Постанова № 109901432, 30.03.2023, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.03.2023
Номер справи
760/1840/23
Номер документу
109901432
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №760/1840/23

Провадження №3/760/1504/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2023 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., за участю прокурора відділу організації діяльності прокурора у провадженні в справах про адміністративні правопорушення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора Підгорного Д.В., захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, адвоката Миропольця Д.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов з Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи та посада на час складання протоколу: тимчасово виконуючого обов`язки директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.188-46 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №20-10/1/23 від 16.01.2023 ОСОБА_1 , займаючи з 07.07.2021 посаду тимчасово виконуючого обов`язки директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України та відповідно до підпункту «г» пункту 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, та в супереч вимог ч. 8 ст. 12 цього Закону, порушив встановлений порядок управління, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.188-46 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №20-10/1/23 від 16.01.2023 Національним агентством з питань запобігання корупції встановлено, що уповноважена особа Національного агентства з питань запобігання корупції на підставі п. 5-2 ч. 1 ст. 12, ст. 13 Закону України «Про запобігання корупції» з метою дослідження питань, які є предметом перевірки, направлено до Міноборони запит від 19.09.2022 №22-03/19839-22 про надання інформації та копій матеріалів, зокрема щодо проведення аудиту договорів Міноборони на поставку речового імпортованого майна у період з 24.02.2022 по 19.09.2022.

Листом Міноборони №220/9809 від 06.10.2022 повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції, що Департамент внутрішнього аудиту Міноборони проводить аудит ефективності закупівлі товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану за період 01.03.2022 по 31.08.2022.

У зв`язку із зазначеними обставинами, Національним агентством з питань запобігання корупції направлено до Міноборони запит від 17.10.2022 №22-03/21830-22 щодо надання інформації та копій документів, у тому числі копії аудиторського звіту, з попередженням про відповідальність, передбачену ст. 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який відповідно до резолюції заступника Міністра оборони України Шаповалова В.В. від 18.10.2022 №34013/з та ОСОБА_2 від 20.10.2022 №34013/з розписаний до виконання на т.в.о. директора ДДЗтаПМР ОСОБА_1, який листом від 29.11.2022 №286/7/5064 повідомив Національне агентство про відсутність запитуваного аудиторського звіту.

Враховуючи викладене, Національне агентство 20.12.2022 направило до Міноборони запит №22-03/25256-22 про надання документів та інформації, на який 03.01.2023 отримано відповідь з копією аудиторського звіту Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони (далі - ДВА Міноборони) від 20.10.2022 «Аудит процесів закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану щодо процесів закупівель в умовах воєнного стану (за напрямком речового забезпечення)» (далі - Звіт). Із наданої відповіді Національним агентствомз питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 як керівник суб`єкта перевірки 10.11.2022 особисто ознайомлений із Звітом та отримав його другий примірник. Крім того, з листа ДВА Міноборони від 21.12.2022 №234/2867 вбачається, що за результатами складення Звіту видано доручення заступника Міністра оборони від 23.11.2022 №37334/з щодо виконання ДДЗтаПМР аудиторських пропозицій.

На підставі зазначеного, 29.11.2022 т.в.о. директора ДДЗтаПМР ОСОБА_1 під час надання відповіді на запит Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.10.2022 №22-03/21830-22 володів інформацією про наявність Звіту та перебування його другого примірника у підпорядкованому йому підрозділі, проте умисно надав Національному агентству завідомо недостовірну інформацію про його відсутність.

У зв`язку із зазначеними обставинами, ОСОБА_1 як військова посадова особа апарату Міноборони під час надання 29.11.2022 відповіді на письмовий запит Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.10.2022 №22-03/21830-22 умисно порушив встановлені ч. 8 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» строки надання інформації, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.188-46 КУпАП.

