Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Вступна та резолютивна частини
21.06.2010 р. Справа № 2а - 6173/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Непомнящої А.О. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомвідкритого акціонерного товариства "Миколаївська теплоелектроцентраль", <Позивач адресса > доСпеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві, <Відповідач адресса > за участю представниківвід позивача: Лук'янова О.В.
від відповідача: Чаричанський П.О. пропро визнання нечинним податкових повідомлень-рішень №00010539/0 від 28.10.2009 року, №00010439/0 від 28.10.2009 року, №00010639/0 від 28.10.2009 року, №00010239/0 від 28.10.2009 року, №00010339/0 від 28.10.2009 року, №00010739/0 від 28.10.2009 року, Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, - П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010739/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 359 гривень 15 копійок.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010539/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 170 гривень.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010239/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 36416 гривень 90 копійок.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010439/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 70 гривень 70 копійок.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010339/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 3250 гривень.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010639/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 6831 гривню 13 копійок.
Відшкодувати з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати в сумі 20 гривень 40 копійок.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням адміністративного суду.
Суддя І. А. Устинов
Миколаївський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 червня 2010 року Справа № 2а 6173/09/1470
м. Миколаїв
10:51
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А., за участю секретаря судового засідання Непомнящої А.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»,
до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві,
за участю представників
від позивача: Лукянова О.В.
від відповідачів: Чаричанський П.О.
про визнання нечинним податкових повідомлень-рішень №00010539/0 від 28.10.2009 року, №00010439/0 від 28.10.2009 року, №00010639/0 від 28.10.2009 року, №00010239/0 від 28.10.2009 року, №00010339/0 від 28.10.2009 року, №00010739/0 від 28.10.2009 року,
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство «Миколаївська теплоелектроцентраль»(далі - ВАТ «Миколаївська ТЕЦ»звернулась до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків (далі СДПІ) з адміністративним позовом про скасування податкових повідомлень-рішень: від 28.10.2009 року № 00010739/0, в частині нарахованих штрафних ( фінансових) санкцій у сумі 359гривень 15 копійок; від 28.10.2009 року № 00010539/0, в частині нарахованих штрафних ( фінансових) санкцій у сумі 170 гривень; від 28.10.2009 року № 00010239/0, в частині нарахованих штрафних (фінансових) санкцій у сумі 36416 гривень 90 копійок; від 28.10.2009 року № 00010439/0, в частині нарахованих штрафних ( фінансових) санкцій у сумі 70 гривень 70 копійок; від 28.10.2009 року № 00010339/0, в частині нарахованих штрафних ( фінансових) санкцій у сумі 3250 гривень; від 28.10.2009 року № 00010639/0, в частині нарахованих штрафних ( фінансових) санкцій у сумі 6831 гривень 13 копійок.
В обґрунтування свої позовних вимог позивач посилається на те що ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 22.04.2002 року порушено справу про банкрутство позивача та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ВАТ «Миколаївська ТЕЦ», а тому у відповідності до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»протягом дії мораторію на задоволення вимог не нараховується неустойка ( штраф, пеня) інші фінансові (економічні) санкції за виконання чи неналежне виконання грошових і зобовязань щодо сплати податків та зборів ( обовязкових) платежів.
В судовому засіданні по представник позивача позовні вимоги підтримав
Представник відповідача позов не визнав посилаючись на те, що дія цього Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»не поширюється на вимоги, яки виниклі після порушення судової справи про банкрутство підприємства.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
Відповідачем проведена планова виїзна перевірка ВАТ «Миколаївська ТЕЦ»з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008 року по 30.06.2009 року. За наслідками перевірки був складений акт від 16.10.2009 року № 1063 /39/30083966. Актом перевірки встановлені порушення законодавства. На підставі акту перевірки відповідачем буди прийняті повідомлення-рішення, що є предметом оскарження.
Позивач з висновками викладеними в акті по результатам перевірки щодо порушень законодавства погодився та відповідачу заперечення не надавав.
Разом з тим, позивач не згодний з нарахованими сумами штрафних ( фінансових) санкцій, та вважає, що відповідач не мав підстав для їх нарахування. :
Відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 28.10.2009 року № 00010739/0, відповідно до якого за порушення статей 2, 5, 23 Закону України від 03.07.1992 року № 2535-XII «Про плату за землю»зі змінами та доповненнями, ВАТ «Миколаївська ТЕЦ»визначено податкове зобовязання за платежем: земельний податок на загальну суму 1077гривень 45 копійок, з якого 718 гривень 30 копійок. за основним платежем, 359 гривень 15 копійок штрафні (фінансові ) санкції.
Відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 28.10.2009 року № 00010539/0, відповідно до якого за порушення статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 року № 56-93 «Про місцеві податки та збори »зі змінами та доповненнями, п.2, 3 «Положення про комунальний податок», затверджений рішенням Миколаївської міської Ради народних депутатів від 14.07.2006 року № 3/5, ВАТ «Миколаївська ТЕЦ»визначено податкове зобовязання за платежем: комунальний податок на загальну суму 312 гривень 80 копійок, з якого 142 гривні 80 копійок за основним платежем, 170 гривень штрафні (фінансові) санкції.
Відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 28.10.2009 року № 00010239/0, відповідно до якого за порушення п.5, 9 статті 5, п.п.12.1.2 «а»п.12.1 статті 12 Закону України від 28.12.994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств»із змінами і доповненнями, ВАТ «Миколаївська ТЕЦ»визначено податкове зобовязання за платежем: податок на прибуток та штрафні санкції з податку на прибуток на загальну суму 136852 гривень 90 копійок, з якого 100436 гривень за основним платежем, 36416 гривень 90 копійок штрафні (фінансові ) санкції.
Відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 28.10.2009 року № 00010439/0, відповідно до якого за порушення п.3.4 статті 3 абзацу «г» пп. 4,2,9 п.4.2 пп8.1.1 п.8.1. статті 8 Закону України «Про податок на з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003 року № 889-IV, зі змінами та доповненнями, ВАТ «Миколаївська ТЕЦ»визначено податкове зобовязання за платежем:податок з доходів фізичних осіб та штрафні санкції по податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 103 гривні 05 копійок, з якого 35 гривень 35 копійок за основним платежем, 70 гривень 70 копійок штрафні (фінансові ) санкції.
Відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 28.10.2009 року № 00010339/0, відповідно до якого ВАТ «Миколаївська ТЕЦ», на підставі підпункту «б»п.п.4,2,2, п.4.2 статті 4, п.п.17.1.3 п..17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-III ( Далі - Закон № 2181-III) та згідно з п.п.7,2,1, п.п 7.2.3 п.7.2 статті 7, п.9.2 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року № 168/97-ВР зі змінами та доповненнями, визначено податкове зобовязання за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів ( робіт, послуг)на загальну суму 9450 гривень, з якого 6500 гривень за основним платежем, 3250 гривень штрафні (фінансові ) санкції.
Відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 28.10.2009 року № 00010639/0, відповідно до якого ВАТ «Миколаївська ТЕЦ»за порушення п.8 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.1999 року № 303 «Про затвердження порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору»зі змінами та доповненнями, п.п.2,1, п.2, п.п.5, 3, 5.5 п.5, п.п.6.4 Інструкції «Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища», затвердженої Наказом Мінекономіки України, ДПА України від 19.07.1999 року № 544/3837 із змінами та доповненнями, визначено податкове зобовязання за платежем: збір за забруднення навколишнього природного середовища, на загальну суму 20493 гривні 38 копійок, з якого 13662 гривні 25 копійок за основним платежем, 6831 гривня 13 копійок штрафні (фінансові ) санкції.
Відповідно до Ухвали Господарського суду Миколаївської області від 22.04.2002 року порушено справу № 4/110 про банкрутство Позивача та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Згідно із п.4 статті 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»від 14.05.1992 року № 2343- XII протягом дії мораторію на задоволення вимог не нараховується неустойка ( штраф, пеня) інші фінансові (економічні) санкції за виконання чи неналежне виконання грошових і зобовязань щодо сплати податків та зборів (обовязкових) платежів.
Відповідальність платників податків за розрахунки з бюджетом передбачена в Законі України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-III (далі - Закон № 2181-III). Водночас, абзац третій преамбули Закону № 2181-III визначає, що цей закон не регулює погашення податкових зобовязань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються процедури, визначені Законом України «Про відновлення боржника або визнання його банкрутом». Згідно зі статтею .19 Закону № 2181-III закони та інші нормативні акти діють у частині, що не суперечить нормам цього Закону. Оскільки мораторій на задоволення вимог кредиторів діє протягом провадження у справі про банкрутство, то штрафи та пеня, визначені Законом № 2181-III на період дії мораторію не застосовуються.
Необхідно враховувати, що під податком, збором (обов'язковим платежем) на підставі статті 2 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-XII "Про систему оподаткування" (в редакції Закону від 18 лютого 1997 року № 77/97-ВР) слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками в порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Вичерпний перелік загальнодержавних та місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів) встановлено статтями 14 та 15 цього Закону. Податки і збори (обов'язкові платежі), справляння яких не передбачено зазначеним Законом, сплаті не підлягають.
Передбачені Законом України від 4 грудня 1990 року № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" (в редакції Закону від 24 грудня 1993 року № 3813-XII) пеня, штраф, інші фінансові санкції, що застосовуються до платника податків за порушення податкового законодавства, в перелік загальнодержавних та місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених статтями 14 та 15 Закону України "Про систему оподаткування", не включені.
Згідно з абзацом четвертим частини четвертої статті 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
За змістом статті 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), які виникли після введення мораторію; їх виконання для боржника є обов'язковим, але пеня, штраф та інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), що застосовуються до платника податків за порушення податкового законодавства, не нараховуються, оскільки ця норма визначає конкретний проміжок часу, який відповідає строку дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, але ніяк не пов'язаний із його суттю.
Таким чином, відповідач не мав передбачених чинним законодавством підстав для нарахування штрафних (фінансових) санкцій позивачу.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими і такими які слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010739/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 359 гривень 15 копійок.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010539/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 170 гривень.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010239/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 36416 гривень 90 копійок.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010439/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 70 гривень 70 копійок.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010339/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 3250 гривень.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з роботі з великими платниками податків від 28.10.2009 року № 00010639/0, в частини зобовязання відкритого акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль»сплатити штрафні (фінансові ) санкції в сумі 6831 гривню 13 копійок.
Відшкодувати з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати в сумі 20 гривень 40 копійок.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням адміністративного суду.
Суддя І.А. Устинов
Постанова оформлена
у відповідності до ч. 3 ст. 160 КАС України
та підписана суддею 06.09.2010 року.
Суддя І.А. Устинов