ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2010 року 12:34 Справа № 2а-2945/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Садового І.В.
при секретарі судового засідання Марченко І.В.
за участю:
представника позивача: Криворучко Г.О.
представника відповідача: Венецького С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовною заявою: Запорізького обласного центру зайнятості
до: Бердянської районної державної адміністрації Запорізької області
про: стягнення 18 756 грн. 31 коп.,
ВСТАНОВИВ:
26.05.2010 Запорізький обласний центр зайнятості звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Бердянської районної державної адміністрації Запорізької області про стягнення 18 756 грн. 31 коп. штрафу за порушення п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 №803-ХІІ.
Ухвалою суду від 27.05.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-2945/10/0870, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд на 14.06.2010.
Ухвалою суду від 14.06.2010 провадження у справі зупинено за клопотанням позивача до 26.08.2010 у звязку із заявленим клопотанням відповідача про відкладення розгляду справи та для надання додаткових доказів.
26.08.2010 провадження у справі поновлено зі стадії судового розгляду.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».
У судовому засіданні 26.08.2010 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Позивач підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві. Зазначає, що Бердянською районною державною адміністрацією порушено вимоги п.5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 №803-ХІІ, а саме порушено строки для подання звіту за формою № 4-ПН (факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівника». На підставі зазначеного до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника ОСОБА_3 в сумі 18756 грн. 31 коп. Просить позов задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні заперечив проти позову. Зазначає, що звіт за формою ф.№4-ПН (факт) та списки подані на вимогу працівника районного центру зайнятості 16.02.2010. Звіт і список з позначенням що звільнення не відбулось було прийнято та зареєстровано. За період з 16.02.2010 до 22.03.2010 ніяких вимог центру зайнятості до райдержадміністрації щодо несвоєчасного подання звіту не надходило. Отже звіт було надано (хоч і завчасно) на вимогу працівника районного центру зайнятості. Громадянин ОСОБА_3 право на звернення до центру зайнятості не втратив, гроші на виплату ОСОБА_3 допомоги на випадок безробіття були передбачені. Через вимогу та наполягання працівника районного центру зайнятості, звіт за формою ф.№4-ПН (факт), та списки був наданий до районного центру зайнятості 16.02.2010, а не протягом 10 (десяти) днів з дати фактичного звільнення 22.02.2010. На підставі викладеного, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Також, як вбачається з матеріалів справи, на підставі службової записки від 31.03.2010 №464/09 Бердянського районного центру зайнятості про порушення Бердянською районною державною адміністрацією вимог п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» в частині порушення десятиденного строку для подання звіту за формою №4-ПН (факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівників» щодо фактичного вивільнення працівника - ОСОБА_3, інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Запорізького обласного центру зайнятості 14.04.2010 проведено перевірку додержання відповідачем вимог п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» №803-ХІІ від 01.03.1991, за результатами якої складено акт перевірки додержання законодавства про зайнятість населення від 14.04.2010 №21/20.
Перевіркою встановлено, що Бердянська районна державна адміністрація зареєстрована як платник внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у Бердянському районному центрі зайнятості.
Відповідно до наданих документів встановлено, що громадянин ОСОБА_3 працював в юридичному відділі апарату Бердянської районної державної адміністрації на посаді головного спеціаліста з 08.07.2008 (розпорядження голови Бердянської районної державної адміністрації від 08.07.2008 №59-к) та був звільнений із скороченням штатів 22.02.2010, що підтверджується розпорядженням голови Бердянської районної державної адміністрації від 22.02.2010 №09-к).
10.12.2009 Бердянська районна державна адміністрація надала до Бердянського районного центру зайнятості звіт за формою №4-ПН (план) «Звіт про заплановане вивільнення працівників» (форму звіту затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 №420, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 21.12.2005 за №1534/11814), про заплановане вивільнення 10.02.2010 громадянина ОСОБА_3
Листом від 16.02.2010 №167/01 Бердянська районна державна адміністрація повідомила Бердянський районний центр зайнятості, що на 10.02.2010 вивільнення громадянина ОСОБА_3 за п.1 ст.40 КЗпП України не відбулося у зв'язку з перебування його на лікарняному, та дату фактичного вивільнення громадянина ОСОБА_3 буде повідомлено додатково.
