ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 липня 2010 р.Справа №2а-7049/10/8/0170 (12:22год.) м.Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі ГнатенкоІ.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення
за участю представників сторін:
від позивача: Шилін Віталій Сергійович, довіреність №94/10 від 16.04.10р.;
від відповідача: ОСОБА_1, паспорт серії НОМЕР_8.
Суть справи: Державна податкова інспекція в м.Сімферополі АРКрим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям на суму 2676,64грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення п. 1, 2, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р. (із змінами та доповненнями), на підставі якого до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в загальній сумі 2676,64грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.
Позивач у судовому засіданні 29.07.2010р. позивач надав уточнення позовних вимог, відповідно до яких просить стягнути з відповідача заборгованість зі штрафних санкцій у розмірі 1720,64грн., у звязку з частковим погашенням відповідачем заборгованості.
Відповідач у судовому засіданні 29.07.2010р. проти заявленого позову не заперечував, заявлені штрафні санкції у розмірі 1720,64грн. визнав у повному обсязі та надав заяву, якою зобовязався позовні вимоги погасити у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, заслухавши представників позивач та відповідача, суд
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа підприємець ОСОБА_1 (далі ФОПОСОБА_1) здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію серіїНОМЕР_9, виданого виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРКрим 26.01.2007р. за номером НОМЕР_10, ідентифікаційний номерНОМЕР_1 (а.с. 16).
ФОПОСОБА_1 був взятий на облік як платник податків у Державній податковій інспекції в м.Сімферополі АРКрим 30.01.2007р. за №23544 (а.с.17).
Державною податковою інспекцією в м.Сімферополі АРКрим на підставі направлення на перевірку №174/23-3 від20.01.2010р. проведена перевірка за контролем по здійсненню розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності господарської одиниці, розташованої за адресою: м.Сімферополь, вул.Лермонтова,19, підприємницьку діяльність у якому здійснює фізична особа - підприємець ОСОБА_1
За результатами перевірки було встановлено порушення п.1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95) а саме: проведення розрахункової операції на суму30,50грн. без застосування РРО, не видача розрахункового документу; невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, сума невідповідності склала 141,20грн.
Відповідно до п.1, 2, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки №003040 від21.01.2010р. (а.с. 19-21). Даний Акт №003040 від21.01.2010р. був підписаний ФОПОСОБА_1, про що свідчить підпис на самому Акті (зворотній бік а.с. 20).
На підставі Акту перевірки №003040 від21.01.2010р. ДПІ в м.Сімферополі АРКрим було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001582303 від01.02.2010р. на суму 706,00грн.
Вказане рішення було отримано відповідачем 01.02.2010р., про що свідчить підпис на бланку рішення.
Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001582303 від01.02.2010р. на суму 706,00грн. не було оскаржене відповідачем.
Крім того, Державною податковою інспекцією в м.Сімферополі АРКрим на підставі направлення на перевірку №174/23-3 від20.01.2010р. проведена перевірка за контролем по здійсненню розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності господарської одиниці - торгівельного павільйону - літньої площадки, розташованої за адресою: м.Сімферополь, вул.Лермонтова,19, підприємницьку діяльність у якому здійснює фізична особа - підприємець ОСОБА_1
За результатами перевірки було встановлено порушення п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95) а саме: проведення розрахункової операції на суму 50,00грн., ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1998р., а саме: реалізація алкогольних напоїв без придбання ліцензії; п. 1 ст. 13 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від 23.03.1996р., а саме: реалізація алкогольних напоїв, здійснення торгової діяльності без придбання торгового патенту.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно зі ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки №003131 від21.01.2010р. (а.с. 26-28). Даний Акт №003131 від21.01.2010р. був підписаний ФОПОСОБА_1, про що свідчить підпис на самому Акті (зворотній бік а.с. 28).
На підставі Акту перевірки №№003131 від21.01.2010р. ДПІ в м.Сімферополі АРКрим було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001642303 від01.02.2010р. на суму 250,00грн. (а.с.22), №0001662303 від01.02.2010р. на суму 20,64грн. (а.с.23) та №0001652303 від01.02.2010р. на суму 1700грн. (а.с.24).
Вказані рішення були отримані відповідачем 01.02.2010р., про що свідчать підписи на бланках рішень.
Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001642303 від01.02.2010р. на суму 250,00грн., №0001662303 від01.02.2010р . на суму 20,64грн. та №0001652303 від01.02.2010р. на суму 1700грн. не були оскаржені відповідачем.
Відповідно до1 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Пунктом 1 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» передбачено, що патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
Згідно ст. 15 Закону № 265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону №265/95 у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 152,50 грн. (30,50 х 5) за рішенням №0001582303 від01.02.2010р.
Згідно зі статтею 22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у розрахункових квитанціях (сума невідповідності склала 141,20грн. з урахування суми, на яку зроблена покупка при проведенні перевірки у розмірі 30,50грн.), фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 553,50грн. (110,70 х 5) за рішенням №0001582303 від01.02.2010р.
Крім того, враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 250,00 грн. (50,00 х 5) за рішенням №0001642303 від01.02.2010р.
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Враховуючи, що працівниками ДПІ був встановлений факт роздрібної торгівлі алкогольним напоями без наявності відповідної ліцензії на літній площадці фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 1700,00 грн. за рішенням №0001652303 від01.02.2010р.
Відповідно до п. 1 ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від23.03.1996р. №98/96-ВР Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність:
-за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без придбання відповідного торгового патенту, фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 20,64 грн. за рішенням №0001662303 від01.02.2010р.
Отже позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції у розмірі 2676,64грн. (553,50 +110,70+1700+250,00+20,64), розрахунок є вірним.
Уточнивши позовні вимоги позивач просить стягнути з відповідача заборгованість з штрафних санкцій у розмірі 1720,64грн., у тому числі 1700грн. за порушення Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та 20,64грн. за порушення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від23.03.1996р. №98/96-ВР.
Вищезазначені рішення про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржені.
Таким чином, за відповідачем склалася непогашена заборгованість у розмірі 1720,64грн.
На момент розгляду справи заборгованість у розмірі 1720,64грн. сплачена відповідачем не була.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
В судовому засіданні проголошена вступна та резолютивна частини постанови.
У повному обсязі постанову складено 03.08.2010р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (95017, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номерНОМЕР_1, банківські рахунки не відомі) 1720,64грн., у тому числі 1700грн. заборгованості по штрафним санкціям на підставі рішення №0001652303 від01.02.2010р. (код платежу 3021081107, р/р31112106700002 в УДК в АРК, ЄДРПОУ34740405, в установі банку УДК в АРК м.Сімферополя, МФО824026) та 20,64грн. (код платежу5221080929, р/р31418541700004 в УДК в АРК, місцевий бюджет Київського району м.Сімферополя, ЄДРПОУ34740405, МФО824026).
3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кушнова А.О.