Ухвала суду № 110534572, 01.05.2023, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
01.05.2023
Номер справи
902/575/23
Номер документу
110534572
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua

_______________

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"01" травня 2023 р. Cправа № 902/575/23

Господарський суд Вінницької області у складі судді Шамшуріної Марії Вікторівни, розглянувши матеріали

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

до відповідача 1 - Вінницької міської ради (21050, Вінницька обл., місто Вінниця, вулиця Соборна, будинок 59, ідентифікаційний код юридичної особи 25512617)

до відповідача 2 - Центрально-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) (29000, Хмельницька обл., місто Хмельницький, вулиця Володимирська, будинок 91, ідентифікаційний код юридичної особи 43316784)

Особи, які можуть отримати статус третіх осіб:

Комунальне некомерційне підприємство "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2" (21001, місто Вінниця, проспект Коцюбинського, будинок 50, ідентифікаційний код юридичної особи 05484451),

Національна професійна спілка "Прометей" (04111, місто Київ, вул. Щербаківського Данила, будинок 60, ідентифікаційний код юридичної особи 43998344)

про визнання протиправним та скасування рішення про реорганізацію юридичної особи, визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Вінницької області 26.04.2023 року надійшла позовна заява № б/н від 25.04.2023 (вх. № 569/23 від 26.04.2023) ОСОБА_1 до Вінницької міської ради та до Центрально-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), у якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Вінницької міської ради від 30 вересня 2022 року № 1208 "Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2";

- визнати протиправним та зобов`язати Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України (м. Хмельницький) скасувати в Єдиному державному реєстрі запис 1001741270007016480 про зміну відомостей про юридичну особу - Комунальне некомерційне підприємство "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2", а саме: 05.10.2022 - в стані припинення, внесення рішення засновників щодо припинення юридичної особи в результаті її реорганізації.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.04.2023 року справу розподілено судді Шамшуріній М.В.

Положеннями статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.

Встановлюючи вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ГПК України покладає на суд обов`язок перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.

Пунктом 2 частини першої статті 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно частини 2 статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Положеннями частини 1, частини 2 статті 9 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 8 липня 2011 року встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктами 1, 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Приписами абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" станом на 01.01.2023 прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить - 2684,00 грн.

Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, зокрема про визнання протиправним та скасування рішення Вінницької міської ради від 30 вересня 2022 року № 1208 "Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2" та про визнання протиправним та зобов`язання Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України (м. Хмельницький) скасувати в Єдиному державному реєстрі запис 1001741270007016480 про зміну відомостей про юридичну особу - Комунальне некомерційне підприємство "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2", а саме: 05.10.2022 - в стані припинення, внесення рішення засновників щодо припинення юридичної особи в результаті її реорганізації.

Отже, за подання цієї позовної заяви сума судового збору становить 5 368,00 гривень.

Доказів сплати судового збору до позовної заяви не долучено, що також підтверджується відсутністю доказу сплати судового збору у переліку додатків до позову.

Водночас у тексті позовної заяви позивачем зазначено, що відповідно до пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав та позивач має статус учасника бойових дій.

Судом встановлено, що позивачем долучено копію посвідчення серії НОМЕР_2 від 07.12.2017 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 має статус ветерана війни - учасника війни.

Перевіряючи наявність підстав для звільнення заявника від сплати судового збору за подання позовної заяви до господарського суду, суд враховує таке.

Відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.

Правовий статус ветеранів війни визначений Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Згідно статті 4 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками війни визнаються військовослужбовці, які в період війни проходили військову службу у Збройних Силах колишнього СРСР, трудівники тилу, а також інші особи, передбачені цим Законом.

Перелік пільг учасникам війни визначені у статті 14 цього Закону.

У свою чергу, перелік осіб, які належать до учасників бойових дій визначено у статтях 5, 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Перелік пільг учасникам бойових дій визначені у статті 12 цього Закону.

Таким чином, положеннями Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" виокремлено категорії та пільги для осіб, які мають статус учасника бойових дій та осіб, які мають статус учасника війни.

Згідно пункту 13 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільнено учасників бойових дій у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав. Водночас, учасників війни від сплати судового збору положеннями статті 5 цього закону не звільнено.

