Рішення № 111592301, 15.06.2023, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2023
Номер справи
320/982/23
Номер документу
111592301
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 червня 2023 року м.Київ № 320/982/23

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України, у якому просить суд:

- визнати протиправними дії Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо зазначення у довідці від 13.09.2022 №2/3/1/2744 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 посадового окладу у розмірі 4650 грн, виходячи з тарифного розряду 21 та зменшення розміру премії у довідці до 41 % посадового окладу;

- зобов`язати Київський обласний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки виготовити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області оновлену довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, з урахуванням посадового окладу у межах 26-31 тарифного розряду з відповідним тарифним коефіцієнтом, передбачених постановою КМУ від 30.08.2017 №704, а також премії у розмірі, передбаченому для військовослужбовців, які проходили військову службу на посадах льотного складу і виконувати польоти у складі льотного екіпажу повітряних суден

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він є пенсіонером, перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області та отримує пенсію відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі - Закон № 2262). Позивач вказує, що Київським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки було виготовлено нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення. Проте, відповідачем при виготовленні довідки про розмір його грошового забезпечення, яка враховується для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 протиправно було посадовий оклад за 21 тарифним розрядом, а також встановлено премію у розмірі 41 % посадового окладу, внаслідок чого відповідач встановив позивачу посадовий оклад за 21 тарифним розрядом з відповідним коефіцієнтом 2,64 внаслідок чого зменшив посадовий оклад до 4650 грн. Також, на думку позивача, розмір премії мав становити 130 % як військовослужбовцю-пенсіонеру, який проходив службу на посадах льотного складу, придатного до польотів за висновком військово-лікарської комісії та який у році, що передував звільненню виконував польоти за планами бойової (навчально-льотної) підготовки у складі екіпажів.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.09.2022 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідач, заперечуючи проти позовних вимог, зазначив про те, що згідно з особово-пенсійною справою №ФК66046, старший лейтенант ОСОБА_1 , перед звільненням займав посаду "помічник командира корабля авіаційного загону». У схемі, Додаток 13 до наказу Міністерства оборони України 01.03.2018 № 90 пункт 15 Помічник командира корабля - 21 т.р. - 4650 грн. 00 коп. Тому, відповідач правомірно визначив посадовий оклад позивача у довідці. Також відповідач зазначив, що щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії станом на 05.03.2019 визначаються відповідно до додатку 15 Постанови №704 та прийнятого на виконання пункту 5 Постанови №704 рішення Міністра оборони України, доведеного телеграмою від 28.12.2018 №248/9240: щомісячна премія за 21 тарифним розрядом - 41 відсоток від посадового окладу. За наведених обставин відсутні підстави для задоволення позовних вимог позивача.

Позивач, не погоджуючись з позицією відповідача, зазначеною у відзиві на позовну заяву, подав відповідь на відзив, у якій зазначив про те, що відповідач у відзиві на позов не заперечує, що на час звільнення позивач займав посаду «помічник командира корабля авіаційного загону», але визначає тарифний розряд не «помічника командира корабля авіаційного загону», а «помічника командира корабля» з тарифним розрядом 21 і посадовим окладом 2650 грн, що є протиправним. Також, позивач стверджує, що ні п.5 постанови КМУ від 30.08.2017р. №704, ні будь-який додаток до цієї постанови не визначають розмір щомісячної премії в залежності від тарифного розряду, а тому дане твердження відповідача у відзиві є хибним. Беручи до уваги викладене, позивач вважає, що довідку про розмір грошового забезпечення від 13.09.2022 вих.№2/3/1/2744 відповідачем виготовлено всупереч документів особової справи військовослужбовця ОСОБА_1 і всупереч вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.01.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву, згідно якого позов не визнано. Зазначено, що щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії станом на 05.03.2019 визначаються відповідно до додатку 15 Постанови №704 та прийнятого на виконання пункту 5 Постанови №704 рішення Міністра оборони України, доведеного телеграмою від 28.12.2018 №248/9240.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з`ясувавши всебічно і повно усі фактичні обставини справи, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) є пенсіонером, якому призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивач звільнився з військової служби у 1996 році з посади помічника командира корабля авіаційного загону важкого бомбардувального полку, що підтверджується наказами про звільнення позивача з військової служби, листом обліку льотної роботи, пенсійним посвідченням та довідкою Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Дана посада відноситься до посад льотного складу Військово-повітряних сил України.

Тобто, з матеріалів справи встановлено, що позивач у період 1986р.-1996р. проходив військову службу на посадах льотного складу авіації Військово-повітряних сил України, виконував польоти у складі льотного екіпажу повітряних суден і звільнився у 1996 році.

