Постанова № 109859534, 28.03.2023, Олександрівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
28.03.2023
Номер справи
331/1261/23
Номер документу
109859534
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

28.03.2023

Справа № 331/1261/23

Провадження № 3/331/668/2023

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2023 року м. Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Пивоварова Ю.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працевлаштованого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126, ч.3 ст.130 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

04 лютого 2023 року о 15 год. 15 хв. в м. Запоріжжя, Олександрівський район, вул. Гоголя, 45А, водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи особою, яка двічі протягом року притягувалась до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, керував транспортним засобом «Opel Vectra», д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп`яніння (звужені зіниці очей, які не реагують на світло, порушення координації рухів, порушення мови). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп`яніння у встановленому законодавством порядку відмовився. Від керування транспортним засобом відсторонений шляхом паркування в задньому кармані без порушень ПДР. Своїми діями ОСОБА_1 порушивп. 2.5 Правил дорожньогоруху.

Крім того, 04 лютого 2023 року о 15 год. 15 хв. в м. Запоріжжя, Олександрівський район, вул. Гоголя, 45А, водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керував транспортним засобом «Opel Vectra», д.н.з. НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування такими транспортними засобами, правопорушення вчинено повторно протягом року 26.10.2022 р., постановою БАБ № 574835 був притягнутий до відповідальності за ч.4 ст. 126 КУпАП. Своїми діями ОСОБА_1 порушивп. 2.1(а) Правил дорожньогоруху.

В судовезасідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявсяналежним чином, за адресою, зазначеною особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, в протоколі про адміністративне правопорушення, проте конверти повертаються до суду за закінченням терміну зберігання. Крім того, відомості про час розгляду справи оприлюднені на офіційному сайті Жовтневого районного суду м. Запоріжжя, який є загальнодоступним. За таких обставин, вважаю за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. При цьому, ОСОБА_1 було достовірно відомо про наявність в суді справи про адміністративне правопорушення стосовно нього. Так, ОСОБА_1 був обізнаний щодо вищевказаної події, йому було повідомлено, у вчиненні якого адміністративного правопорушення йому висувається обвинувачення, тому, зважаючи на це, він мав реальну можливість та нагоду хоча б поцікавитись про стан та перебіг справи щодо нього або стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду. За таких обставин вважаю за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 3 ст. 130 КУпАП, з наступних підстав.

Так, ч.5ст. 126 КУпАПпередбачена адміністративна відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою ст.126 КУпАП.

Відповідно до ч.4 ст.126 КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.

Частиною третьоюстатті 130 КУпАПпередбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 2.1а Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306,водіймеханічного транспортногозасобуповиненмати присобі: а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Відповідно доп.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Згідно з положеннями ст.251 КУпАПдоказами єбудь-якіфактичні дані,на підставіяких увизначеному закономпорядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Стаття 280 КУпАПпередбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, тощо, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

На відеозаписі працівників поліції, продемонстрованому у судовому засіданні, зафіксовано момент руху автомобіля під керуванням ОСОБА_1 , та його зупинка. У подальшому працівники поліції виявляють у водія ознаки сп`яніння та пропонують пройти обстеження, однак водій відмовляється. Крім того, працівники поліції виявляють факт притягнення водія до відповідальності за ч.4 ст. 126 КУпАП та вчинення аналогічного правопорушення повторно.

Крім того, у судовому засіданні суддею досліджено:

- протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 409023 від 04.02.2023 року;

- протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 389397 від 04.02.2023 року;

-направлення наогляд доКНП «ОКЗНПД»ЗОР зметою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 04.02.2023 року, у якому зазначено, що у ОСОБА_1 виявлені ознаки наркотичного сп`яніння: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, порушення координації рухів, порушення мови, а також що огляд не проводився у зв`язку з відмовою ОСОБА_1 від його проходження;

- рапорт сержанта поліції Іщенко Р., в якому зазначені обставини зупинки транспортного засобу «Opel Vectra», д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_1 04 лютого 2023 року;

