Рішення № 110345012, 19.04.2023, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.04.2023
Номер справи
540/6799/21
Номер документу
110345012
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 540/6799/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

04.11.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якій просить:

- визнати протиправними дії Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у не зазначенні в довідці про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019 р., яку надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонської області, відомостей розміру пенсії: надбавка за особливості проходження служби в розмірі 100%, премія 130%;

- зобов`язати Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонської області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019 р., у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-Х1І. статті 9 Закону України від 20.12.1991 р. № 2011-XІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положення постанови № 704, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для проведення з 01.04.2019 р. перерахунку основного розміру пенсії із зазначенням відомостей розміру пенсії: надбавки і особливості проходження служби в розмірі 100%, премії 130%.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Херсонським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки підготовлено та направлено до пенсійного органу оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, до якого включені надбавка за особливості проходження служби 65% та премія 35%.

Позивач вважає, що відповідачем неправомірно зазначено у довідці процентні розміри додаткових складових, оскільки вони згідно вимог нормативно-правових актів мають складати: надбавка за особливості проходження служби (виконання польотів) - 100 % від посадового окладу, премія - 130% (для військовослужбовців льотного складу), що і стало підставою для звернення до суду з цим позовом.

Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 09.11.2021 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі.

Ухвалою від 13.01.2022 суд перейшов до розгляду справи в загальному позовному провадженні з викликом представників сторін в судове засідання.

Ухвалою від 31.01.2022 року закрито підготовче провадження. Призначено справу до судового розгляду по суті на 16.02.2022 року о 10:00 год.

Розпорядженням Верховного Суду від 18.03.2022 року №11/0/9-22 Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану (окремі суди Донецької, Харківської та Херсонської областей), змінено територіальну підсудність судових справ Херсонського окружного адміністративного суду, та визначено територіальну підсудність справ Одеському окружному адміністративному суду.

Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Одеського окружного адміністративного суду від 14.07.2022 року, зазначена справа передана на розгляд судді Андрухіву В.В.

Ухвалою суду від 19.07.2022р. прийнято до провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, та ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою від 19.04.2023 року відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі.

Зі змісту відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає. Свою позицію обґрунтовує тим, що вимогами пункту 27 додатку до Порядку №260 виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціалізованої служби транспорту України та деяким іншим особам встановлено, що військовослужбовцям, які проходять військову службу на посадах льотного складу льотного екіпажу повітряних суден розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби збільшується на коефіцієнт 1,45. На думку відповідача, коефіцієнт застосовується до обчислення надбавок тільки військовослужбовцям, які проходять військову службу на посадах льотного складу, а перерахунок пенсії здійснюється за відповідною посадою, з якою звільнилась особа, отже для застосування цього коефіцієнту необхідно, щоб позивач на момент звільнення також проходив службу на посаді льотного складу, але документи, які це могли б підтвердити відсутні у пенсійній справі позивача. Відповідач зауважує, що позивач також не надавав документи, які підтверджують що він хоча б здійснював польоти у 2008 році, позивач був звільнений з посади начальника відділення бойової підготовки заступника начальника авіації з бойової підготовки управління армійської авіації і відповідно до цієї посади було обраховано грошове забезпечення, яке визначено у довідці від 26.05.2021 №8/1/512. Також відповідач вважає, що даний спір слід розглядати за правилами ст.383 КАС України. Враховуючи викладене, відповідач просить відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив такі обставини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з січня 2001 року перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" 09.04.1992 № 2262-ХІІ-XII (далі - Закон № 2262-ХІІ).

27.05.2021 року Херсонським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки виготовлено довідку за №8/1/512 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача за нормами, чинними станом на 05 березня 2019 року за посадою начальника відділення бойової підготовки заступника начальника авіації з бойової підготовки управління армійської авіації.

Зі змісту вказаної довідки вбачається, що до неї включені такі складові: посадовий оклад 7750,00 грн (43 тарифний розряд); оклад за військовим званням (полковник) - 1480,00 грн; надбавка за вислугу років 50% - 4615,00 грн; надбавка за особливості проходження служби 65% - 8999,25 грн; надбавка за роботу з таємними документами 10% - 775,00 грн; надбавка за класну кваліфікацію 7% - 542,50 грн; премія 35% - 2712,50 грн.

Вважаючи неправомірним зазначення відсоткового розміру надбавка за особливості проходження служби та премії, позивач звернувся до відповідача та просив вказати у довідці розмір надбавки за особливості проходження служби 100 % та премії 130 %.

