Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 540/5954/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2023 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом товариства з обмеженої відповідальності «НИКОЛАОС» до Державної казначейської служби України, Державної податкової служби України, за участю третьої особи - Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Херсонського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженої відповідальності «НИКОЛАОС» до Державної казначейської служби України, Державної податкової служби України, за участю третьої особи - Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, в якій позивач просить суд:
зобов`язати Державну казначейську службу України повернути грошові кошти в сумі 157 000 (сто п`ятдесят сім тисяч) грн. 00 коп. на рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «НИКОЛАОС» в установі банку, з якого здійснювалось поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість №UA288999980385189000000127718, відкритого у Казначействі України (МФО 899998) на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю «НИКОЛАОС» (код за ЄДР 36008397; адреса: вул. Вишнева буд. 60, м. Херсон, 73042), згідно платіжного доручення №71 від 15 квітня 2021 poку;
зобов`язати Державну податкову службу України не зменшувати суму податку, на яку платник податку Товариство з обмеженою відповідальністю «НИКОЛАОС» (код за ЄДР 36008397; адреса: вул. Вишнева буд. 60, м. Херсон, 73042), має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що розраховується відповідно до норм п. 200-1.3 ст. 200-1 Податкового кодексу України, шляхом залишення незмінним показника загальної суми поповнення з поточного рахунка платника його електронного рахунка під час повернення Державною казначейською службою України грошових коштів в сумі 157000 (сто п`ятдесят сім тисяч) грн. 00 коп. на рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «НИКОЛАОС» в установі банку, з якого здійснювалось поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість №UA288999980385189000000127718, відкритого у Казначействі України (МФО 899998) на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю «НИКОЛАОС» (код за ЄДР 36008397; адреса: вул. Вишнева буд. 60, м. Херсон, 73042), згідно платіжного доручення №71 від 15 квітня 2021 poку;
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач не вчиняє дії щоб перерахувати помилково зараховані кошти на поточний рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «НИКОЛАОС».
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 11.10.2021 року відкрито спрощене позовне провадження.
15.11.2021 року до суду від представника Державної податкової служби України надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач не погоджується з позовними вимогами, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню та зазначає, що відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, яка оформила цей документ і подала до обслуговуючого банку.
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 року вирішено здійснювати подальший розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Розпорядженням Голови Верховного Суду від 18.03.2022 №11/0/9-22, відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, змінено територіальну підсудність судових справ, зокрема, територіальна підсудність справ Херсонського окружного адміністративного суду визначена Одеському окружному адміністративному суду.
17.04.2023 року до суду від представника Державної податкової служби України надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач не погоджується з позовними вимогами, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
За приписами ч.5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відтак, справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.
Згідно з п. 200-1.2 ст. 200-1 Податкового кодексу України для здійснення розрахунків ТОВ «НИКОЛАОС» (код за ЄДР 36008397) з Державним бюджетом з податку на додану вартість позивачу у справі, ТОВ «НИКОЛАОС», було відкрито електронний рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (СЕА ПДВ) №UA288999980385189000000127718 в Казначействі України (МФО 899998).
З метою поповнення свого рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (СЕА ПДВ) позивач для збільшення суми ліміту реєстрації податкових накладних, ТОВ «НИКОЛАОС», згідно платіжного доручення №71 від 15 квітня 2021 року з кредитного рахунку № НОМЕР_1 , відкритого в АТ «Полтава-Банк» на підставі кредитного договору №4608 від 20 червня 2017 року (відкрита кредитна лінія), сплатив (перерахував) на свій рахунок в СЕА ПДВ №UA288999980385189000000127718 в Казначействі України (МФО 899998) 157000 (сто п`ятдесят сім тисяч) грн. 00 коп. з призначенням платежу: «податок на додану вартість за Березень 2021».
Проте, незважаючи на зарахування 15 квітня 2021 року на рахунок позивача, ТОВ «НИКОЛАОС» в СЕА ПДВ суми 157 000 (сто п`ятдесят сім тисяч) грн. 00 грн. на підставі платіжного доручення №71 від 15.04.2021 року, зазначене перерахування коштів не призвело до збільшення реєстраційного ліміту позивача з податку на додану вартість шляхом збільшення показника, що призвело до необхідності повторного поповнення цього рахунку. Наведене підтверджується витягом з реєстру транзакцій з електронного кабінету платника податків, ТОВ «НИКОЛАОС», витягом в розрізі операцій з Системи електронного адміністрування ПДВ №3067694 за 15.04.2021 року, з яких вбачається збільшення суми реєстраційного ліміту позивача тільки з повторного перерахування коштів в сумі 157000 (сто п`ятдесят сім тисяч) грн. 00 коп. на свій рахунок СЕА ПДВ №UA288999980385189000000127718 в Казначействі України (МФО 899998) о 13:45 15 квітня 2021 року, тоді як перерахована сума з кредитного рахунку № НОМЕР_1 о 10:45 15.04.2021 року не збільшили такого ліміту.
