Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
26.08.10Справа №2а-2319/10/2770
м. Севастополь
12 год. 37 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.;
при секретарі - Трігуб Г.В.,
представник позивача Прокурора Ленінського району м. Севастополя - не з'явився;
представник заінтересованої особи Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя - не з'явився;
представник відповідача Приватного підприємства "Югжилсервіс" - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомПрокурора Ленінського району м. Севастополяв інтересах держави в особіУправління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. СевастополядоПриватного підприємства "Югжилсервіс"про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополязвернувся до суду з адміністративним позовом доПриватного підприємства "Югжилсервіс".
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем пенсійного законодавства України щодо сплати страхових внесків.
Представник позивача прокурора Ленінського району м. Севастополя в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю, на позовних вимогах наполягав.
Представник заінтересованої особи у судове засідання не з'явився, про час розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить розписка - повідомлення про дату слухання справи в суді (а.с. 18). Про причини неприбуття або поважність причин неприбуття суд не повідомив.
Відповідач Приватне підприємство "Югжилсервіс" повноважного представника не направив, про день, час та місце розгляду справу повідомлявся належним чином. Про причини неприбуття суд не повідомив.
Відповідач був повідомлений згідно вимог глави 3 Кодексу адміністративного судочинства України за місцем реєстрації юридичної особи, яка є місцем здійснення підприємницької діяльності. Згідно вимог ст. 45 Закону України від 15.02.2003 р. № 7550-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” ред. від 14.02.2009 р., проведення змін щодо місця знаходження юридичної особи здійснюються ним, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять. В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.
Суд, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи та перевірив їх доказами, вважає, позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією і Законами України.
Відповідно до частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу. Згідно до статті 121 Конституції України, статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Таким чином, прокурор Ленінського району м. Севастополя правомірно звернувся до суду з адміністративним позовом.
Приватне підприємство "Югжилсервіс" має державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (а.с. 9), та зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Згідно статті 14 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування ” № 1058-VI від 09.07.2003 р. (далі Закон № 1058) підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії та інші є страхувальниками: страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати, у встановлені строки та у повному обсязі страхові внески.
Відповідно частини 1 статті 19 цього Закону, страхові внески до солідарної системи нараховуються для осіб, зазначених у пункті 5 статті 14 цього Закону, - на суми доходу (прибутку), отриманого від відповідної діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
Відповідно пункту 2 статті 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400 від 26.06.1997р., для платників збору, визначених пунктом 3 статті 1, та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлений в розмірі 32%, в редакції цього закону на 2008 рік - 33,2% від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 2 статті 2 цього Закону.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків встановлений Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстрованої Міністерством юстиції України 16.01.2004р. за № 64/8663 (далі Інструкція № 21-1).
Відповідно статті 20 Закону № 1058, пункту 5.1.3. розділу 5 Інструкції, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Пунктом 5.3.2. розділу 5 Інструкції, визначено, що страхові внески платники, визначені підпунктом 2.1.3 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які обрали особливий спосіб оподаткування), сплачують за себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності (підпункт 2.1.4 пункту 2.1 цієї Інструкції), якщо податковими органами проводиться нарахування авансових сум податку, протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада авансові платежі в розмірі 25 відсотків річної суми страхового внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності. Суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, враховують при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня наступного за звітним року. Разом з тим, розмір місячного страхувального внеску має бути не менш мінімального розміру страхового внеску за кожен місяць, розрахованого шляхом умноження розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць на 33,2%.
Відповідно пункту 7 частини 3 статті 106 Закону № 1058 у разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Відповідачем за травень 2010р. були нараховані суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, суму заборгованості фактичних витрат працівників 33,2% у розмірі 6516,24 грн., суму заборгованості з доходу найманих робітників у вигляді заробітної плати 2% у розмірі 408,09 грн., а всього 6924,33 грн.
Отже, у порушення зобов`язань по сплаті внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, відповідно Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, відповідач суму заборгованості по страховим внесках у розміри 6924,33 грн., не сплатив.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед Управлінням Пенсійного фонду у Ленінському району міста Севастополя складає 6934,33 грн.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя щодо стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Постанова складена у повному обсязі та підписана в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 30.08.2010р.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Ленінського району м. Севастополя, задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Югжилсервіс" (вул. М. Музики, буд. 43, кв. 62, м. Севастополь, 99029, ЄДРПОУ 22274991) на користь Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Карантинна, буд. 16, кв. 56-58, м. Севастополь, 99008, ЄДРПОУ 22274991, в СДО № 4548 ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 384027) суму заборгованості фактичних витрат працівників 33,2% у розмірі 6516,24 грн. (р/р 25604705100012), суму заборгованості з доходу найманих робітників у вигляді заробітної плати 2% у розмірі 408,09 грн. (р/р 25600705100113), а всього 6924 (шість тисяч дев'ятсот двадцять чотири) грн. 33 коп.
Відповідно частки 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови буде складено 30.08.2010р.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
СуддяпідписО.В. Мінько
З оригіналом згідно
Суддя< підпис >О.В. Мінько