Рішення № 110432794, 25.04.2023, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2023
Номер справи
240/1550/23
Номер документу
110432794
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2023 року м. Житомир справа № 240/1550/23

категорія 112010201

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ГурінаД.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Адміністрації Державної прикордонної служби України, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України стосовно відмови виготовлення та надіслання до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для обчислення пенсії за грошовим забезпеченням станом на 01.01.2023 для її перерахунку з 1 лютого того ж року що викладена в листі №11/В-73-255 від 05.01.2023;

- зобов`язати Адміністрацію Держприкордонслужби України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-XII), статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон №2011-XII) та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова КМУ №704), із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових - видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у відсотках, встановлених станом на 01.01.2023 за відповідною або аналогічною посадою, з якої ОСОБА_1 було звільнено з військової служби, при цьому у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 зазначити відомості про розміри посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного (2023) року, на відповідний тарифний коефіцієнт за відповідною або аналогічною посадою, з якої ОСОБА_1 було звільнено з військової служби.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що відповідач протиправно відмовив у видачі оновленої довідки про складові грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оскільки у 2023 році зріс прожитковий мінімум, який на 01.01.2023 становить 2684,00 грн у порівнянні з прожитковим мінімумом станом на 01.01.2018 - 1762,00 грн (а.с. 1-5).

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 23.01.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

10.02.2023 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому аргументуючи свої заперечення проти позову відповідач зазначав про відсутність підстав для видання довідки про грошове забезпечення позивача станом на 01.01.2023 у зв`язку із тим що розміри грошового забезпечення не підвищувалися із 01.03.2018 (а.с. 21-24).

15.02.2023 на адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій він позов підтримує та просить задовольнити повністю, посилається на судову практику Верховного Суду (а.с. 34-37).

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що позивач з 2007 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

У серпні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про видачу довідки для перерахунку пенсії з урахуванням розміру грошового забезпечення станом на 29.01.2020.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 02.12.2022 у справі №240/16127/22, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.02.2023, позов ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України задоволено. Визнано протиправною відмову Адміністрації Державної прикордонної служби України у виготовленні та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29 січня 2020 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ з врахуванням положень Постанови КМУ №704 щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри основних, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 лютого 2020 року пенсії.

Зобов`язано Адміністрацію Державної прикордонної служби України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29 січня 2020 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ з врахуванням положень Постанови КМУ №704 щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри основних, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 лютого 2020 року пенсії (а.с. 57-64).

28.03.2023 видано виконавчий лист на примусове виконання судового рішення в адміністративній справі №240/16127/22 (а.с. 65).

У грудні 2022 року та січні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Адміністрації Державної прикордонної служби України із заявою, що отримана відповідачем 03.01.2023 (а.с. 11,12) та клопотанням, що отримане відповідачем 16.01.2023 (а.с. 13, 14), про складання та надіслання нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45) та враховується для обчислення пенсії за грошовим забезпеченням станом на 01.01.2023 для її перерахунку з 1 лютого того ж року, виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний (2023) рік - 2684,00 грн) відповідно до вимог статей 43, 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-ХІІ, з урахуванням положень Постанови КМУ №704 в попередній (первісній) редакції та із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у відсотках, встановлених станом на 01.01.2023 за відповідною або аналогічною посадою, з якою позивача було звільнено з військової служби.

Листом від 05.01.2023 №11/В-73-255 Адміністрація Державної прикордонної служби України відмовила ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні заяви у зв`язку з відсутністю станом на 01.01.2023 факту підвищення грошового забезпечення (а.с. 15, 16).

Вважаючи протиправними дії відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Умови, норми та порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців, а також осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських та членів їхніх сімей встановлюються Законом №2662-ХІІ.

Згідно з ч.4 ст.63 Закону №2662-ХІІ питання визначення механізму перерахунку пенсій (умов, порядку та розмірів) було передано законодавцем у відання Уряду України і реалізовано останнім у положеннях Порядку №45.

Згідно з п.1 Порядку №45 перерахунок пенсій проводиться у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Отже, приводом для проведення перерахунку розміру раніше призначеної пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій службовців, проведена на підставі рішення загального характеру, виданого суб`єктом владних повноважень, наділеним правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Таке тлумачення змісту правової підстави для обчислення нового розміру раніше вже призначеної у порядку Закону №2262-ХІІ пенсії цілком корелюється із правовим висновком п.31 постанови Верховного Суду від 28.11.2022 у справі №820/3451/18.

За правилами п.5 Порядку №45 довідка про грошове забезпечення підлягає складанню за аналогічною, прирівняною чи тією ж самою посадою, звідки заявник був звільнений з військової служби з урахуванням складових елементів та показників відсоткових значень реально отриманого грошового забезпечення діючого військовослужбовця Збройних Сил України без збереження структури власного грошового забезпечення заявника як військовослужбовця під час проходження військової служби.

Суд звертає увагу на ту обставину, що заявник наполягає на видачі довідки за аналогічною, прирівняною чи тією ж самою посадою станом на 01.01.2023 із використанням показника прожиткового мінімуму для працездатної особи у розмірі - "2684,00 грн".

