Постанова № 110998923, 22.05.2023, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
22.05.2023
Номер справи
346/2418/23
Номер документу
110998923
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №346/2418/23

Провадження №3/346/1387/23

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2023 року м. Коломия

Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської областіВалігурська Л.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про адміністративне правопорушення, передбаченеч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення(КУпАП) відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , керівник Коломийської організації УТМР, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , будучи керівником Коломийської організації УТМР (зареєстроване місце знаходження: вул. Міцкевича, 8, м. Коломия, Івано-Франківська область) порушив п.286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, а саме: несвоєчасно подав податкову звітність по платі за землю за 2023 рік, граничний термін подання якої 20.02.2023, проте фактично подано 12.04.2023.

Дії ОСОБА_1 згідно протоколу про адміністративне правопорушення правильно кваліфіковано зач. 1 ст. 163-1 КУпАПяк порушення керівником організації встановленого законом порядку ведення податкового обліку.

У судове засідання, призначене на 22.05.2023 ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяв та клопотань у зв?язку з судовим розглядом не подавав.

Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини гарантовано кожній фізичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об?єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправних зволікань) судового захисту.

В поняття «розумний строк» розгляду справи, Європейський суд з прав людини включає: складність справи; поведінку заявника; поведінку органів державної влади; важливість справи для заявника.

Згідно рішення Європейського суду з прав людини у справі «Смірнов проти України» від 08.11.2005 слідує, що в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.

Крім того, Європейський суд з прав людини в п. 41 рішення від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України» зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження та добросовісно виконувати процесуальні обов?язки (див., рішення у справі «Олександр Шевченко проти України», заява № 8371/02, п. 27, рішення від 26.04.2007 та «Трух проти України», заява №50966/99 від 14.10.2003).

З огляду на викладене судом не встановлено поважних причин неявки ОСОБА_1 до суду, що відповідно до вимог ч. 1ст. 268 КУпАПне є перешкодою для розгляду справи про адміністративне правопорушення, а тому вважає за можливе надати оцінку фактам, викладеним у протоколі про адміністративне правопорушення за відсутності останнього.

Так вина ОСОБА_1 згідно матеріалів справи про адміністративне правопорушення обґрунтована наступними дослідженими та перевіреними в судовому засіданні доказами:

-протоколом про адміністративне правопорушення №1515 від 11.05.2023 року,який містить відомості щодо дати, часу, місця та способу вчинення адміністративного правопорушення;

-актом прорезультати камеральної перевірки даних,задекларованих уподатковій звітності з плати за землю Коломийської організації Українського товариства мисливців та рибалок за 2023, код ЄДРПОУ 24684546 №5061/09-19-04-07/24684546 від 05.05.2023, згідно якого за несвоєчасне подання податкової звітності по платі за землю за 2023, встановлено порушення вимог п. 286.2 ст. 286 розділу ХІІІ Податкового кодексу України.

Наведені докази узгоджуються між собою щодо часу, місця та обставин допущеного ОСОБА_1 порушення, ставити їх під сумнів підстав які немає.

У той же час при вирішенні питання щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності приходжу до таких висновків.

Порушення інкриміноване ОСОБА_1 полягає у несвоєчасному поданні податкової звітності по платі за землю за 2023 рік, граничний термін подання якої 20.02.2023.

Відповідно до диспозиції ч. 1ст. 163-1 КУпАП триваючимправопорушенням, за яке передбачена відповідальністьє відсутність податкового обліку, інші правопорушення вказані в диспозиції цієї статті не є триваючими.

При продовжуваному правопорушенні, як і разовому, строк притягнення до адміністративної відповідальності обчислюється виходячи з часу вчинення конкретної одноразової дії, яка сама по собі містить склад адміністративного правопорушення.

Правопорушення ж, вчинене ОСОБА_1 не є триваючим, оскільки вважається закінченим з моменту настання граничного строку подання податкової звітності по платі за землю за 2023 рік (граничний термін подання якої 20.02.2023).

Отже можна зробити висновок, що порушення було допущено ОСОБА_1 у день наступний за граничним терміном подання відповідного звіту, тобто 21.02.2023 і саме від цієї дати підлягають відрахуванню строки притягнення до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч. 2ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цьогоКодексучи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенніне пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третійшостій цієї статті.

Статтею 247 КУпАПвизначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбаченихстаттею 38 цього Кодексу.

Так, протокол про адміністративне правопорушення №1515 складено 11.05.2023 (найшов на адресу суду 12.05.2023), адміністративне правопорушення є вчиненим фактично 21.02.2023. Таким чином строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 163-1 КУпАПминув 21.05.2023, що виключає можливість провадження шляхом розгляду справи.

Враховуючи, що з моменту вчинення зазначеного діяння сплив тримісячний строк, передбаченийст. 38 КУпАП, провадження у справі на підставіст. 247 КУпАПпідлягає закриттю.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.38,163-1,247, 250-252, 280, 283, 284 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,закрити у зв`язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом10 (десяти) днівз дня винесення постанови.

У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Суддя: Л.В. Валігурська