На час звільнення з військової служби позивачу виплачувалося грошове забезпечення, яке включало основні та додаткові види грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавка за вислугу років; надбавка за особливі умови служби; надбавка за кваліфікацію; надбавка 100%; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за безперервну службу; премія.

13.09.2022 Київським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки видано довідку за вих. №2/3/1/2744, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, з урахуванням правових внесків Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19, про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у якій визначено наступні складові грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії: посадовий оклад (21 тарифний розряд) 4650.00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням 1200.00грн.; надбавка за вислугу років 45% - 2632.50грн.; надбавка за особливості проходження служби 94.25% - 7994.76грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 697.50грн.; надбавка за кваліфікацію 5% - 232.50грн.; премія 41% - 1906.50грн. Всього у розмірі 19 313.76 грн.

У даній довідці зазначено відповідачем посадовий оклад за 21 тарифним розрядом, а також зазначено премію в розмірі 41% посадового окладу, що є на думку позивача протиправним, а тому останній звернувся до Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою про виготовлення оновленої довідки із зазначенням посадового окладу, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 та направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Відповідачем відмовлено позивачу у даному клопотанні, що підтверджується листами від 14.12.2022 №2/3/1/4519 та від 28.02.2023 №2/3/1/1270.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо зазначення у довідці про грошове забезпечення від 13.09.2022 №2/3/1/2744 посадового окладу за 21 тарифним розрядом, та премії в розмірі 41% посадового окладу, позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-XII від 20 грудня 1991 року /далі - Закон №2011-XII/ визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з частиною другою статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону /частина третя статті 9 Закону №2011-ХІІ/.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року /далі - Закон №2262-ХІІ (у відповідній редакції).

Статтею 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Наведені положення статті 43 Закону №2262-ХІІ містяться в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначають складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12 листопада 2019 року у справі №826/3858/18.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій визначено статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ, згідно якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсії, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 №393 (далі по тексту Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом першим пункту 5 Порядку №45 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України №103) передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому у Додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою Кабінету Міністрів України №103 було викладено у новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (доплати, надбавки, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1,2 постанови Кабінету Міністрів України №103 та зміни до пункту 5 і Додатку 2 Порядку №45.

Зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України №103, зокрема в Додатку 2 до Порядку №45, яким визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, визнано судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція Додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1,2 постанови Кабінету Міністрів України №103 та змін до пункту 5 і Додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про надання оновленої довідки пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою, згідно з додатками 2 і 3 (далі довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільненні із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

При цьому, пункт 5 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 (далі-Постанова, постанова КМУ №704), керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право установлювати посадові оклади заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, на 1-5% нижче від посадового окладу відповідного керівника.

У пункті 4 Постанови зазначається, що розміри посадових окладів, окладів за військовим (спеціальним) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р. (1 762 грн.), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13 і 14.

Додаток 2 Постанови КМУ №704 відображає схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту.

Згідно даної схеми посада командира загону охоплюється 26-31 тарифними розрядами.

Посада помічника командира корабля авіаційного загону не передбачена схемою тарифних розрядів, тому, в даному випадку, необхідно брати до уваги положення пункту 5 Постанови №704.

У довідці про грошове забезпечення від13.09.2022 вих.№2/3/1/2744 відповідач встановив позивачу посадовий оклад за 21 тарифним розрядом з відповідним коефіцієнтом, внаслідок чого розмір посадового окладу було зменшено.

Це суперечить положенням пункту 4 та пункту 5, Додатку 1 та Додатку 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб» та призводить до порушення відповідачем права позивача на об`єктивний розмір посадового окладу, а відповідно, і пенсійного забезпечення.

Також, відповідачем у довідці про розмір грошового забезпечення позивача від 13.09.2022 №2/3/1/2744 зазначено розмір премії 41% посадового окладу.

На час звільнення з військової служби позивачу встановлено розмір грошового забезпечення як військовослужбовцю, який проходив службу на посадах льотного складу і виконував польоти у складі льотного екіпажу повітряних суден.

30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

При цьому підпунктом 2 пункту 5 постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Таким чином з 05.03.2019 з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно Закону №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.

Зазначену правову позицію викладено в рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 у справі №160/8324/19.

Як встановлено судом, Київським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки видано довідку від 13.09.2022 №2/3/1/2744 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, з урахуванням правових внесків Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19, про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у якій визначено наступні складові грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії: посадовий оклад (21 тарифний розряд) 4650.00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням 1200.00грн.; надбавка за вислугу років 45% - 2632.50грн.; надбавка за особливості проходження служби 94.25% - 7994.76грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 697.50грн.; надбавка за кваліфікацію 5% - 232.50грн.; премія 41% - 1906.50грн. Всього у розмірі 19 313.76 грн.

