Єдиний державний реєстр судових рішень
ЄУН 193/680/23
Провадження № 3/193/318/23
П О С Т А Н О В А
іменем України
04 липня 2023 року смт. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Кравченко Н.О., за участю секретаря судового засідання Ратушної В.В., прокурора Петрова І.І., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , представника особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 -адвоката Толстих О.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт.Софіївка, Софіївський район, Дніпропетровська область, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працює старостою Ордо-Василівського старостинського округу виконавчого комітету Девладівської сільської ради, члена виконавчого комітету Девладівської сільської ради (посада, відповідно до якої на особу розповсюджується дія Закону України «Про запобігання корупції»),
за ч. 1 ст.172-7, ч. 2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до рішення І сесії Девладівської сільської ради VIII скликання № 17-1/VІІІ від 23.11.2020 року було ОСОБА_1 затверджена на строк повноважень Девладівської сільської ради VIII скликання на посаду старости Ордо-Василівського старостинського округу та їй присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування. ч. 1 ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу. Відповідно до рішення І сесії Девладівської сільської ради VIII скликання № 18-1/VІІІ від 23.11.2020 року було утворено виконавчий комітет Девладівської сільської ради VIII скликання, та затверджений його персональний склад, до якого увійшла ОСОБА_1 . 10.08.2022 в приміщенні Девладівської сільської ради за адресою: Дніпропетровська область, Криворізький р-н, с. Девладове, вул. Привокзальна, 10 чергове засідання виконавчого комітету Девладівської сільської ради VIII скликання. Згідно з порядком денним протоколу засідання виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання під № 2 порядку денного розглядалося питання «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради». Під час обговорення цього питання член виконавчого комітету Девладівської сільської ради ОСОБА_2 запропонувала відзначити Подякою Девладівської сільської ради старосту ОСОБА_1 . Після обговорення питання воно було поставлене на голосування та відповідно до результатів голосування присутніх на засідання членів виконкому та протоколу засідання ОСОБА_1 про наявний конфлікт інтересів публічно не повідомила, взяла участь в розгляді питання, голосуванні та проголосувала «ЗА».Таким чином,член виконкомуДевладівської сільськоїради VIIIскликання,староста Ордо-Василівськогостаростинського округу ОСОБА_1 у порушеннявимог ч.1ст.28,ч.ч.1,2ст.35-1Закону України«Про запобіганнякорупції»,публічно неповідомила колегіальнийорган вособі виконавчогокомітету Девладівськоїсільської радипро наявністьу неїреального конфліктуінтересів назасіданні виконкомуДевладівсько сільськоїради VIIIскликання підчас розгляду10.08.2022питання порядкуденного №2«Про відзначенняПодякою Девладівськоїсільської ради»,чим вчинилаправопорушення,пов`язане зкорупцією, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Крім того, 10.08.2022 в приміщенні Девладівської сільської ради за адресою: Дніпропетровська область, Криворізький р-н, с. Девладове, вул. Привокзальна, було проведено 10 чергове засідання виконавчого комітету Девладівської сільської ради VIII скликання. Згідно з порядком денним протоколу засідання виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання під № 2 порядку денного розглядалося питання «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради». Під час обговорення цього питання член виконавчого комітету Девладівської сільської ради ОСОБА_2 запропонувала відзначити Подякою Девладівської сільської ради старосту ОСОБА_1 . Після обговорення питання воно було поставлене на голосування та відповідно до результатів голосування присутніх на засідання членів виконкому та протоколу засідання ОСОБА_1 про наявний конфлікт інтересів публічно не повідомила, взяла участь в розгляді питання, голосуванні та проголосувала «ЗА». За результатами голосування було прийняте рішення виконкому Девладівською сільською радою VIII скликання № 133/2 від 10.08.2022 «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради», яким Подякою між інших відзначалася староста ОСОБА_1 . Таким чином, член виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання, староста Ордо-Василівського старостинського округу ОСОБА_1 у порушення вимог ч. 1 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. 35-1 Закону України «Про запобігання корупції», скоїла дії в умовах реального конфлікту інтересів на засіданні виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання, а саме проголосувала «ЗА» під час розгляду 10.08.2022 питання порядку денного № 2 «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради», чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно постанови судді від 02 травня 2023 року адміністративні справи за протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією за №№ 558, 559, що складені 27 квітня 2023 року о/у управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітана поліції Євстратенко О. об`єднані в одне провадження.