ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
31.08.10 р. Справа № 41/85
Суддя господарського суду Донецької області Гончаров С.А.
при секретарі судового засідання Говор О.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу
за позовом: Державної екологічної інспекції Азовського моря, м. Маріуполь
до відповідача: Дочірнього підприємства „Ілліч-Рибак” Відкритого акціонерного товариства „Металургійний комбінат „Азовсталь”, с. Широкіне
про стягнення 79892,16 грн. (сімдесят дев’ять тисяч вісімсот дев’яносто дві грн. 16 коп.), шкоди, заподіяної державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря
При участі представників:
від позивача: Сердюк С.В. – довіреність від 14.01.2010 №03/02-30/10
Шеленга В.В. - довіреність від 26.05.2010 №03/02-1224/10
від відповідача: Рудіков І.М. – довіреність від 10.01.2010р.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач, Державна екологічна інспекція Азовського моря, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Дочірнього підприємства „Ілліч-Рибак” Відкритого акціонерного товариства „Металургійний комбінат „Азовсталь”, с.Широкіне про стягнення 34572,58 грн. шкоди, заподіяної державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел рибцеху № 4.
Ухвалою суду від 13.05.2010 року господарським судом за наведеним позовом порушено справу № 41/85.
Заявою від 26.05.2010 року № 03/02-1224/10 позивачем уточнено позовні вимоги у справі № 41/80 та позивач просить суд стягнути суму шкоди в розмірі 34572,58 грн. на рахунок спеціального фонду місцевого бюджету Седовської селищної ради.
Справу № 41/80 порушено за позовом Державної екологічної інспекції Азовського моря до Дочірнього підприємства „Ілліч-Рибак” Відкритого акціонерного товариства „Металургійний комбінат „Азовсталь”, с.Широкіне про стягнення 26511,98 грн. (двадцять шість тисяч п’ятсот одинадцять грн. 98 коп.), шкоди, заподіяної державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел риб цеху №2.
Заявою від 26.05.2010 року № 03/02-1225/10 позивачем уточнено позовні вимоги у справі № 41/80 та позивач просить суд стягнути суму шкоди в розмірі 26511,98 грн. на рахунок спеціального фонду місцевого бюджету Широкінської сільської ради.
Справу № 41/83 порушено за позовом Державної екологічної інспекції Азовського моря до Дочірнього підприємства „Ілліч-Рибак” Відкритого акціонерного товариства „Металургійний комбінат „Азовсталь”, с.Широкіне про стягнення 18807,60 грн. шкоди, заподіяної державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел рибцеху № 3.
Заявою від 26.05.2010 року № 03/02-1223/10 позивачем уточнено позовні вимоги у справі № 41/83 та позивач просить суд стягнути суму шкоди в розмірі 18807,60 грн. на рахунок спеціального фонду місцевого бюджету Новоазовської міської ради.
Відповідно до ст. 58 Господарського процесуального кодексу України суддя має право об'єднати кілька однорідних позовних заяв або справ, у яких беруть участь ті ж самі сторони, в одну справу, про що зазначається в ухвалі про порушення справи або в рішенні.
Як вбачається з матеріалів наведених справ, вони порушені за однорідними позовними заявами одного й того ж позивача до того ж відповідача, позивачем по зазначеним справам заявлені ідентичні обставини, які на його думку обґрунтовують позовні вимоги, заявлені відповідачем заперечення щодо позовних вимог ґрунтуються також на однакових обставинах.
З урахуванням зазначеного, відповідно до положень статті 58 Господарського процесуального кодексу України, позовні вимоги по справам № 41/80, №41/83 та № 41/85 об’єднуються в одну справу - №41/85, оскільки в них беруть участь ті ж самі сторони та вимоги є однорідними.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що перевіркою дотримання відповідачем вимог природоохоронного законодавства виявлено, що у 2008 році в період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року та протягом І, ІІ кварталів 2009 року, а саме, з 01.01.2009 року по 30.06.2009 року і до часу перевірки в порушення вимог ст. 51 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” та ст.ст. 10,11 Закону України „Про охорону атмосферного повітря” відповідачем здійснювались наднормативні викиди забруднюючих речовин, відповідач здійснював свою виробничу діяльність за відсутності дозволу на викиди стаціонарних джерел викидів по підприємству в цілому та по кожному рибцеху окремо, зокрема, рибцеху № 2, рибцеху № 3 та рибцеху№4.