Відповідно до листа відповідача від 27.09.2021 №8/1/1869 позивачу відмовлено в підготовці нової довідки про грошове забезпечення з відповідними відсотковими розмірами надбавок з огляду на те, що довідка №8/1/512 від 27.05.2021 виготовлена на підставі рішення суду від 26.04.2021 у справі №540/1094/21, а підстави для видачі нової довідки відсутні.

Вважаючи такі дії Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років (ч.1 ст.1 Закону № 2262-ХІІ).

Відповідно до ч.3 ст.52 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

За змістом ч.4 ст.63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Статтею 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-ХІІ) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону. Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

В межах розгляду даної справи, спірним між сторонами є відсоткове значення надбавки за особливості проходження служби та премії позивача.

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (надалі - Постанова № 704), якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до п.10 Постанови № 704 вона набирає чинності з 01 березня 2018 року.

Пунктом 2 Постанови №704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п.5, 6 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання:

1) установлювати: надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою;

2) здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш, як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Відповідно до ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок №260).

Порядок №260 визначає механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам. Дія цього Порядку (крім розділів II, V, VI, IX, XII, XVI-XXIV) поширюється на військовослужбовців, умови виплати грошового забезпечення для яких встановлено іншими нормативно-правовими актами.

Згідно п.2 Порядку №260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія. До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди; допомоги.

Відповідно до п.3 Порядку №260 підставами для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення є: штат військової частини (установи, організації) (далі - військова частина); накази про призначення на посаду та зарахування до списків особового складу військової частини, про вступ до виконання обов`язків за посадою, в тому числі тимчасово, про зарахування в розпорядження; накази про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення; накази про присвоєння військових звань; грошовий атестат або довідка про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).

Згідно п.4 Порядку №260 грошове забезпечення військовослужбовців із числа осіб офіцерського складу, в тому числі слухачів (ад`юнктів, докторантів), рядового, сержантського та старшинського складу (крім військовослужбовців строкової служби), включає: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавку за вислугу років; підвищення посадового окладу під час проходження військової служби на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острові Зміїний; надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, виконання функцій державного експерта з питань таємниць, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі, почесні та спортивні звання; доплати за науковий ступінь та за вчене звання; премію; морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування; одноразові грошові допомоги після укладення першого контракту, для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, у разі звільнення з військової служби; інші виплати, які здійснюються відповідно до чинного законодавства України.

Абзацом 6 пункту 7 Порядку №260 передбачено, що у разі виникнення спірних питань щодо нарахування грошового забезпечення виплата здійснюється у безспірному розмірі до вирішення питань у встановленому чинним законодавством порядку.

Розділом VІ Порядку №260 передбачено виплату надбавки за особливості проходження служби.

Положеннями зазначеного розділу Порядку №260 встановлено, що військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов`язків.

Виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік надбавка за особливості проходження служби окремим категоріям військовослужбовців збільшується на відповідний коефіцієнт згідно з Переліком окремих категорій військовослужбовців, яким збільшується розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби відповідно до мінімального розміру залежно від складності та важливості виконуваних обов`язків (додаток), або може встановлюватися за окремим рішенням Міністра оборони України у фіксованому розмірі до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.

Розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби розраховується від мінімального розміру цієї надбавки, який встановлюється Міністром оборони України, у відсотках для осіб офіцерського складу та окремо для осіб рядового, сержантського та старшинського складу виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

Мінімальний розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби не може перевищувати 65 відсотків.

Разом з тим, в додатку до Порядку №260 (п.27) визначено, що військовослужбовцям, які проходять службу на посадах льотних екіпажів повітряних суден збільшується коефіцієнт надбавки на 1,45.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач був військовослужбовцем Збройних Сил України, проходив службу на посадах льотного складу авіації, що не оспорюється сторонами та підтверджується матеріалами справи.

З 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати пенсіонери мають право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України №2262-ХІІ та статті 9 Закону України №2011.

Таким чином, формуючи нову довідку, Херсонським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки в порушення чинних норм законодавства проігноровано норми прямої дії, а саме наказу Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260, відповідно до якого урегульовано порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, за змістом якого позивач має право на нарахування надбавки за особливості проходження служби 65 % із множенням на коефіцієнт 1,45.

Доводи відповідача про те, що у пенсійно-особовій справі позивача відсутні відомості про здійснення позивачем польотів на час звільнення, суд вважає безпідставними, оскільки з наданих позивачем документів, зокрема, льотної книжки, вбачається, що у грудні 2000 року позивач здійснив 43 вильоти, наліт за місяць складає 14 годин 36 хвилин (а.с.38).

