Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 квітня 2023 року 320/1084/23
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Балаклицького А.І.,
при секретарі судового засідання - Бибі А.В.,
за участю:
представника позивача - Серафимова І.М.,
представника відповідача - Шахрай К.В.,
розглянувши в м. Києві у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоресурс Компані" до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергоресурс Компані" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 18.10.2022 №27051/04-11 та від 18.10.2022 №27038-04-11.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем під час проведення камеральних перевірок встановлено неправомірне формування товариством податкового кредиту за травень 2022 року на суму 3841667,00 грн. та за березень 2022 року на суму 1984167,00 грн., оскільки контрагент позивача ТОВ "Шахта 1-3 "Новогродівська" зареєстрував податкові накладні в ЄРПН лише 15.07.2022. На думку податкового органу, позивач мав право формувати податковий кредит за податковими накладними, виписаними ТОВ "Шахта 1-3 "Новогродівська", лише у місяці їх реєстрації в ЄРПН. Проте, позивач вказує, що відповідач не взяв до уваги абз. 3 п.п.69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України в редакції Закону №2260-ІХ від 12.05.2022, яким передбачено, що якщо податкова накладна, складена за операціями з постачання послуг/товарів, що були здійснені у лютому-травні 2022 року, і яка підтверджує податковий кредит, сформований на підставі наявних у платника первинних (розрахуноквих) документів, зареєстрована в ЄРПН до 15.07.2022, то платник податків має право на формування податкового кредиту у періоді складення податкової накладної.
У зв`язку з цим, позивач вважає, що він має право на формування податкового кредиту за податковими накладними, які були зареєстровані в ЄРПН 15.07.2022, а тому оскаржувані податкові повідомлення-рішення є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.
Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що за результатами проведених камеральних перевірок було встановлено неправомірне формування позивачем податкового кредиту за травень 2022 року на суму 3841667,00 грн. та за березень 2022 року на суму 1984167,00 грн., оскільки податкові накладні були зареєстровані постачальником в ЄРПН з порушенням граничних термінів реєстрації.
При цьому, відповідач зазначив, що згідно з п. 198.6 ст. 198 ПК України суми податку, сплачені (нараховані) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/ розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН накладних, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних.
У зв`язку з цим, відповідач вважає висновки актів камеральних перевірок обґрунтованими, а прийнятті податкові повідомлення-рішення - правомірними.
Позивач надав суду письмові пояснення, в яких зазначив, що 13.12.2022 був прийнятий Закон України №2836-ХI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України" (набув чинності 03.01.2023), відповідно до якого було викладено п.п.69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України в новій редакції, яким, зокрема, визначено, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року.
При цьому, позивач звернув увагу на те, що норми підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України застосовуються починаючи з 27 травня 2022 року.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.01.2023 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження, розпочато підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче засідання на 06.02.2023.
Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.02.2023 відкладено підготовче засідання на 06.03.2023.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.03.2023 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 22.03.2023.
22.03.2023 судове засідання знято з розгляду у зв`язку з оголошенням повітряної тривоги. Наступне судове засідання призначено на 03.04.2023.
У судове засідання, призначене на 03.04.2023, з`явились представники сторін.
Присутній у судовому засідання представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, та просив скасувати спірні податкові повідомлення-рішення.
Присутній у судовому засіданні 03.04.2023 представник відповідача заперечував щодо задоволення позовних вимог в повному обсязі та вказав на обставини, які на його думку свідчать про те, що ГУ ДПС у м. Києві під час прийняття оспорюваних рішень діяло в межах повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергоресурс Компані" зареєстроване в якості юридичної особи 19.12.2018 (ідентифікаційний код 42710710), що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
У вересні 2022 року Головним управлінням ДПС у м. Києві проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ "Енергоресурс Компані" за травень 2022 року.
За результатами проведеної перевірки Головним управлінням ДПС у м. Києві складено акт від 20.09.2022 №26406/ж5/26-15-04-11-16/42710710, згідно висновків якого встановлено, що ТОВ "Енергоресурс Компані" в порушення вимог п. 198.6 ст. 198 ПК України в декларації з ПДВ за травень 2022 року неправомірно сформовано податковий кредит на суму 3841667 грн., оскільки податкові накладні зареєстровані в ЄРПН 15.07.2022.
На підставі висновків акта камеральної перевірки від 20.09.2022 №26406/ж5/26-15-04-11-16/42710710 Головним управлінням ДПС у м. Києві було прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.10.2022 №27038/04-11, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість на загальну суму 4802084,00 грн., з яких 3841667,00 грн. - податкове зобов`язання та 960417,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції.
Також, у вересні 2022 року Головним управлінням ДПС у м. Києві проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ "Енергоресурс Компані" за березень 2022 року.
