Ухвала суду № 110422561, 25.04.2023, Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
25.04.2023
Номер справи
484/347/23
Номер документу
110422561
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 484/347/23

Провадження № 2-а/484/22/23 р.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25.04.2023 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі: головуючого судді Панькова Д.А., секретаря судового засідання Кузьменко Ю.О., розглядаючи адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Миколаївській області, третя особа поліцейський ВРПП Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області Адамовський Максим, про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

18 січня 2023 року до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області надійшов адміністративний позов, в якому позивач просила визнати протиправною та скасувати постанову від 04.01.2023 року серії БАБ №168985, складену поліцейським ВРПП Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області Адамовським Максимом відносно позивачки, якою її піддано адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 121-3 КУпАП у виді штрафу в сумі 1190 грн.

Ухвалою судді Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 03.02.2023 року у справі за вказаним позовом було відкрито провадження.

10 квітня 2023 року від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов. У відзиві було звернено увагу суду на пропуск строку для звернення до суду без поважних причин та відсутність клопотання про його поновлення.

При перевірці обставин, викладених у позові та відзиві на позов судом було встановлено наступне.

Позивач отримав оскаржувану постанову поліцейського 04.01.2013 року, безпосередньо на місці зупинки автомобіля, про що є особистий підпис ОСОБА_1 у постанові.

Обчислення процесуальних строків здійснюється відповідно до ст. 120 КАС України в якій зазначено наступне. Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.

У ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

За такого, десятий день для звернення з даним позовом випав на суботу 14 січня 2023 року, а отже останнім днем для звернення з позовом був понеділок 16 січня 2023 року.

Адміністративний позов було направлено до суду поштою 17.01.2023 року, що вбачається з поштового штампу на конверті.

У ч. 3 ст. 123 КАС України визначено, що якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Приймаючи до уваги те, що строк звернення до суду позивачем було пропущено, а клопотання про його поновлення у справі відсутнє, слід залишити позов без розгляду.

Керуючись ст.ст. 122, 123 КАС України, ст. 289 КУпАП суд. -

ПОСТАНОВИВ:

Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Миколаївській області, третя особа поліцейський ВРПП Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області Адамовський Максим, про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 04.01.2023 року серії БАБ № 168985.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня його отримання стороною безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.

Суддя:

Часті запитання

Який тип судового документу № 110422561 ?

Документ № 110422561 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 110422561 ?

Дата ухвалення - 25.04.2023

Яка форма судочинства по судовому документу № 110422561 ?

Форма судочинства - Адміністративне

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 110422561 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Дані про судове рішення № 110422561, Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

Судове рішення № 110422561, Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області було прийнято 25.04.2023. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити важливі дані.

Судове рішення № 110422561 відноситься до справи № 484/347/23

Це рішення відноситься до справи № 484/347/23. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа:


Наша система забезпечує пошук за різними критеріями, такими як регіон або назва суда. Також у персональному кабінеті є можливість докладного налаштування, що суттєво прискорює процес пошуку відомостей. Це дозволяє продуктивно заощаджувати ваш час при отриманні необхідної інформації з реєстру судових рішень та інших офіційних джерел.

Попередній документ : 110422558
Наступний документ : 110422563