Беручи до уваги, що наказ Міністра оборони України № 836 про звільнення позивача виданий 29.12.2000 року, та з 19.01.2001 року позивач відповідним наказом по стройовій частині виключений зі списків особового складу частини, суд вважає доведеним, що позивач до моменту звільнення зі служби здійснював польоти, а отже він має право на нарахування надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65 % із множенням на коефіцієнт 1,45.

Отже, у цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.

Щодо зазначення у довідці премії в розмірі 130 % суд зазначає таке.

Як встановлено вище, відповідно до пп.2 п.5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш, як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Пунктами 1-3 розділу XVI Порядку №260 передбачено, що командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби.

Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Виплата щомісячної премії військовослужбовцям здійснюється на підставі наказу командира військової частини, який видається до 05 числа місяця, наступного за місяцем преміювання, з урахуванням військової дисципліни, наявності дисциплінарних стягнень, показників виконання службових обов`язків.

Згідно п.ІV додатку 2 телеграми Міністра оборони України від 28.12.2018 №248/9240, на яку посилається відповідач у відзиві на позовну заяву, з 01.01.2019 встановлено щомісячну премію військовослужбовцям, які станом на 01.01.2019 проходять службу на посадах льотного складу, мають відповідний допуск, придатні до польотів за висновком лікарсько-льотної комісії та в минулому році виконували польоти за планами бойової (навчально-льотної) підготовки у складі екіпажів літаків, вертольотів - у розмірі 130% посадового окладу.

Військовослужбовцям, які усунені від льотної роботи за медичними показниками з винесенням льотно-лікарською комісією постанови про непридатність до льотної роботи, ці виплати у збільшених розмірах припиняються, про що оголошується в наказі командира (начальника) військової частини (установи). Виплату їм, зокрема премії здійснювати на загальних підставах.

Разом з тим суд зауважує, що відповідно до п.8 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 №671 Міноборони в межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України видає накази, організовує і контролює їх виконання. З питань забезпечення організаційних заходів в апараті Міноборони Міністр видає директиви, а з питань реформування та розвитку Збройних Сил та Держспецтрансслужби, їх бойової і мобілізаційної готовності, готовності Держспецтрансслужби до виконання завдань за призначенням, оперативної та бойової підготовки, підготовки особового складу Держспецтрансслужби, здійснення організаційних заходів та інспектування - спільні з Головнокомандувачем Збройних Сил та Головою Адміністрації Держспецтрансслужби накази і директиви.

Тобто, з метою реалізації наданих повноважень Міністр оборони та очолюване ним міністерство видає накази та директиви. Телеграма від 28.12.2018 №248/9240 не є наказом чи директивою, не встановлює правил поведінки та не є обов`язковою до виконання її адресатами. Отже зазначена телеграма не може вважатись ані нормативним, ані розпорядчим актом керівника, яким встановлено сталий розмір надбавки чи премії.

Таким чином, оскільки телеграма від 28.12.2018 №248/9240 не є нормативно-правовим актом, а конкретні розміри премії не встановлені Кабінетом Міністрів України, тому для перерахунку пенсій має бути застосовано абзац п.5 Порядку № 45, згідно якого інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія зазначають у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Зважаючи на викладене, розмір премії 35%, який вказано у довідці Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 27.05.2021 №8/1/512 визначено на загальних підставах та відповідає вимогам законодавства.

Таким чином, у вказаній частині вимоги задоволенню не підлягають.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про протиправність дій Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у зазначенні в оновленій довідці про грошове забезпечення від 27.05.2021 №8/1/512 надбавки за особливості проходження служби 65 % із множенням на коефіцієнт 1,45.

При цьому, суд зауважує, що множення 65% на коефіцієнт 1,45 дає добуток 94,25%, а не 100% як зазначає позивач.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

З огляду на викладене суд доходить висновку про часткове задоволення позову.

Судові витрати по справі розподіляються відповідно до вимог ст.139 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, 139, 241-246, 262, 293 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (адреса: вул. Ярослава Мудрого, буд. 21, місто Херсон, 73000, код ЄДРПОУ 08196988) - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у зазначенні в довідці від 27.05.2021 №8/1/512 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65 % із множенням на коефіцієнт 1,45.

Зобов`язати Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення станом на 05.03.2019 для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 № 704, та вказавши у ній відомості про надбавку за особливості проходження служби в розмірі 65 % із множенням на коефіцієнт 1,45.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.В. Андрухів