Єдиний державний реєстр судових рішень
2/130/438/2023
130/498/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" квітня 2023 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі головуючої судді Грушковської Л.Ю.,
за участі секретаря Шпак А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області до ОСОБА_1 про стягнення переплаченої державної допомоги одиноким матерям,
в с т а н о в и л а :
Начальник Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області Воробій Н.І. звернулась до Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області з даною позовною заявою, в якій просила стягнути з відповідача суму переплати у розмірі 14585,01 грн. та судові витрати.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради як одержувач державної допомоги одиноким матерям. ОСОБА_1 зверталась до управління з заявами від 07.07.2016, 17.01.2017, 10.07.2017, 15.01.2018, 05.07.2018, 15.01.2019, 09.07.2019 та 14.01.2020 про призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям на доньку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та їй була призначена допомога на такі періоди в наступних розмірах: з 01.01.2016 по 30.06.2016 - 1167 грн., з 01.07.2016 по 31.12.2016 - 1228 грн., з 01.01.2017 по 30.06.2017 по - 30.06.2017 - 1355 грн., з 01.07.2017 по 31.12.2017 - 1426 грн., з 01.01.2018 по 04.03.2018 - 1492 грн., з 05.03.2018 по 30.06.2018 - 1860 грн., з 01.07.2018 по 31.12.2018 - 1944 грн., з 01.01.2019 по 30.06.2019 - 2027 грн., 01.07.2019 по 31.12.2019 - 2118 грн., з 01.01.2020 по 30.06.2020 - 2218 грн. Відповідач ОСОБА_1 подавала недостовірні відомості за період з 01.07.2016 по 31.07.2020 року, які полягали у не задекларованих доходах, а саме пільги на оплату житлово-комунальних послуг, яка нараховувалась на три чоловіка: пільговика - ОСОБА_3 , заявницю та її дитину - ОСОБА_4 , починаючи з 07.06.2016 року. Внаслідок чого виникла необхідність у поверненні надміру виплаченої допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 14785,01 грн. У вересні 2022 відповідач повернула лише 200 грн. надміру виплаченої допомоги. Тому на момент подачі позовної заяви до суду сума надмірно виплачених коштів, які підлягають поверненню відповідачем складає 14585,01 грн.
10.03.2023 ухвалою Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження, з викликом сторін. Призначено судове засідання.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області в судове засідання не з`явилася, в поданій заяві просила розглянути справу у її відсутність. Позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Відповідачу ОСОБА_1 було надіслано ухвалу про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих документів за його зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання. На адресу повернувся конверт із відміткою «Адресат відсутній за вказаною адресою», що підтверджується поштовим повідомленням наявним в матеріалах справи.
Згідно з положеннями частини сьомої та восьмої статті 128 ЦПК України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. Днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Таким чином, відповідач ОСОБА_1 вважається належним чином повідомленим про розгляд справи судом.
У відповідності до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" громадяни України, в сім`ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України. Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, мають право на державну допомогу нарівні з громадянами України на умовах, передбачених цим Законом, іншими законами або міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно положень ст.18-1 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".
Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).
Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.
Відповідно до ст.18-3 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
У відповідності до п.34 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми" (надалі - Постанова) попередні шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям.
Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначається відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №632 (надалі - Порядок).
Згідно п.46 Постанови особи, яким виплачується державна допомога сім`ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов`язані у десятиденний строк повідомити про це органи соціального захисту населення. Виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує цю допомогу з місяця, що настає після місяця, у якому виникли такі обставини.
Відповідно до вимог п.49 Постанови особи, яким виплачується державна допомога сім`ям з дітьми, зобов`язані повідомляти органам соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на виплату такої допомоги (зміни у складі сім`ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім`ї тощо).
Якщо отримувачам державної допомоги сім`ям з дітьми, якими подано документи із свідомо неправдивими відомостями, не подано відомостей про зміни у складі сім`ї, приховуються обставини, які впливають на призначення і виплату допомоги, було надміру виплачено суми допомоги, органи соціального захисту населення:
визначають обсяг коштів, які підлягають поверненню, з місяця призначення державної допомоги сім`ям з дітьми та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї;
повідомляють отримувачу державної допомоги сім`ям з дітьми про обсяг коштів, які підлягають поверненню, та строки їх повернення.
У разі неможливості добровільного повернення або утримання коштів, які підлягають поверненню, такі кошти стягуються в судовому порядку.
У відповідності до п.5 Порядку до складу малозабезпеченої сім`ї заявника включаються чоловік, дружина, рідні та усиновлені діти віком до 18 років, а також діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (в тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів освіти і вступом до іншого закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців) до досягнення 23 років і не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи, які проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв`язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею; жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім`єю і мають спільних дітей. При цьому діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти до досягнення 23 років і не мають власних сімей, включаються до складу сім`ї незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування. Особи, які перебувають на повному державному утриманні, до складу сім`ї не включаються. Права члена сім`ї має одинока особа.
