ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" травня 2010 р. Справа № 2а-6054/08/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Горшков В.М.,
при секретарі: Роман О.С., <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго"
до Комунального закладу "Скадовська центральна районна лікарня"
про стягнення заборгованості,
за участю:
прокурора - Палагнюк О.В.,
представника позивача - не прибув,
представника відповідача - П"ятковський І.І., Стрюк І.Г.,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач посилається на те, що за порушення законодавства про електроенергетику на комунальний заклад "Скадовська центральна районна лікарня", згідно з п. п. 2, 8 "Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в сумі 5100 гривень, що було оформлено постановою № Х-14 від 08.04.2008 р.
Просить суд стягнути з Комунального закладу "Скадовська центральна районна лікарня" в Державний бюджет України штраф в сумі 5100 грн.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав, позов просилив задовольнити.
Представник ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" надав до судового засідання заяву про розгляд справи без його участі, на позовних вимогах наполягає, просить позов задовольнити.
Представники відповідача в судовому засіданні проти заявленого позову заперечували. Обґрунтовуючи тим, що оскільки Скадовська ЦРЛ є бюджетною установою, вона не мала змоги придбати дизель-генератор у зв'язку з відсутністю фінансування. На виконання чого відповідач неодноразово звертався до Скадовської РДА, фінансового управління Скадовської РДА, голови Скадовської райради за допомогою у вирішенні питання відносно придбання дизель-генератора. На що, різними фінансовими установами було повідомлено, що у зв'язку з тяжким фінансовим положенням та відсутністю асигнувань по незахищеним статтям видатків в цьому році не передбачається. Про наявну ситуацію позивач постійно повідомляв управління Держенергонагляду, та просив відстрочити термін придбання дизель-генераторів, та подовжити строк виконання приписів. Тому враховуючи, вищевказане просять відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши прокурора та представників відповідача, дослідивши докази, суд встановив такі обставини.
Постановою № Х-14 від 08.04.2008 р. за порушення законодавства про електроенергетику на КП "Складовська центральна районна лікарня", згідно з п. п. 2, 8 "Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в сумі 5100 гривень.
Згідно з ч. 3 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єктами господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці , в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суми стягнення штрафів зараховується до Державного бюджету України .
Згідно з п.10 Положення №1312 суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання.
Указом Президента України "Про зміну у структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 р. № 1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджена схема організації та взаємодії центральних органів виконавчої влади, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України .
Згідно з Указом Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04. 2000 р. № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відособлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні».
ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" здійснює свою діяльність відповідно до "Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "ПЕК «Укренерго".
Згідно з вищезазначеним Положенням державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Миколаївської області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляду у Південному регіоні".
Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", рішення Конституційного Суду від 08.04.1999 № 3-рп/99 прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави в особі органів державної влади чи органів самоврядування, яким законом надані повноваження органів виконавчої влади.
До суду не надійшли докази про те, що штраф в сумі 5100,00 гривень в Держбюджет України перераховано.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 158-163 КАС України,
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з комунального закладу "Скадовська центральна районна лікарня" (75700, Херсонська область, м. Скадовськ, вул. Радянська, 20, р/р 35419001003994, УДК м. Скадовськ, МФО 822010, ЄДРПОУ 02004060) в Державний бюджет України (р/р 31111106700267, одержувач Держбюджет - Скадовського району, 21081100, код ОКПО 24103683, банк одержувача УДК по Херсонській області, МФО 852010) штраф у сумі 5100,00 грн. (п'ять тисяч сто грн. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 12 травня 2010 р..
Суддя Горшков В.М.
кат. 6.19