Рішення № 110970620, 19.05.2023, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2023
Номер справи
580/2471/23
Номер документу
110970620
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2023 року справа № 580/2471/23

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в залі суду адміністративну справу за позовом Керівника Золотоніської окружної прокуратури в інтересах держави до Чорнобаївської селищної ради Золотоніського району про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

03.04.2023 Керівник Золотоніської окружної прокуратури (19700, Черкаська обл., м.Золотоноша, вулиця Шевченка, будинок 153; код ЄДРПОУ 02911119) в інтересах держави (далі позивач) подав у Черкаський окружний адміністративний суд позов до Чорнобаївської селищної ради (1990, Черкаська обл., смт.Чорнобай, вул.Центральна, буд.154; код ЄДРПОУ 26424714) (далі відповідач) про:

визнання протиправною бездіяльності щодо не звернення до органу, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, заявою про взяття на облік безхазяйної нерухомої речі, неподання оголошення в друковані засоби масової інформації про наявні об`єкти - гідротехнічні споруди відкритого щитивого типу та шахтного відкритого типу в адміністративних межах села Богодухівка Золотоніського району Черкаської області, розташованих на двох водних об`єктах - ставках (площа першого водного об`єкта становить 23,5582га, географічні координати 49°44'59.0"N 32°22'11.7"Е та відповідно площа другого водного об`єкта становить 3,4га, географічні координати 49°44'25.3"N 32°22'12.2"Е), які розташовані на річці Ірклій;

зобов`язання відповідача вчинити дії, спрямовані на набуття права власності на безхазяйне майно, а саме гідротехнічні споруди розташовані в адміністративних межах села Богодухівка Золотоніського району Черкаської області на двох водних об`єктах - ставки (площа першого водного об`єкта становить 23,5582га, географічні координати 49°44'59.0"N 32°22'11.7"Е та відповідно площа другого водного об`єкта становить 3,4га, географічні координати 49°44'25.3"N 32°22'12.2"Е), розташовані на річці Ірклій.

Додатково просивповідомити про час розгляду справи.

Обґрунтовуючи зазначено, що відповідач всупереч вимог закону не звернувся до органу, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, із заявою про взяття на облік безхазяйної нерухомої речі, не подав оголошення в друковані засоби масової інформації про вказані вище гідротехнічні споруди.

Ухвалою від 07.04.2023 суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі та вирішив розгляд справи здійснювати на виконання ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) за правилами спрощеного позовного провадження. Також встановив відповідачу строк, тривалістю п`ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі, для надання відзиву на позовну заяву та повідомив сторін про строки для надання клопотань про виклик їх у судове засідання. Згідно з даними рекомендованого повідомлення вказану ухвалу відповідач отримав 19.04.2023.

04.05.2023 від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Обґрунтовуючи зазначив, що згідно з наявними планово-картографічними матеріалами землі водного фонду знаходяться за межами с.Богодухівка. Отримати витяг з Державного земельного кадастру немає можливості, оскільки зазначені земельні ділянки не сформовані, кадастрові номери їм не присвоєні та інформація про них не внесена до відомостей Державного земельного кадастру. У 2015-2019 роках на території області проводилась робота щодо інвентаризації водних об`єктів та гідротехнічних споруд. Відповідно до ст.122 Земельного кодексу України повноваження щодо надання земельних ділянок під водними об`єктами у користування на умовах оренди у межах населених пунктів належать сільським, селищним та міським радам, а за межами населених пунктів обласним державним адміністраціям. До вказаних змін землями за межами населених пунктів розпоряджалася Чорнобаївська районна державна адміністрація, а з 01.07.2013 до 28.04.2021 повноваження перейшли до Черкаської обласної державної адміністрації (п.5 ст.122 Земельного кодексу України). До внесення змін у законодавстві відповідач не мав юридичних підстав приймати рішення та вчиняти господарські дії щодо вказаних вище водних об`єктів. Насьогодні проводиться робота щодо взяття на облік безхазяйного нерухомого майна (гідротехнічних споруд). Також готується оголошення для розміщення в друкованих засобах масової інформації про взяття на облік безхазяйних гідротехнічних споруд, що розміщені на землях водного фонду за межами с.Богодухівка. На черговій сесії Чорнобаївської селищної ради, яка відбулася 16.03.2023, прийняте рішення стосовно виділення коштів на виготовлення паспортів гідротехнічних споруд в смт.Чорнобай та с.Великі Канівці.

