Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2-а-4872/10/2270/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 серпня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.
при секретаріКовалю В.В.
за участі:представника позивача: Масловської Т.В.
представника прокуратури: Параскевича О.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Прокурора м. Кам'янець-Подільського <в чиїх інтересах >Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області <3-тя особа >до Фізичної особи-підприємеця ОСОБА_5 <3-тя особа >про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор м. Камянця-Подільського звернувся до суду в інтересах держави в особі державного органу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області з адміністративним позовом до ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області в розмірі 1700 грн., посилаючись на те, що за результатами перевірки виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, у звязку з чим визначено суму фінансових санкцій в вищезазначеному розмірі.
Представник позивача та представник прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю та просять стягнути з відповідача заборгованість у повному обємі.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, причини неприбуття до суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності чи клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подавав.
Вислухавши пояснення представника позивача та представника прокуратури, дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що проведеною прокуратурою міста Камянця-Подільського перевіркою дотримання законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті під час перевірки 29.10.2009 року автотранспортного засобу Robur 200, який належить відповідачу встановлено порушення водієм вимог Закону України "Про автомобільний транспорт", із змінами, внесеними вантажу на договірних умовах за відсутності медичного огляду.
По даному факту державним інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області 29.10.2009 року складено акт проведення перевірки №152619 від 29.10.2009р. а також поясненням водія, який зазначив, що медичного працівника не пройшов у зв'язку із відсутністю останнього.
24.11.2009 року заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесена постанова, якою відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" на відповідача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 грн., які він мав сплатити на р/р 31118106700003 ВДК у м. Кам'янці-Подільському код ЄДРПОУ 23565590, банк - УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 21081100.
Оскільки п. 1, п. 2 Наказу Міністерство охорони здоров'я України №124/345 від 05.06.2000 року "Про затвердження Положення про медичний огляд водіїв та кандидатів у водії транспорту, форм медичної документації" медичний огляд водіїв транспорту проводиться з метою визначення придатності кандидатів у водії і водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Зазначений огляд включає: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові і післярейсові огляди, а також позачергові огляди, зумовлені необхідністю. Попередньому медичному огляду підлягають всі кандидати у водії транспорту, періодичному медичному огляду - всі водії транспорту, передрейсовому та післярейсовому медичному огляду - водії підприємств, установ і організацій. Підставою для направлення водія підприємства, установи, організації на позачерговий медичний огляд з боку адміністрації підприємств, установ, закладів є медичні дані (дані листків непрацездатності, результати передрейсового та післярейсового медичних оглядів тощо) про інвалідизацію водія або стале погіршення стану його здоров'я. У разі відмови водія від проходження позачергового медичного огляду адміністрація підприємства, установи, організації зобов'язана відсторонити його від керування транспортом.
Згідно ст.60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до субєкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян .
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Вищевказана постанова, яку було направлено відповідачу, не була предметом оскарження та скасування у встановленому Законом порядку.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 39, 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст. 158-163, 167, 185, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов - задоволити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області, в дохід державного бюджету України, фінансові санкції в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 13 серпня 2010 року
Суддя< для копії >< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.І. Салюк