Рішення № 110432810, 25.04.2023, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2023
Номер справи
240/21376/22
Номер документу
110432810
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2023 року м. Житомир

справа № 240/21376/22

категорія 106030000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Горовенко А.В.,

розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до 9 прикордонного загону імені Січових Стрільців (в/ч1495) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, у якому просить:

- визнати протиправними дії 9 прикордонного загону імені ОСОБА_2 (в/ч1495) щодо не надання відповіді та у відмові в нарахуванні та виплаті індексації на грошове забезпечення за період з серпня 2014 року по липень 2015 року; за період з 01.08.2015 по 28.02.2018 перерахунку індексації за відповідним базовим місяцем - січень 2008 року; за період 01.03.2018 по 30.11.2018 в нарахуванні та виплаті індексації на грошове забезпечення;

- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (в/ч1495) надати довідку-розрахунок по нарахуванню та виплаті індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період серпень 2014 року по 31.03.2020;

- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (в/ч1495) нарахувати та виплатити, з урахуванням раніше проведених виплат, індексацію на грошове забезпечення за період з серпня 2014 року по липень 2015 року із застосуванням базового місяця - січень 2008 року, з липня 2015 року по 30.11.2018 провести перерахунок та нарахувати і виплатити індексацію грошового забезпечення із застосуванням базового місяця - січень 2008 року;

- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (в/ч1495) нарахувати та виплатити компенсацію за несвоєчасну виплату індексації грошового забезпечення, передбачену Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 3 липня 1991 року №1282-ХІІ та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 за період з серпня 2014 року по грудень 2018 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що: в період з серпня 2014 року по липень 2015 року індексація не була нарахована та виплачена разом з грошовим забезпеченням; в період з 01.08.2015 по 28.02.2018 індексація нарахована та виплачена у розмірі 3842,00 грн, що не відповідає вимогам законодавства на підставі взятого до розрахунку невірного базового місяця, що у свою чергу призвело до зменшення розміру виплаченої індексації; за період з березня 2018 року по грудень 2018 року індексація також не нараховувалась.

Вважаючи протиправними дії відповідача, щодо вказаного нарахування та виплати не в повному розмірі індексації грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 26.09.2022 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Ухвала про відкриття провадження у справі була направлена позивачу та відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вказана ухвала отримана відповідачем.

Відповідач у строк, встановлений ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), зазначений в ухвалі про відкриття провадження надіслав до суду відзив на позовну заяву.

В обґрунтування своєї правової позиції зазначає, що позивач проходив службу у Північному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України, яка перебуває на фінансовому забезпечені у відповідача.

Окрім того зазначає, що діяльність Північного регіонального управління припинено, однак відомостей про те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 (в/ч1495) є правонаступником Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України, жодні документи не містять.

Позивач надіслав до суду відповідь на відзив на позовну заяву (вх.№10839/23), у якій додатково вказує, що нарахування та виплата індексації грошового забезпечення за оспорюванні періоди має бути розраховано виходячи з базового місяця - січень 2008 року, з моменту підвищення посадового окладу.

Ухвалою суду від 06.04.2023 зобов"язано відповідача надати суду додаткові докази у справі.

На виконання вимог ухвали суду від 06.04.2023 відповідач надіслав до суду заяву від 19.04.2023 (за вх.№28309/23) та надав витребувані судом документи.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.258 КАС України.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив військову службу в Збройних Силах України з 16.08.2014 по 15.08.2018 та з 01.01.2020 по 31.03.2020 у 9 прикордонному загоні імені Січових Стрільців (військова частина НОМЕР_1 ) та Північному регіональному управлінні Державної прикордонної служби (перебувало на фінансовому забезпеченні військової частини НОМЕР_1 ).