Оскільки від сторін не надійшли суду клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням їх представників, з огляду на відсутність необхідності виклику та допиту свідків та призначення експертизи, суд вирішив справу розглянути без проведення судового засідання та їх виклику (у письмовому провадженні).

Оцінивши доводи сторін, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Відповідно до Розпорядження Кабінету міністрів України від 12.06.2022 № 728-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Черкаської області» та відповідно до абзацу першого пункту 71 розділу V Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Черкаської області, в тому числі Чорнобаївської об`єднаної територіальної громади Золотоніського району Черкаської області, в яку входять такі сільські ради: Чорнобаївська, Богодухівська, Великобурімська, Великоканівецька, Веселохутірська, Красенівська, Лукашівська, Малобурімська, Мохнацька, Новожиттівська, Новоукраїнська, Привітненська, Франківська, Хрестителівська.

Позивач опрацьовував інформацію щодо стану додержання вимог законодавства з питань збереження майна інженерної інфраструктури водних об`єктів на території села Богодухівка Золотоніського району, що входить до складу об`єднаної територіальної громади Чорнобаївської селищної ради Золотоніського району Черкаської області, тобто відповідача у цій справі. Під час перевіркиустановив, що згідно з даними Державного земельного кадастру в адміністративних межах села Богодухівка Золотоніського району Черкаської області розташовані два водні об`єкти - ставки, площа першого водного обйєкта становить 23,5582 га, географічні координати 49°44'59.0"N 32°22'11.7"Е та відповідно площа другого водного об`єкта становить 3,4га, географічні координати 49°44'25.3"N 32°22'12.2"Е), розташовані на річці Ірклій. Також на вищевказаних водних об`єктах розташовані греблі з гідротехнічними спорудами відкритого щитового типу та шахтного відкритого типу.

На вказаних ставках знаходяться гідротехнічні споруди, тип гідротехнічних споруд -шахтний відкритий та щитовий відкритий, що підтверджується актами інвентаризації водних об`єктів та їх гідротехнічних споруд на території Богодухівської сільської ради Золотоніського району від 24.01.2017 № 24-2 та від 24.01.2017 № 24, складених комісією, створеною на підставі розпорядження Голови Чорнобаївської районної державної адміністрації від 10.02.2017 №2.

Відповідно до вказаних Актів загальний технічний стан греблі - задовільний, загальний технічний стан водовипуску - задовільний. Власник (балансоутримувач) вказаних гідро технічних споруд згідно з Актами, не встановлений, тобто гідротехнічні споруди є безхазяйним майном. Вищезазначені гідротехнічні споруди на балансі відповідача не перебувають, право комунальної власності за сільською радою не встановлено та не зареєстровано. Технічна документація на гідроспоруду не розроблялася. Відомості про технічний стан гідротехнічної споруди у відповідача відсутні. У 2015-2019 роках на території області проводилася робота щодо інвентаризації водних об`єктів та гідротехнічних споруд області. Інвентаризація проводилася на виконання рішення Черкаської обласної ради від 24.04.2015 № 39-16/УІ, яким рекомендовано сільським, селищним, міським та районним радам здійснити інвентаризацію гідротехнічних споруд, що входять до складу штучних водних об`єктів, прийняття їх у комунальну власність територіальних громад відповідно до розташування цих об`єктів на визначених територіях та запровадження платного користування гідротехнічними спорудами шляхом укладання договорів оренди нерухомого майна між відповідними радами і користувачами земельних ділянок водного фонду, забезпечивши цим самим страхування об`єктів оренди. Рекомендаційні листи щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд направлені Регіональним офісом водних ресурсів у Черкаській області до органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Такі рекомендації відправлено відповідачу листом від 01.03.2019 № 336/03/10-20-19 на Чорнобаївську районну державну адміністрацію листом від 23.07.2019 № 1128/01/10-20-19 та листом від 05.03.2020 № 375/01/10-20-20 на Чорнобаївську районну раду.