Як стало відомо позивачу пізніше, підставою відсутності збільшення Державною податковою службою України реєстраційного ліміту з податку на додану вартість в СЕА ПДВ внаслідок перерахування суми поповнення рахунку СЕА ПДВ №UA288999980385189000000127718 в Казначействі України на 157 000,00 грн., згідно платіжного доручення №71 від 15 квітня 2021 року стало перерахування таких коштів не з поточного рахунку позивача, а з кредитного рахунку всупереч п. 200-1.4 ст. 200-1 Податкового кодексу України.
Позивачем, у відповідності до норм п. 200-1.6, п. 200-1.5 ст. 200-1 Податкового кодексу України, 19.04.2021 року було подано до ГУ ДПС у Херсонській області, автономній республіці Крим та м. Севастополі «Додаток 4 від 19.04.2021 року до податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2021 року», в якій вказало повернення на рахунок позивача в ПАТ «Полтава-Банк» UA913314890000026002148819002 переплати у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов`язань та суми податкового боргу з податку в сумі 158 786 (Сто п`ятдесят вісім тисяч сімсот вісімдесят шість) грн. Вказаний додаток №4 від 19.04.2021 року до податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2021 року було отримано ГУ ДПС у Херсонській області, автономній республіці Крим та м. Севастополі та «прийнято пакет» 19 квітня 2021 року о 15:36:17, що підтверджується квитанцією №2 від 19.04.2021 року.
Проте, повернення коштів на поточний рахунок позивача в розмірі заявлених в дода тку 4 позивачем 158 786 (Сто п`ятдесяти восьми тисяч сімсот вісімдесяти шести) грн., в тому числі зарахованих 15 квітня 2021 року на рахунок позивача, ТОВ «НИКОЛАОС» в СЕА ПДВ 157 000 (Сто п`ятдесяти семи тисяч) грн. 00 грн. на підставі платіжного доручення №71 від 15.04.2021 року, не відбулося.
Позивач, ТОВ «НИКОЛАОС», листом №11/1 від 11.05.2021 року звернувся до відповідача, Державної податкової служби України, та до ГУ ДПС у Херсонській області, автономній республіці Крим та м. Севастополі, з проханням збільшення реєстраційного ліміту з ПДВ на перераховану згідно платіжного доручення №71 від 15 квітня 2021 року суму 157 000,00 грн. Однак листами ГУ ДПС у Херсонській області, автономній республіці Крим та м. Севастополі від 24.05.2021 року за №9888/8/21-22-18-03-08 та Державної податкової служби України від 28.05.2021 року №12022/6/99-00-18-03-04-06 було відмовлено у збільшенні реєстраційного ліміту з тих підстав, що поповнення рахунку в СЕА ПДВ №UA2889999803 85189000000127718 в Казначействі України (МФО 899998) здійснено не з поточного рахунку, а з рахунку № НОМЕР_1 , який не перебуває на обліку в контролюючому органі як відкритий платнику.
Пізніше, позивач звернувся до відповідача-2, Державної податкової служби України, та до ГУ ДПС у Херсонській області, автономній республіці Крим та м. Севастополі з листом від 22.06.2021 року за №22/1 про надання роз`яснень щодо можливості повернення грошових коштів в сумі 157000 (Сто п`ятдесят сім тисяч) грн. 00 коп., перерахованих на підставі платіжного доручення №71 від 15.04.2021 року. Однак листами Державної податкової служби України від 12.07.2021 року №15790/6/99-00-18-03-04-06 та ГУ ДПС у Херсонській області, автономній республіці Крим та м. Севастополі від 16.07.2021 року №14085/6/21-22-18-03-08 позивача було повідомлено про необхідність та порядок подачі додатку №4 до податкової декларації з ПДВ (яку позивачем було подано ще 19.04.2021 року і яка залишилась без задоволення), а також повідомлення про те, що на суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника, на момент подання заяви зменшується значення реєстраційної суми шля хом зменшення на таку суму показника загальної суми поповнення рахунку в СЕА ПДВ.
