Єдиний державний реєстр судових рішень
323/2569/21
Пр.2/336/1820/2023
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 червня 2023 року Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Галущенко Ю.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого природного газ,-
ВСТАНОВИВ:
у вересні 2021 року до Оріхівського районного суду Запорізької області надійшла позовна заява представник АТ Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 , в якій просить стягнути з останнього суму вартості необлікованого природного газ в розмірі 25114,63 грн. та судові витрати на оплату судового збору в розмірі 2270,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач є споживачем послуг з розподілу природного газу, які надаються позивачем по об`єкту за адресою: АДРЕСА_1 .
30.01.2021 року представниками позивача був оглянутий газовий лічильник, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 за результатами чого, представником АТ «Запоріжгаз» було встановлено порушення Кодексу газорозподільних систем, а саме: несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу), пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрати (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно, пошкодження стрічки Бар`єр № 6202818, пошкодження корпусу лічильника.
За результатами перевірки працівниками АТ «Запоріжгаз» було складено акт про порушення № 0600015509 від 30.01.2021 року. Акт у порядку визначеному Кодексом ГРМ підписано працівниками АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» та Відповідачем із зауваженнями.
Згідно п.п. 1, 2 глави 10 розділу X Кодексу ГРМ, якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.
Після зняття ЗВТ та/або пломби, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу, чи гвинта, на якому закріплено пломбувальний матеріал (далі - пломба), в присутності сторін пломба або ЗВТ пакується в пакет з поліетилену чи з іншого цупкого матеріалу (або в транспортну тару, що передбачена заводом-виробником та зазначена в паспорті на ЗВТ), який опломбовується пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером та за бажанням пломбою споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу). При цьому представник Оператора ГРМ складає протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу (по одному екземпляру для кожної сторони).
На виконання зазначених правових норм, лічильник газу було демонтовано для проведення його експертизи, що відображено у протоколі № 001010 від 08.02.2021 року про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу.
Також, охоронну пломбу № R12431748 було направлено для проведення експертизи, що відображено у протоколі № 000089 від 08.02.2021 року про направлення охоронної пломби для проведення експертизи.
22 лютого 2021 року проведено експертизу ЗВТ про що складено Акт № 0195 експертизи лічильника газу, за результатами якої, виявлено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ: наявні ознаки самовільного демонтажу пломб завода-виробника (на склі лічильного механізму біля посадкового місця пломб наявні сліди механічного пошкодження - подряпини та задири, що вказують на проведення самовільного демонтажу пломб). На лічильнику 2009 року виробництва з правого боку лічильного механізму встановлено пломбу 2013 року (що не передбачено при випуску з виробництва). На пломбі завода-виробника розташованій з лівого боку лічильного механізму видалені якірні фіксатори, які на момент огляду заходяться під склом лічильного механізму, що надає доступ до фіксуючого гвинта, який отримує суматор на корпусі ЗТ та надає доступ в роботу лічильного механізму. Крім того на свинцевій пломбі яка фіксує заглушку (технологічну пройму для встановлення коректора/пристрою дистанційної передачі даних) видалено задню частину, що надає доступ для вільного демонтажа заглушки та впливу на роботу лічильного механізму через технологічну пройму скла яке прикриває лічильний механізм. На пломбі-стрчці «Бар`єр» встановленій на місці з`єднання корпуса та суматора ЗВТ в центральній частині наявні пошкодження (сліди часткового вскриття - проявляється напис «Opened». Лічильник не придатний до подальшої експлуатації, підлягає заміні.
Крім того, 22 лютого 2021 року проведено експертизу охоронної пломби про що складено Акт №0196 експертизи охоронної пломби, за результатами якої, при огляді цілісності охоронної пломби «Люмісіл» № R12431748 виявлено: пломба знаходиться в задовільному стані, механічно не пошкоджена.
На виконання вимог пункту 8 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до акту про порушення внесено інформацію щодо: місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення; дату проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення; контактний телефон оператора ГРМ.
За фактом втручання Відповідача в роботу ЗВТ, комісією AT «ЗАПОРІЖГАЗ» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення акту про порушення № 0600015509 від 30.01.2021 року повністю.
Згідно п.11 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу. Ціни на транспортування викладені на відповідному ресурсі АТ Укртрансгаз; ціна природного газу викладена на відповідному ресурсі НАК Нафтогаз.
Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 25114,63 грн.
АТ «Запоріжгаз» на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено акт розрахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та рахунок на його оплату. На сьогоднішній день в добровільному порядку відповідачем борг не сплачено.
Посилаючись на ст.ст. 526, 611 ЦК України, АТ «ОГС «Запоріжгаз» просить стягнути з відповідача вартість донарахованого необлікованого об`єму та обсягу природного газу у сумі 25114,63 грн та понесені позивачем судові витрати.
Ухвалою судді Оріхівського районного суду Запорізької області від 26.01.2022 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито спрощене провадження у справі з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до розпорядження Голови Верховного Суду від 10.05.2022 № 29/0/9-22 змінено територіальну підсудність судових справ Оріхівського районного суду Запорізької області у зв`язку із неможливістю здійснення правосуддя під час воєнного стану до Шевченківського районного суду міста Запоріжжя.