22.02.2010 з юридичного відділу апарату Бердянської районної адміністрації Запорізької області був звільнений за п.1 ст.40 КЗпП України, у звязку із скороченням штату, ОСОБА_3 (розпорядження про звільнення від 22.02.2010 №09-к.
Звіт за формою № 4-ПН (факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівників», наданий відповідачем до Бердянського районного центру зайнятості Запорізької області 08.04.2010, що підтверджується вхідним №504/11 від 09.04.2010 Бердянського районного центру зайнятості на супровідному листі Бердянської районної державної адміністрацій від 08.04.2010 № 663/01.
14.04.2010 інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Запорізького обласного центру зайнятості складено акт №6/20 про порушення Бердянською районною державною адміністрацією вимог п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», а саме порушення строків для подання звіту за формою № 4-ПН (факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівника» та застосовано штрафну санкцію в розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника ОСОБА_3 в сумі 18756 грн. 31 коп., що підтверджується довідкою про доходи від 31.03.2010 № 3112/01-24, виданої за підписом голови Бердянської районної державної адміністрації ОСОБА_4 та головного бухгалтера Бердянської районного державної адміністрації ОСОБА_5
З актом про порушення законодавства України про зайнятість населення від 14.04.2010 №6/20 перший заступник голови Бердянської районної державної адміністрації ОСОБА_6 ознайомитися та отримати один примірник відмовився.
Листом від 16.04.2010 №849/11 «Про сплату штрафу» Запорізький обласний центр зайнятості надіслав примірник акту від 14.04.2010 №6/20 про порушення законодавства України про зайнятість населення, що підтверджується квитанцією №3201 від 16.04.2010 та повідомленням про вручення поштового відправлення №1279354 від 16.04.2010, яке вручено 19.04.2010.
Станом на день розгляду справи суму штрафних санкцій відповідачем не сплачено.
Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:
Відповідно до ст. 49-2 Кодексу законів про працю України та п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 № 803-ХІІ при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Порушення відповідачем строків подання звіту підтверджується супровідним листом Бердянської районної державної адміністрації № 663/01 від 08.04.2010 з вхідним №504/11 від 09.04.2010 Бердянського районного центру зайнятості, звітом за формою № 4-ПН (факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівників» за станом на 08.04.2010 (вх.. №504/11 від 09.04.2010), службовою запискою директора Бердянського районного центру зайнятості від 31.03.2010, розпорядженням голови Бердянської районної державної адміністрації про вивільнення гр.ОСОБА_3 від 22.02.2010 №09-к, записом у книзі реєстрації наказів, записом №16 у трудовій книжці гр.ОСОБА_3 про звільнення 22.02.2010 за п.1 ст.40 КЗпП України. (трудова книжка БТ-ІІ №3175987).
Відповідно до довідки про доходи від 31.03.2010 №3112/01-24, виданої за підписом голови Бердянської районної державної адміністрації ОСОБА_4 та головного бухгалтера Бердянської районного державної адміністрації ОСОБА_5 розмір річної заробітної плати вивільненого працівника ОСОБА_3 складає 18756 грн. 31 коп.
Відповідно до п.6 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюються законодавством України.
Відповідно до пп. «л» п.8 «Положення про державну службу зайнятості», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 №47, державній службі зайнятості надано право стягувати з підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності штрафи у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення та фактичне вивільнення працівників, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення».
Отже суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
За правилами частини 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Крім цього, позивачем не було надано суду доказів понесених ним судових витрат.
Керуючись ст.ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Запорізького обласного центру зайнятості до Бердянської районної державної адміністрації Запорізької області про стягнення заборгованості у розмірі 18 756 грн. 31 коп. задовольнити.
Стягнути з Бердянської районної державної адміністрації Запорізької області (пр. Перемоги, буд.3, м.Бердянськ, Запорізька область, 71100, код ЄДРПОУ 02140840) на користь Запорізького обласного центру зайнятості (ЄДРПОУ 03491412, банк одержувача: ГУДКУ у Запорізької області, МФО 813015, р/р 37170300901006, призначення платежу: «Штраф за порушення п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення») штраф за порушення п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» у сумі 18756 (вісімнадцять тисяч сімсот пятдесят шість) грн. 31 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя/підпис/ І.В.Садовий
Постанова складена у повному обсязі 31.08.2010