УКРАЇНА
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-4358/10/1070
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2010 року м. Київ
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Музиченко А.В., при секретарі судового засідання Побережному К.С., за участю представників
позивача: - Зусик Т.В. (довіреність від 01.07.2010 року № 632106), відповідача: - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Бориспільського міськрайонного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Відкритого акціонерного товариства «Бориспільська спеціалізована пересувна механізована колона - 530», про стягнення заборгованості в сумі 6351 (шість тисяч триста пятдесят одна) гривня 89 копійок, -
В С Т А Н О В И В:
В квітні 2010 року до Київського окружного адміністративного суду звернувся Бориспільський міськрайонний центр зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Відкритого акціонерного товариства «Бориспільська спеціалізована пересувна механізована колона - 530», про стягнення заборгованості в сумі 6351 (шість тисяч триста пятдесят одна) гривня 89 копійок.
В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем, всупереч вимогам чинного законодавства, не своєчасно та не в повному обсязі сплачувалися страхові внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття, в результаті чого утворилась заборгованість.
Центри зайнятості в силу закону здійснюють функції з контролю за правильністю, повнотою нарахування і своєчасністю сплати страхувальниками внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття , а також стягнення заборгованості за страховими внесками.
Ухвалою від 07 квітня 2010 року Київським окружним адміністративним судом відкрито провадження в адміністративній справі та призначено до розгляду у судовому засіданні на 26 квітня 2010 року на 15 годину 30 хвилин. У звязку з неявкою відповідача суд визнав за можливе відкласти розгляд справи, наступне судове засідання призначено на 02 липня 2010 року на 11 годину 30 хвилин.
02 липня 2010 року в судове засідання зявився представник позивача Бориспільського міськрайонного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, позовні вимоги вмотивовано підтримав.
Представник відповідача Відкритого акціонерного товариства «Бориспільська спеціалізована пересувна механізована колона - 530», належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується наявністю в матеріалах справи поштового повідомлення, але в судове засідання не зявився, про причини неприбуття суд не повідомив.
Неприбуття в судове засідання представників сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи (частина друга статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України). У звязку з цим судом прийнято рішення про розгляд справи за відсутності представника відповідача.
У судовому засіданні представник центру зайнятості позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити.
Відповідач відзиву на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань суду не надав, у звязку з чим судом прийнято рішення про розгляд справи за наявними у матеріалах справи доказами.
Заслухавши представника центру зайнятості, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відкрите акціонерного товариства «Бориспільська спеціалізована пересувна механізована колона - 530» є юридичною особою (ідентифікаційний номер: 06953327). Як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття перебуває на обліку в Бориспільському міськрайонному центрі зайнятості з 01 січня 1999 року за № 105400009, відповідно до довідки від 26 березня 2010 року № 429.
Станом на 26 березня 2010 року за Відкритим акціонерним товариством «Бориспільська спеціалізована пересувна механізована колона - 530» заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття до Фонду становить 6351 (шість тисяч триста пятдесят одна) гривня 89 копійок, яка виникла з лютого 2009 року по березень 2010 року, про що свідчить довідка від 26 березня 2010 року № 428.
Таким чином, на день судового розгляду загальна сума заборгованості становить 6351 (шість тисяч триста пятдесят одна) гривня 89 копійок .
Надаючи правової оцінки відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з таких положень законодавчих актів.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначаються Законом України від 02.03.2000 року № 1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі Закон України від 02.03.2000 року № 1533-III).
Відповідно до вказаного Закону страхувальниками вважаються роботодавці та застраховані особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески (підприємства, установи та організації, які використовують найману працю).
В силу частини другої статті 4 Закону України від 02.03.2000 року № 1533-III роботодавці юридичні особи набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня взяття їх на облік, а фізичні особи підприємці, які використовують найману працю, з дня укладення трудового договору (контракту) з найманим працівником. При цьому, взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб підприємців здійснюється Фондом на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду.
Згідно із статтею 17 Закону України від 02.03.2000 року № 1533-III розмір страхових внесків щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України відповідно для роботодавців та застрахованих осіб одночасно із затвердженням Державного бюджету України на поточний рік. Частиною третьою вказаної статті передбачено, що роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Частиною першою статті 19 Закону України від 02.03.2000 року № 1533-III передбачено, що для роботодавців розміри страхових внесків установлюються на календарний рік у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
При цьому, страхові внески нараховуються на зазначені у цій статті фактичні виплати (доходи), що не перевищують максимальної величини фактичних витрат страхувальника на оплату праці найманих працівників і доходу фізичних осіб, з якої справляються внески до Фонду, що встановлюється щороку на рівні пятнадцяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.
Відповідно до частини другої статті 35 Закону України від 02.03.2000 року № 1533-III роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Статтею 38 Закону України від 02.03.2000 року № 1533-III передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Відповідно до статті 14 Основ Законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 року № 16/98-ВР страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, проводять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Згідно з частиною другою статті 12 Закону від 02.03.2000 року №1533-III функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття покладається на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості. Частина друга вказаної статті відносить до компетенції робочих органів Фонду, зокрема, проведення збору страхових внесків, контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, представництво інтересів у судових та інших органах тощо.
Наявність у відповідача заборгованості за внесками на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття підтверджується копіями розрахункової відомості із зазначенням суми страхових внесків, а також довідкою, наданою позивачем.
На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог , доказів про сплату заборгованості відповідачем не надано.
У судовому засіданні, а саме 02 липня 2010 року, представник позивача Бориспільського міськрайонного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття просив задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.
Суд, заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Позивач не надав суду доказів понесення ним яких небудь судових витрат, тому такі витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Бориспільська спеціалізована пересувна механізована колона - 530» ( ідентифікаційний номер юридичної особи: 06953327 ) на користь Бориспільського міськрайонного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (ідентифікаційний номер юридичної особи: 19422652, р/р 26002179778000 ) заборгованість по внесках на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 6351 (шість тисяч триста пятдесят одна) гривня 89 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст.. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови 06 липня 2010 року.
Суддя А.В. Музиченко