Листом відповідача від 10.01.2023 № 0201-16/41 підтверджується, що він заходи щодо охорони та збереження гідротехнічних споруд розташованих на водних об`єктах - ставках площею 23,5582 та 3,4 га, в адміністративних межах сода Богодухівки Золотоніського району Черкаської області не проводив, а відповідні об`єкти на балансі селищної ради не перебувають. Водночас відповідач до органів, що здійснюють державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень, заявою стосовно взяття вказаного майна на облік, як безхазяйного, не звертався, оголошення про намір взяття на облік гідротехнічних споруд як безхазяйного майна у друкованих засобах масової інформації не розміщував.

15.03.2023 комісією, створеною наказом житлово-комунального господарств, комунальної власності, охорони довкілля та земельних відносини Чорнобаївської селищної ради від 28.03.2022 № 14-ОД (із внесеними змінами від 25.11.2022 № 45-ОД та 01.03.2023 № 10-ОД) складено акт інвентаризації гідротехнічних споруд, що розміщені на землях водного фонду Чорнобаївської селищної ради Золотоніського району Черкаської області. У висновках акту рекомендовано відповідачу розпочати процедуру взяття на облік (баланс) гідротехнічних споруд як безхазяйних, що знаходяться на землях водного фонду за межами населеного пункту с.Богодухівка.

Виявлені порушення, а саме є бездіяльність відповідача, яка полягає у невжитті дій, спрямованих на набуття права власності на безхазяйне манно - гідротехнічні споруди, що розташовані її адміністративних межах Богодухівської сільської ради Золотоніського району зумовили звернення позивача до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд врахував таке.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до абз.7,8 ч.1 ст.1 Закону України від 18 вересня 2012 року № 5293-VI «Про аквакультуру» гідротехнічні споруди для цілей аквакультури - об`єкти нерухомого майна державної або комунальної власності або власник яких невідомий чи його неможливо встановити на підставі даних, документів та/або інформації з відповідних державних реєстрів (земляні греблі та дамби, водозабірні споруди, повеневі водоскиди, донні водовипуски, водопостачальні, скидні та рибозбірно-осушувальні канали, рибовловлювачі, камери облову, причали, водоскиди, бистротоки, перепади, перегороджувальні рибозахисні та інші споруди), що є інженерними спорудами, які призначені для управління водними ресурсами (підготовка, постачання, збереження, транспортування води та водовідведення), а також для запобігання шкідливій дії вод та розташовані на водних об`єктах, наданих у користування на умовах оренди для цілей аквакультури. Гідротехнічні споруди рибогосподарської технологічної водойми - об`єкти нерухомого майна державної власності (земляні греблі та дамби, водозабірні споруди, повеневі водоскиди, донні водовипуски, водопостачальні, скидні та рибозбірно-осушувальні канали, рибовловлювачі, камери облову, причали, водоскиди, бистротоки, перепади, перегороджувальні рибозахисні та інші споруди), що є інженерними спорудами, які призначені для управління водними ресурсами (підготовка, постачання, збереження, транспортування води та водовідведення), а також для запобігання шкідливій дії вод.

Згідно зі ст.1 Водного кодексу України (далі - ВК України) водний об`єкт - природний або створений штучно елемент довкілля, в якому зосереджуються води (море, лиман, річка, струмок, озеро, водосховище, ставок, канал (крім каналу на зрошувальних і осушувальних системах), а також водоносний горизонт).

Водокористування - використання вод (водних об`єктів) для задоволення потреб населення, промисловості, сільського господарства, транспорту та інших галузей господарства, включаючи право на забір води, скидання стічних вод та інші види використання вод (водних об`єктів).