Грошові кошти в сумі 157 000 (Сто п`ятдесят сім тисяч) грн. 00 коп., перераховані позивачем на рахунок в СЕА ПДВ на підставі платіжного доручення №71 від 15.04.2021 року зараховані на відповідний рахунок СЕА ПДВ №UA288999980385189000000127718 в Казначействі України (МФО 899998), однак відповідачі відмовили як в збільшенні реєстраційного ліміту з ПДВ на дану суму, так і в поверненні даної суми на рахунок, з якого така сума була сплачена (кредитного рахунку №UA513314890000020634148819001).
Вважаючи такі дії відповідачів протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що даний позов не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Казначейство діє відповідно до повноважень та компетенції, визначених, зокрема, Положенням про Державну казначейську службу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 215 (далі - Положення).
Згідно з Положенням Казначейство відповідно до покладених на нього завдань та в установленому законодавством порядку, зокрема, забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунка, відкритого у Національному банку; здійснює безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів або боржників на підставі рішення суду; здійснює відкриття, закриття та обслуговування рахунків у системі електронного адміністрування податків; тощо.
Відповідно до п. 200-1.6 ст. 200-1 Податкового кодексу України, за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, а також у разі подання уточнюючих розрахунків до податкової декларації, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтями 200 та 209 цього Кодексу.
Якщо на дату подання податкової звітності з податку сума коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої звітності, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової звітності заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов`язань з податку.
Для відповідного перерахування таких коштів центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету/на поточний рахунок та реквізити поточного рахунку платника (у випадку подання заяви платника на повернення коштів на такий рахунок).
На підставі такого реєстру центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом п`яти робочих днів після граничного терміну, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати платником сум податкових зобов`язань, здійснює таке перерахування до бюджету/на поточний рахунок платника податку.
З аналізу положень п. 200-1.6 ст. 200-1 Податкового кодексу України, вбачається, що кошти, які зараховані на рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку повертаються на поточний рахунок саме такого платника податків.
Повернення коштів іншому платнику податків норма п. 200-1.6 ст. 200-1 Податкового кодексу України не передбачає.
Так, пунктом 43.1 ст. 43 ПК України, передбачено, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов`язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Під помилково сплаченими грошовими зобов`язаннями слід розуміти суми коштів, які на певну дату надійшли до відповідного бюджету від юридичних осіб (їх філій, відділень, інших відокремлених підрозділів, що не мають статусу юридичної особи) або фізичних осіб (які мають статус суб`єктів підприємницької діяльності або не мають такого статусу), що не є платниками таких грошових зобов`язань.
Натомість, поняття грошове зобов`язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - податок), особливості складення податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі - розрахунки коригування) у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків визначений Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 569 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно п. 4 Порядку № 569 рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який перераховуються кошти відповідно до пункту 200-1.4 статті 200-1 Податкового кодексу України (далі - Кодекс). Електронний рахунок відкривається платнику податку Казначейством автоматично на безоплатній основі.
Відповідно до п. 21 Порядку № 569 якщо на дату подання податкової декларації з податку сума коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої звітності, платник податку має право подати контролюючому органу у складі податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок платника податку, реквізити якого зазначаються в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов`язань з податку, або до бюджету в рахунок сплати податкового боргу з податку, що виник починаючи з 1 липня 2015 року. При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися за відсутності перевищення суми податку, зазначеної у виданих податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих в Реєстрі, над сумою податкових зобов`язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих в податковій звітності з податку у цьому звітному періоді. Сума податку, визначена відповідно до пункту 9 цього Порядку, зменшується на суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню до бюджету в рахунок погашення податкового боргу з податку, що виник починаючи з 1 липня 2015 року або на поточний рахунок платника на дату її подання, шляхом зменшення загальної суми поповнення електронного рахунка (УПопРах). Перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися, якщо таке зменшення загальної суми поповнення електронного рахунка (УПопРах) не призведе до формування від`ємного значення суми податку, визначеної відповідно до пункту 9 цього Порядку (УНакл). Для відповідного перерахування коштів ДПС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви про повернення коштів на його поточний рахунок). Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п`яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов`язань, здійснює відповідне перерахування. Якщо протягом десяти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов`язань, відповідне перерахування не здійснилося, сума, на яку зменшено загальну суму поповнення електронного рахунка (УПопРах) відповідно до першого речення абзацу третього цього пункту, підлягає сторнуванню.