За результатами проведеної перевірки Головним управлінням ДПС у м. Києві складено акт від 20.09.2022 №26403/ж5/26-15-04-11-16/42710710, згідно висновків якого встановлено, що ТОВ "Енергоресурс Компані" в порушення вимог п. 198.6 ст. 198 ПК України в декларації з ПДВ за березень 2022 року неправомірно сформовано податковий кредит на суму 1984167 грн., оскільки податкові накладні зареєстровані в ЄРПН 15.07.2022.
На підставі висновків акта камеральної перевірки від 20.09.2022 №26403/ж5/26-15-04-11-16/42710710 Головним управлінням ДПС у м. Києві було прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.10.2022 №27051/04-11, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість на загальну суму 2182584,00 грн., з яких 1984167,00 грн. - податкове зобов`язання та 198417,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції.
Не погоджуючись з правомірністю прийняття відповідачем вказаних рішень, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Так, відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема щодо порядку їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Пунктом 198.6 статті 198 ПК України визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
Суми податку, сплачені (нараховані) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних.
Відповідно до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України (норми підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX застосовуються починаючи з 27 травня 2022 року) у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо:
реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року;
строків сплати грошових зобов`язань, визначених контролюючими органами, граничний строк сплати яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до 1 червня 2022 року, за умови їх сплати не пізніше 1 серпня 2022 року.
Згідно з п. 69.1-1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України платники податку на додану вартість зобов`язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно розміщеного на офіційному сайті ДПС України Інформаційного листа №3/2022: Закон України від 12 травня 2022 року №2260-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" цей лист має інформаційний характер та не є індивідуальною податковою консультацією, оскільки не базується на особливостях фактичних обставин операцій конкретного платника податку. Інформаційний лист ґрунтується на положеннях чинного законодавства України та практики його застосування, які можуть змінитися в майбутньому.
В інформаційному листі №3/2022 йдеться про окремі особливості подання податкової звітності, сплати податкових зобов`язань з податку на прибуток підприємств та ПДВ, формування податкового кредиту, у зв`язку із змінами, які запроваджені Законом України від 12 травня 2022 року №2260-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану".
На запитання "ЗА ЯКІ ПОДАТКОВІ ПЕРІОДИ ФОРМУЄТЬСЯ ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ (ДАЛІ - ПК) НА ПІДСТАВІ ПЕРВИННИХ ДОКУМЕНТІВ (З ЯКОГО ПЕРІОДУ ПК ФОРМУЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО НА ПІДСТАВІ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ / РОЗРАХУНКІВ КОРИГУВАННЯ (ДАЛІ ПН/РК), ЗАРЕЄСТРОВАНИХ В ЄДИНОМУ РЕЄСТРІ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ (ДАЛІ ЄРПН))?" надано відповідь:
Згідно з пунктом 32 прим. 2 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в ЄРПН постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, платники податку можуть сформувати ПК за податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року виходячи з сум податку на додану вартість, сплачених (нарахованих) у складі вартості придбаних товарів/ послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України від 16 липня 1999 року №996-ХІV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі - первинні (розрахункові) документи).
У подальшому такий ПК підлягає підтвердженню зареєстрованими в ЄРПН ПН/РК(А). ПК, починаючи зі звітного періоду червня 2022 року, формується виключно на підставі ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН.
На запитання "ЧИ ПОТРІБНО ЗМІНЮВАТИ ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ ПК ЗА ОПЕРАЦІЯМИ З ПРИДБАННЯ ТОВАРІВ/ПОСЛУГ У ЛЮТОМУ-ТРАВНІ 2022 РОКУ, ЯКЩО ПН, СКЛАДЕНА ЗА ОПЕРАЦІЯМИ З ЇХ ПОСТАЧАННЯ, ЗАРЕЄСТРОВАНА В ЄРПН У ЧЕРВНІ АБО ЛИПНІ (ДО 15 ЛИПНЯ)?" надано відповідь:
Кодекс встановлює окремий термін реєстрації ПН/РК, складених за операціями з постачання товарів/послуг, що були здійснені у лютому-травні 2022 року, а тому у разі своєчасної реєстрації ПН/РК за такими операціями (в терміни, визначені підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу для різних ситуацій) період формування ПК не змінюється.