Позивачем зазначено, що згідно розрахунку, проведеного відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища № 639 від 10.12.2008 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.01.2009 р. за № 48/16064, розмір шкоди, заподіяної державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин від джерел викиду: рибцеху № 2 склав 26511,98 грн., від рибцеху № 3 - 18807,60грн., від рибцеху № 4 - 34572,58 грн. Позивач стверджує, що наведені суми шкоди не сплачено відповідачем до теперішнього часу.
Позивачем письмово пояснено суду, що у відповідності до п. 3.6. Методики маса наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від наведених джерел викидів було виконано за даними державних статистичних спостережень з охорони атмосферного повітря за формою 2-ТП (повітря), у якій відповідачем відображено дані про викиди забруднюючих речовин та парникових газів від стаціонарних джерел забруднення.
Позивач стверджує, що, оскільки джерела викидів відповідача - рибцехи №№ 2, 3, 4 розташовані на узбережжі Азовського моря, то, з огляду на Положення про Державну екологічну інспекцію Азовського моря, відповідач є об’єктом контролю позивача.
Відповідач, згідно з відзивом на позовну заяву, проти позовних вимог заперечив, посилаючись на те, що державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища, при складанні розрахунків суми збитку, повинен виходити з кількості викидів забруднюючих речовин, розташованих на території діяльності екологічної інспекції Азовського моря, проте, відповідач має джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, які розташовані як на території діяльності Державної екологічної інспекції Азовського моря, так і на території діяльності Державної екологічної інспекції Донецької області.
Крім того, відповідачем наведено, що Методика розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не застосовується при виявленні порушень законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря з пересувних джерел, та якщо їх діяльність пов’язана з вливом фізичних та біологічних факторів забруднення. Проте, статистичний звіт по формі 2-ТП (повітря) включає до себе викиди як з пересувних джерел забруднення, так і з стаціонарних, а також без урахування фізичних та біологічних факторів забруднення.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд ВСТАНОВИВ:
В період з 03.08.2009 року по 21.08.2009 року фахівцями з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Азовського моря було проведено планову перевірку з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства Дочірнім підприємством „Ілліч-рибак”, результати якої оформлені актом перевірки з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства України № 73 від 03.08-21.08.2009року.
Перевіркою встановлено та в акті перевірки зафіксовано, зокрема, що протягом 2008 року, а саме, з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року та протягом 1, 2 кварталів 2009 року, а саме, з 01.01.2009 року по 30.06.2009 року і до часу перевірки підприємство здійснювало та здійснює свою виробничу діяльність за відсутності дозволу на викиди стаціонарних джерел викидів по підприємству в цілому та по кожному рибцеху окремо.
В акті перевірки зафіксовано, що рибцех № 2 розташований у Донецькій області Новоазовського району в с. Широкіне. У 2004 році в рибцеху № 2 була проведена інвентаризація джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, Донецьким державним управлінням охорони навколишнього природного середовища надано дозвіл № 191129/37 на викиди, термін дії якого закінчився 01.01.2007 року та який було продовжено до 01.01.2008 року. Рибцех № 2, як самостійний підрозділ підприємства, звітує за формою статистичної звітності 2-ТП –„Повітря”, квартальна та річна. Валові обсяги викидів за 2008 рік по рибцеху № 2 складають 12,544 тн, за 1 квартал 2009 року – 4,423 тн, за 2 квартал 2009 року – 4,304 тн.
Рибцех № 3 розташований на узбережжі Азовського моря в с. Єланчик Новоазовського району. На підставі виконаної інвентаризації Держуправлінням екології та природних ресурсів в Донецькій області підприємству надано дозвіл № 191129/27 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами терміном дії до 01.01.2006 року, згідно листа Держуправлінням екології та природних ресурсів в Донецькій області наведений дозвіл дійсний до 01.01.2008 року. Рибцех № 3, як самостійний підрозділ підприємства, звітує за формою статистичної звітності 2-ТП –„Повітря”, квартальна та річна. Валові обсяги викидів за 2008 рік по рибцеху № 3 складають 6,085 тн, за 1 квартал 2009 року – 1,345 тн, за 2 квартал 2009 року – 1,587 тн.
