Постанова № 10986588, 04.06.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2010
Номер справи
2-а-3709/10/1070
Номер документу
10986588
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2010 року № 2-а-3709/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Панової Г.В., при секретарі судового засідання: Маців О.Т.,

за участю представників сторін:

від прокуратури не зявились,

від позивача Футорян С.М.,

від відповідача не зявились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Броварського міжрайонного прокурора в інтересах держави, в особі Броварської обєднаної державної податкової інспекції Київської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінго»

про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся Броварський міжрайонний прокурор в інтересах держави, в особі Броварської обєднаної державної податкової інспекції (далі позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінго» (далі відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 1867,83 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відповідача наявний податковий борг у сумі 1867,83 грн. Вказаний борг утворився у звязку з несплатою відповідачем узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість та комунального податку.

Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 05.03.2010 відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 04.06.2010.

У судове засідання 04.06.2010 зявився представник позивача, який підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити.

Представники прокуратури та відповідача в судове засідання не зявились.

Відповідач був належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду, за адресою, яка вказана у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: Київська обл., м. Бровари, вул. Кутузова, буд. 131.

До суду повернуто поштовий конверт з відміткою про відсутність відповідача за даною адресою.

Від відповідача відзив на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надходило.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Домінго» зареєстроване Виконавчим комітетом Броварської міської ради Київської області як юридична особа 07.11.2006 за № 1355102 0000 001983 та є платником податків і зборів.

20.10.2008 відповідачем до податкового органу було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2008 року, яка зареєстрована у податковому органі за № 64796 (а.с. 21-22). У вказаній декларації відповідачем визначена сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 833,00грн.

Крім того, відповідачем подано до Броварської обєднаної державної податкової інспекції податкові розрахунки з комунального податку за квітень 2007 року, січень-квітень 2008 року (а.с. 23-27), згідно з якими платник податку самостійно визначив податкове зобовязання, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 25,50 грн.

При цьому, як пояснив суду представник позивача, предметом позовних вимог у даній справі є сума податкового боргу у розмірі 1867,83 грн.

Тобто, позивачем 28.07.2009 була проведена преревірка відповідача щодо своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за період січень 2009 червень 2009 року.

У ході даної перевірки позивачем встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Домінго» за період січень 2009 червень 2009 року не подані до податкового органу податкові декларації з податку на додану вартість. Таким чином, відповідачем порушено вимоги підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181- ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон України від 21.12.2000 № 2181- ІІІ ).

За наслідками вказаних перевірок позивачем складено Акт від 28.07.2009 № 563/15-309/34702574 (а.с-17) про порушення податкового законодавства (далі Акт перевірки).

На підставі даного Акта перевірки, згідно з підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.07.2009 № 0003761601/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання по штрафним (фінансовим) санкціям за платежем «податок на додану вартість» у сумі 1020,00 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачу, проте у звязку із поверненням поштового конверту з відміткою про відсутність відповідача за адресою, яка вказана на конверті, податковим органом складено відповідний Акт від 04.08.2009 № 154 (а.с.-20), в якому зазначено, що податкове повідомлення-рішення від 28.07.2009 № 0003761601/0 розміщено на дощці податкових оголошень.

Таким чином, з огляду на те, що відповідачем не було сплачено у встановлені законодавством строки суму податкового боргу, позивачем прийнято першу податкову вимогу від 14.08.2008 № 1/795. Вказана вимога надіслана на адресу відповідача, проте у звязку з поверненням поштового конверту з відміткою про відсутність відповідача за адресою, яка вказана на конверті, податковим органом складено відповідний Акт від 15.10.2008 № 335 (а.с.-14) про причини невручення податкових вимог платнику податків, який має податкову заборгованість, в якому зазначено, що податкова вимога від 14.08.2008 № 1/795 розміщена на дошці податкових оголошень.

17.11.2008 позивачем прийнято другу податкову вимогу № 2/1149. При цьому, податковим органом складено відповідний Акт від 19.03.2009 № 27 про причини невручення податкових вимог платнику податків, який має податкову заборгованість, в якому зазначено, що податкова вимога від 17.11.2008 № 2/1149 розміщена на дошці податкових оголошень .

Як пояснив представник позивача у ході судового розгляду, сума податкового боргу на день розгляду даної справи складає 1867,83 грн., відповідачем не сплачена (розрахунок податкового боргу а.с.-7).

Обгрунтованість позовних вимог податкового органу підтверджується наступним.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Згідно з підпунктом 1.11 статті 1 цього Закону під податковою декларацією розуміється документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обовязкового платежу).

Підпунктом 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ встановлено, що податкові декларації подаються за базовий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

При цьому, пунктом 17.3 статті 17 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ передбачено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Згідно з пунктом 6.1 статті 6 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ , у разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових ззобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу), належного до сплати та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 та підпункту 5.2.1. пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ податкове зобовязання, що самостійно визначене платником податків в декларації (розрахунку), а також податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим з дня подання такої декларації (розрахунку), або у день, отримання платником податків податкового повідомлення.

В силу підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 4 Закону від 21.12.2000 №2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Підпунктом 6.2.3 та підпунктом 6.2 статті 6 вказаного Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ визначено, що коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків вимоги.

Згідно з підпунктом 6.2.4 пунктом 6.2 статтею 6 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону від 21.12.2000 №2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону від 21.12.2000 №2181-ІІІ, є виключно податкові органи.

Отже, враховуючи викладене, та з огляду на те, що відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували доводи позивача, позовні вимоги про стягнення з відповідача податкового боргу в сумі 1867,83 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінго» (ідентифікаційний код 34702574) до Державного бюджету України податковий борг в сумі 1867 (одна тисяча вісімсот шістдесят сім) грн. 83 коп.

Постанова відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя (підпис) Г.В. Панова

З оригіналом згідно

Суддя Г.В. Панова

Дата виготовлення та підписання повного тексту постанови 9 червня 2010 року.