Постанова № 1118280, 23.10.2007, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.10.2007
Номер справи
2а-491/07
Номер документу
1118280
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №2а- 491/07

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.10.2007 року                   10  год. 00 хв.                                                                   м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання  та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:                                           

від позивача: представник Микулін І.М. - головний спеціаліст відділу забезпечення надходжень, організаційної роботи по соціальному захисту інвалідів, кадрового забезпечення та юридичної роботи (копія дов. № 03-02/1663 від 01.10.07 р. в справі)

від відповідача :  не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до відповідача Приватного сільськогосподарського підприємства "Хлібна нива"

про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі 2275 грн. та пенів сумі 100 грн. 64 коп.

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів - звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в сумі 2275 грн. 00 коп. та пені в сумі 100 грн.64коп. з відповідача – Приватного сільськогосподарського підприємства "Хлібна нива".

До початку розгляду справи, позивач в порядку передбаченому ч.1 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України подав заяву про уточнення позовних вимог.  Згідно до поданої заяви позивач, просить суд  стягнути з відповідача –Приватного сільськогосподарського підприємства "Хлібна нива" адміністративно-господарську санкцію за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі  2272,73грн. та пені в розмірі  100, 64 грн..

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням органу поштового зв'язку (а.с.9,13). Заперечення у письмовій формі на адміністративний позов не подав.  

Позивач у судовому засіданні надав пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена в позовній заяві.  

Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані позивачем.  

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення , дослідивши подані  письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд 

У відповідності до зазначеної вище ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", для підприємств, установ організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно п.3. Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 р. N314 (далі — Положення), що діяла на дату подання підприємством звіту форми 10-ПІ,  робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Відповідно ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю (далі - підприємство), де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Термін сплати санкції встановлено до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

Згідно поданого Відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік (форма N10-ПІ) (термін подання не пізніше 1 березня після звітного періоду) середньоблікова чисельність штатних працівників облікового складу у 2006 році склала 11 . На виконання статті 19 Закону підприємство зобов'язане створити одне робоче місце для працевлаштування інвалідів, проте в 2006 році не було створено жодного.  Фонд оплати праці штатних працівників у відповідності до поданого відповідачем  звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006рік (ряд. 04)  становить 50,0 тис. грн..

З огляду на вказане, середньорічна заробітна плата одного штатного працівника на підприємстві у 2006році становила 4545 грн. 45 коп. (50,0тис. / 11праців.).

Таким чином, сума штрафної санкції, яка підлягає сплаті відповідачем і яка самостійно ним визначена, відповідно до ст.20 Закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів” (далі – Закон) складає 2272 грн. 70 коп. (4545 грн. 45 коп.: 2).

Адміністративно-господарські санкції Відповідач мав сплатити до 15 квітня 2007 року (ч.4 ст. 20 Закону передбачає, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону).

Відповідно до ч.2 ст. 20 Закону, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Нарахування та обчислення пені здійснюється органом контролю відповідно до Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 року № 223, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Нарахування пені здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу).

За період з 16 квітня 2007 року (термін сплати санкцій) до 10.09.2007 року (дата подання позовної заяви), що складає 148 днів, позивачем нарахована відповідачу пеня  в розмірі 100 грн. 64 коп., вказане підтверджується розрахунком пені, викладеним в заяві позивача про уточнення позовних вимог від 22.10.2007року, № 1914.

Відповідно до ч.ч. 14 і 15 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку. Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси , у тому числі в суді.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що  позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

            Оскільки позивачем надано повідомлення, що судові витрати ним понесені не були, то підстави для застосування  вимог статті 94 КАСУ у суду відсутні.

           Керуючись статтями 160-163, 254, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити  

Присудити до стягнення з відповідача – Приватного сільськогосподарського підприємства “Хлібна нива” (35110, Рівненська область, Млинівський район, с.Новосілки,  30716159, р/р 260053013532 у ВАТ "Ощадний банк України", МФО 333368) на користь держави в особі Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (33000, Рівненська область, м.Рівне, вул.Замкова, 10а/1,  22586331, р/р31216230700002, банк ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017) адміністративно-господарські санкції   в розмірі  2272,73грн.(дві тисячі двісті сімдесят два гривні 73коп.) та пені в розмірі  100, 64 грн. (сто гривень 64коп.), всього разом 2373,37грн.

 Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 КАСУ.

 Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. 

Суддя                                                                                 С.М.Шевчук 

Повний текст  постанови складено та оголошено  23 жовтня 2007 року.