ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 лютого 2009 року Справа № 2а-4321/09
Категорія 6.9
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Качуріної Л.С.
при секретарі: Смішливій І.М.
в присутності сторін:
представник позивача: Карасьовій О.С.
відповідач: не зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Коковін» про стягнення економічних санкцій у розмірі в доход Державного бюджету України, -
ВСТАНОВИВ:
19 листопада 2008 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Коковін» про стягнення економічних санкцій у розмірі в доход Державного бюджету України.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач пояснив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в області 03.10.2008 проводилась перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Коковін» з питання виконання припису від 15.07.2008 № 106, щодо усунення порушень вимог діючого законодавства, виданого за результатами проведення планової перевірки дотримання діючого порядку формування та застосування цін на окремі види продовольчих товарів. За результатами перевірки складено акт від 03.10.2008 № 99.
Вказаною перевіркою було встановлено, що підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: у період з 15.08.2008 по 09.09.2008 допущено реалізацію окремих видів продовольчих товарів (молока жирністю до 2, 5 %, сметани, масла вершкового, сира мякого) за цінами, сформованими із з застосуванням торгівельних надбавок понад установлений граничний розмір. В наслідок цього підприємством необгрунтовано одержана виручка.
У звязку з чим Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області винесла рішення від 09.10.2008 № 244, яким за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосувала економічні санкції у розмірі 27, 94 грн., які складаються з штрафу в сумі 17, 96 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 8, 98 грн.
13.10.2008 рішення від 09.10.2008 № 244, претензія і припис були направлені на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Рішення Держінспекції на цей час відповідачем не оскаржено і є чинним. На цей час сума економічних санкцій не сплачена, тому позивач звернувся з позовом до суду.
В судовому засіданні представник позивача позовну заяву підтримав та просив задовольнити позовні вимоги та стягнути з відповідача економічну санкцію у розмірі 27, 94 грн.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, прочини неявки суду не доповів.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в області 03.10.2008 проводилась перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Коковін» з питання виконання припису від 15.07.2008 № 106, щодо усунення порушень вимог діючого законодавства, виданого за результатами проведення планової перевірки дотримання діючого порядку формування та застосування цін на окремі види продовольчих товарів. За результатами перевірки складено акт від 03.10.2008 № 99.
Вказаною перевіркою було встановлено, що підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: у період з 15.08.2008 по 09.09.2008 допущено реалізацію окремих видів продовольчих товарів (молока жирністю до 2, 5 %, сметани, масла вершкового, сира мякого) за цінами, сформованими із з застосуванням торгівельних надбавок понад установлений граничний розмір. В наслідок цього підприємством необгрунтовано одержана виручка.
У звязку з чим Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області винесла рішення від 09.10.2008 № 244, яким за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосувала економічні санкції у розмірі 27, 94 грн., які складаються з штрафу в сумі 17, 96 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 8, 98 грн.
Ці дії призвели до порушення вимог розпорядження голови Луганської облдержадміністрації від 08.11.2007 № 1411, із змінами, внесеними розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації від 21.11.2007 № 1469.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необгрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної виручки.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
На підставі викладеного, керуючись п. 5 ч. 1 статті 20, п.6 ч.2 статті 21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги", ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Коковін» про стягнення економічних санкцій у розмірі в доход Державного бюджету України задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Коковін» (юридична адреса: м. Сватове, Майдан злагоди, 36, р/р 26003301474 у Сватівському відділенні Ощадбанку України № 2842, МФО 364069, код 21809059) суму економічних санкцій у розмірі 27, 94 грн. в доход Державного бюджету України (р/р 31111106700298, МФО 804013, код виду платежу 21081100, одержувач: Держбюджет Сватівського району).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанову у повному обсязі складено та підписано 14 лютого 2009 року.