На обґрунтування зазначених розмірів посадового окладу з тарифним розрядом 21, а також премії у розмірі 41% посадового окладу, відповідач у своєму листі від 14.12.2022 №2/3/1/4519 з посиланням на роз`яснення заступника директора департаменту фінансів Міністерства оборони України №248/10136 від 30.12.2020 року підтверджує, що пунктом 1 даних роз`яснень визначено, що військовослужбовцям, які проходили службу на посадах льотного складу, придатні до польотів за висновком військово-лікарської комісії та які в минулому році виконували польоти за планами бойової (навчально-бойової) підготовки у складі екіпажів встановлено премію у розмірі 130% посадового окладу.

Пунктом 3 визначено, що військовослужбовці, усунуті від льотної роботи за медичними показниками з винесенням льотно-лікарською комісією постанови про непридатність до льотної роботи, виплата премії у збільшених розмірах припиняється та виплачується на загальних підставах.

У листі від 28.02.2023 №2/3/1/1270 відповідач відмовляє позивачу у перегляді довідки про грошове забезпечення, посилаючись на положення пункту 15 додатку 13 наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 №90 та телеграми Міністра оборони України від 28.12.2018 №248/9240.

Суд зазначає, що згідно статті 1-1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Також, законодавець у частині 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зазначає, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Аналізуючи наведене, мотивування відповідачем своєї відмови у наданні оновленої довідки про грошове забезпечення позивачу підзаконними актами, які не передбачені законодавством про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби суд вважає необґрунтованим, а відмова виготовити оновлену довідку протиправною.

Відтак, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог для визнання протиправними дій Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо зазначення у довідці від 13.09.2022, вих. №2/3/1/2744 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 посадового окладу у розмірі 4650 грн, виходячи з тарифного розряду 21 та зменшення розміру премії у даній довідці до 41% посадового окладу; зобов`язання Київського обласного територіального центру комплектації та соціальної підтримки виготовити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області оновлену довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, з врахуванням посадового окладу у межах 26-31 тарифного розряду з відповідним тарифним коефіцієнтом, передбачених постановою КМУ від 30.08.2017 №704, а також премії у розмірі, передбаченому для військовослужбовців, які проходили військову службу на посадах льотного складу і виконували польоти у складі льотного екіпажу повітряних суден.

Щодо вимоги позивача про допущення до негайного виконання рішення суду, суд зазначає, що згідно приписів пункту 1 частини першої статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України, негайно виконуються рішення про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів у межах суми стягнення за один місяць.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті.

Враховуючи, що предметом спору є визнання протиправними дій відповідача та зобов`язання вчинити певні дії, за рішенням суду не вирішується питання про стягнення конкретно визначеного розміру суми пенсії, а лише вирішується питання щодо зобов`язання відповідача вчинити дії по виготовленню оновленої довідки, відсутні правові підстави для допущення до негайного виконання рішення суду.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, положень проаналізованого законодавства, наявних у матеріалах справи доказів та встановлених судом обставин справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1073,60 грн., що підтверджується наявним у матеріалах справи платіжним документом. Враховуючи часткове задоволення позовних вимог (2/3 розміру позовних вимог), на користь позивача слід присудити судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 715,73 грн за рахунок бюджетних асигнувань, призначених для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Київського обласного територіального центру комплектації та соціальної підтримки щодо зазначення у довідці від 13.09.2022, вих.№2/3/1/2744 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 посадового окладу у розмірі 4650 грн., виходячи з тарифного розряду 21 та зменшення розміру премії у даній довідці до 41% посадового окладу.

Зобов`язати Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ідентифікаційний код 07910662; місцезнаходження: 03113 м. Київ, провулок Артилерійський,5 В) виготовити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області оновлену довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), станом на 05.03.2019, з врахуванням посадового окладу у межах 26-31 тарифного розряду з відповідним тарифним коефіцієнтом, передбачених постановою КМУ від 30.08.2017 року №704, а також премії у розмірі, передбаченому для військовослужбовців, які проходили військову службу на посадах льотного складу і виконували польоти у складі льотного екіпажу повітряних суден.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судові витрати в розмірі 715,73 грн. (сімсот п`ятнадцять грн 73 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань, призначених для Київського обласного територіального центру комплектації та соціальної підтримки (ідентифікаційний код 07910662; місцезнаходження: 03113 м. Київ, провулок Артилерійський,5 В).

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Лисенко В.І.