Відповідно до довідки №79 від 10.04.2023, виданої військовою частиною НОМЕР_1 , у період з серпня 2014 року по серпень 2018 року позивачу нараховувалась та виплачувалась індексація грошового забезпечення, із встановленням базового місяця нарахування індексації, зокрема в період:

- з серпня 2014 року по липень 2015 року - базовий місяць липень 2014 року;

- з серпня 2015 року по липень 2016 року - базовий місяць серпень 2015 року;

- з серпня 2016 року по лютий 2018 року - базовий місяць серпень 2016 року (а.с.37).

Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо нарахування індексації грошового забезпечення за період з серпня 2014 року по серпень 2018 року без застосування базового місяця - січень 2008 року, звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 №1282-XII (далі - Закон №1282-ХІІ) індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Згідно з ч.1 ст.2 Закону №1282-ХІІ індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, в тому числі, оплата праці (грошове забезпечення).

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону №1282-ХІІ передбачено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Згідно з ч.2 та ч.6 ст.5 Закону №1282-ХІІ підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України. Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів.

Відповідно до ст.6 Закону № 1282-ХІІ у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.1-1 Порядку №1078 підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка.

Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Відповідно до п.2 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

За змістом п.4 Порядку №1078 сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

Відповідно до пункту 5 Порядку №1078 у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

Отже, місяць в якому відбулося підвищення тарифних ставок (окладів) є базовим місяцем при проведенні індексації грошового забезпечення військовослужбовців. Разом з тим, якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, то базовий період не змінюється, а сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, яка набрала чинності 01.01.2008 та втратила чинність 01.03.2018 (Постанова №1294), встановлено підвищені посадові оклади військовослужбовців, які визначені Додатком № 1 до Постанови №1294.

Підвищення тарифних ставок (окладів) після 01.01.2008, в тому числі в період перебування позивача на службі (зокрема до 01.03.2018), яке є підставою для встановлення іншого базового місяця при проведенні індексації, не відбувалося.

У зв`язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.2015 №1013 (Постанова №1013) базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення є не місяць зростання грошових доходів військовослужбовця (в тому числі у зв`язку із встановленням надбавок, виплати премії), а саме місяць, в якому відбулось підвищення тарифної ставки (посадового окладу) за посадою, яку займає військовослужбовець.

Тобто, після прийняття Постанови №1013 місяцем обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації військовослужбовців є місяць наступний за місяцем, в якому відбулось підвищення тарифної ставки (посадового окладу) за посадою, яку займає військовослужбовець згідно з постановою Кабінету Міністрів України.

При цьому, обчислення такого індексу за даними правилами відбувається незалежно від того, коли військовослужбовець прийнятий на військову службу, коли перемістився на посаду з більшим посадовим окладом, коли встановлено чергове військове звання або встановлені різні надбавки, доплати і премії.

Водночас, обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року лише за умов виконання абзацу 1 пункту 3 Постанови №1013, тобто за умов вжиття заходів для підвищення з 01.12.2015 розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати). Проте, відповідного збільшення посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) з 01.12.2015 не відбулось.

Водночас, суд звертає увагу на положення Постанови №1078 (в редакції Постанови №1013), якими визначено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення є місяць, в якому відбулось підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці є спеціальними по відношенню до положень Постанови №1013.

При розбіжності між загальним і спеціальним нормативно-правовим актом перевага надається спеціальному, якщо він не скасований виданим пізніше загальним актом.

Оскільки спеціальним нормативно-правовим актом, який визначає базовий місяць для нарахування індексу споживчих цін є Постанова №1078, то саме вказана така і підлягає застосуванню.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка набрала чинності 01.03.2018, збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців та установлено для них нові додаткові види грошового забезпечення.

Тобто, з дати підвищення тарифної ставки (посадового окладу) за посадою, яку займав позивач, на підставі Постанови №1294, яка набрала чинності 01.01.2008, наступне підвищення розміру грошового забезпечення відбулось на підставі Постанови №704, яка набрала чинності 01.03.2018.

Проаналізувавши постанову Кабміну України №1294 в період її дії з 01.01.2008 по 01.03.2018, суд вбачає незмінність розмірів посадових окладів військовослужбовців.

