Постанова № 11200990, 15.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2010
Номер справи
2а-8380/09/1370
Номер документу
11200990
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

15 червня 2010 р. р. № 2а-8380/09/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., при секретарі судового засідання Васильків О.С., вирішив адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова

до Приватного підприємства «Корнат»

про припинення юридичної особи

Представники:

від позивача: Токар В.І.

від відповідача: не зявився

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 15.06.2010 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

В С Т А Н О В И В:

18.12.2009 року Державна податкова інспекція у Галицькому районі м.Львова звернулася до суду з позовом про припинення юридичної особи Приватного підприємства «Корнат» (надалі ПП «Корнат»).

В судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримав, зазначив, що відповідач з 1993 р. не подає в ДПІ у Галицькому районі м.Львова податкову звітність.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, не надіслав до суду заяви про розгляд справи за його відсутності, про причини неявки суд не повідомив, однак був належним чином повідомлений про дату та час судового засідання за адресою вказаною ним при здійсненні реєстрації.

Відповідно до ст. 128 КАС України, справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши пояснення позивача, зясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення з наступних підстав.

ПП «Корнат» зареєстровано виконавчим комітетом Львівської міської ради народних депутатів 19.01.1993 року за № 04680 (ЄДРПОУ 19161255) за адресою: м.Львів, вул.. Каліча Гора, 6/10.

Згідно довідки позивача № 1411 від 26.06.2009 р., як платник податків ПП «Корнат»взято на облік в ДПІ у Галицькому районі м.Львова 27.01.1993 р. за № 727.

Як вбачається з акту складеного ДПІ у Галицькому районі м.Львова від 19.06.2009 р., № 10 ПП «Корнат»починаючи з 27.01.1993 року не подає податкової звітності повязаної із нарахуванням та сплатою податків.

Відповідно до довідки виданої ДПІ у Галицькому районі м.Львова станом на 22.06.2009 року у ПП «Корнат»немає заборгованості перед бюджетом.

Як вбачається з листів відповідей, станом на травень 2009 року у відповідача - ПП «Корнат»відсутня заборгованість перед державними цільовими фондами.

Згідно п. 15 ст. 58 ГК України скасування (припинення) державної реєстрації субєкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст. 238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративного-господарські санкції, тобто заходи майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Ст. 239 ГК України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до субєктів господарювання адміністративно-господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація субєкта господарювання.

Згідно ст. 247 Господарського кодексу України у разі здійснення субєктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього субєкта та його ліквідації.

Відповідно до вимог ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій; документів фінансової звітності відповідно до закону, наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Право органу державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачене п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Львівський окружний адміністративний суд вважає за необхідне зазначити, що Господарським кодексом України та Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»вжиті різні терміни для визначення такого правового інституту, як припинення юридичної особи. У Господарському кодексі України, вживаються терміни «скасування державної реєстрації субєкта господарювання», «припинення діяльності субєкта господарювання». Водночас, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»вживає термін «припинення юридичної особи». Термін «припинення юридичної особи»вживається також у статті 104 Цивільного кодексу України.

Утім, усі зазначені вище нормативно-правові акти (частина 2 статті 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», частина 2 статті 104, частина 5 статті 111 Цивільного кодексу України, частина 7 статті 59 Господарського кодексу України) повязують момент припинення юридичної особи (субєкта господарювання) з однією подією: внесенням до державного реєстру запису про припинення такої особи (субєкта господарювання).

Виходячи із приписів частини 4 статті 91 Цивільного кодексу України цивільна правоздатність юридичної особи припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення такої особи, тобто саме з моменту втрати юридичною особою цивільної правоздатності юридична особа є такою, що припиняється.

Викладене дає підстави для висновку, що будь-які позовні вимоги, спрямовані на втрату юридичною особою цивільної правоздатності, мають бути розцінені як вимоги про припинення юридичної особи, яка в свою чергу, відповідає повноваженням органу державної податкової служби, а відповідно і компетенції адміністративних судів.

Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, ст.ст. 58, 238, 239, 247 Господарського кодексу України, ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", п. 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Припинити юридичну особу Приватне підприємство «Корнат»(код ЄДРПОУ 19161255).

3.Постанову надіслати сторонам по справі, державному реєстратору для здійснення заходів по ліквідації юридичної особи у встановленому законом порядку.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Суддя Крутько О.В.