Рибцех № 4 розташований у с. Седово Новоазовського району Донецької області в безпосередній близькості від урізу води Азовського моря. В цеху є дозвіл № 26351240 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, строк дії якого закінчився 01.01.2007 року. Рибцех № 4, як самостійний підрозділ підприємства, звітує за формою статистичної звітності 2-ТП –„Повітря”, квартальна та річна. Валові обсяги викидів за 2008 рік по рибцеху № 4 складають 13,91 тн.
В акті перевірки наведено, що аналіз наданих форм статистичної звітності 2-ТП –„Повітря” за 2008 рік (річна) та за 1,2 квартали 2009 року свідчить про роботу вищевказаних джерел викидів протягом 2008 та 1,2 кварталів 2009 років. Державною екологічною інспекцією Азовського моря винесено ряд рішень про тимчасову заборону (зупинення) експлуатації стаціонарних джерел викидів, які працювали без дозволу на викиди до отримання підприємством такого дозволу, та, таким чином, такі рішення не виконувались протягом 2008 – 2009 року з моменту їх винесення та отримання підприємством до теперішнього часу.
За результатами перевірки відповідачу видано припис до виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства до акту від 03-21 серпня 2009 року № 73, яким Відповідачу приписано, зокрема, отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, не допускати роботу стаціонарних джерел викидів за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
За даними державних статистичних спостережень з охорони атмосферного повітря за формою 2-ТП (повітря) за II квартал 2009 року сумарні викиди забруднюючих речовин від стаціонарних джерел риб цеху №2 підприємства складають: Тверді речовини (в т.ч. сажа) - 2,483т, Діоксид азоту - 0,018т, Діоксид та інші сполуки сірки - 0,022т, Оксид вуглецю - 0,273т, НМЛОС-0,177т, Метан - 0,534т; сумарні викиди забруднюючих речовин від стаціонарних джерел риб цеху №3 підприємства складають: Завислі речовини - 0,027т, Діоксид азоту - 0,001т, Аміак - 0,631т, Оксид вуглецю - 0,130т, НМЛОС в т.ч. (ксилол) - 0,069т, Метан-0,487т; сумарні викиди забруднюючих речовин від стаціонарних джерел рибцеху №4 підприємства складають: Завислі речовини - 0,043т, Діокснд азоту - 0,007т., Аміак - 1,103т, Оксид вуглецю - 0,646т, НМЛОС в т.ч. (ксилол) - 0,096т, Метан - 0,832т, Заліза оксид - 0,001т.
Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Азовського відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища № 639 від 10.12.2008 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.01.2009 р. за № 48/16064, було здійснено розрахунки розмірів відшкодування збитків, які заподіяні Державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів рибцеху №2, рибцеху № 3 та рибцеху № 3 ДП «Ілліч-Рибак» ВАТ «ММК ім. Ілліча» за II квартал2009 року, які здійснюються за відсутності дозволу на викиди.
Так, відповідно до наведених розрахунків, загальна сума збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря за ІІ квартал 2009 року складають: від стаціонарного джерела викидів, рибцеху № 2 – 26511,98 грн., від стаціонарного джерела викидів, рибцеху № 3 – 18807,60 грн., від стаціонарного джерела викидів, рибцеху № 4 –34572,58 грн.
Господарський суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 40 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог, зокрема, здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища.
Статтею 51 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” обумовлено, що підприємства, установи й організації, діяльність яких пов'язана з шкідливим впливом на навколишнє природне середовище, незалежно від часу введення їх у дію повинні бути обладнані спорудами, устаткуванням і пристроями для очищення викидів і скидів або їх знешкодження, зменшення впливу шкідливих факторів, а також приладами контролю за кількістю і складом забруднюючих речовин та за характеристиками шкідливих факторів.
Згідно статті 10 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані, зокрема, здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо; здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, і рівнями фізичного впливу та вести їх постійний облік.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров’я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлених Кабінетом Міністрів України.
Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я (ч. 5 ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”).