Положеннями статті 22 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", що регулює порядок оскарження рішень підприємств, установ і організацій, які надають пільги передбачено, що ветерани війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для звільнення від сплати судового збору особою, яка має статус учасника війни, для правильного застосування норм пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" суд має також враховувати предмет та підстави позову, перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статей 14, 22 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 09 жовтня 2019 року у справі № 9901/311/19 (провадження № 11-795заі19), від 12 лютого 2020 року у справі № 545/1149/17 (провадження № 14-730цс19).

Предметом позову є вимога про визнання протиправним та скасування рішення Вінницької міської ради № 1208 від 30.09.2022 року "Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2", яким вирішено припинити юридичну особу комунальне некомерційне підприємство "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2" в результаті реорганізації шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства "Вінницька міська клінічна лікарня "Центр матері та дитини", а також похідна вимога про скасування в Єдиному державному реєстрі запису 1001741270007016480 про зміну відомостей про юридичну особу - Комунальне некомерційне підприємство "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2", а саме: 05.10.2022 - щодо перебування в стані припинення в результаті її реорганізації.

На обгрунтування поданої позовної заяви позивач зазначає, що є членом Вінницької міської територіальної громади, яка в особі Вінницької міської ради є власником Комунального некомерційного підприємства "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2". Водночас прийнятим з порушення порядку його прийняття скаржуваним рішенням Вінницької міської ради №1208 від 30.09.2022 порушуються права позивача у зв`язку з тим, що вона працює на посаді сестри медичної гінекологічного відділення комунального некомерційного підприємства "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2", що підтверджується копією довідки з місця роботи. У зв`язку з незаконною реорганізацією комунального некомерційного підприємства "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2" порушуються права позивача як члена трудового колективу.

У постанові від 10 вересня 2019 року у справі № 921/36/18 Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що спори, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності юридичної особи, є корпоративними у розумінні пункту 3 частини першої статті 20 ГПК України незалежно від того, чи є позивач акціонером (учасником) юридичної особи і мають розглядатися за правилами ГПК України.

У постанові від 09 вересня 2020 року у справі № 260/91/19 Велика Палата Верховного Суду, усуваючи розбіжності у висновках, викладених у постановах Великої Палати Верховного Суду у подібних правовідносинах, зазначила, що розмежування юрисдикції спорів про оскарження рішень ради як власника корпоративних прав (засновника) комунальної установи про створення, реорганізацію чи припинення діяльності такої установи в залежності від характеру та сфери діяльності такої комунальної установи не ґрунтується на положеннях законодавства. Спори з приводу оскарження рішень ради як власника корпоративних прав (засновника) комунальної установи є найбільш наближеним до спорів, пов`язаних з діяльністю або припиненням діяльності юридичної особи, а тому повинні розглядатися за правилами господарського судочинства.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.

Із матеріалів позову вбачається, що позивач оскаржує рішення Вінницької міської ради № 1208 від 30.09.2022 року "Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2" як рішення власника про ліквідацію юридичної особи, тобто такий спір у розумінні пункту 3 частини першої статті 20 ГПК України є корпоративним, як спір, що пов`язаний із припиненням діяльності юридичної особи.

Приймаючи до уваги, що зазначені у позовній заяві вимоги не пов`язані із захистом порушених соціальних прав позивача обумовлених її статусом ветерана війни - учасника війни, не стосуються оскарження рішень підприємств, установ і організацій, які надають пільги, враховуючи предмет та підстави позову з яким позивач звернувся до суду, імперативні приписи пункту 13 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір", суд дійшов висновку, що позивач не звільнений від сплати судового збору за подання позовної заяви у встановлених порядку та розмірі.

Необхідність сплати судового збору є певним обмеженням при зверненні до суду, однак таке обмеження є загальним для всіх суб`єктів, яке узгоджується зі статтею 129 Конституції України, якою як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Як визначено у рішенні Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 у справі "Пелевін проти України" (заява № 24402/02), право на доступ до суду не є абсолютним і може підлягати дозволеним за змістом обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг (пункт 27). Такі обмеження дозволяються опосередковано, оскільки право на доступ до суду "за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання, що може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб і ресурсів суспільства та окремих осіб" (рішення від 28.05.1985 у справі "Ешингдейн проти Сполученого Королівства" (пункт 57).

