Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 163/599/23
Провадження № 3/163/268/23
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2023 року місто Любомль
Суддя Любомльськогорайонного судуВолинської областіЧишій С.С., розглянувши направлений ГУ ДПС України у Волинській області протокол № 106/03-20-07-01/43336678 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.1631 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає по АДРЕСА_1 , директора/головного бухгалтера ТОВ "Лібрагруп", РНОКПП НОМЕР_1 ,
в с т а н о в и в :
Головним державним інспектором відділу планових перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Волинській області складено протокол про те, що ОСОБА_1 як керівник і головний бухгалтер ТОВ "Лібрагруп" при декларуванні за грудень 2022 року від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100000 гривень, порушив вимоги п.п.44.1, 44.6 ст.44, п.46.1 ст.46, п.п.198.1, 198.2 ст.198, п.п.200.1, 200.4 ст.200, п/п.14.1.36, п/п. 14.1.191, п.14.1 ст.14, ст.185, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, п.п.201.2, 201.10 ст.201 ПК України, що призвело до завищення суми від`ємного значення, яке включається до складу наступного податкового звітного періоду по декларації за грудень 2022 року в сумі 38852 гривень.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.1631 КУпАП.
Дослідженням доказів встановлено таке.
Частина 1 ст.1631 КУпАП передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно із ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення не містить формулювання конкретного складу правопорушення відповідно до диспозиції ч.1 ст.1631 КУпАП, а має вигляд перерахування норм ПК України, що не відповідає приписам ч.1 ст.256 КУпАП.
До протоколу головним державним інспектором додано витяг з акту перевірки № 2936/07-01/43336678.
У цьому витягу вказано, що перевіркою ТОВ "Ліленд Груп", ТОВ "Лібрагруп" було встановлено порушення норм ПК України, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення.
Інших доказів винуватості ОСОБА_1 , в тому числі, самого акту перевірки та наказу про призначення ОСОБА_1 на посаду директора/головного бухгалтера товариства, що підтверджувало його статус як суб`єкта правопорушення, до протоколу не додано.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Отже, складений щодо ОСОБА_1 протокол не містить формулювання правопорушення, що йому ставиться в провину, відповідно до змісту ч.1 ст.1631 КУпАП, а належних, достатніх, допустимих і достовірних доказів вчинення ним цього правопорушення не зібрано і на розгляд протоколу не надано.
Згідно із п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне право-порушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
У зв`язку із встановленими наведеним провадження в справі підлягає закриттю на цій підставі.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ознаками ч.1 ст.1631 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях складу правопорушення.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області С.С.Чишій