- довідку інспектора відділу адміністративної практики УПП в Запорізькій області ДПП старшого лейтенанта поліції Бикової А., згідно якої ОСОБА_1 має посвідчення водія: НОМЕР_2 від 29.10.2002 р. тапритягався до адміністративної відповідальності: 1) протокол ААБ № 63516 від 27.01.2022, рішення № 336/864/22 від 17.06.2022 штраф 51000 грн. з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів строком на 10 років за ч.3 ст.130 КУпАП; 2) протокол ААБ № 56627 від 15.06.2022, рішення № 333/2322/22 від 20.09.2022 штраф 51000 грн. з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів строком на 10 років за ч.3 ст.130 КУпАП;

- витяг з підсистеми «Адмінпрактика» щодо порушення ОСОБА_1 Правил дорожнього руху України;

- копія постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ № 574835 за ч.4 ст.126 КУпАП;

- довідку інспектора відділу адміністративної практики УПП в Запорізькій області ДПП старшого лейтенанта поліції Бикової А., згідно якої ОСОБА_1 має посвідчення водія: НОМЕР_2 від 2910.2002 р. та26.10.2022 на ОСОБА_1 складено постанову серії БАБ № 574835 за ч.4 ст.126 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20400 грн.

Одночасно слід зазначити, що викладені обставини підтверджуються наявним в матеріалах провадження відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, з якого зокрема вбачається, що будь-яких порушень прав ОСОБА_1 не було.

Так, під час дослідження справи, суддею встановлено, що 04 лютого 2023 року, водій ОСОБА_1 керував автомобілем «Opel Vectra», д.н.з. НОМЕР_1 , був зупинений співробітниками поліції. Під час спілкування з останнім були виявлені ознаки наркотичного сп`яніння, у зв`язку із чим водію було запропоновано пройти медичне обстеження в закладі охорони здоров`я, від чого ОСОБА_1 відмовився. Крім того, щодо останнього було наявне позбавлення у праві керування транспортним засобом, яке він порушив.

Таким чином, оцінивши наявні докази у їх сукупності та дослідивши обставини даної справи, враховуючи, що притягнення особи до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху має важливе значення для забезпечення безпеки дорожнього руху й експлуатації транспорту, захисту життя та здоров`я людей, майнових прав фізичних і юридичних осіб, враховуючи, що факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом, факт відмови від проходження медичного обстеження та факт керування транспортними засобами будучи позбавленим права керування усіма видами транспортного засобу, підтверджені належними доказами, доходжу висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.5 ст.126 та ч. 3 ст. 130 КУпАП, та слід застосувати до особи адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 15 (п`ятнадцять) діб з позбавленням права керування транспортними засобами строком на10 (десять) років із урахуванням вимог ст. 36 КУпАП, з огляду на дані біографії правопорушника, застосування до нього стягнення у вигляді штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами, які він не виконує.

При цьому, враховуючи, що транспортний засіб, яким керував ОСОБА_1 , не перебуває у приватній власності водія, а належить на праві власності іншій особі та має іноземну реєстрацію, підстав для накладення стягнення у вигляді конфіскації та оплатного вилучення транспортного засобу не вбачається.

Крім цього, відповідно дост. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

За правиломст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40-1,221,283-285,294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 126, ч.3ст. 130 КУпАП.

Застосувати до ОСОБА_1 адміністративнестягнення увигляді адміністративногоарешту строкомна 15(п`ятнадцять)діб зпозбавленням правакерування транспортнимизасобами строкомна 10(десять)років без конфіскації та без оплатного вилучення транспортного засобу, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 130 та ч.5 ст. 126 КУпАП.

Початок строку відбування адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту ОСОБА_1 рахувати з моменту фактичного затримання.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536,80 грн., отримувач коштів: ГУК м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір, стягувач: Державна судова адміністрація України.

У разі несплати судового збору у добровільному порядку правопорушником судовий збір стягується примусово.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст.7, ч. 1 ст.287 КУпАП.

Суддя: Ю.О. Пивоварова