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину за кожним з перелічених епізодів корупційних адміністративних правопорушень визнала та пояснила, що усвідомила скоєне і просила згідно поданого клопотання звільнити її від покарання на підставі ст. 22 КУпАП за малозначністю та пояснила, що 10.08.2022 в приміщенні Девладівської сільської ради, проходило чергове засідання виконавчого комітету Девладівської сільської ради VIII скликання (далі - засідання ради). Згідно з порядком денним пунктом №2 протоколу засідання ради, розглядалось питання «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради» певного переліку осіб серед яких була ОСОБА_1 , після чого питання було поставлене на голосування, в ході якого, не придавши цьому значення, на ряду з іншими 19 членами виконкому проголосувала «за», одностайно, 20 чоловік, що підтверджується протоколом від 10.08.2022 №15. Тобто, її голос, ОСОБА_1 у зазначеному голосуванні не мав вирішального значення при голосуванні за нагородження її подякою, своїми діями не завдала будь-якої значної шкоди державному або громадському порядку, правам і свободам громадян, раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності, дане правопорушення по своїй суті не становить великої суспільної шкідливості, не завдало збитків державним або суспільним інтересам або безпосередньо громадянам, грошові кошти - разове грошове винагородження з місцевого бюджету в сумі 600 грн., не отримувала. Оскільки, вручення цінного подарунку особам нагородженим ОСОБА_3 грамотою, Грамотою або Подякою згідно з п. 13 Положення про ОСОБА_3 грамоту. Грамоту або Подяку Девладівської сільської ради Криворізького р-ну Дніпропетровської області, може здійснюватися лише за умови якщо вручення такого цінного подарунка передбачене самим рішенням про нагородження, а також за умови наявності відповідної затвердженої програми, яка уможливлює таке вручення. Також пояснила, що вона достовірно знала, що грошову винагороду не отримає, оскільки їй відомо, що така програма не приймалася.
Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, захисник Толстих О.Ю. в судовому засіданні підтримав клопотання ОСОБА_1 та просив її звільнити від покарання на підставі ст. 22 КУпАП за малозначністю, посилаючись на обставини зазначені в письмовому клопотанні ОСОБА_1 ..
Прокурор Петров І.І. обставини, викладені у протоколах про адміністративні правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційних адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7КУпАП.
При розгляді даної об`єднаної справи про адміністративні правопорушення суд виходить з такого.
Відповідно до рішення І сесії Девладівської сільської ради VIII скликання № 17-1/VІІІ від 23.11.2020 року було ОСОБА_1 затверджена на строк повноважень Девладівської сільської ради VIII скликання на посаду старости Ордо-Василівського старостинського округу та їй присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
ч. 1 ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу. Згідно ч. 2 ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» староста працює на постійній основі в апараті відповідної ради та її виконавчого комітету, а в разі обрання членом цього виконавчого комітету - у виконавчому комітеті ради.
Відповідно до рішення І сесії Девладівської сільської ради VIII скликання № 18-1/VІІІ від 23.11.2020 року було утворено виконавчий комітет Девладівської сільської ради VIII скликання, та затверджений його персональний склад, до якого увійшла ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради затверджується радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - за пропозицією голови відповідної ради.
Статтею 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що основною формою роботи виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються відповідно сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті ради), а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (районної у місті ради - заступником голови ради) в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.
Таким чином, член виконавчого комітету Девладівської сільської ради VIII скликання ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією, як посадова особа місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1, ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
10.08.2022 в приміщенні Девладівської сільської ради за адресою: Дніпропетровська область, Криворізький р-н, с. Девладове, вул. Привокзальна, 10 чергове засідання виконавчого комітету Девладівської сільської ради VIII скликання.
Згідно з порядком денним протоколу засідання виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання під № 2 порядку денного розглядалося питання «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради».
Під час обговорення цього питання член виконавчого комітету Девладівської сільської ради ОСОБА_2 запропонувала відзначити Подякою Девладівської сільської ради старосту ОСОБА_1 . Після обговорення питання воно було поставлене на голосування та відповідно до результатів голосування присутніх на засідання членів виконкому та протоколу засідання ОСОБА_1 про наявний конфлікт інтересів публічно не повідомила, взяла участь в розгляді питання, голосуванні та проголосувала «ЗА».
За результатами голосування було прийняте рішення виконкому Девладівською сільською радою VІІІ скликання № 133/2 від 10.08.2022 «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради», яким Подякою між інших відзначалася староста ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено терміни, серед яких приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів це, суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 35-1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що правила врегулювання конфлікту інтересів у діяльності Президента України, народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, суддів, суддів Конституційного Суду України, голів, заступників голів обласних та районних рад, міських, сільських, селищних голів, секретарів міських, сільських, селищних рад, депутатів місцевих рад визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.
Форма поведінки особи, у якої виник конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу визначена ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про запобігання корупції» - у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
Разом з тим, в протоколі засідання виконкому зазначене повідомлення відсутнє, а згідно пояснень секретаря Девладівської сільської ради ОСОБА_4 , всі факти публічного повідомлення про конфлікт інтересів обов`язково відображаються в протоколах засідань виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання.