Під час судового розгляду справи прокурор відділу організації діяльності прокурора у провадженні в справах про адміністративні правопорушення Спеціалізованої прокуратури у

сфері оборони Офісу Генерального прокурора Підгорний Д.В. зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад та подія адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.188-46 КУпАП. Підтримав обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення. Також надав суду висновок від 21.02.2023 №11/6/2-13951-23, копії матеріалів службового розслідування стосовно ОСОБА_1 та витягу з РМК Інформаційно телекомунікаційних систем «Система управління справами», копію припису про встановлення причин та умов, що сприяли невиконанню вимог ч. 8 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» та проведення службового розслідування №22-02/1-23 від 23.01.2023, копію наказу про призначення службового розслідування, копію акта службового розслідування від 01.03.2023, копію витягу із наказу Міністра оборони України від 06.07.2021 №268, копію витягу із наказу Міністра оборони України від 22.02.2022 №74/нм про тимчасове виконання обов`язків за вакантною посадою директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України, копію витягу із наказу Міністра оборони України від 23.01.2023 №71, копію запиту Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК №22-03/21830-22 від 17.10.2022 направленого Міністерству оборони України, копію звіту за результатами внутрішнього аудиту №234/40/5 від 20.10.2022, витяг ЕЦП стосовно направлення листа відповіді від 29.11.2022 №22-03/21830-22 від 17.10.2022, копію пояснень головного спеціаліста відділу з питань взаємодії з викривачами, роботи з повідомлення Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України ОСОБА_3 від 14.02.2023, копію листа Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України №7 від 29.11.2022 відповіді на запит НАЗК, копію пояснень головного спеціаліста відділу з питань взаємодії з викривачами, роботи з повідомлення Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України ОСОБА_4 від 16.02.2023, копію пояснень головного спеціаліста відділу з питань взаємодії з викривачами, роботи з повідомлення Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України ОСОБА_5 від 14.02.2023, копію пояснень заступника начальника відділу з питань взаємодії з викривачами, роботи з повідомлення Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України Федюніна В.Ю. від 15.02.2023, копію пояснень ОСОБА_1 та доповнення до раніше поданого висновку. На підставі зазначеного зауважив, що дії ОСОБА_1 щодо порушення встановлених законодавством строків надання інформації, надання завідомо недостовірної інформації на письмовий запит НАЗК від 17.10.2022 №22-03/21830-22 порушують вимоги ч. 8 ст. 12 Закону, тому це є правопорушенням, пов`язаним із корупцією. Вказана позиція також знайшла відображення у спільному наказі Державної судової адміністрації України та НАЗК від 06.09.2022 №305/200/22 «Про затвердження Порядку надсилання електронних копій рішень суду щодо осіб, які вчинили корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення». Згідно з положеннями п. 1 цього Порядку до адміністративних корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень належать правопорушення, які містяться у Главі 13-А та ст. 188-46 КУпАП. Відповідно до ч. 1 ст. 15 КУпАП військовослужбовці за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, несуть відповідальність на загальних підставах, отже ОСОБА_1 як військовослужбовець є суб`єктом відповідальності за вчинення пов`язаного з корупцією правопорушення, передбаченого ст. 188-46 КУпАП. 3 урахуванням викладеного просив суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні пов`язаного з корупцією правопорушення, що посягає на встановлений порядок управління, передбаченого ч. 1 ст. 188-46 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 4 250 грн.