На запитання "ЧИ ПОТРІБНО ЗМІНЮВАТИ ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ ПК ЗА ОПЕРАЦІЯМИ З ПРИДБАННЯ ТОВАРІВ/ПОСЛУГ У ЛЮТОМУ-ТРАВНІ 2022 РОКУ, ЯКЩО ПН, СКЛАДЕНА ЗА ОПЕРАЦІЯМИ З ЇХ ПОСТАЧАННЯ, ЗАРЕЄСТРОВАНА В ЄРПН 15 ЛИПНЯ 2022 РОКУ І ПІЗНІШЕ?" надано відповідь:
Якщо ПН, складена за операціями з постачання товарів/послуг, що були здійснені у лютому-травні 2022 року, і яка підтверджує ПК, сформований на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, зареєстрована в ЄРПН після 15 липня 2022 року, при цьому постачальник має можливість своєчасно виконувати податкові обов`язки, покупець втрачає право на формування податкового кредиту за такими операціями до дати реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
У такому випадку ПК, сформований на підставі первинних (розрахункових) документів, має бути виключений з декларації звітного періоду, в якому була здійснена операція з придбання товарів/послуг (лютий-травень 2022 року), шляхом подання уточнюючого розрахунку до декларації за відповідний звітний період. У звітному періоді, в якому відбулася реєстрація таких ПН/РК в ЄРПН, платник податку покупець має право на включення сум податку, зазначених в цих ПН/РК, до складу податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Аналізуючи нормативні акти, які регламентують спірні правовідносини, зокрема, строки реєстрації податкових накладних, визначені ПК України, та коли дозволяється формувати ПК на підставі не зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних за період лютий-травень 2022 року, суд вважає, що в даному випадку позивач правомірно на підставі первинних документів сформував ПК за звітний період березень 2022 року на підставі податкових накладних від 18.03.2022 №10, від 21.03.2022 №11, від 22.03.2022 №12, від 24.03.2022 №14, від 29.03.2022 №23, від 31.03.2022 №31, виданих ТОВ "Шахта 1-3 "Новогродівська" та зареєстрованих продавцем в ЄРПН 15.07.2022, та за звітний період травень 2022 року на підставі податкових накладних від 12.05.2022 №10, від 17.05.2022 №11, від 19.05.2022 №12, від 19.05.2022 №13, від 20.05.2022 №14, від 24.05.2022 №24, від 24.05.2022 №25, від 31.05.2022 №27, від 03.05.2022 №3, від 05.05.2022 №4, від 06.05.2022 №5, від 10.05.2022 №7, виданих ТОВ "Шахта 1-3 "Новогродівська" та зареєстрованих продавцем в ЄРПН 15.07.2022.
Як вбачається з відзиву, відповідач вважає, що останній день реєстрації податкових накладних, на підставі яких у позивача виникло право на формування податкового кредиту у звітному періоді березень 2022 року та у звітному періоді травень 2022 року, є дата до 15.07.2022.
Відтак, на думку податкового органу, у позивача втрачене право на формування податкового кредиту на підставі первинних документів за незареєстрованими податковими накладними в ЄРПН згідно з вимогами підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України.
Проте, суд вважає помилковими такі твердження відповідача та зазначає, що останній день реєстрації податкових накладних був не 14.07.2022 як вважає відповідач, а 15.07.2022, що і було зроблено контрагентом позивача ТОВ "Шахта 1-3 "Новогродівська".
На користь такого висновку свідчить також змістове уточнення законодавцем правового регулювання питання щодо строків подання податкових накладних, а саме Законом України від 13.12.2022 №2836-ХI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України" внесено зміни до абз. 3 п.п.69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України та визначено, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року.
При вирішені спірних правовідносин суд зазначає, що Законом №2836-ХI звільнені від відповідальності платники податків, які зареєстрували податкові накладні не пізніше 15.07.2022, що зробив в даному випадку і контрагент позивача ТОВ "Шахта 1-3 "Новогродівська".
Крім того, суд звертає увагу на те, що Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №2836-ХI передбачено, що норми абзаців другого - вісімнадцятого підпункту 4 пункту 4 розділу I цього Закону (щодо змін до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України) застосовуються починаючи з 27 травня 2022 року.
Тобто, законодавець внісши відповідні зміни звільнив таких платників податків від відповідальності за певних умов та поширив його дію на момент виникнення спірних правовідносин.
Отже, враховуючи вищезазначене, суд вважає, що у даному випадку позивачем не порушено вимог ПК України та правомірно сформовано податковий кредит за березень 2022 року та за травень 2022 року на підставі податкових накладних, виданих ТОВ "Шахта 1-3 "Новогродівська" та зареєстрованих продавцем в ЄРПН 15.07.2022.
У зв`язку з цим, суд вважає за необхідне визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 18.10.2022 №27051/04-11 та від 18.10.2022 №27038/04-11.
За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На виконання цих вимог відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду належних і достатніх доказів, які спростовували б твердження позивача, а відтак не довів правомірності своїх рішень.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
При вирішенні даної справи суд враховує, що згідно п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, №303-A, п.29).
На переконання суду, питання, які можуть вплинути на результат розгляду даної справи, судом було розглянуто та надано їм оцінку у повній мірі.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем за подання адміністративного позову сплачено судовий збір у розмірі 49620,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями від 27.12.2022 №307 на суму 24810,00 грн. та від 23.12.2022 №303 на суму 24810,00 грн. Доказів понесення інших витрат суду не надано.
Відтак, зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 49620,00 грн. підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління ДПС у м. Києві.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 18.10.2022 №27051/04-11 та від 18.10.2022 №27038/04-11.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоресурс Компані" (ідентифікаційний код 42710710) судовий збір у сумі 49620 (сорок дев`ять тисяч шістсот двадцять) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код 44116011).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Балаклицький А. І.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 12 квітня 2023 р.