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Галущенко Ю.А. від 18.04.2023 року вказану позовну заяву прийнято до свого провадження та призначено справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, просив справу розглядати без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Відповідач в судові засідання не з`явився, про день, час та місце слухання справи повідомлявся через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України та шляхом СМС-сповіщення; клопотань про перенесення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутності не надходило. Відзиву на позовну заяву не надходило.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відносини між газопостачальними підприємствами та фізичними особами споживачами газу в частині обліку природного газу регулюються Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2494, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за № 1379/27824, положеннями ЦК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність».
Згідно п. 3 глави 1 розділу 1 Кодексу газорозподільних систем дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
З 01 липня 2015 року позивач на підставі ліцензії з розподілу природного нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу здійснює виключно діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технічного управління, тобто в розумінні Закону України «Про ринок природного газу» та Кодексу газорозподільних систем ПАТ «Запоріжгаз» серед суб`єктів ринку природного газу кваліфікується як оператор газорозподільної системи.
У відповідності до рішення загальних зборів Товариства затвердженого протоколом загальних зборів акціонерів ПАТ «Запоріжгаз» № 20 від 10.04.2019 р. прийнято рішення про перейменування ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» у АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз».
Згідно п. 1.2.1. Статуту АТ «Запоріжгаз» товариство є правонаступником всіх прав та обов`язків ДП по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», ВАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз».
У відповідності до п. 1 глави 1 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, суб`єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які у встановленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог цього Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.
Абзацом 2 п. 1 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено,що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРС та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
У відповідності до п. 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням ст.ст. 633, 634, 641, 642 ЦК Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.
Договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті регулятора та оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п. 4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем).
П.7 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.
Судом встановлено, що Акціонерним товариством «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» здійснюється газопостачання на об`єкт за адресою: АДРЕСА_1 , а ОСОБА_1 є абонентом та споживачем природного газу і споживачем послуг АТ «ОГС «ЗАПОРІЖГАЗ» за зазначеною адресою.
30.01.2021 працівниками АТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання споживача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , під час огляду вузла обліку газу, представникам АТ «Запоріжгаз» виявлено факт порушення Кодексу газорозподільних систем, а саме: несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу), пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрати (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно, пошкодження стрічки Бар`єр № 6202818, пошкодження корпусу лічильника.
З урахуванням виявлених порушень представником оператора ГРМ у присутності споживача складено акт про порушення № 0600015509 від 30.01.2021. Акт про порушення, підписано працівником Оператора ГРМ та підписано споживачем з зауваженням, що бар`єрну пломбу не пошкоджував навмисно, припускає, що через прибирання вологе вона могла відклеїтись.
Згідно п.п. 1, 2 глави 10 розділу X Кодексу ГРМ, якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.
Після зняття ЗВТ та/або пломби, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу, чи гвинта, на якому закріплено пломбу вальний матеріал (далі - пломба), в присутності сторін пломба або ЗВТ пакується в пакет з поліетилену чи з іншого цупкого матеріалу (або в транспортну тару, що передбачена заводом-виробником та зазначена в паспорті на ЗВТ), який опломбовується пломбою оператора ГРМ з унікальним номером та за бажанням пломбою споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу). При цьому представник оператора ГРМ складає протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу (по одному екземпляру для кожної сторони).
08.02.2021 р. лічильник демонтовано для проведення його експертизи та знято охоронну пломбу для проведення її експертизи, про що складено протокол № 001010 направлення засобу вимірювальної техніки для проведення експертизи та протокол № 000089 та направлення охоронної пломби для проведення експертизи, які підписано представниками оператора ГРМ та відповідачем.
Пунктом 1 глави 10 розділу Х Кодексу ГРС визначено, що якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.
Експертиза засобу вимірювальної техніки/експертиза пломб - комплекс заходів, які здійснюються комісією з проведення експертизи ЗВТ та пломб, яка затверджується наказом Оператора ГРМ, або суб`єктами судово-експертної діяльності, діяльність яких регулюється Законом України «Про судову експертизу», з метою отримання даних щодо відповідності засобу вимірювальної техніки/пломб параметрам, визначеним їх виробниками, умовам монтажу та експлуатації, їх цілісності чи відповідності метрологічним характеристикам, а також пересвідчення у відсутності інших ознак впливу на засіб вимірювальної техніки/пломбу, які можуть свідчити про втручання в засіб вимірювальної техніки/пломбу та викривлення результатів вимірювання (п.4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем).
У пункті 4 глави 10 розділу Х Кодексу ГРС визначено, що споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) зобов`язаний бути присутнім під час проведення експертизи.
За неможливості бути присутнім під час проведення експертизи споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) може дати письмову згоду у довільній формі на проведення експертизи без його присутності або у присутності уповноваженої ним іншої особи.
