Постанова № 111364496, 02.06.2023, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
02.06.2023
Номер справи
308/6218/23
Номер документу
111364496
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

308/6218/23

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.06.2023 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бедьо В.І. за участю представника митниці Селеша О.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від Закарпатської митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил:

громадянка Угорщини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце народження Республіка Білорусь, м. Мінськ; місце роботи менеджер з питань логістики іноземної компанії «Flex Films Europa Kft. HU», 2651 Retsag (м. Ретшаг), Pusztaszantoi u. 26-28; місце проживання АДРЕСА_1 , паспорт громадянки Угорщини НОМЕР_1 за ч.1 ст.483 МК України, -

В С Т А Н О В И В:

03.03.2023 року о 03 год. 44 хв. в зону митного контролю митного поста «Тиса» Закарпатської митниці в напрямку «в`їзд в Україну» прибув вантажний транспортний засіб марки «MAN» модель «TGA 18.440» р.н.з. НОМЕР_2 з напівпричепом марки «KOGEL» модель «SN 24» р.н.з. НОМЕР_3 під керуванням громадянина України ОСОБА_3 (зак. пасп. від 11.04.2048 № НОМЕР_4 ), що працює водієм в ТЗОВ «Р.Б.Транс» (Закарпатська обл., м. Хуст, вулиця Івана Франка, будинок 175).

Згідно поданих до митного контролю водієм товаросупровідних документів, а саме: CMR від 02.03.2023 №JNL 544927, Commercial Invoice від 02.03.2023 № 810211232002, Commercial Invoice від 02.03.2023 № 810211232003, Commercial Invoice від 02.03.2023 № 810211232004, Packing List від 02.03.2023 № 872200653-002, Packing List від 02.03.2023 № 872200586-003, Packing List від 02.03.2023 № 872200529-004, угорська декларація від 02.03.2023

MRN23HU1062002AEA7424,сертифікат EUR.1від 02.03.2023№ D0368558через митнийкордон Українив митномурежимі «імпорт»переміщується товар«Плівка поліпропіленова,непориста, неслоіста, неармована, без підложки та не з`єднана аналогичним способом з іншими матеріалами, з полімерів пропілена…» в загальній кількості 60 вантажних місць (144 рулони), загальною вагою брутто 20 979,1 кг., загальною вартістю 40188,88 євро.

Зазначений вантаж слідував по МД ІМ ЕЕ UA110000/2023/903873 від 03.03.2023.

Відправником товару являється іноземна компанія «Flex Films Europa Kft. HU-2651 Retsag (м. Ретшаг), Pusztaszantoi u. 26-28, а одержувачем ТОВ «Приватне Підприємство

«АРТХА-С», 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Олеся Гончара, буд. 2-А, кв. 8., Україна», код ЄДРПОУ 36641110.

Відповідно до ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Під час проведення митного контролю та митного огляду вантажу отримувачем якого являється ТОВ «Приватне Підприємство «АРТХА-С», 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Олеся Гончара, буд. 2-А, кв. 8., Україна», код ЄДРПОУ 36641110 встановлено, що у вантажному відсіку напівпричепа знаходиться 60 вантажних місць (144 рулони), що відповідає відомостям заявленим в товаросупровідних документах.

Разом з тим, виявлено невідповідність вантажу, а саме:

1. Незаявлений в ТСД товар: «Плівка поліпропіленова», товщина 25 мікрон, ширина 700 мм., довжина 8800 м., вага нетто 139,2 кг., вага брутто 142,0 кг., виробник «Flex Films Europa Kft», артикул О123АВ01650, країна виробництва Угорщина, загальною кількістю 1 рулон.

Виявлений товар був поміщений на 1 (одному) вантажному місці (піддоні), яке в свою чергу знаходилося на підлозі вантажного відсіку транспортного засобу серед заявленого вантажу.

Виявлення стало можливим після відкриття вантажного відсіку транспортного засобу та перерахунку вантажу.

В ході проведення перевірки, засобами електронного зв`язку Закарпатська митниця надіслала лист від 07.03.2023 вих. № 7.7-20-05/17/1588 на адресу іноземної компанії «Flex Films Europa Kft. HU» з метою отримання пояснень щодо ситуації, яка склалася.

На адресу Закарпатської митниці надійшов лист від 07.03.2023 вх. № 2460/кб-13-17, в якому іноземна компанія «Flex Films Europa Kft. HU», надає інформацію щодо особи, яка була відповідальна за завантаження транспортного засобу AO6137ET/AO0219XP з вантажем «Плівка поліпропіленова, непориста, неслоіста, неармована, без підложки та не з`єднана аналогичним способом з іншими матеріалами, з полімерів пропілена…». Відтак, згідно вказаного листа, відповідальною особою у цій ситуації є ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), менеджер з питань логістики іноземної компанії «Flex Films Europa Kft. HU», дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: 2651, Retsag (м. Ретшаг), Pusztaszantoi u. 26-28, Угорщина, моб. тел. НОМЕР_5 .

Таким чином, менеджером з питань логістики іноземної компанії «Flex Films Europa Kft. HU» ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ), дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: 2651, Retsag (м. Ретшаг), Pusztaszantoi u. 26-28, Угорщина, моб. тел. НОМЕР_5 вчинені дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування, асортименту та вартості товару.

Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) частини 1 статті 483 Митного кодексу України.

У судовому засіданні представник митниці підтримав обставини, викладені у протоколі про порушення митних правил та просив застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у відповідності до санкції статті.

Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи доходжу до такого висновку.

Правопорушник ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилась, будучи належним чином повідомлена про час та місце слухання справи. А тому суд розглядає таку за її відсутності. Жодних заяв до суду не надходило.

Відповідно до положень ст. 526 МК України вважаю за можливе провести розгляд даної справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та її представника.

Відповідно до ч.1 ст.486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Згідно з ч.1 ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до вимог ст.280 КпАП України, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, єдиною підставою адміністративної відповідальності є наявність складу адміністративного правопорушення, як в нормативному так і у фактичному аспекті.

Адміністративне правопорушення - це протиправна, винна (умисна або з необережності) дія або бездіяльність, що посягає на державний чи громадський порядок, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

Під адміністративним правопорушенням, як підставою адміністративної відповідальності розуміється винне протиправне діяння, яке посягає на встановлені правом і забезпечені адміністративно-правовими санкціями правила поведінки громадян і посадових осіб в сфері державного управління.

Кваліфікація того чи іншого правопорушення здійснюється шляхом встановлення його складу. Склад правопорушення - це сукупність передбачених законом ознак, які характеризують дане діяння як адміністративне правопорушення і відрізняють його від інших правопорушень. Іншими словами, склад правопорушення - це встановлена правом сукупність ознак, при наявності яких анти-суспільне діяння вважається адміністративним правопорушенням.

Склад адміністративного правопорушення включає: об`єкт, об`єктивну сторону, суб`єкт, суб`єктивну сторону.

Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Наведене указує на те, що до відповідальності за порушення митних правил може бути притягнута лише винна особа, яка вчинила відповідне правопорушення умисно або з необережності.

Диспозицією ч.1 ст.483 МК України передбачено відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Об`єктом правопорушення, передбаченого цитованою нормою, є встановлений законодавством України порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України.

З об`єктивної сторони порушення митних правил, передбачене ч.1 ст.483 МК України, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю яке проявляється у наступних формах:

- використання спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення цих товарів;

- шляхом надання одним товарам вигляду інших;

-подання митному органу, як підстави для переміщення товарів, підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості встановленого місця, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно із УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Суб`єктивна сторона порушення митних правил, передбачена ч.1ст.483 МК України характеризується прямим умислом.

Для кваліфікації дій за ст.483 МК України не мають значення мотив і мета їх вчинення, а також чи настали від цього шкідливі наслідки.

Відповідно до ч.2 ст.459 Митного кодексу України - суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчинення порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи.

Дослідивши матеріали справи доходжу до переконання про наявність у діях ОСОБА_6 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, а саме - дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підставу для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування, асортименту, кількості та вартості товару.

Вина правопорушника, підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме протоколом про порушення митних правил №0211/30500/23 від 07.03.2023, витягом МД ІМ ЕЕ UA110000/2023/903873 від 03.03.2023 з ЄАІС ДМСУ, копія свідоцтва про реєстрацію т/з, копія листа іноземної компанії Flex Films Kft від 07.03.2023 вх.№5133/кб-1217, копією талону УДП «Укрінтеравтосервіс», акт митного огляду від 07.03.2023р. № UA 305060/2023/700013, копією контрольного талону «червоний коридор» та паспорта водія, фотоматеріали, копія листа Закарпатської митниці щодо направлення протоколу, висновком експерта від 17.03.2023 року та іншими матеріалами справи.

Досліджені та перевірені доказами обставини поза розумним сумнівом свідчать про беззастережну винуватість у вчиненні інкримінованого ОСОБА_7 правопорушення та узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом», який застосовується при оцінці доказів, а такі докази можуть «випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту».

Санкцією ч. 1 ст. 483 МК України передбачена відповідальність у виді накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

За правилами ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини, майнового стану, обставин, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, у відповідності до вимог ст. ст. 23, 33 КУпАП, вважаю, що на ОСОБА_8 слід накласти адміністративне стягнення у межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 483 МК України, яка є безальтернативною, у виді штрафу в розмірі ста відсотків вартості товару безпосередніх предметів порушення митних правил (картопля свіжа), що становить 22 800,96 грн.

Дане стягнення є таким, що відповідає як характеру та ступеню адміністративного правопорушення, так і особі правопорушника, є справедливим і таким, що відповідає передбаченій ст. 23 МК України меті адміністративного стягнення.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_5 підлягає стягненню судовий збір у сумі 536,80 грн.

Керуючись ст. ст. 483 ч. 1, 527-529 МК України, ст. ст. 33, 40-1, 283-285, 287-291 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Громадянку Угорщини ОСОБА_8 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у порушенні митних правил за ч.1 ст.483 МК України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що складає 22800,(двадцять дві тисячі вісімсот) грн. 96 коп., з конфіскацією цих товарів, а саме - плівка поліпропіленова, товщина 25 мікрон, ширина 700 мм., довжина 8800 м., вага нетто 139,2 кг., вага брутто 142,0 кг., виробник «Flex Films Europa Kft», артикул О123АВ01650.на користь держави.

Стягнути з громадянки Угорщини ОСОБА_7 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя В.І. Бедьо