Таким чином, базовим місяцем при проведенні індексації грошового забезпечення позивача за період з серпня 2014 року по 28.02.2018 є саме січень 2008 року, в якому Постановою №1294 встановлені підвищені розміри посадових окладів військовослужбовців.

Аналогічні правові висновки містяться у постановах Верховного Суду від 26.01.2022 по справі № 400/1118/21 та від 20.04.2022 по справі № 420/3593/20.

З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з з серпня 2014 року по 28.02.2018 з урахуванням базового місяця - січень 2008 року.

Зважаючи на викладене, ефективним способом захисту порушених прав, свобод чи інтересів позивача суд вважає за можливе зобов`язати відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу індексацію грошового забезпечення за період з серпня 2014 року по 28.02.2018, із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) - січень 2008 року та надати довідку з помісячним розрахунком індексації за період з серпня 2014 року по 31.03.2020.

Щодо позовних вимог про нарахування і виплату позивачу індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 30.11.2018, суд зазначає наступне.

Відповідно до довідки №79 від 10.04.2023, виданої військовою частиною НОМЕР_1 , у період з березня 2018 року по серпень 2018 року здійснено розрахунок індексації грошового забезпечення із застосуванням базового місяця - березень 2018 року, сума до виплати за вказаний період становить - 0 грн (а.с. 37).

При цьому, суд враховує, що відповідно до запису у вказаній довідці, зазначено, що інформація щодо нарахованої та виплаченої індексації за період з 16.08.2018 по 31.12.2019 у відповідача відсутня, оскільки згідно з наказом начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 13.08.2018 №267-ОС, 15.08.2018 ОСОБА_1 вибув для подальшого проходження служби до в/ч НОМЕР_3 АДРЕСА_1 (а.с. 37).

01.03.2018 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704, якою встановлені нові підвищені розміри посадових окладів військовослужбовців.

Згідно з офіційними даними, що містяться на сайті Державної служби статистики України індекс споживчих цін (індекс інфляції) в квітні 2018 року становив 100,8%, в травні 2018 року 100,0%, в червні 2018 року 100,0%, в липні 2018 року 99,3%, в серпні 2018 року 100,0%, в вересні 2018 року 101,9%, в жовтні 2018 року 101,7%.

Отже, за офіційними даними Державної служби статистики України у березні 2018 року щодо лютого того ж року індекс споживчих цін становив 101,1 відсотки, а поріг індексації розрахований наростаючим підсумком з 1 березня 2018 року до листопада 2018 року включно не перевищив 103 відсотки.

Таким чином, оскільки величина індексу споживчих цін з 1 березня 2018 року до 30 листопада 2018 року не перевищила порогу інфляції у розмірі 103 відсотка, то відповідно до пункту 1-1 Порядку №1078 індексація грошових доходів населення не проводиться.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відповідач не мав передбачених Законом №1282-XII підстав для проведення індексації грошового забезпечення позивача за період з березня 2018 року по 15 серпня 2018 року включно (період перебування на військовій службі у відповідача).

Саме тому, позовні вимоги в цій частині є необґрунтованими та безпідставними.

Щодо позовних вимог про зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати на суму невиплаченої індексації за весь час затримки виплати, суд зазначає наступне.

Положеннями п.4 Порядку №1078 визначено, що у разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян провадиться їх компенсація відповідно до законодавства.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" від 19 жовтня 2000 року № 2050-ІІІ (далі - Закон № 2050-ІІІ) визначає, що компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

Під доходами у цьому Законі № 2050-ІІІ слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Відповідно до ст.3 Закону № 2050-ІІІ сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Згідно зі ст.4 Закону № 2050-ІІІ виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Аналіз зазначених вище норм дає підстави для висновку, що індексація є складовою заробітної плати та у разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян провадиться їх компенсація відповідно до діючого законодавства.