Як роз`яснило НАЗК у своїх Методичних рекомендаціях «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції», затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 21.10.2022 № 13 (далі - Методичні рекомендації), основними складовими конфлікту інтересів є приватний інтерес та службові або представницькі повноваження, а суперечність між приватним інтересом та службовими або представницькими повноваженнями є основною складовою реального конфлікту інтересів. Теж саме було визначено в методичних рекомендаціях НАЗК «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» від 02.04.2021 № 5, які були чинними на момент скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
Приватним інтересом може вважатися будь-який майновий чи немайновий інтерес. Закон допускає необмежене коло обставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу. При цьому слід зауважити, що типовими обставинами, що свідчать про наявність приватного інтересу слід вважати сімейні та родинні стосунки, а також реалізацію службових або представницьких повноважень відносно себе.
Навіть за умови, що особа маючи приватний інтерес, приймає об`єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Окремо слід зазначити, що п. 13 «Положення про Почесну грамоту, Грамоту та Подяку Девладівської сільської ради» особам відзначеним Подякою передбачено разове грошове винагородження з місцевого бюджету в сумі 600 грн. згідно затверджених відповідних програм (зі зміни на кожен рік).
Наявність реального конфлікту інтересів у ОСОБА_1 підтверджується як приватним немайновим інтересом, зумовленим її бажанням отримати Подяку Девладівської сільської ради так і приватним майновим інтересом зумовленим отриманням разової грошової винагороди до неї.
Тому, неповідомлення про наявний конфлікт інтересів та голосування ОСОБА_1 по питанню черги денної «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради» у будь-якому разі свідчить про вплив її приватного інтересу на об`єктивність або неупередженість під час розгляду вказаного питання.
Суддею не може бути прийнято в якості доказу відсутності майнового інтересу ОСОБА_1 лист, скерований їй Девладівською сільською радою про відсутність на момент голосування затвердженої програми забезпечення Подяки грошовою винагородою про неприйняття такої програми, оскільки в судовому засіданні встановлено, що будь-які рішення про внесення змін до п. 13 «Положення про Почесну грамоту, Грамоту та Подяку Девладівської сільської ради» Девладівською сільською радою не приймалось, а відсутність програми грошового забезпечення змістом тексту цього пункту взагалі не передбачено.
З урахуванням викладеного, суперечність між приватним інтересом та здійсненням представницьких повноважень пов`язана з неповідомленням про наявний конфлікт інтересів та голосуванням ОСОБА_1 , як членом виконкому Девладівської сільської ради, при прийнятті рішення згідно з яким подякою відзначається вона особисто.
Об`єктивна сторона ч.1 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в бездіяльності особи, яка знала про наявність приватного інтересу, який впливав на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи не вчинення нею дій при здійснення представницьких повноважень, тому зобов`язана була повідомити про це, однак не зробила цього.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Таким чином, член виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання, староста Ордо-Василівського старостинського округу ОСОБА_1 у порушення вимог ч. 1 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. 35-1 Закону України «Про запобігання корупції», публічно не повідомила колегіальний орган в особі виконавчого комітету Девладівської сільської ради про наявність у не реального конфлікту інтересів на засіданні виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання під час розгляду 10.08.2022 питання порядку денного № 2 «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради», чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією.
Крім того, 10.08.2022 в приміщенні Девладівської сільської ради за адресою: Дніпропетровська область, Криворізький р-н, с. Девладове, вул. Привокзальна, було проведено 10 чергове засідання виконавчого комітету Девладівської сільської ради VIII скликання.
Згідно з порядком денним протоколу засідання виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання під № 2 порядку денного розглядалося питання «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради».
Під час обговорення цього питання член виконавчого комітету Девладівської сільської ради ОСОБА_2 запропонувала відзначити Подякою Девладівської сільської ради старосту ОСОБА_1 . Після обговорення питання воно було поставлене на голосування та відповідно до результатів голосування присутніх на засідання членів виконкому та протоколу засідання ОСОБА_1 про наявний конфлікт інтересів публічно не повідомила, взяла участь в розгляді питання, голосуванні та проголосувала «ЗА».
За результатами голосування було прийняте рішення виконкому Девладівською сільською радою VIII скликання № 133/2 від 10.08.2022 «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради», яким Подякою між інших відзначалася староста ОСОБА_1 .
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в діяльності особи, яка знаючи про наявність приватного інтересу, який впливає на об`єктивність або неупередженість вчинення нею дії при здійсненні службових та представницьких повноважень, не повідомленні в установленому законом порядку про наявний реальний конфлікт інтересів та не виконанні обов`язку щодо не вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином, член виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання, староста Ордо-Василівського старостинського округу ОСОБА_1 у порушення вимог ч, 1 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. 35-1 Закону України «Про запобігання корупції», скоїла дії в умовах реального конфлікту інтересів на засіданні виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання, а саме проголосувала «ЗА» під час розгляду 10.08.2022 питання порядку денного № «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради».