У разі неприбуття споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) та/або уповноваженої ним особи на експертизу проведення експертизи ЗВТ та/або пломби проводиться без його участі.
22.02.2021 проведено експертизу ЗВТ про що складено акт № 0195 експертизи лічильника газу, за результатами якої, виявлено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ: наявні ознаки самовільного демонтажу пломб завода-виробника (на склі лічильного механізму біля посадкового місця пломб наявні сліди механічного пошкодження - подряпини та задири, що вказують на проведення самовільного демонтажу пломб). На лічильнику 2009 року виробництва з правого боку лічильного механізму встановлено пломбу 2013 року (що не передбачено при випуску з виробництва). На пломбі завода-виробника розташованій з лівого боку лічильного механізму видалені якірні фіксатори, які на момент огляду заходяться під склом лічильного механізму, що надає доступ до фіксуючого гвинта, який отримує суматор на корпусі ЗВТ та надає доступ в роботу лічильного механізму. Крім того на свинцевій пломбі яка фіксує заглушку (технологічну пройму для встановлення коректора/пристрою дистанційної передачі даних) видалено задню частину, що надає доступ для вільного демонтажа заглушки та впливу на роботу лічильного механізму через технологічну пройму скла яке прикриває лічильний механізм. На пломбі-стрчці «Бар`єр» встановленій на місці з`єднання корпуса та суматора ЗВТ в центральній частині наявні пошкодження (сліди часткового вскриття - проявляється напис «Opened»). Лічильник не придатний до подальшої експлуатації, підлягає заміні.
Крім того, 22.02.2021 проведено експертизу охоронної пломби про що складено Акт №0196 експертизи охоронної пломби, за результатами якої, при огляді цілісності охоронної пломби «Люмісіл» № R12431748 виявлено: пломба знаходиться в задовільному стані, механічно не пошкоджена.
Пошкодження ЗВТ/лічильника газу згідно п. 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем це механічне пошкодження цілісності конструкції комерційного ВОГ та/або його складових, зокрема корпусу, скла, кріплення, захисних елементів, ліній з`єднання.
Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу зокрема належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
Відповідно до приписів п. 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача / коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.
Несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи це втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.
У відповідності до пункту 1 глави 6 Розділу Х Кодексу ГРМ власник комерційного ВОГ або суб`єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).
Обов`язком споживача є належне утримання та експлуатація ЗВТ, а за недотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових на нього покладається відповідальність у відповідності до Кодексу газорозподільних систем.
Згідно п.4 глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.
Положеннями пункту 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРС визначено види порушень споживача, внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, до яких, зокрема, належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
У відповідності до абзацу 1 пункту 8 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.
Споживач (несанкціонований споживач), згідно п. 10 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем зобов`язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього акт про порушення. За неможливості бути присутнім на засіданні особисто споживач (несанкціонований споживач) має право дати письмову згоду у довільній формі на проведення засідання без його присутності або у присутності його уповноваженої особи. У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії остання розглядає складений акт про порушення без його (її) участі.
Пунктом 11 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, визначено що за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.
З урахуванням виявлення факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ комісією АТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення № 0600015509 від 30.01.2021, що відображено у протоколі № 326 від 23.02.2021 р.
При задоволенні комісією акту про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.
Відповідно пункту 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.
Зважаючи на вищезазначене, Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з 31.07.2020 по 30.01.2021. Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 25114,63 грн.
Згідно з пунктом 11 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу. Ціни на транспортування викладені на ресурсі АТ Укртрансгаз http://utg.ua/utg/business-info/tariffs-info/tariffs. .html; ціна природного газу викладена на ресурсі НАК Нафтогаз http://www.naftogaz.com.
На адресу відповідача рекомендованим поштовим відправленням із супровідним листом АТ «Запоріжгаз» направлено акт розрахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та рахунок на його оплату. Який був отриманий відповідачем 27.03.2021. На сьогоднішній день в добровільному порядку відповідачем борг не сплачено.
З досліджених документів, споживачем, не було висловлено будь яких зауважень, не подано заяв, скарг та клопотань, щодо виявлених порушень.
Враховуючи викладене вище, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги про стягнення з відповідача вартості донарахованого (необлікованого) об`єму (обсягу) природного газу, оскільки матеріалами справи підтверджено його несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ. Підстав для відмови у задоволенні таких вимог суд не вбачає.
Відповідно до вимог ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, отже з відповідача слід стягнути судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у розмірі 2270,00 грн..
Керуючись ст.ст. 2, 4, 5, 7, 10, 11, 12, 13, 19, 76-81, 89, 133, 141, 223, 247, 258-259, 263-265, 268, 274, 275, 278-279, 280-284, 289, 354-355 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» вартість донарахованого (необлікованого) об`єму природного газу в сумі 25114,63 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» судовий збір в сумі 2270,00 грн.
Інформація про учасників справи:
Позивач: Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», код ЄДРОПОУ 03345716, вул. Заводська, буд. 7, м. Запоріжжя, 69035.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення, а у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Ю.А. Галущенко