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем здійснювались викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами рибцеху № 2, рибцеху № 3 та рибцеху № 4 без отримання відповідного дозволу, чим порушені вимоги ст.ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, що підтверджується матеріалами справи, зокрема, актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства № 73 від 03.08-21.08.2009року
У відповідності до вимог ст. 33 Закону України “Про атмосферне повітря” особи, винні у перевищенні обсягів викидів забруднюючих речовин, встановлених у дозволах на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря несуть відповідальність згідно з законом.
Згідно ст. 34 Закону України “Про атмосферне повітря”, шкода, завдана порушенням законодавства про охорону атмосферного повітря, підлягає відшкодуванню у порядку та розмірах, встановлених законом.
Статтею 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища і в тому числі зобов’язання підприємств відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок таких порушень.
Відповідно до статті 69 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” шкода, заподіяна внаслідок порушення природоохоронного законодавства, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.
Шкода, заподіяна внаслідок порушення цього законодавства, повинна відшкодовуватись у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс і методик обрахування розмірів шкоди, що діють на час здійснення порушення або, у разі неможливості встановлення часу здійснення порушення, - на час його виявлення.
Як зазначалось, у зв’язку з порушенням норм природоохоронного законодавства та з урахуванням норм відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища № 639 від 10.12.2008 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.01.2009 р. за № 48/16064, було здійснено розрахунки розмірів відшкодування збитків, які заподіяні Державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів рибцеху №2, рибцеху № 3 та рибцеху № 3 ДП «Ілліч-Рибак» ВАТ «ММК ім. Ілліча» за II квартал2009 року, які здійснюються за відсутності дозволу на викиди.
Так, відповідно до наведених розрахунків, загальна сума збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря за ІІ квартал 2009 року складають: від стаціонарного джерела викидів, рибцеху № 2 – 26511,98 грн., від стаціонарного джерела викидів, рибцеху № 3 – 18807,60 грн., від стаціонарного джерела викидів, рибцеху № 4 –34572,58 грн.
Методика встановлює порядок визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами суб'єктів господарювання (юридичних і фізичних осіб) (п. 1.2. Методики).
Згідно п.п 2.7.1 п. 2.7. Методики розрахункові методи визначення наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря застосовуються, зокрема, у випадку викиду забруднюючих речовин від джерел викидів, які здійснюються без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами суб'єктів господарювання.
Наднормативними викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря вважаються: викиди забруднюючих речовин, на які відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, уключаючи окремі забруднюючі речовини, викиди яких підлягають регулюванню відповідно до законодавства, (п.п.2.1.2. п. 2.1. Методики).
Відповідно до п.3.6. Методики розрахунок маси наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від джерел викидів, які здійснюються без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами виконується за даними державних статистичних спостережень з охорони атмосферного повітря за формою 2-ТП (повітря) за час роботи джерел викидів без дозволу.
Доказів відшкодування збитків в загальній сумі 79892,16 грн., заявлених позивачем до стягнення, відповідачем до матеріалів справи не представлено.
В ст. 47 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” зазначається про утворення місцевих фондів охорони довкілля у складі відповідного місцевого бюджету за місцем заподіяння екологічної шкоди за рахунок зборів за забруднення, частини грошових стягнень за порушення норм і правил охорони довкілля та шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Таким чином, шкода, заподіяна відповідачем державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел рибцеху №2, у сумі 26511,98 грн., підлягає стягненню на рахунок спеціального фонду місцевого бюджету Широкінської сільської ради; шкода, заподіяна відповідачем державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел рибцеху №3, у сумі 18807,60 грн., підлягає стягненню на рахунок спеціального фонду місцевого бюджету Новоазовської міської ради; шкода, заподіяна відповідачем державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел рибцеху №4, у сумі 34572,58 грн., підлягає стягненню на рахунок спеціального фонду місцевого бюджету Седовської селищної ради.
