Постанова № 11111477, 02.08.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
02.08.2010
Номер справи
2а-1389/09/2770
Номер документу
11111477
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.08.10Справа №2а-1389/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді: Лотової Ю.В.,

при секретарі: Мамедової Е.С.,

за участю представників:

позивача Летючої Д.Г., довіреність від 22.06.2009 року № 344/10-004,

відповідача не зявився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в Ленінському районі міста Севастополя, (вул. Кулакова, 37, м. Севастополь, 99011)

до відповідача приватного підприємства «Альвир»(вул. Хрустальова, 173, м. Севастополь, 99055)

про стягнення заборгованості у сумі 500,00 грн.

Обставини справи:

12.08.2009 р. Державна податкова інспекція в Ленінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до приватного підприємства «Альвир»про стягнення з відповідача суми заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 500,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 13 серпня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-1389/09/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 13 серпня 2009 р. закінчено підготовче провадження в адміністративної справі № 2а-1389/09/2770, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 3, 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг»від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР (далі Закон України № 265), Законом України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідач у засідання суду не зявився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 13 серпня 2009 р. не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений за всіма адресами, що є у матеріалах справи, про причину неявки суд не повідомив.

Розглянувши документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ч. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.

Відповідно до пп. 1, 2 ст. 10 цього Закону одними із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без встановлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України від 06 липня 1995 р. N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (далі по тексту Закон України № 265) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Таким чином, Державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень, що може бути позивачем у адміністративній справі, та має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій.

Судом встановлено, що приватне підприємство «Альвир» зареєстровано як юридична особа 20.01.2000 р. Ленінською районною державною адміністрацією в м. Севастополі та перебуває на обліку як платник податків і зборів (обовязкових платежів) у державної податкової інспекції в Ленінському районі м. Севастополя.

Співробітниками позивача 22.07.2008 р. була проведена перевірка відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи на яких згідно законам України покладений обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Статтею 1 Закону України № 265 встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Пунктами 1, 2 ст. 3 Закону України № 265 визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

Відповідачем зазначені вимоги закону не виконані.

При проведенні перевірки відповідача співробітниками позивача зафіксований продаж бензину А-92 на суму 50,00 грн. та дизпалива на суму 50,00 грн., встановлені факти не проведення розрахункової операції через реєстратори розрахункових операцій та невидачі покупцеві розрахункового документа встановленої форми, що є порушенням вказаних вище норм Закону, що є порушенням п. 1 ст. 3 Закону України № 265.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

За результатами розгляду матеріалів зазначеної перевірки позивачем у відношенні відповідача прийнято рішення від 08.08.2008 р. № 0003932330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 500,00 грн.

Вищевказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було направлено позивачем на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією, було отримано відповідачем 14.08.2008 р. та оскаржено до Окружного адміністративного суду міста Севастополя.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополя по справі № 2а-1065/09/2770 від 10.08.2009 р. в задоволенні адміністративного позову приватного підприємства «Альвир» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003932330 від 08.08.2008 р. відмовлено.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду по справі № 2а-1065/09/2770 від 23.03.2010 р. вищевказану постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополя залишено без змін, апеляційну скаргу на цю постанову без задоволення.

Відповідно до ст. 25 Закону України № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Суми штрафних санкції відповідачем у вищевказані строки та на час розгляду справи по суті сплачені не були.

Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість у вигляді штрафних санкцій в розмірі 500,00 грн., що підтверджується матеріалами справи.

На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.

За таких обставин позов підлягає задоволенню повністю.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 02 серпня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова складена та підписана у повному обсязі 05.08.2010 року.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з приватного підприємства «Альвир» (вул. Хрустальова, 173, м. Севастополь, 99055, код ЄДРПОУ 30746780, р/р №№ 26064255855001, 26008255855001 в СФ ПриватБанку, МФО 324935, р/р №№ 26052035751100, 26007035751100 в АКІБ «Укрсиббанк», м. Харків, МФО 351005, р/р № 26002000131569 у філії АКБ «Чорноморський банк розвитку та реконструкції, м. Сімферополь, МФО 384577 або з інших рахунків) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя заборгованість із штрафних санкцій у розмірі 500 грн. (пятсот грн. 00 коп.) на р/р 31112104700007, код платежу 21080900, ЄДРПОУ 24035598, банк ГУДК в м. Севастополі, МФО 824509.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя< підпис >Ю.В. Лотова

< З оригіналом згідно >

Суддя< підпис >Ю.В. Лотова