Санкція ч.1 ст. 172-7 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність занеповідомлення особою увстановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Санкція ч.2 ст. 172-7 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім визнання ОСОБА_1 у своєї вини у вчиненні правопорушень передбачених ч.1, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, за обставин викладених в протоколах про адміністративне правопорушення, її вина підтверджується такими доказами по справі:
рішенням І сесії Девладівської сільської ради VIII скликання № 18-1/VІІІ від 23.11.2020 року «Про утворення виконавчого комітету Девладівської сільської ради, визначення його чисельності та затвердження персонального складу», до якого увійшла ОСОБА_1 ;
рішенням І сесії Девладівської сільської ради VIII скликання № 17-1/VІІІ від 23.11.2020 року «Про затвердження на посаду на території населених пунктів Девладівської територіальної громади; село Ордо-Василівка, село Мар`ївка, село Мар`є-Костянтинівка, с.Райполе» старости ОСОБА_1 на строк повноважень Девладівської сільської ради;
протоколом засідання виконкому Девладівської сільської ради VIII скликання під № 15 порядку денного розглядалося питання «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради» від 10 серпня 2022 року. Під час обговорення цього питання член виконавчого комітету Девладівської сільської ради ОСОБА_2 запропонувала відзначити Подякою Девладівської сільської ради ОСОБА_1 -старосту Ордо-Василівського старостинського округу Девладівської сільської ради. Після обговорення питання воно було поставлене на голосування та відповідно до результатів голосування присутніх на засідання членів виконкому та протоколу засідання ОСОБА_1 про наявний конфлікт інтересів публічно не повідомила, взяла участь в розгляді питання, голосуванні та проголосувала «ЗА»;
рішенням виконкому Девладівською сільською радою VIII скликання № 133/2 від 10.08.2022 «Про відзначення Подякою Девладівської сільської ради», яким Подякою між інших відзначалася староста ОСОБА_1 ;
поясненням секретаря Девладівської сільської ради, яка вела протоколи пленарних засідань сесій Девладівської сільської ради ОСОБА_4 .
В протоколах про адміністративне правопорушення від 27 квітня 2023 року розкрито час, місце та обставини вчинення кожного з інкримінованих правопорушень, насамперед визначено, що ОСОБА_1 будучичленом виконавчогокомітету Девладівськоїсільської радиКриворізького районуДніпропетровської області,в приміщеннівказаної ради,10серпня 2022року,брала участьна засіданнівиконавчого комітетуДевладівської сільськоїради «Провідзначення ПодякоюДевладівської сільськоїради» старостиОрдо-Василівського старостинського округу Девладівської сільської ради ОСОБА_1 та взяла участь у розгляді питання, голосуванні та проголосувала «За».
Беручи до уваги викладене, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 поза розумним сумнівом, наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП за ознакаминеповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Щодо застосування положень ст. 22 КУпАП, суддя зазначає наступне.
Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Тобто, при розгляді справи встановлюється саме малозначність вчиненого адміністративного правопорушення (діяння). Особою не зазначено підстав визнання скоєного адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією малозначним.
Склад даного правопорушення (ч.ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП) є формальним та не передбачає встановлення наслідків як обов`язкового елементу об`єктивної сторони, натомість обов`язковим елементом є діяння.
Отже, судом не встановлено будь-яких належних та достатніх підстав для застосування ст. 22 КУпАП при розгляді справи.
При визначені виду та розміру адміністративного стягнення ОСОБА_1 , суд враховує характер та обставини вчинених адміністративних правопорушень, їхню суспільну небезпечність, особу ОСОБА_1 , яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, вину визнає та усвідомила скоєне та вважає за необхідне накласти на останню адміністративне стягнення у виді штрафу з застосуванням положень ст.36 КУпАП в межах санкції ч. 2 ст.172-7 КУпАП та з урахуванням кількості епізодів правопорушення (два), призначити штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім цього, згідно вимогст. 40-1 КУпАПта п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»із вказаного правопорушника підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 536,80 грн.
Керуючись ч.ч.1, 2 ст.172-7, ст.ст.283-285,287 КУпАП, суддя-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 і ч. 2ст. 172-7Кодексу України про адміністративні правопорушенняі накласти адміністративне стягнення:
-за ч. 1ст. 172-7КУпАПу вигляді штрафу в доход держави в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень;
-за ч. 2ст. 172-7КУпАПу вигляді штрафу в доход держави в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.
Відповідно дост. 36 КУпАПостаточно накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа скоєних, у виді штрафу в дохід держави в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 (вісімдесят) копійок.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Софіївський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Повний текст постанови складений 07 липня 2023 року об 11:45 год.
Суддя Н.О.Кравченко