З цього приводу суд зазначає, що суспільні відносини з приводу одержання військовослужбовцем Збройних Сил України винагороди за працю (службу) додатково до ст.43 Конституції України деталізовані приписами ст.9 Закону №2011-ХІІ, а також нормами постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова КМУ №1294) (з 01.01.2008) та постанови КМУ №704 (з 01.03.2018).

За правилом ч.4 ст.9 Закону №2011-ХІІ грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

З 01.01.2008 структура та розміри складових елементів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України/Державної прикордонної служби України були установлені Постановою КМУ №1294.

30.08.2017 з цього ж самого питання було прийнято Постанову КМУ №704.

Згідно з п.10 Постанови КМУ №704 згадане нормативне рішення Уряду України набирало чинності з 01.01.2018.

При цьому, п.4 Постанови КМУ №704 було установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Звідси слідує, що Урядом України було запроваджено дві розрахункові величини обчислення окладу за посадою та окладу за військовим званням, а саме: 1) розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року; 2) 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1052 до п.10 Постанови КМУ №704 були внесені зміни в частині календарної дати набуття чинності і строк початку дії цього нормативного акта було перенесено з 01.01.2018 на 01.01.2019.

Таким чином, станом на 01.01.2018 Постанова КМУ №704 не була чинною, а питання структури та розмірів складових елементів грошового забезпечення військовослужбовців було регламентовано Постановою КМУ №1294.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова КМУ №103) до п.10 Постанови КМУ №704 були внесені чергові зміни в частині календарної дати набуття чинності і строк початку дії цього нормативного акта було перенесено на 01.03.2018.

Водночас із цим, унаслідок набрання чинності передбаченими п.6 Постанови КМУ №103 змінами, п.4 Постанови КМУ №704, у редакції п.6 Постанови КМУ №103, почав визначати, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Отже, з 01.03.2018 Урядом України було запроваджено одну розрахункову величину обчислення окладу за військовою посадою та окладу за військовим званням, а саме - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 01.01.2018, адже п.4 Постанови КМУ №704 у редакції Постанови КМУ №103 має наступний вигляд: "Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.".

Пункт 4 Постанови КМУ №704 у редакції постанови КМУ №103 діяв до моменту скасування п.6 Постанови КМУ №103 у межах справи №826/6453/18 (постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020), тобто до 29.01.2020.

Тому з 29.01.2020 була відновлена юридична дія п.4 Постанови КМУ №704 у первісній редакції, а саме: абзац перший п.4 Постанови КМУ №704 у редакції до внесення змін Постановою КМУ №103, який має наступний вигляд: "Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.".

Отже, з 29.01.2020 за правилами п.4 Постанови КМУ №704 знову почало діяти правило двох розрахункових величин обчислення окладу за посадою та окладу за військовим званням, а саме: 1) розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року; 2) 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року.

Проте, згідно з п.3 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 06.12.2016 №1774-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (далі - Закон №1774-VІІІ) мінімальна заробітна плата після набрання чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат. До внесення змін до законів України щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини вона застосовується у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, починаючи з 1 січня 2017 року.

Аналогічні правові висновки містяться у постанові Великої Палати Верховного Суду від 11.12.2019 у справі №240/4946/18, постанові Верховного Суду від 18.02.2021 у справі №200/3775/20-а, постанові Верховного Суду від 11.02.2021 у справі №200/3757/20-а.

Відтак, під час розв`язання колізії між нормами п.3 розділу ІІ Закону №1774-VІІІ та п.4 Постанови КМУ №704, у редакції до внесення змін Постановою КМУ №103, перевагу належить віддати положенням Закону, який має вищу юридичну силу.

Отже, з 29.01.2020 була відновлена дія такої величини обчислення розміру окладу за посадою та окладу за військовим званням, як прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року на відміну від попереднього правила обчислення розміру окладу за посадою та окладу за військовим званням, як прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 01.01.2018.

Як вже було встановлено судом, позивач отримав виконавчий лист на примусове виконання рішення суду в адміністративній справі №240/16127/22 про зобов`язання Адміністрації Державної прикордонної служби України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 (а.с. 65).

Однак, позивач в рамках справи, що розглядається, просить зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023.

Щодо наведеної вимоги позивача суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.7 Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ "Про Державний бюджет України на 2020 рік" з 01.01.2020 було запроваджено єдину величину прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі - "2102,00 грн".

Між тим, згідно з ст.7 Закону України від 15.12.2020 №1082-ІХ "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з 01.01.2021 було запроваджено декілька величин прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме: звичайну величину прожиткового мінімуму у розмірі - "2270,00 грн" та спеціальну величину прожиткового мінімуму для визначення посадових окладів працівників державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, у розмірі - "2102,00 грн".

Отже, положення ст.7 Закону України від 15.12.2020 №1082-ІХ "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з 01.01.2021 в частині запровадження величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі - "2270,00 грн" є загальною нормою права, а положення ст.7 Закону України від 15.12.2020 №1082-ІХ "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з 01.01.2021 в частині запровадження величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб та спеціальну величину у розмірі - "2102,00грн" для визначення посадових окладів працівників державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, є спеціальною нормою права.

