Ухвала суду № 11099913, 22.07.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2010
Номер справи
2а-6748/10/1370
Номер документу
11099913
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 У Х В А Л А

22.07.2010 р. № 2а-6748/10/1370

за позовомТзОВ "Бізнес-центр "Олеко"

доДержавна податкова інспекція у Жовківському районі

пропро визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

22 липня 2010 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява, в якій позивач просить :

- Визнати неправомірними дії щодо проведення виїзної перевірки та складання акту №676/23-0/31973101 від 13.04.2010 року з питань дотримання вимог чинного податкового законодавства України при здійсненні реалізації майна-III,IV,V поверхів приміщення гуртожитку на АДРЕСА_1 ОСОБА_1 згідно договору купівлі продажу від 20.07.2006 року; дотримання вимог чинного податкового та валютного законодавства України щодо нарахування та сплати податків та обовязкових платежів за період з 01.01.2005 року по 31.12.2009 рік.

- Визнати неправомірними та скасувати: податкове повідомлення рішення прийняте на підставі акту №676/23-0/31973101 від 13.04.2010 року.

- Витребувати у відповідача податкові повідомлення рішення, прийняті на підставі акту №676/23-0/31973101 від 13.04.2010 року.

Відповідно до частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі

Відповідно до ст.ст. 2. 4 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

За змістом п. 1 ч. 1 ст. З КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно із п.1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб"єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Як вбачається з позовної заяви фактично предметом оскарження в даному випадку, є Акт перевірки.

Суддя зауважує, що Акт перевірки - це службовий двосторонній документ, який підтверджує факт здійснених в ході перевірки дій та їх результатів, є носієм доказової інформації про виявлені порушення.

Суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин, а також розглядають позовні заяви про визнання недійсними тільки обов'язкових для виконання рішень державних та інших органів. Не можуть оспорюватись в адміністративному суді Акти перевірки або дії службових осіб під час проведення перевірки та документування наслідків перевірки, оскільки ці акти не мають обов'язкового характеру, по своїй правовій природі не породжують, не змінюють і не припиняють прав та обов'язків. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Окрім того суддя зауважує, що висновки контролюючого органу викладені в Акті перевірки є предметом дослідження у судовій справі за наслідком оскарження позивачем податкових повідомлень-рішень, якщо такі будуть прийняті контролюючим органом.

Відтак, суди не повинні розглядати справу, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.

Відповідно до п.1 ч.І ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи те, що Акт про результати позапланової виїзної перевірки № 676/23-0/31973101 від 13.04.2010 року з питань дотримання вимог чинного податкового законодавства України при здійсненні реалізації майна -III,IV,V поверхів приміщення гуртожитку на АДРЕСА_1 ОСОБА_1 згідно договору купівлі продажу від 20.07.2006 року не є рішенням субєкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору, суд відмовляє у відкритті провадження у справі в частині позовної вимоги про визнання неправомірною дії щодо проведення виїзної перевірки та складання Акту № 676/23-0/31973101 від 13.04.2010 року .

Щодо решти позовних вимог, спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду, позовна заява відповідає вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, в відтак в цій частині підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.

З урахуванням характеру справи та поданих доказів у справі необхідно провести попереднє судове засідання.

Керуючись ст.ст. 17-19, 107, 109, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя..-

у х в а л и в :

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес-центр «Олеко»до Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області про визнання дій неправомірними, визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення в частині позовної вимоги про визнання неправомірною дії щодо проведення виїзної перевірки та складання Акту № 676/23-0/31973101 від 13.04.2010 року.

2. В частині решти позовних вимог відкрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес-центр «Олеко»до Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області про визнання дій неправомірними, визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення.

3. Призначити попереднє судове засідання на 26 серпня 2010року о 09 год.45хв. приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м.Львів, вул. Чоловського, 2; 1-ій поверх, зал судових засідань № 4).

4. Попереднє судове засідання буде проводитися суддею Гулкевич І.З. одноособово.

5. Надіслати копію даної ухвали сторонам по справі.

6. Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати подати письмове заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються, у пятиденний строк з дня отримання даної ухвали суду.

7. Учасникам процесу при поданні до суду письмових доказів, представити їх копії у відповідній кількості.

8. Відповідно до вимог ст.107 КАС України, сторонам повідомляється інформація про їхні процесуальні права та обовязки, передбачені ст.ст.40, 49, 51, 54, 59 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала в частині відкриття провадження набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає.

Ухвала в частині відмови у відкритті провадження набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, тоді ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом пяти днів з дня її отримання.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Гулкевич І.З.

< Довідник >