У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Мирополець Д.О. щодо складеного протоколу заперечували, просили провадження у справі закрити у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення. Зазначили, що ОСОБА_1 ознайомлений із запитуваним Національним агентством Звітом лише в грудні 2022 року. Крім того, захисник вказав, що згідно із направленням №23-08/-22 від 19.08.2022 перевірка НАЗК була планова, а не спеціальна, а тому строк на надання відповіді на запит мав складати не менше 10 днів. Таким чином, вважав, що уповноважена особа Національного агентства, перевищила надані їй повноваження, штучно унеможливила право Міністерства оборони України на виконання запиту вчасно. Зазначив, що у відповіді Міністерства оборони України від 29.11.2022 №286/7 вказано, що додатки передані наручно, як ОСОБА_1 так і безпосередній виконавець запиту ОСОБА_5 вказували, що у зв`язку із великим обсягом запитуваних документів представники Міністерства оборони України постійно тримали зв`язок із уповноваженою особою Національного агентства і передавали документи по мірі їх підготовки - частинами. Водночас, точної дати надання документів наручно уповноваженій особі Національного агентства не зазначив. Також стверджував, що аудиторсього звіту ефективності закупівлі товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану Департаментом державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України за період з 01.03.2022 по 31.08.2022 відсутній як у Департаменті державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України так і в Міністерстві оборони України в цілому, оскільки документ має назву «Звіт за результатами внутрішнього аудиту №234/40/6 від 20.10.2022». Інформація стосовно здійснення аудиту ефективності закупівлі товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану Департаментом внутрішнього аудиту Міністерства оборони України першочергово відображена у довідці на лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 19.09.2022 №22-03/19839-22. Підготовку відповіді до НАЗК здійснював Заступник начальника управлінця - начальник відділу з питань взаємодії з викривачами, роботи з повідомленнями Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України ОСОБА_6 , це управління готувало звіт із робочою назвою «аудит ефективності закупівлі товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану Департаментом державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України за період з 01.03.2022 по 31.08.2022, без залучення до участі Департаменту, який очолював ОСОБА_1 .. Звіт за результатами внутрішнього аудиту №234/40/6 від 20.10.2022, при надходженні до Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України в систему електронного документообігу внесений саме за такою назвою. Таким чином, стверджував, що у відповіді Міністерства оборони України від 29.11.2022 №286/7, підготовленої Департаментом ОСОБА_1 до НАЗК відображена правдива інформація. Оскільки, представниками НАЗК в ході здійсненної перевірки перевищено надані їм повноваження, а саме: вихід за строки перевірки; витребування документів не передбачені направленням на перевірку відповідно до наказу Голови НАЗК; отриманням запитуваних документів наручно у передбачені Законом строки; не коректно сформульований запит до Міністерства оборони України, обставини викладені у протоколі стосовно ОСОБА_1 не містять події і складу адміністративного правопорушення. ОСОБА_1 наголосив, що він є військовослужбовцем у зв`язку з чим не підлягає притягненню до адміністративної відповідальності на загальних підставах та у відповідності до ст. 15 КУпАП несе відповідальність за дисциплінарним статутом. Зазначили, що у протоколі не обґрунтовано, які саме докази зібрані НАЗК 16.01.2023, що дозволило уповноваженій особі Національного агентства кваліфікувати дії щодо надання інформації на письмовий запит НАЗК від 17.10.2022 №22-03/21830-22, як адміністративне правопорушення за ст. 188-46 КУпАП саме 16.01.2022, а не раніше вказаної дати. Також вказали, що протокол про адміністративне правопорушення складений з пропуском встановленого КУпАП строку складання протоколу про адміністративне правопорушення. Вважають, що залучені до підписання протоколу про адміністративне правопорушення свідки є упередженими.

Суд заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його захисника адвоката Миропольця Д.О., врахувавши думку прокурора у провадженні в справах про адміністративні правопорушення Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора Підгорного Д.В., дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 07.07.2021 займав посаду тимчасово виконуючого обов`язки директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України.

Національне агентство з питань запобігання корупції на підставі п. 52 ч. 1 ст. 12, ст. 13 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) провело планову перевірку організації роботи із запобігання і виявлення корупції у Міністерстві оборони України.

Уповноважена особа Національного агентства на підставі п. 5-2 ч. 1 ст. 12, ст. 13 Закону України «Про запобігання корупції» з метою дослідження питань, які є предметом перевірки, направлено до Міноборони запит від 19.09.2022 №22-03/19839-22 про надання інформації та копій матеріалів, зокрема щодо проведення аудиту договорів Міноборони на поставку речового імпортованого майна у період з 24.02.2022 по 19.09.2022.

Листом Міноборони №220/9809 від 06.10.2022 повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції, що Департамент внутрішнього аудиту Міноборони проводить аудит ефективності закупівлі товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану за період 01.03.2022 по 31.08.2022.

У зв`язку із зазначеними обставинами, Національним агентством з питань запобігання корупції направлено до Міноборони запит від 17.10.2022 №22-03/21830-22 щодо надання інформації та копій документів, у тому числі копії аудиторського звіту, з попередженням про відповідальність, передбачену ст. 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який відповідно до резолюції заступника Міністра оборони України Шаповалова В.В. від 18.10.2022 №34013/з та ОСОБА_2 від 20.10.2022 №34013/з розписаний до виконання на т.в.о. директора ДДЗтаПМР ОСОБА_1.

Листом від 29.11.2022 №286/7/5064 ОСОБА_1 повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про відсутність запитуваного аудиторського звіту.

20.12.2022 Національне агентство повторно направило до Міноборони запит №22-03/25256-22 про надання документів та інформації, на який 03.01.2023 отримано відповідь з копією аудиторського звіту Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони (далі - ДВА Міноборони) від 20.10.2022 «Аудит процесів закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану щодо процесів закупівель в умовах воєнного стану (за напрямком речового забезпечення)» (далі - Звіт). Із наданої відповіді Національним агентством з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 як керівник суб`єкта перевірки 10.11.2022 особисто ознайомлений із Звітом та отримав його другий примірник. Крім того, з листа ДВА Міноборони від 21.12.2022 №234/2867 вбачається, що за результатами складення Звіту видано доручення заступника Міністра оборони від 23.11.2022 №37334/з щодо виконання ДДЗтаПМР аудиторських пропозицій.

На підставі зазначених обставин, Національним агентствомз питань запобігання корупції встановлено, що направляючи відповідь 29.11.2022 на запит Національного агентства від 17.10.2022 №22-03/21830-22 т.в.о. директор ДДЗтаПМР ОСОБА_1 володів інформацією про наявність Звіту, крім того другий примірник перебував у підпорядкованому йому підрозділі, проте умисно надав Національному агентству завідомо недостовірну інформацію про відсутність Звіту.

У зв`язку із зазначеними обставинами, ОСОБА_1 як військова посадова особа апарату Міноборони під час надання 29.11.2022 відповіді на письмовий запит Національного агентства від 17.10.2022 №22-03/21830-22 умисно порушив встановлені ч. 8 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» строки надання інформації, за наслідком чого складено протокол про адміністративне правопорушення №20-10/1/23 від 16.01.2023 за фактом вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.188-46 КУпАП.

Також, згідно акту службового розслідування від 01.03.2023 службовим розслідуванням підтверджено факт неналежного виконання посадовими особами ДД3 та ПМР Міноборони термінового дорученням заступника Міністра оборони України від 18.10.2022 №34013/з, що призвело до невиконання вимог частини восьмої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» та виразилось у наданні завідомо недостовірної інформації на письмовий запит Національного агентства з питань запобігання корупції із порушенням строків надання запитуваної інформації. Виявлено порушення вимог статей 11, 16, 59 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України в частині обов`язку командира (начальника) встановлювати у підрозділі такий внутрішній порядок, який гарантував би неухильне виконання законів України і положень, статутів Збройних Сил України, контролювати стан виконавської дисципліни в ДДЗ та ПМР Міноборони, вживати заходів для недопущення і порушення. Крім того, порушено вимоги пункту 11 положення про ДД3 та ГМР Міноборони, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 28.05.2019 №267. Службовим листом від 29.11.2022 №286/7/5064 ТВО директора ДД3 та ПМР полковник ОСОБА_1 надав Національному агентству з питань запобігання корупції завідомо неправдиву інформацію про відсутність запитуваного аудиторського звіту, грубо порушивши встановлені строки для надання запитуваної інформації.

Відповідно до пояснень заступника начальника відділу з питань взаємодії з викривачами, роботи з повідомлення Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України ОСОБА_7 від 15.02.2023 звіт за результатами внутрішнього аудиту складено в трьох примірниках, 1 та 3 Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України (м. Київ), 2 примірник - Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України (м. Київ). Другій примірник під підпис 10.11.2022 вручено головному спеціалісту адміністративного відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України (далі - ДДЗтаПМР) ОСОБА_8 , про що свідчить її підпис на 47 аркуші першого примірника Звіту. Відповідно до вимог п. 9 розділу XI наказу Міноборони «Про організацію діяльності з внутрішнього аудиту в системі Міноборони» від 15.12.2020 №475 аудиторський звіт складається у трьох примірниках. Перший та третій примірник залишається у справах Департаменту, другій - у справах Установи. Відповідно до вимог п. 10 цього наказу один примірник офіційного документа вручаєтеся особисто керівнику Установи або відповідальної за діяльність особі під підпис на усіх його примірниках із зазначенням дати. Таким чином, датою ознайомлення ТВО директора ДДЗтаПМР полковника ОСОБА_1 із аудиторським звітом щодо процесу закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану від 20.10.2022 №234/40/6 є дата, зазначена на листах ознайомлення, тобто 10.11.2022.

