КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
5 липня 2010 р. №2-а-1993/10/1070
приміщення суду за адресою:
м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань №1003
час прийняття постанови : 09 год. 50 хв.
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лиска І.Г.
при секретарі - Пономаренко Б.В.
за участю представника позивача - не зявився
відповідач - не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, фізичної особи підприємця ОСОБА_2, в якому просить стягнути до Державного бюджету України штраф у розмірі 1700 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 13.06.2009р. посадовими особами ДПА в Київській області була проведена перевірка відповідача з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в Україні.
Перевіркою виявлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями проводилась без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
За результатами перевірки було складено Акт №1893/1000/23/НОМЕР_1 від 13.06.2009 р., який був підписаний відповідачем без зауважень. Керуючись ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки було прийняте рішення від 24.06.2009 р. № 100779-32-206/0214 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням та було йому вручене 02.07.2009 р. Протягом 30 днів після отримання, рішення відповідачем не виконано, тому сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.
В судове засідання представник позивача не зявився, про дату, час та місце розгляд у справи повідомлявся належним чином , 05 липня 2010 року на адресу суду надійшло клопотання від представника позивача Кривошеї О.Г. про розгляд справи у відсутності представника відповідача, в якому зазначено, що позовні вимоги вона підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився , про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відзив на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв, не зважаючи на те, що судом були дотримані вимоги ст. 35 КАС України.
Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних у справі доказах .
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
13.06.2009 р. посадовими особами Державної податкової адміністрації у Київській області, відповідно до направлень на перевірку від 10.06.2009 року №4062, №4063 була проведена перевірка Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги) , з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Перевірка проводилась в кафе, яке розташоване за АДРЕСА_1, та використовується для здійснення підприємницької діяльності Фізичною особою підприємцем ОСОБА_2
Перевіркою, зокрема, виявлено, факт реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
За результатами перевірки, в присутності відповідача було складено Акт Акт №1893/1000/23/НОМЕР_1 від 13.06.2009 р, який був складений у присутності відповідача, але відмовився від його підписання.
Відповідно ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. зі змінами та доповненнями, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі субєкта підприємницької діяльності терміном на один рік і підлягають обовязковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі субєкта підприємницької діяльності.
Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», передбачено, що у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування штрафів, передбачених частиною другою ст. 17 цього Закону , приймаються органом , який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим , коньячним і плодовим , алкогольними напоями і тютюновими виробами , та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції , визначеної Законами України .
Керуючись ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки позивачем було прийняте рішення від 24.06.2009 р. № 100779-32-206/0214 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій було отримано відповідачем 02.07.2009 року , що підтверджується підписом відповідача на Повідомленні про вручення поштового відправлення.
Відповідно до вимог п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках , один з яких залишається в органі , посадова особа якого прийняла це рішення; другий у 3-денний строк після його прийняття надсилається субєкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку; третій надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації субєкту підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу.
Частиною 5 та ч. 6 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині 3 цієї статті , сума штрафу стягується на підставі рішення суду; дії органу , які мають право контролю за реалізацією норм цього закону , можуть бути оскарженні в місячний строк у судовому порядку .
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» також передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України « Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах , міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Як вбачається з матеріалів справи , відповідач був належним чином ознайомлений
з рішенням від 24.06.2009 р. № 100779-32-206/0214 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 грн., доказів на підтвердження того, що відповідач оскаржив рішення контролюючого органу до суду, або доказів скасування цього рішення в адміністративному порядку, а також інших доказів на спростування доводів позивача, відповідач суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області підлягають задоволенню .
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) до Державного бюджету України ( р\р 31114106700176, УДК у Київській області , МФО 821018, код ЗКПО 23569547, код платежу 21081100) штраф у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Лиска І.Г.
Повний текст постанови виготовлено 06.07.2010 р.