Згідно п.п.1 п.10 Порядку державна соціальна допомога не призначається, якщо у складі сім`ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених у п.11 цього Порядку).
Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 року №264 "Деякі питання надання державної соціальної допомоги" на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - карантин): строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (далі - державна соціальна допомога), яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - орган соціального захисту населення).
Орган соціального захисту населення проводить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.
Якщо за результатами проведеного перерахунку не підтверджується право на отримання допомоги або її розмір буде меншим від виплаченої під час карантину допомоги, органи соціального захисту населення визначають обсяг коштів, які підлягають поверненню, з місяця призначення державної соціальної допомоги, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
Згідно ч.1 ст.1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно.
Положеннями ч.1 ст.1215 ЦК України встановлено, що не підлягають поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Відповідно до ст.12, 13, 81 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що згідно копії паспорта ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 6).
Згідно копії розпорядження від 15.08.2016 року Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради змінено прізвище з ОСОБА_5 на ОСОБА_1 згідно копії паспорта та свідоцтва про шлюб (а.с. 7).
Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 ОСОБА_5 ( ОСОБА_1 ) є матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.9).
Відповідно до копії свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 ОСОБА_5 19.04.2016 року уклала шлюб із ОСОБА_3 . Після укладення шлюбу їй присвоєно прізвище « ОСОБА_1 » (а.с. 10).
Згідно заяви від 07.07.2016 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, з одночасним поданням декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.11-12, 13-14).
Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради міської ради Вінницької області від 15.08.2016 №7633 ОСОБА_5 призначено допомогу на утримання дитини: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 01.07.2016 року до 31.12.2016 року в розмірі 1228 грн. (а.с.15).
Згідно заяви від 17.01.2017 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, з одночасним поданням декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.16-17, 18-19).
Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради міської ради Вінницької області від 08.02.2017 №636 ОСОБА_1 призначено допомогу на утримання дитини: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 01.01.2017 року до 30.06.2017 року в розмірі 1355 грн. (а.с.20).
Згідно заяви від 10.07.2017 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, з одночасним поданням декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.21-22, 23-24).
Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради міської ради Вінницької області від 28.07.2017 №2344 ОСОБА_1 призначено допомогу на утримання дитини: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 01.07.2017 року до 31.12.2017 року в розмірі 1426 грн. (а.с.25).
Згідно з розпорядженням на перерахунок допомоги одиноким матерям з 01.05.2017 року ОСОБА_1 установлено розмір допомоги з 01.05.2017 по 30.06.2017 в сумі 1426 грн. (а.с. 26).
Відповідно до розпорядження на перерахунок допомоги одиноким матерям з 01.12.2017 року ОСОБА_1 установлено розмір допомоги з 01.12.2017 по 31.12.2017 в сумі 1491 грн. (а.с. 26).
Згідно заяви від 15.01.2018 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, з одночасним поданням декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.27-28, 29-30).
Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради міської ради Вінницької області від 16.01.2018 №219 ОСОБА_1 призначено допомогу на утримання дитини: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 01.01.2018 року до 04.03.2018 року в розмірі 1492 грн., з 05.03.2018 по 30.06.2018 в розмірі 1860 грн. (а.с.31).
Згідно заяви від 05.07.2018 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, з одночасним поданням декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.32-33, 34-35).
Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради міської ради Вінницької області від 11.07.2018 №4308 ОСОБА_1 призначено допомогу на утримання дитини: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 01.07.2018 року до 31.12.2018 року в розмірі 1944 грн. (а.с.36).
Згідно з розпорядженням на перерахунок допомоги одиноким матерям з 01.12.2018 року ОСОБА_1 установлено розмір допомоги з 01.12.2018 по 31.12.2018 в сумі 2027 грн. (а.с. 37).
Згідно заяви від 15.01.2019 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, з одночасним поданням декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.38-39, 40-41).
Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради міської ради Вінницької області від 17.01.2019 №304 ОСОБА_1 призначено допомогу на утримання дитини: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 01.01.2019 року до 30.06.2019 року в розмірі 2027 грн. (а.с.42).
Згідно заяви від 09.07.2019 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, з одночасним поданням декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.43-44, 45-46).
Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради міської ради Вінницької області від 11.07.2019 №6616 ОСОБА_1 призначено допомогу на утримання дитини: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 01.07.2019 року до 31.12.2019 року в розмірі 2118 грн. (а.с.47).
Згідно з розпорядженням на перерахунок допомоги одиноким матерям з 01.12.2019 року ОСОБА_1 установлено розмір допомоги з 01.12.2019 по 31.12.2019 в сумі 2218 грн. (а.с. 48).
Згідно заяви від 14.01.2020 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, з одночасним поданням декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.49-50, 51-52).
Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради міської ради Вінницької області від 16.01.2020 №214 ОСОБА_1 призначено допомогу на утримання дитини: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 01.01.2020 року до 30.06.2020 року в розмірі 2118 грн. (а.с.53).
Згідно заяви від 10.08.2020 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, з одночасним поданням декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.54-55, 56-57).
Згідно заяви від 10.08.2020 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, з одночасним поданням декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.58-59, 60-61).