Згідно примітки ст. 56 Закону України «Про запобігання корупції» спеціальна перевірка здійснюється щодо посад що підлягають заміщенню вищим офіцерським складом військовослужбовців.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до підпункту «г» пункту 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Згідно абзацу 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 ст. 15 КУпАП встановлено, що військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За вчинення правопорушень пов`язаних з корупцією зазначені особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт.

Відповідно до Розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» до адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією входить правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.188-46 КУпАП.

Згідно ч.1 ст.188-46 КУпАП невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства з питань запобігання корупції щодо усунення порушень законодавства про запобігання і протидію корупції, ненадання інформації, документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання, надання завідомо недостовірної інформації або не у повному обсязі - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також, в Україні діє Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів) - це портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.

Спільним наказом Державної судової адміністрації та Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.09.2022 №305/100/22 затверджено Порядок надсилання електронних копій рішень суду щодо осіб, які вчинили корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення. Цей порядок містить вичерпний перелік адміністративних корупційних та пов`язаних із корупцією правопорушень, до яких відносяться адміністративні правопорушення Глави 13-А та стаття 188-46 КУпАП.

Відповідно до зазначених нормативних актів, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 188-46 КУпАП вноситься до Реєстру як особа, яка вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією.

Таким чином, адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.188-46 КУпАП відноситься до категорії адміністративних правопорушень пов`язаних із корупцією.

Подія та склад адміністративного правопорушення доводяться поданими уповноваженим органом матеріалами, де, зокрема, міститься протокол про адміністративне правопорушення, який за формою та змістом відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та Порядку оформлення протоколів про адміністративні правопорушення Національним агентством з питань запобігання корупції, затвердженому наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.12.2019 № 159/19.

Будь-яких фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку можливо встановити відсутність адміністративного правопорушення, у зв`язку з яким складено протокол №20-10/1/23 від 16.01.2023, встановити відсутність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або ж встановити інші обставини, які б свідчили на користь ОСОБА_1 ,. останнім подано не було.

Таким чином, своїми діями, які виразились в ненаданні інформації на законну вимогу Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 в супереч встановлених вимог ч. 8 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 188-46 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення датою вчинення правопорушення є 29.11.2022, а датою виявлення правопорушення 16.01.2023.

З матеріалів справи вбачається, що 16.01.2023 ОСОБА_1 з`явився до Національного агентства та надав пояснення по суті справи. Того ж дня, у зв`язку із завершенням збору доказів, надання оцінки зібраним доказам, уповноваженою особою Національного агентства складено протокол про адміністративне правопорушення №20-10/1/23.

Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

У зв`язку із зазначеними обставинами, строк для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбаченого ч.1 ст.188-46 КУпАП, не закінчився.

При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, суд бере до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, враховує ступінь винуватості, а також характер вчиненого правопорушення, всі обставини справи в їх сукупності та вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, розмір якого визначено судом в межах санкції ч.1 ст.188-46 КУпАП, - що буде необхідним для його виправлення, а також достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень.

Підстави для застосування іншого, більш м`якого або суворого стягнення, відсутні.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 12 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.

У зв`язку з тим, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, в силу припису п.12 ст.5 Закону України «Про судовий збір» він підлягає звільненню від сплати судового збору.

Керуючись статтями 15, 27, 40-1, 188-46, 280, 283-285, 289 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.188-46 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 (чотири тисячі двісті п`ятдесят ) грн. 00 (нуль) коп..

Штраф необхідно сплатити за наступними реквізитами: Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п.12 ст.5 Закону України «Про судовий збір».

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя О.М. МОЗОЛЕВСЬКА