Єдиний державний реєстр судових рішень
УХВАЛА
м. Вінниця
13 квітня 2023 р.Справа № 120/108/23
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шаповалової Тетяни Михайлівни, розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сіндбад" до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сіндбад" до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що 11.08.2022 року начальником Відділу державного контролю нагляду у Вінницькій області прийнято постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 337297, якою вирішено стягнути з позивача адміністративно-господарський штраф у сумі 34000 грн.
Позивач вважає, вказану постанову протиправною, а тому звернувся до суду з відповідним позовом за захистом своїх прав.
Ухвалою суду від 09.01.2023 прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку статті 262 КАС України, а також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
04.04.2023 представником відповідача подано відзив, у якому, окрім іншого вказано, що Подільське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки згідно із наказом від 23.12.2021 № 2440 було реорганізовано, а наказом від 23.12.2022 №2440 було утворено Відділ державного нагляду (контролю) у Вінницькій області.
04.04.2023 представник позивача подала клопотання про заміну неналежного відповідача Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки на належного відповідача Державну службу України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) у Вінницькій області.
Визначаючись щодо клопотання про заміну неналежного відповідача, суд виходив із наступного.
Так, положеннями ч. 3 ст. 48 КАС України визначено, що якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Як слідує із матеріалів справи, предметом оскарження у даній справі є постанова Відділу державного нагляду (контролю) у Вінницькій області про застосування адміністративно-господарського штрафу № 337297 від 11.08.2022 року у сумі 34 000 гривень;
В той же час, в якості відповідача за даним позовом визначено Державну службу України з безпеки на транспорті в особі Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки
Відповідно до п.1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 року, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Згідно із п.1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 року, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи (п.8 Положення).
Укртрансбезпека є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства (п.16 Положення).
Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України №592 від 26.06.2015 року «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» Управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області області створено без статусу юридичної особи.
Відповідно до п.1 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 р. №196-р «Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті» Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства інфраструктури і Державної служби з безпеки на транспорті щодо утворення територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті як структурних підрозділів апарату Служби, реорганізувавши шляхом злиття відповідні територіальні органи зазначеної Служби за переліком згідно з додатком.
Так, згідно додатку 1 до вказаного Розпорядження, Управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області разом з іншими управліннями Укртрансбезпеки реорганізується в Подільське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки.
Натомість, Подільське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки реорганізоване та утворено Відділ державного нагляду (контролю) у Вінницькій області як структурний підрозділ Державної служби України з безпеки на транспорті, що підтверджується розпорядженням КМУ від 02.12.2021 № 1579-р.
Отже, враховуючи викладене, суд вважає, що клопотання представника позивача є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 52, 248, 256 КАС України суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача задовольнити.
Замінити відповідача у справі Державну службу України з безпеки на транспорті в особі Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки на його правонаступника, яким є Відділ державного нагляду (контролю) у Вінницькій області як структурний підрозділ Державної служби України з безпеки на транспорті.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
СуддяШаповалова Тетяна Михайлівна