Єдиний державний реєстр судових рішень
УХВАЛА
Іменем України
23.05.2023 Справа №607/7045/23 Провадження № 2-с/607/37/2023
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Марциновська І.В. під час вирішення питання про прийняття до розгляду заяви ОСОБА_1 про скасування судового наказу, виданого 25.04.2023 Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за заявою Комунального підприємства «Тернопільводоканал»,
УСТАНОВИЛА:
22.05.2023 ОСОБА_1 звернулася до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з заявою про скасування судового наказу від 25.04.2023, яким солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь КП «Тернопільводоканал» стягнуто заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення у розмірі 1637,21 грн та судовий збір у сумі 268,40 грн.
Заява мотивована тим, що заявником здійснено погашення заборгованості за послуги водопостачання та водовідведення на загальну суму 1745 грн, що підтверджується відповідними квитанціями від 05.05.2023, 08.05.2023 та 12.05.2023.
Ознайомившись зі змістом заяви про скасування судового наказу та доданих до неї документів, доходжу такого висновку.
Вимоги щодо форми та змісту заяви, а також документів, що до неї додаються, визначені ст. 170 ЦПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 ЦПК України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 170 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.
Так, згідно з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення копія судового наказу від 25.04.2023 вручена боржнику ОСОБА_1 04.05.2023. Відтак строк для подання заяви про скасування судового наказу закінчився 19.05.2023.
Разом з тим із заявою про скасування вказаного вище судового наказу від 25.04.2023 ОСОБА_1 звернулася до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області лише 22.05.2023, тобто з пропуском визначеного законодавцем строку на звернення з заявою про скасування судового наказу.
Про наявність підстав для поновлення строку для подання цієї заяви боржник не вказала та відповідного клопотання суду не заявляла.
За такихобставин доходжувисновку,що заява ОСОБА_1 про скасуваннясудового наказу, виданого 25.04.2023 Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області, подана після закінчення строку, встановленого ч. 1 ст. 170 ЦПК України, а відтак заяву з доданими до неї документами слід повернути заявнику.
При цьому повернення заяви про скасування судового наказу не перешкоджає повторному зверненню із вказаною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст. 170, 171, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву з доданими до неї документами ОСОБА_1 про скасування судового наказу, виданого 25.04.2023 Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за заявою Комунального підприємства «Тернопільводоканал», повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СуддяІ. В. Марциновська
Судове рішення № 111041433, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області було прийнято 23.05.2023. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 607/7045/23. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: