Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 346/1589/23
Провадження № 3/346/986/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2023 року м. Коломия
Івано-Франківської області
Коломийський міськрайоний суд Івано-Франківської області у складі головуючого-судді Коваленка Дениса Сергійовича, розглянувши справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ; зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ),
в с т а н о в и в :
Аргументи Держави Україна, в особі державних інспекторів Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, які склали протоколи (№698 від 29.03.2023 та №691 від 29.03.2023), полягали у тому, що ОСОБА_1 , як посадова особа, яка за це відповідала: неподав податкові декларації з екологічного податку за 2 та 3 квартали 2022 року; несвоєчасно подав податкову декларацію з рентної плати за 3 квартал 2022 рік, а також неподав розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за 1 квартал 2021 року, 1 квартал 2022 року, 1 півріччя 2022 року, три квартали 2022 року, та несвоєчасно подав розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за 2021 рік, що встановлено актами про результати камеральної перевірки. Отже, він порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а за це передбачена адміністративна відповідальність частиною 1 статті 163-1 КУпАП.
Позиція ОСОБА_1 . Свою вину визнав повністю.
Оцінка суду.
Пункт 22 частини 1 статті 92 Конституції України гарантує, що виключно законами України визначаються діяння, які є адміністративними правопорушеннями та відповідальність за них.
Зокрема, частиною 1 статті 163-1 КУпАП передбачено, що порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку є адміністративним правопорушенням.
А в силу положень пункту 1.1. статі 1 Податкового кодексу України саме цей кодифікований закон регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Отже, порядок ведення податкового обліку в Україні, встановлено саме цим кодексом.
За положеннями пункту 61.1. статті 61 ПК України, податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. І в силу статті 42 ПК України, податковий контроль здійснюють контролюючі органи, до яких відносяться і податкові органи.
При цьому суд враховує, що згідно з пунктом 62.1.3. статті 62 ПК України зазначений податковий контроль здійснюється шляхом перевірок відповідно до вимог цього Кодексу.
І до таких перевірок, в силу положень пункту 75.1.1. статті 72 ПК України відноситься і камеральна перевірка, якою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах, повнота нарахування та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у разі невідповідності резидента ОСОБА_2 вимогам, визначенимпунктами 2,3частини першої тапунктом 10частини другої статті 5 Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні".
І якщо за результатами такої перевірки податковим органом буде встановлено порушення платником податків встановленого законом порядку ведення податкового обліку, з огляду на положення пункту 86.1. статті 86 ПК України, податковий орган повинен скласти акт.
Отже, порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку може встановити тільки податковий орган, за результатами проведення в тому числі й камеральної перевірки, і ці порушення повинні бути відображені в Акті перевірки.
А тут суд враховує те, що йому надано Акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з рентної плати від 07.03.2023 року, а також Акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з екологічного податку від 07.03.2023 року, в яких зазначені наступні порушення КП "Сільський водник" встановленого законом порядку ведення податкового обліку: п.49.18.2 пункту 49.18 статті 49 та пункту 257.3 статті 257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, оскільки була несвоєчасно подана податкова звітність з рентної плати за 3 квартал 2022 рік: звітність повинна була бути подана 09 листопада 2022 року, а була подана 09 лютого 2023 року (а.с.2-4); п.49.18.2 пункту 49.18 статті 49 та пункту 250.2 статті 252 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, оскільки податкова звітність з екологічного податку повинна була бути подана за 2 квартал 2022 року - 09 серпня 2022 року, а за 3 квартал 2022 рі - 09 листопада 2022 року, однак на момент перевірка вона взагалі не була подана (а.с.5-7).
Також суд враховує те, що йому надано Акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за 1 квартал 2021 року, 2021 рік, а також 1 квартал, 1 півріччя, три квартали 2022 року від 24.03.2023 року, в якому зазначені наступні порушення КП "Сільський водник" встановленого законом порядку ведення податкового обліку: п.49.18.2 та п.49.18.6. пункту 49.18 статті 49 та пункту 257.3 статті 257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, оскільки не було подано розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за 1 квартал 2021 року, 1 квартал 2022 року, 1 півріччя 2022 року, три квартали 2022 року, взагалі, а також несвоєчасно подано розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за 2021 рік: повинен був бути поданий 01.03.2022, а був поданий 22.02.2023 року (а.с.13).
І оскільки в період, в якому були допущені вказані порушення порядку ведення податкового обліку, відповідальним за дотримання встановленого законом порядку ведення податкового обліку був ОСОБА_1 , суд погоджується із тим, що саме він дійсно вчинив вісім адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 163-1 КУпАП, і саме він винний у їх вчиненні.
Обставин, які б виключали адміністративну відповідальність, а також обставин, які обтяжують або пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено. А тому, він підлягає адміністративній відповідальності, на загальних підставах.
На виконання положень статті 33 КУпАП суд констатує, що за своїм характером, вчинені ОСОБА_1 адміністративні правопорушення, з огляду на їх об`єкт та наслідки, не являються особливо тяжкими; суду не надано доказів того, щовін вчиняв у минулому аналогічні правопорушення, суд має докази його віку, статі, місця проживання. Крім того, ОСОБА_1 визнав свою вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень.
Адміністративне стягнення, передбачене частиною 1 статті 163-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (що, на підставі п.5 підр. 1 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України складає від 85 до 170 гривень).
Також суд відзначає, що ОСОБА_1 вчинив вісім адміністративних правопорушень, передбачених однією частиною 1 статті 163-1 КУпАП. А згідно з частиною 2 статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Отже, врахувавши вказані вище обставини для вирішення питання про накладення на ОСОБА_1 стягнення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 КУпАП, з урахуванням його мети, що передбачена статтею 23 КУпАП, суд вважає, що накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 100 гривень буде достатньою мірою відповідальності за вчинені ним адміністративні правопорушення.
Разом з цим, відповідно до положень статті 40-1 КУпАП та частини 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір» та положень статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з ОСОБА_1 слід стягнути й 536 гривень 80 копійок у якості судового збору.
Отже, керуючись статтями 1, 2, 7, 8, 9, 10, 17-24, 26, 27, 33-38, 40-1, 124, 221, 245-253, 254-255, 268, 271, 276, 279, 280, 283-285, 287, 294, 298-300, 304, 305, 306 КУпАП, суд
в и р і ш и в:
Визнати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ; зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) винуватим у вчиненні восьми адміністративних правопорушеннях, передбачених частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (сто) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ; зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 (вісімдесят) копійок, на користь Держави Україна (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанову може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом 10 (десяти) днів, з дня її винесення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. А у разі подання апеляційної скарги у вказаний строк, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення.
Судовий збір має бути сплачений на наступний робочий день, після набрання цією постановою законної сили.
Постанова може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання нею законної сили, з урахуванням строків для сплати судового збору. Для недопущення звернення цієї постанови до примусового виконання, слід надати до апарату Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області документи, що підтвердять сплату ним судового збору у розмірі, за реквізитами та у строки, що передбачені цією постановою.
Копію постанови направити ОСОБА_1 та до Головного управління ДПС у Івано-Франківській області.
Суддя Коваленко Д. С.