З вищевикладеного слідує, що електронний рахунок в СЕА ПДВ відкривається/закривається платнику податку Казначейством автоматично на безоплатній основі виключно на підставі реєстру платників податку, який надсилає ДПС. Отже, рахунки у СЕА ПДВ відкриваються для платників незалежно від їх бажання, а єдиною і достатньою умовою відкриття таких рахунків є те, що суб`єкт господарювання є платником ПДВ.
Таким чином, платники ПДВ не укладають з Казначейством договорів про розрахунково-касове обслуговування цих рахунків, не подають установчих документів, карток із відбитками печатки та зразками підпису службових осіб, відомості про персональні дані тощо.
Тобто, електронні ПДВ-рахунки не є банківськими рахунками в розумінні Глави 72 Цивільного кодексу України та рахунками, якими платник податку може розпоряджатися самостійно. Кошти, які знаходяться на цих рахунках, та спрямовуються на цілі, передбачені виключно приписами Податкового кодексу України. Інформація про реквізити рахунків в СЕА ПДВ їх стан, суми поповнення, списання, залишки коштів на них тощо та інші роз`яснення щодо роботи з ними надаються ДПС.
Приписи Податкового кодексу України та Порядку № 569 не надають та не передбачають можливості казначейству в одноособовому порядку здійснювати будь-які перерахування з рахунків у СЕА ПДВ, а виключно на підставі відповідного реєстру ДПС.
З матеріалів справи вбачається, що грошові кошти у сумі 157000 (сто п`ятдесят сім тисяч) грн. 00 коп., перераховані ТОВ «НИКОЛАОС» платіжним дорученням №71 від 15 квітня 2021 року саме з кредитного рахунку № НОМЕР_1 , відкритого в АТ «Полтава-Банк» на підставі кредитного договору №4608 від 20 червня 2017 року (відкрита кредитна лінія).
Тобто, Державна казначейська служба України не є учасником спірних правовідносин, та, як наслідок, в межах спірних правовідносин не уповноважена на здійснення перерахування коштів з рахунку у системі електронного адміністрування податку на поточний рахунок.
Суд звертає увагу, що детальний механізм повернення передбачений абзацами 4 та 5 пункту 21 Порядку №569 за яким для відповідного перерахування коштів ДПС України надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви про повернення коштів на його поточний рахунок). Казначейство на підставі вищезазначеного реєстру протягом п`яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов`язань, здійснює відповідне перерахування.
Отже, Податковий кодекс України та Порядок №569 не наділяють Казначейство правом в одноособовому порядку чи самовільно здійснювати будь-які перерахування з рахунків у СЕА ПДВ. Наголошуємо увагу суду, що здійснення перерахування коштів можливе виключно на підставі реєстру, отриманого від ДПС України і лише у автоматичному режимі згідно вимог Порядку №569.
Враховуючи вищевикладене, повернення Казначейством коштів на користь ТОВ «НИКОЛАОС» можливе лише у встановленому законодавством порядку, у разі надходження від ДПС України відповідного реєстру до Казначейства
Таким чином, оскільки позовні вимоги про зобов`язання ГУ ДПС в Одеській області не зменшувати суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що розраховується відповідно до п. 200-1.3 ст. 200-1 Податкового кодексу України, шляхом залишення незмінним показника загальної суми поповнення з поточного рахунка платника його електронного рахунка під час повернення Державною казначейською службою України грошових коштів в сумі 157000 (сто п`ятдесят сім тисяч) грн. 00 коп. на рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «НИКОЛАОС» в установі банку, з якого здійснювалось поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість №UA288999980385189000000127718, відкритого у Казначействі України (МФО 899998) на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю «НИКОЛАОС» (код за ЄДР 36008397; адреса: вул. Вишнева буд. 60, м. Херсон, 73042), згідно платіжного доручення №71 від 15 квітня 2021 poку є похідним вимогами, тому підстави для їх задоволення також відсутні.
Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За правилами ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Статтею 242 КАС України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до правил статті 139 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 12, 139, 242-246, 255, 262, 263, 295, 297 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
У задоволені адміністративного позову товариства з обмеженої відповідальності «НИКОЛАОС» до Державної казначейської служби України, Державної податкової служби України, за участю третьої особи - Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.
Суддя Токмілова Л.М.
.