ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"05" листопада 2007 р.
Справа № 16/387
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коротченко Л.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 16/387
за адміністративним позовом: прокурора Новомиргородського району в інтересах держави, в особі якої виступає Новомиргородський районний центр зайнятості, м. Новомиргород Кіровоградської області
до відповідача: дочірнього підприємства "Коробчинське" Новомиргородського районного споживчого товариства, м. Новомиргород Кіровоградської області
про стягнення 1 690,84 грн.,
за участю секретаря судового засідання Котенко В.О.
та представників сторін:
від прокуратури - Гребенюк Т.Г., посвідчення № 457;
від позивача - Дзюняк Б.М., довіреність № 03-317 від 03.04.07 р.;
від відповідача - участі не брав.
Час прийняття постанови: 11 год. 40 хв.
Прокурор Новомиргородського району в інтересах держави, в особі якої виступає Новомиргородський районний центр зайнятості звернувся до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою про стягнення з дочірнього підприємства "Коробчинське" Новомиргородського районного споживчого товариства простроченої заборгованості по страховим внескам на випадок безробіття (недоїмку) в сумі 1 472,05 грн. та пеню в сумі 218,79 грн., всього 1690,84 грн.
Відповідач в судовому засіданні 05.11.07 р. участі не брав, позов не заперечив, однак про дату, час і місце проведення судового засідання належним чином повідомлений, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 2275616 (а.с. 23).
Відповідно до ч. 2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, або не повідомлення ним про прибуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про зайнятість населення" державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, уповноважений вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність та своєчасність їх нарахування, представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.
Пунктами 1 та 11 Положення про Новомиргородський районний центр зайнятості, затвердженого Кіровоградським обласним центром зайнятості 02.02.00 року, передбачено, що Новомиргородський районний центр зайнятості Кіровоградської області є місцевим органом державної служби зайнятості, користується правами юридичної особи.
Відповідно до п.п. 10 п. 2 ст. 19 Закону України "Про зайнятість населення" державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно п. 6 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюються законодавством України.
Відповідно до статті 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Відповідно до п.п. 2 п. 2 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
Згідно п. 1 ст. 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі - Закон) розміри страхових внесків встановлюються для роботодавців у відсотках до сум фактичних виплат на оплату праці немайнових працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних виплат, у тому числі в натуральній формі.
Відповідно до ст. 17 Закону та п.п. 5.6 "Інструкції про порядок обчислення внесків та загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року за № 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2001 року за № 30/522, страхові внески сплачуються в день одержання роботодавцями в установах банку коштів на оплату праці. У разі видачі підприємствами коштів на оплату праці з виручки від реалізації продукції (наданих послуг) чи натуральній формі, платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Дочірнє підприємство "Коробчинське" Новомиргородського районного споживчого товариства зареєстроване в Новомиргородському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків на випадок безробіття.
Відповідно до акту перевірки правильності нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття від 05.06.07 р. за № 46 у дочірнього підприємства "Коробчинське" Новомиргородського районного споживчого товариства за період з 01.10.04 р. по 31.03.07 р. виявлено порушення вимог ст.ст. 17, 19 Закону, а саме - не сплачено страхові внески із заробітної плати до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 1 472,05 грн. (а.с. 11, 12).
Рішенням № 103 від 23.07.07 р. про стягнення донарахованих сум страхових внесків та застосування фінансових санкцій директор Кіровоградського обласного центру зайнятості на підставі акту № 46 від 05.06.07 р. вирішив стягнути з дочірнього підприємства "Коробчинське" Новомиргородського районного споживчого товариства прострочену заборгованість (недоїмку) в розмірі 1 472,05 грн. та застосувати фінансові санкції в розмірі 218,79 грн., у тому числі пені - 218,79 грн. (а.с. 13).
Зазначене рішення отримано відповідачем 02.08.07 р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення № 4 (а.с. 15). В матеріалах справи відсутні відомості про оскарження вищезазначеного рішення до вищестоящого органу або до суду.
На день звернення до суду дочірнє підприємство "Коробчинське" Новомиргородського районного споживчого товариства заборгованість по страхових внесках на випадок безробіття в розмірі 1 472,05 грн. та пеню в сумі 218,79 грн. не сплатило, у зв'язку з чим прокурор Новомиргородського району в інтересах держави, в особі якої виступає Новомиргородський районний центр зайнятості звернувся до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою.
Враховуючи те, що відповідач не подав доказів погашення наявної заборгованості, тому за вказаних обставин позовні вимоги прокурора є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись п. 4 ст. 94, ч.ч. 1-3 ст. 160, ч. 1 ст. 162, ст. 163, ст. 186, ч.ч. 1-4 ст. 254, п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з дочірнього підприємства "Коробчинське" Новомиргородського районного споживчого товариства (Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Кірова, 48, р/р 26000301332858 в ПІБ, МФО 323088) на користь Новомиргородського районного центру зайнятості (26000, Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Кірова, 48, п/р 37170971900299, код банку 823016, ОКПО 24144695, банк УДК в Кіровоградській області р/р 37176975900299, інд. код 20644389) заборгованість в сумі 1 690,84 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дні її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.
Суддя
Л. С. Коротченко