Оскільки оплата праці військовослужбовців регулюється спеціальним законом - ст.9 Закону №2011-ХІІ, то для обчислення розміру посадового окладу військовослужбовця станом на 01.01.2021 слід використовувати показник значення прожиткового мінімуму для працездатної особи у розмірі - "2102,00 грн".

Таке тлумачення змісту належних норм матеріального права викладено у правових висновках постанови Верховного Суду від 02.08.2022 у справі №440/6017/21 та постанови Верховного Суду від 31.08.2022 у справі №120/8603/21-а.

Статтею 7 Закону України від 02.12.2021 №1928-ІХ "Про Державний бюджет України на 2022 рік" з 01.01.2022 було запроваджено декілька величин прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме: звичайну величину прожиткового мінімуму у розмірі - "2481,00 грн" та спеціальну величину прожиткового мінімуму у розмірі - "2102,00 грн" для визначення посадових окладів працівників державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами.

При цьому, у силу спеціального правила п.8 Прикінцевих положень Закону України від 02.12.2021 №1928-ІХ "Про Державний бюджет України на 2022 рік" було установлено, що дія абзацу шостого статті 7 цього Закону не поширюється на працівників центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику, та органу досудового розслідування, на який відповідно до частини п`ятої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України покладається функція здійснення досудового розслідування корупційних та пов`язаних з корупцією кримінальних правопорушень.

Отже, на відносини з оплати праці інших працівників державних органів поширюється дія абзацу шостого ст.7 Закону України від 02.12.2021 №1928-ІХ "Про Державний бюджет України на 2022 рік", внаслідок чого підлягає використанню показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі - "2102,00 грн".

Статтею 7 Закону України від 03.11.2022 №2710-ІХ "Про Державний бюджет України на 2023 рік" з 01.01.2023 було запроваджено декілька величин прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме: звичайну величину прожиткового мінімуму у розмірі - "2684,00 грн" та спеціальну величину прожиткового мінімуму для визначення посадових окладів працівників державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, у розмірі - "2102,00 грн".

При цьому, у силу спеціального правила п.7 Прикінцевих положень Закону України від 03.11.2022 №2710-ІХ "Про Державний бюджет України на 2023 рік" було встановлено, що дія абзацу шостого статті 7 цього Закону не поширюється на працівників центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику, та органу досудового розслідування, на який відповідно до частини п`ятої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України покладається функція із здійснення досудового розслідування корупційних та пов`язаних з корупцією кримінальних правопорушень.

Отже, на відносини з оплати праці інших працівників державних органів поширюється дія абзацу шостого ст.7 Закону України від 03.11.2022 №2710-ІХ "Про Державний бюджет України на 2023 рік", внаслідок чого підлягає використанню показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі - "2102,00 грн".

Суд зважає, що під час регламентування правових відносин з приводу оплати праці публічних службовців з 01.01.2020 законодавець незмінно та послідовно застосовує сталий підхід, за яким при обчисленні розміру винагороди за роботу/службу працівників державних органів підлягає використанню показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі - "2102,00 грн", за виключенням випадків оплати праці працівників Національного агентства з питань запобігання корупції та Національного антикорупційного бюро України.

При цьому, використання законодавцем у даному випадку (п.7 Прикінцевих положень Закону України від 03.11.2022 №2710-ІХ "Про Державний бюджет України на 2023 рік") правової категорії "працівник" відносно осіб начальницького складу Національного антикорупційного бюро України саме у розумінні як працівників органу досудового розслідування, на який відповідно до частини п`ятої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України покладається функція із здійснення досудового розслідування корупційних та пов`язаних з корупцією кримінальних правопорушень, виключає застосування інших правил відносно військовослужбовців Збройних Сил України за відсутності прямого застереження про протилежне.

Звідси слідує, що станом на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 діючий військовослужбовець Збройних Сил України не набув права на підвищення розміру окладу за посадою та окладу за званням (і відповідно решти складових елементів грошового забезпечення) із розрахунку прожиткового мінімуму для працездатної особи у розмірі - "2270,00 грн", "2481,00 грн", "2684,00 грн".

Враховуючи те, що судовим рішенням вже зобов`язано підготувати та направити довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, а станом на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 розмір прожиткового мінімуму для обчислення грошового забезпечення військовослужбовця не змінився порівняно із розміром прожиткового мінімуму станом на 01.01.2020, то позивач у розумінні ч.4 ст.63 Закону №2662-ХІІ та п.5 Порядку №45 також не набув права на перерахунок (обчислення нового розміру) раніше вже призначеної пенсії у порядку Закону №2662-ХІІ за цими подіями, тому суд відмовляє у задоволенні адміністративного позову.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд, у відповідності до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, не стягує судові витрати із відповідача на користь позивача.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Адміністрації Державної прикордонної служби України (вул.Володимирська, 26, м.Київ-601, 01601, код ЄДРПОУ 00034039) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати до Сьомого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Д.М. Гурін