Використане у ст.3 Закону №2050-ІІІ формулювання, що компенсація обчислюється як добуток "нарахованого, але не виплаченого грошового доходу" за відповідний місяць, означає, що має існувати обов`язкова складова обчислення компенсації - невиплачений грошовий дохід, який може бути або нарахований, або який можна нарахувати, зокрема, і на підставі судового рішення.

Зміст і правова природа спірних правовідносин у розумінні положень статей 1-3 вказаного Закону №2050-ІІІ дають підстави вважати, що право на компенсацію втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати особа набуває незалежно від того, чи були такі суми їй попередньо нараховані, але не виплачені.

Таким чином, з огляду на наявність факту невиплати позивачу сум індексації грошового забезпечення з серпня 2014 року, суд дійшов висновку, що позивач має право на компенсацію втрати частини заробітної плати (грошового забезпечення), у зв`язку з порушенням строків виплати індексації грошового забезпечення з серпня 2014 року по день фактичної виплати індексації.

Зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 15.10.2020 у справі №240/11882/19.

Щодо доводів відповідача про відсутність правонаступника, оскільки позивач проходив службу у Північному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України, яке тільки перебуває на фінансовому забезпечені у відповідача, суд зазначає наступне.

Судом встановлено та не заперечується сторонами, що позивач проходив військову службу з 16.08.2014 по 15.08.2018 та з 01.01.2020 по 31.03.2020 у 9 прикордонному загоні імені ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) та Північному регіональному управлінні Державної прикордонної служби. Також, сторонами не заперечується те, що Північне регіональне управління Державної прикордонної служби, яке припинило свою діяльність, перебувало на фінансовому забезпеченні у відповідача.

Разом з тим, відповідно до п. 1.5 Правил організації фінансового забезпечення військових частин, установ та організацій Збройних Сил України згідно наказу Міністра оборони України №280 від 22.05.2017 року передбачено, що військова частина, не включена до мережі розпорядників бюджетних коштів, зараховується на фінансове забезпечення до військової частини - розпорядника коштів третього рівня на підставі відповідних директив (рішень). Командир військової частини, зарахованої на фінансове забезпечення до військової частини - розпорядника коштів третього рівня, організовує своєчасне оформлення та подання розпоряднику коштів усіх документів, необхідних для здійснення належного фінансового забезпечення військової частини.

Відтак, Північне регіональне управління Державної прикордонної служби зараховане на фінансове забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 (в/ч1495). Тобто, відповідач відпрацьовує та проводить фінансові розрахунки на підставі відповідних документів, поданих Північним регіональним управлінням Державної прикордонної служби, яке у свою чергу на момент розгляду справи судом вже припинено.

Суд наголошує, що знаходження Північного регіонального управління Державної прикордонної служби на фінансовому забезпеченні у ІНФОРМАЦІЯ_2 (в/ч1495) не впливає на наявність чи відсутність у позивача права на нарахування та виплату індексації грошового забезпечення, що є предметом спору у даній справі.

Згідно з ч. 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на викладене позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Відповідно до ч.5 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 6-9, 32, 77, 90, 139, 241-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідн. номер НОМЕР_4 ) до НОМЕР_2 прикордонного загону імені ОСОБА_2 (в/ч НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ 14321914) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії 9 прикордонного загону імені Січових Стрільців (в/ч1495) щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 16.08.2014 по 28.02.2018, виходячи з базового місяця для обчислення індексації грошового забезпечення - січень 2008 року.

Зобов`язати 9 прикордонний загін імені Січових Стрільців (в/ч НОМЕР_1 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 16.08.2014 по 28.02.2018, виходячи з базового місяця для обчислення індексації грошового забезпечення - січень 2008 року та надати довідку з помісячним розрахунком індексації за період з 16.08.2014 по 31.03.2020.

Зобов`язати 9 прикордонний загін імені ОСОБА_2 (в/ч НОМЕР_1 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати на суму невиплаченої індексації за весь час затримки виплати - за період з серпня 2014 року по день фактичної виплати індексації.

У задоволенні решти позовних вимог, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено в повному обсязі 25 квітня 2023 року.

Суддя А.В. Горовенко