Водокористувач - фізична або юридична особа, яка здійснює водокористування.

Відповідно до ст.43 ВК України водокористувачі мають право:

1) здійснювати загальне та спеціальне водокористування;

2) використовувати водні об`єкти на умовах оренди;

4) вимагати від власника водного об`єкта або водопровідної системи підтримання належної якості води за умовами водокористування;

5) споруджувати гідротехнічні та інші водогосподарські об`єкти, здійснювати їх реконструкцію і ремонт;

6) передавати для використання воду іншим водокористувачам на визначених умовах;

7) здійснювати й інші функції щодо водокористування в порядку, встановленому законодавством.

Права водокористувачів охороняються законом.

Порушені права водокористувачів підлягають поновленню в порядку, встановленому законодавством.

Питання щодо набуття права власності на безхазяйну річ визначено ст.335 Цивільного кодексу України (далі ЦК України). Так, безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.

Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих медіа.

Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Безхазяйні рухомі речі можуть набуватися у власність за набувальною давністю, крім випадків, встановлених статтями 336, 338, 341 і 343 цього Кодексу.

Особливості набуття організацією водокористувачів права власності на безхазяйні об`єкти меліоративних систем визначаються законом.

Особливості набуття права власності на безхазяйні гідротехнічні споруди для цілей аквакультури визначаються законом.

Отже, відповідач уповноважений законодавством на звернення із відповідною заявою щодо взяття безхазяйних нерухомих речей на облік органом, що здійснює державну реєстрацію.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.27 ЦК України у комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Згідно з ч.1 ст.329 ЦК України юридична особа публічного права набуває право власності на майно, передане їй у власність, та на майно, набуте нею у власність на підставах, не заборонених законом.

Державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до п.1 ч.1 ст.2 Закону України від 01.07.2004 №1952-IV Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі Закон №1952-IV) є офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Пунктом 9 ч.1 ст.2 Закону №1952-IV визначено, що реєстраційна дія - державна реєстрація прав, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, а також інші дії, що здійснюються державним реєстратором у Державному реєстрі прав, крім надання інформації з цього реєстру.

Відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.3 Закону №1952-IV державна реєстрація прав є обов`язковою.

Згідно з ч.2. ст.3 Закону №1952-IV речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Відповідно до ч.14 ст.18 Закону №1952-IV взяття на облік безхазяйного нерухомого майна проводиться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Отже, речові права на нерухоме майно підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

Статтею 12 Земельного кодексу України визначено повноваження сільських, селищних, міських рад, до яких належить розпоряджання землями комунальної власності територіальних громад.

Згідно з ч.5 ст.16 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97-ВР Про місцеве самоврядування в Україні (далі Закон №280/97-ВР) від імені та в інтересах територіальних громад права суб`єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Відповідно до ч.1 ст.60 Закону №280/97-ВР територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров`я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об`єкти, визначені відповідно до закону як об`єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Згідно з ч.2. ст.60 Закону №280/97-ВР підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб`єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч.5. ст.60 Закону №280/97-ВР органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об`єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Згідно з ч.8. ст.60 Закону №280/97-ВР право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб`єктів. Об`єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб`єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Відповідно до ч.1 ст.26 Закону №280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, до яких віднесено розпорядження комунальним майном територіальних громад.

Проаналізувавши зазначене суд дійшов висновку, що управління комунальною власністю, т.ч. прийняття рішень щодо належного офіційного оформлення речових прав на об`єкти комунальної власності є обов`язком відповідача.

Відповідач порушив ст.ст. 2, 3, 18 Закону №1952-IV та ст.60 Закону №280/97-ВР не завершивши заходи, спрямовані на набуття у комунальну власність вказаного вище безхазяйного майна та оформлення права власності на гідротехнічні споруди на водних об`єктах ставках площею 23,5582 та 3,4 га, які розташовані в межах села Богодухівки Золотоніського району Черкаської області, чим допустив протиправну бездіяльність. Його посилання у відзиві щодо проведення роботи для взяття на облік безхазяйного нерухомого майна (гідротехнічних споруд), а саме готується оголошення для розміщення в друкованих засобах масової інформації про взяття на облік безхазяйних гідротехнічних споруд, що розміщені на землях водного фонду за межами с.Богодухівка, не підтверджені жодними належними, достовірними та допустимими доказами та не вважаються достатніми для виконання відповідного обов`язку.

