<Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 червня 2009 р. Справа № 2а-1679/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мельникова Р. В.
за участю секретаря судового засідання - Шаповал Є.А.
представника позивача Сумцової С.В.
відповідача не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до товариства з обмеженою відповідальністю «ТП Промснаб»про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна податкова інспекція в м. Суми, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ТП Промснаб»податковий борг в сумі 45803,19 грн.
У судовому засіданні позивач позов підтримав у повному обсязі.
Позовні вимоги обґрунтовуються наступним. Відповідач, не виконуючи обовязок зі сплати податків, закріплений у ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», має заборгованість на загальну суму 45803,19 грн., з яких податок на прибуток складає 30524,71 грн., податок на додану вартість 1118,78 грн., штрафні санкції за порушення законодавства про патентування 13750,00 грн., комунальний податок 409,70 грн.
Відповідач, повідомлений про час, дату та місце розгляду справи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що підтверджується довідкою вищезазначеного реєстру (а.с. 43), в судове засідання не прибув. Про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи.
З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, за таких обставин, неприбуття в судові засідання відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Суд дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.
На підставі п.1 та п.2 ч.1 ст.10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні»від 05.02.1998 року № 83/98-ВР (зі змінами та доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осібплатників податків та інших обовязкових платежів.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року N 1251-XII, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТП Промснаб»зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності юридична особа 17.06.2004, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 43).
Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III (далі - Закон), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно з п.5.1 ст.5 Закону, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
26 грудня 2008 року була проведена виїзна позапланова перевірка ТОВ «ТП Промснаб»з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 по 30.06.2008. Перевіркою було встановлено порушення відповідачем ЗУ «Про оподаткування прибутку підприємств»від 22.05.1997 № 283/97-ВР, ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ, Положення про місцеві податки і збори в м. Суми, затвердженого рішенням ХХ сесії ХХIV скликання Сумської міської ради № 812-МР від 25.05.2004, та Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, а саме: занижено податок на прибуток підприємств на суму 23222,00 грн., не подання платником податку декларації по податку на прибуток за 1-й квартал 2008 року, не донараховано комунальний податок в сумі 10,21 грн., не подано податковий розрахунок комунального податку за 1-й квартал 2008 року та півріччя 2008 року, не оприбутковано готівку в касу підприємства в сумі 2750,00 грн. і складено Акт про результати виїзної позапланової перевірки ТОВ «ТП Промснаб»з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 по 30.06.2008 № 10577/2312/32779011/71 від 26 грудня 2008 року. (а.с. 5-33)
Відповідно ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-III із змінами та доповненнями, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
П.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 вказаного Закону визначає, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181 ІІІ (далі Закон) податковим повідомленням рішенням № 0000052312/0/2161 від 15.01.2009 до ТОВ «ТП Промснаб»було застосовано штрафні санкції в сумі 13750,00грн.
Також відповідно до податкових повідомлень рішень № 0000032312/0/2163 від 15.01.2009 відповідач має заборгованість з податку на прибуток підприємств у сумі 23222,00 грн., та має борг зі сплати штрафних санкцій у сумі 7307,00 грн.; № 0000042312/0/2162 від 15 січня 2009 року має борг по комунальному податку в сумі 10,20, та борг зі сплати штрафних санкцій 510,00 грн.
Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону, відповідачу було направлено першу та другу податкові вимоги, однак податкові вимоги підприємцю не вручені у звязку з ненадходженням його за адресою реєстрації, про що складено акти № 87 від 04.02.2009 (а.с. 36) та № 143 від 17.03.2009 (а.с. 37) про неможливість вручення податкових вимог.
Відповідно до п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Згідно з вищевикладеним, позивач розмістив першу вимогу № 1/50 від 08.01.2009 на дошці податкових оголошень 04.02.2009, та розмістив на дошці податкових оголошень податкове повідомлення рішення від 07.11.2008 № 0006991503/0/78192.
П.п.3.1.1 п. 3.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Судом встановлено, що заборгованість зі сплати податку на додану вартість на час розгляду справи відповідачем не сплачена, у звязку з чим суд приходить до висновку про те, що відповідач прострочив виконання зобовязання по сплаті податкового боргу, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з нього у судовому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3,4,5,16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами», ст.ст. 159-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми до товариства з обмеженою відповідальністю «ТП Промснаб»про стягнення податкового боргу задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ТП Промснаб»(40030, м. Суми, вул. Воскресенська, 10, кв. 13, код 32779011) на розрахунковий рахунок 34129999700002 одержувач Державний бюджет м. Суми, код 23636315, банк одержувача ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013 податковий борг в сумі 45803,19 грн. (сорок пять тисяч вісімсот три грн. 19 коп.).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 17 червня 2009 року.
Суддя <Текст >Р.В. Мельников
<Список ><Дата >
<з оригіналом згідно >
<Суддя ><Довідник >