Згідно довідки №110 про розмір отриманої пільги в грошовій формі від 11.08.2020 сума доходу ОСОБА_3 за період з 01.01.2020 по 11.08.2020 становить 6496,33 грн. (а.с. 63).
Відповідно до довідки про розмір отриманої пільги в грошовій формі від 11.08.2020 сума доходу ОСОБА_3 за період з 01.01.2019 по 31.12.2019 становить 6496,33 грн. (а.с. 63 зі звороту).
Відповідно до копії службової записки від 28.10.2020 №288/09-9 пільговик ОСОБА_3 , учасник бойових дій, перебуває на обліку в ЄДАРПі з 01.12.2015 року. З 07.06.2016 року пільга на житлово-комунальні послуги нараховувалась на три чоловіка: пільговика, дружину і дитину. Розмір суми нарахованих коштів за використану пільгу по оплаті житлово-комунальних послуг за період з 07.06.2016 по 30.09.2019 року складає 31982,01 грн. (а.с. 65).
Згідно акту №249 від 28.10.2020 року ОСОБА_1 звернулась Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям 07.07.2016, 17.01.2017, 10.07.2017, 15.01.2018, 05.07.2018, 15.01.2019, 09.07.2019, 14.01.2020. Згідно представлених документів заявниці було призначено допомогу. В результаті перевірки з`ясовано, що заявниця зареєструвала шлюб 19.04.2016 чоловік ОСОБА_3 є учасником бойових дій, з 07.06.2016 року користуються пільгами на житлово-комунальні послуги, про що заявницею не було задекларовано. Надано службову записку відділу персоніфікованого обліку та питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці для уточнення суми нарахованих коштів за використану пільгу при оплаті житлово-комунальних послуг (а.с. 66).
Відповідно до копії розпорядження №10118, 10121 від 29.10.2020 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям з 01.07.2020, у зв`язку з навмисно поданими недостовірними відомостями, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру (а.с. 66 зі звороту).
Відповідно до копії розпорядження №10119, 10120 від 29.10.2020 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям з 01.08.2020, у зв`язку з навмисно поданими недостовірними відомостями, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру (а.с. 66 зі звороту).
Згідно копії довідки №2157 від 12.11.2020 у ОСОБА_1 утворилась переплата по допомозі на дитину одинокої матері за період з 01.07.2016 по 31.07.2020 року в сумі 14785,01 (а.с. 75).
На адресу відповідача ОСОБА_1 направлено повідомлення позивача від 13.11.2020 року №201 про припинення соціальної допомоги з визначених законом підстав, у якому викладено також зобов`язання повернути переплачену суму допомоги в розмірі 14785,01 грн за період з 01.07.2020 року до 31.07.2020 року, термін сплати боргу 13.12.2020 (а.с.75 зі звороту).
Таким чином, на підставі представлених доказів встановлено, що відповідач ОСОБА_1 зареєструвала шлюб 19.04.2016 чоловік ОСОБА_3 є учасником бойових дій, з 07.06.2016 року користуються пільгами на житлово-комунальні послуги, про що заявницею не було задекларовано та надала недостовірні відомості, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, тобто у шестимісячний строк, за який враховується дохід для призначення такої допомоги, продовження строку виплати якої позивачу на наступний строк, однак, протягом десяти днів не повідомила позивача заздалегідь про виникнення вказаних обставин, які за законом становлять підстави припинення допомоги на дітей одиноким матерям, чим порушила п.46 Постанови, внаслідок чого утворилась переплата їй допомоги на дітей одиноким матерям за період з 01.07.2016 до 31.07.2020 у розмірі 14585,01 грн., сума якої позивачем визначена до повернення, про що відповідач повідомлялась листом-повідомленням. На таке повідомлення позивача про припинення надання допомоги на дітей одиноким матерям від 13.11.2020 року №201 відповідач в добровільному порядку не відреагувала та не повернула всюоспорювану суму переплаченої державної допомоги в розмірі 14585,01 грн. на рахунок позивача за його вимогою, а повернула лише 200 грн.
З урахуванням наведеного, факти, викладені позивачем у позовній заяві в обґрунтування позовних вимог про стягнення суми надміру виплачених відповідачу коштів на дітей одиноким матерям знайшли своє підтвердження в ході судового засідання, є достовірними та обґрунтованими, підтверджені належними письмовими доказами, сумніву у суду не викликають та вважаються судом доведеними, у зв`язку з чим суд визначає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до вимог ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати із сплати судового збору в розмірі 2684 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 263-265 ЦПК України суд, -
в и р і ш и л а :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 на користь Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради (м. Жмеринка Вінницької області, вул. Доватора, 49, код ЄДРПОУ 03190751) заборгованість з надмірно виплаченої допомоги на дітей одиноким матерям в сумі 14585 (чотирнадцять тисяч п`ятсот вісімдесят п`ять) гривні 01 копійок, а також 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) гривень судового збору.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга Вінницькому апеляційному суду протягом тридцяти днів, який обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження, або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя