСА_2 . Власником магазину-кафе є його дружина ОСОБА_3 . Здійснюючи торгівлю в магазині-кафе він продав невідомому йому чоловіку одну пачку сигарет марки «Fast» за ціною 50 (п`ятдесят ) гривень за пачку без акцизного збору. Сигарети без марки акцизного збору він придбав через мережу OLX. (а.с.4).
Таким чином, в діях ОСОБА_1 суд вбачає наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.156 КУпАП, а саме: роздрібна торгівля тютюновими виробами без марок акцизного податку.
При накладенні адміністративного стягнення враховую характер вчиненого правопорушення та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до статті 34 КУпАП, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно достатті 35 КУпАП, не встановлено.
З урахуванням обставин справи про адміністративне правопорушення, приходжу до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення, в межах санкції ч.1ст.156 КУпАП.
Вирішуючи питання щодо вилучених згідно протоколу про адміністративне правопорушення тютюнових виробів, зазначаю наступне.
Відповідно дост. 283 КУпАПпостанова по справі про адміністративне правопорушення, окрім іншого, повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи.
Як зазначено у ч. 1ст. 265 КУпАП, вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, у ОСОБА_1 було вилучено для тимчасового зберігання: 40 пачок сигарет марки «Fast» та 9 пачок сигарет марки «ДsВ».
Відповідно до ч. 1ст. 29 КУпАП, конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
З огляду на викладене, суддя дійшов до висновку про необхідність застосувати конфіскацію до предметів торгівлі.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у зв`язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень з конфіскацією предметів торгівлі, а саме: 40 пачок сигарет марки «Fast» та 9 пачок сигарет марки «ДsВ».
Штраф сплатити на рахунок UA17899998031408 0542000009590, отримувач коштів: ГУК в Ів.-Фр.об./ТГ Спас/21081100, код отримувача: ЄДРПОУ 37951998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовийзбір урозмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Судовий збір сплатити на рахунок: отримувач коштів: Державна судова адміністрація України «Судовий збір»/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету - 22030106.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд.
Суддя А.М. Бейко