Заперечення відповідача з приводу того, що показники звіту про охорону атмосферного повітря форми 2-ТП (повітря) включають до себе показники джерел викидів, які знаходяться: по рибцеху № 2 – у с. Безіменне та с. Широкіне; по рибцеху № 3 – у м. Новоазовську та с. Виноградненське; по рибцеху № 4 – в сел. Седово та с. Обрив, суд не приймає до уваги з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 33 Господарського кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідачем належними та допустимими доказами не доведено, що зазначені у звіті про охорону атмосферного повітря форми 2-ТП (повітря) загальні обсяги викидів не складаються з обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, які розташовані: по рибцеху № 2 – у с. Широкіне, по рибцеху № 3 – у м. Новоазовську; по рибцеху № 4 – в сел.Седово.
При цьому, матеріалами перевірки встановлено та позивач наполягає на наявності викидів саме в с. Широкіне - по рибцеху № 2, у м. Новоазовську – по рибцеху № 3; в с.Седово – по рибцеху № 4.
Зокрема, згідно звіту про охорону атмосферного повітря форми 2-ТП (повітря) по рибцеху № 3, адресою здійснення діяльності, щодо якої подано звіт зазначено м.Новоазовськ; згідно звіту про охорону атмосферного повітря форми 2-ТП (повітря) по рибцеху № 4, адресою здійснення діяльності, щодо якої подано звіт зазначено сел. Седово.
З урахуванням викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 20, 40, 51, 47, 68, 69 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, ст.ст. 10, 11, 33, 34 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, ст.ст. 1, 2, 22, 32, 33, 43, 78, 82-85 Господарського процесуального кодексу України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Державної екологічної інспекції Азовського моря до Дочірнього підприємства „Ілліч-Рибак” Відкритого акціонерного товариства „Металургійний комбінат „Азовсталь”, с. Широкіне про стягнення 79892,16 грн. (сімдесят дев’ять тисяч вісімсот дев’яносто дві грн. 16 коп.), шкоди, заподіяної державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря – задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства „Ілліч-Рибак” Відкритого акціонерного товариства „Металургійний комбінат „Азовсталь” (87504, Донецька область, Новоазовський район, с. Широкіне, вул. Рибацька, 1) на рахунок спеціального фонду місцевого бюджету Широкінської сільської ради (р/р 33118331700329, банк одержувач ГУДК в Донецькій області, МФО 834016, одержавуч Широкінська сільська рада, ЄДРПОУ 34686825, код платежу 24062100) шкоду, заподіяну державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел рибцеху №2, у сумі 26511,98 грн.
Стягнути з Дочірнього підприємства „Ілліч-Рибак” Відкритого акціонерного товариства „Металургійний комбінат „Азовсталь” (87504, Донецька область, Новоазовський район, с. Широкіне, вул. Рибацька, 1) на рахунок спеціального фонду місцевого бюджету Новоазовської міської ради (р/р 33111331700315, банк одержувач ГУДК в Донецькій області, МФО 834016, одержавуч Новоазовська міська рада, ЄДРПОУ 34686825, код платежу 24062100) шкоду, заподіяну державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел рибцеху №3, у сумі 18807,60 грн.
Стягнути з Дочірнього підприємства „Ілліч-Рибак” Відкритого акціонерного товариства „Металургійний комбінат „Азовсталь” (87504, Донецька область, Новоазовський район, с. Широкіне, вул. Рибацька, 1) на рахунок спеціального фонду місцевого бюджету Седовської селищної ради (р/р 33110331700316, банк одержувач ГУДК в Донецькій області, МФО 834016, одержавуч Широкінська сільська рада, ЄДРПОУ 34686825, код платежу 24062100) шкоду, заподіяну державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел рибцеху №4, у сумі 34572,58 грн.
Стягнути з Дочірнього підприємства „Ілліч-Рибак” Відкритого акціонерного товариства „Металургійний комбінат „Азовсталь” (87504, Донецька область, Новоазовський район, с. Широкіне, вул. Рибацька, 1) на користь Державного бюджету державне мито в сумі 798,92 грн.
Стягнути з Дочірнього підприємства „Ілліч-Рибак” Відкритого акціонерного товариства „Металургійний комбінат „Азовсталь” (87504, Донецька область, Новоазовський район, с. Широкіне, вул. Рибацька, 1) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31216259700004 у ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, отримувач: код ЄДРПОУ 34686537, державний бюджет м. Донецьк, Ворошиловський район; призначення платежу: код бюджетної класифікації 22050000) витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах в розмірі 236 грн.
Суддя