З огляду на визначену Законом №1952-IV обов`язкову реєстрацію речових прав та надані відповідачу Законом №280/97-ВР повноваження, бездіяльність щодо не звернення до органу, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, заявою про взяття на облік безхазяйної нерухомої речі, неподання оголошення в друковані засоби масової інформації про наявні об`єкти - гідротехнічні споруди відкритого щитивого типу та шахтного відкритого типу в адміністративних межах села Богодухівка Золотоніського району Черкаської області, розташованих на двох водних об`єктах - ставках (площа першого водного об`єкта становить 23,5582га, географічні координати 49°44'59.0"N 32°22'11.7"Е та відповідно площа другого водного об`єкта становить 3,4га, географічні координати 49°44'25.3"N 32°22'12.2"Е), які розташовані на річці Ірклій, не відповідає закону. Відсутність заходів щодо взяття на облік у комунальну власність об`єднаної територіальної громади безгосподарських гідротехнічних споруд та оформлення речових прав на майно, свідчить про протиправну бездіяльність відповідача, адже здійснення вказаних дій відповідачем дасть можливість вирішити питання збереження водних об`єктів для загального користування та спеціального водокористування, надання в оренду шляхом укладання договорів оренди нерухомого майна, забезпечить збереження та належну експлуатацію гідротехнічних споруд, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов`язаних з водним фактором, а саме безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків на водних об`єктах.

Захист прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави згідно зі ст.1 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII "Про прокуратуру" відносяться до мети здійснення функцій прокуратури України.

Під час здійснення представництва інтересів громадянина або держави у суді прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом та законом, що регулює виконавче провадження, звертатися до суду з позовом (п.1 ч.6 ст.23 вказаного Закону).

Врахувавши зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки доказів понесення таких витрат суду не надано, відсутні підстави для розподілу содових витрат.

Керуючись ст.ст.6, 14, 138-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Керівника Золотоніської окружної прокуратури (19700, Черкаська обл., м.Золотоноша, вулиця Шевченка, будинок 153; код ЄДРПОУ 02911119) задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Чорнобаївської селищної ради щодо не звернення до органу, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, заявою про взяття на облік безхазяйної нерухомої речі, неподання оголошення в друковані засоби масової інформації про наявні об`єкти - гідротехнічні споруди відкритого щитивого типу та шахтного відкритого типу в адміністративних межах села Богодухівка Золотоніського району Черкаської області, розташованих на двох водних об`єктах - ставках (площа першого водного об`єкта становить 23,5582га, географічні координати 49°44'59.0"N 32°22'11.7"Е та відповідно площа другого водного об`єкта становить 3,4га, географічні координати 49°44'25.3"N 32°22'12.2"Е), які розташовані на річці Ірклій.

Зобов`язати Чорнобаївську селищну раду (1990, Черкаська обл., смт.Чорнобай, вул.Центральна, буд.154; код ЄДРПОУ 26424714) вчинити дії, спрямовані на набуття права власності на безхазяйне майно, а саме гідротехнічні споруди розташовані в адміністративних межах села Богодухівка Золотоніського району Черкаської області на двох водних об`єктах - ставки (площа першого водного об`єкта становить 23,5582га, географічні координати 49°44'59.0"N 32°22'11.7"Е та відповідно площа другого водного об`єкта становить 3,4га, географічні координати 49°44'25.3"N 32°22'12.2"Е), розташовані на річці Ірклій.

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

3. Копію рішення направити учасникам справи.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів.

Суддя Анжеліка БАБИЧ

Рішення постановлене, складене у повному обсязі та підписане 19.05.2023.