Європейський суд з прав людини в рішенні "Креуз проти Польщі" у справі № 28249/95 від 19.06.2001 зазначив, що вимога сплати зборів цивільними судами у зв`язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду, яке є саме по собі таким, що суперечить пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

Таким чином, позивачем не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно частини 1 статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, передбачено, що розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Відповідно до п. п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

За змістом положень вищевказаних Правил, доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв`язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми, разом з тим, опис вкладення є підтвердженням того, які саме документи вкладені до поштового відправлення.

Тобто, належними доказами надсилання заявником копії позовної заяви є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адресу учасників справи, а також зазначення номеру поштового відправлення на такому описі.

Згідно частини 4 статті 6 ГПК України єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Відповідно до підпункту 5.8 розділу I Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (далі -Положення) офіційна електронна адреса - сервіс Електронного кабінету ЄСІТС, адреса електронної пошти, вказана користувачем в Електронному кабінеті ЄСІТС, або адреса електронної пошти, вказана в одному з державних реєстрів. Адреса електронної пошти, що використовується при реєстрації Електронного кабінету, не може бути зареєстрована на доменних іменах, використання яких заборонено законодавством України.

Пунктом 29 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 передбачено, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

У випадку, коли інший учасник справи відповідно до внесених ідентифікаційних даних про нього має зареєстрований Електронний кабінет, функціонал Електронного суду в автоматичному режимі надає суду та учаснику справи доказ надсилання до Електронних кабінетів інших учасників справи поданих до суду документів.

В іншому випадку засобами Електронного суду користувача інформують про відсутність в іншого учасника справи зареєстрованого Електронного кабінету.

Позивачем надано докази надіслання позовної заяви з додатками відповідачу 2 - Центрально-західному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Хмельницький) у підсистемі "Електронний суд" до електронного кабінету відповідача 2.

Разом з тим доказів надіслання копії позовної заяви з додатками відповідачу 1 - Вінницькій міській раді, третім особам - Комунальне некомерційне підприємство "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2", Національна професійна спілка "Прометей" (розрахункового документу (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданого відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опису вкладення із зазначенням поіменного переліку документів поштового відправлення та номеру поштового відправлення, або ж доказів надіслання копії позовної заяви з додатками у підсистемі "Електронний суд") матеріали позовної заяви не містять.

Доданий до позовної заяви скріншот з електронної пошти на підтвердження надіслання копії позовної заяви з додатками іншим учасникам справи не може бути прийнятий судом у якості доказу, що підтверджує відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, оскільки такий документ надіслано поза межами підсистеми "Електронний суд". Доказів надіслання Вінницькій міській раді, Комунальному некомерційному підприємству "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2", Національній професійній спілці "Прометей" копії позовної заяви з додатками засобами поштового зв`язку позивачем не надано.

Таким чином, позивачем не додано до позовної заяви документів, які підтверджують відправлення відповідачу 1 - Вінницькій міській раді, третім особам - Комунальному некомерційному підприємству "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2", Національній професійній спілці "Прометей" копії позовної заяви і доданих до неї документів.

З урахуванням викладеного, відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:

- доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку і розмірі;

- документів (опис вкладення із зазначення поіменного переліку документів та номеру поштового відправлення, розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо)), які підтверджують відправлення Вінницькій міській раді, Комунальному некомерційному підприємству "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2", Національній професійній спілці "Прометей" копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Суд звертає увагу, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя, оскільки це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, що сприятиме належному виконанню завдання господарського судочинства, визначеного ч. 1 ст. 2 ГПК України.

Відповідно до положень ч. ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву № б/н від 25.04.2023 (вх. № 569/23 від 26.04.2023) ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду:

- доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку і розмірі;

- документів (опис вкладення із зазначення поіменного переліку документів та номеру поштового відправлення, розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), які підтверджують відправлення Вінницькій міській раді, Комунальному некомерційному підприємству "Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2", Національній професійній спілці "Прометей" копії позовної заяви і доданих до неї документів.

4. Позивачу надати суду належні докази направлення відповідачу заяви про усунення недоліків з доданими до неї документами.

5. Роз`яснити позивачу, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.

6. Примірник ухвали надіслати позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та засобами електронного зв`язку на відому суду електронну адресу: позивача - ІНФОРМАЦІЯ_1, представника позивача - ІНФОРМАЦІЯ_2.

7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до вимог ч. 1 ст. 255 ГПК України оскарженню не підлягає.

Ухвала підписана 01.05.2023 року.

Суддя Шамшуріна М.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - ОСОБА_1, АДРЕСА_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2.