ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" вересня 2010 р. Справа № 2a-2744/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кафарського В.В.
при секретарі Барчук Т.Г.
за участю представників сторін:
від позивача : Стасів В.С.
від відповідача :не з`явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул.Гуцульська, 9, м.Івано-Франківськ, 76000
до відповідача: ВАТ "Карпатське управління геофізичних робіт", вул.Блавацького, 22, м.Івано-Франківськ, 76000
про стягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 30108,38 грн. та пені у сумі 984,27 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
02.08.2010 року Івано-Франківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось з адміністративним позовом до ВАТ "Карпатське управління геофізичних робіт" про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що згідно чинного законодавства відповідач до 16.04.2010 року був зобовязаний сплатити 30108,38 грн. адміністративного-господарських санкцій за невиконання нормативу з працевлаштування інвалідів та 984,27 грн. пені. Дане зобовязання не виконав, що стало підставою для звернення до суду.
Представник відповідача в судове засідання не зявився повторно, хоча про час, місце і дату проведення судового засідання був належним чином повідомлений. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав. За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Розглянувши адміністративний позов, вислухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних мотивів.
Згідно ст.19 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
В судовому засіданні встановлено, що за результатами проведеної позивачем планової перевірки ВАТ "Карпатське управління геофізичних робіт" щодо реєстрації у обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, подачі звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, та сплати адміністративно-господарських санкцій складено акт перевірки за № 188 від 09.07.2010 року. З даного акту та розрахунку до нього вбачається, що у 2009 році середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу ВАТ "Карпатське управління геофізичних робіт" становила 191 особу, середньорічна заробітна плата працівників складала 30108,38 грн.
Судом встановлено, що примірник вищевказаного акту вручено уповноваженій особі відповідача, а саме, начальнику відділу з правових і кадрових питань Ковалюк О.М.. Як вбачається з поданого адміністративного позову застосовані адміністративно-господарські санкції та пеня залишились несплачені, а дії позивача щодо проведення перевірки відповідачем не оскаржувалися.
У відповідності до ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" кількість робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування інвалідів, для відповідача повинна становити 8 осіб, однак згідно розрахунку, фактична кількість становить 7 осіб. Таким чином ВАТ "Карпатське управління геофізичних робіт" не виконало норматив по працевлаштуванню 1 інваліда.
Згідно ст.20 вищевказаного Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Тому виходячи із середньорічної заробітної плати штатного працівника ВАТ "Карпатське управління геофізичних робіт" сума адміністративно-господарської санкції становитиме 30108,38 грн.(1 * 30108,38 - 0 = 30108,38 грн.).
Крім того згідно ч.2 ст.20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. За таких обставин відповідачу було нараховано пеню в сумі 984,27 грн. (30108,38 х 0,03% х 109 = 984,27 грн.).
Наявність заборгованості відповідача по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів підтверджується актом перевірки за № 188 від 09.07.2010 року, розрахунком суми позову та іншими матеріалами справи.
Доказів сплати заборгованості відповідач суду не представив. Обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів, в судовому засіданні не встановлено.
За таких обставин позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ВАТ "Карпатське управління геофізичних робіт", вул.Блавацького, 22, м.Івано-Франківськ, 76000, код ЄДРПОУ 00138827, на користь Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул.Гуцульська, 9, м.Івано-Франківськ, 76000, - 31092,65 грн. (тридцять одна тисяча дев'яносто дві грн. 65 коп.) адміністративно-господарських санкцій та пені.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя:Кафарський В.В.
Постанова складена в повному обсязі 08.09.2010 року.