Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД МІСТАОДЕСИ
_____________________
Справа № 947/9821/23
Провадження № 2-а/947/70/23
УХВАЛА
29.03.2023 року
Суддя Київського районного суду м. Одеси Калініченко Л.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції в Одеській області, інспектора 2 роти 3 батальйону Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Зубко Миколи Георгійовича, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
ВСТАНОВИВ:
24.03.2023 року до Київського районного суду міста Одеси надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції в Одеській області, інспектора 2 роти 3 батальйону Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Зубко Миколи Георгійовича, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення серії БАД №762345 від 15.03.2023 року.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу було розподілено судді Калініченко Л.В.
Оглянувши матеріали справи за вказаним позовом, суддя дійшла наступного висновку.
У відповідності до вимог статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються зокрема:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс;ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Як вбачається з позовної заяви позивачем пред`явлено позов про скасування постанови та визначено відповідачами дві особи: Департамент патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції в Одеській області та інспектора 2 роти 3 батальйону Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Зубко Миколи Георгійовича.
Щодо відповідача Департаменту патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції в Одеській області, позивачем вказано код ЄДРПОУ 40108646, перевіряючи яких згідно зЄдиним державнимреєстром юридичнихосіб,фізичних осіб-підприємців тагромадських формуваньсудом встановлено зареєстроване місцезнаходження відповідача за адресою: 03048, місто Київ, вул.. Федора Ернста, будинок 3.
Відносно відповідача - інспектора 2 роти 3 батальйону Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Зубко Миколи Георгійовича, який є посадовою особою відповідного державного органу, і діє не як самостійний суб`єкт владних повноважень, а від імені органу Національної поліції, позивачем в порушення приписів ст. 160 КАС України не зазначено ідентифікаційного коду ЄДРПОУ юридичної особи, від імені якого діє інспектор патрульної поліції.
За наслідком чого, суддя позбавлений можливості перевірити зареєстроване місцезнаходження відповідачів та територіальну юрисдикцію цієї справи, оскільки у відповідності до приписів ч.2 ст. 26 КАС України, позови доюридичних осібпред`являються всуд заїхнім місцезнаходженнямзгідно зЄдиним державнимреєстром юридичнихосіб,фізичних осіб-підприємцівта громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом
У зв`язку з чим, позивачеві необхідно визначити код ЄДРПОУ відносно даних про відповідача - інспектора 2 роти 3 батальйону Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Зубко Миколи Георгійовича, який є посадовою особою відповідного державного органу.
Разом з тим, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачеві наступне.
Згідно з положеннямист.46 КАС Українисторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно дост.213 КУпАПсправи про адміністративні правопорушення розглядаються, зокрема, органами Національної поліції, органами державних інспекцій та іншими органами (посадовими особами), уповноваженими на те цим Кодексом.
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень (частини 1 та 2ст.222 КУпАП).
При цьому, приписами ч.1ст.13 Закону України «Про Національну поліцію»визначено, що систему поліції складають: 1) центральний орган управління поліцією; 2) територіальні органи поліції.
Відповідно до ч.1 ст.15 «Про Національну поліцію» територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання.
Використання у зазначених вище нормах формулювань «від імені органів Національної поліції» вказує на те, що відповідачем у таких справах, які розглядаються судом в порядку, визначеномуКодексом адміністративного судочинства України, є саме орган Національної поліції - суб`єкт владних повноважень, а не підрозділ Національної поліції або ж особа, яка перебуває з цим органом у трудових відносинах та від його імені здійснює розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладає адміністративні стягнення.
Правову позицію з даного питання було висловлено Верховним Судом у постанові від 26 грудня 2019 року по справі №724/716/16-а (провадження № К/9901/12750/18).
З огляду на викладене, оскільки відповідачінспектор патрульної поліції є посадовою особою відповідного органу, який діє не як самостійний суб`єкт владних повноважень, а від імені органу Національної поліції, при цьому, Управління патрульної поліції в Одеській області є структурним підрозділом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, який не є юридичною особою, не може виступати відповідачем у справі за адміністративним позовом, суд зазначає, що належним відповідачем може бути лише орган Національної поліції, від імені якого діяв співробітник поліції, і який є юридичною особою.
Суд звертає увагу на те, що органом Національної поліції у цьому випадку є Департамент патрульної поліції, тобто суб`єкт владних повноважень, від імені якого винесена постанова про накладення адміністративного стягнення, оскільки Управління патрульної поліції в Одеській області є лише територіальним підрозділом Департаменту патрульної поліції та не має статусу юридичної особи, а інспектор патрульної поліції є посадовою особою відповідного органу, який діє не як самостійний суб`єкт владних повноважень.
Частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, оскільки позивачем надано позовну заяву без додержання вимогст. 160, 161 КАС України, суддя вважає, що позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції в Одеській області, інспектора 2 роти 3 батальйону Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Зубко Миколи Георгійовича, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, підлягає залишенню без руху та слід надати позивачеві термін строком в п`ять днів з дня отримання копії ухвали суду для усунення вищевказаних недоліків поданої заяви.
Керуючисьст.169 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції в Одеській області, інспектора 2 роти 3 батальйону Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Зубко Миколи Георгійовича, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення -залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків поданої заяви п`ять днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Калініченко Л. В.