Категорія №6.14
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 серпня 2010 року Справа № 2а-5299/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ципко О.В.,
при секретарі Лященко М.С.,
за участю представників сторін:
від позивача: не зявився,
відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Троїцького районного центру зайнятості до комунального підприємства "Троїцьктепложиткомпослуги" про стягнення недоїмки та пені,-
ВСТАНОВИВ
02.07.2010 року Троїцький районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до комунального підприємства "Троїцьктепложиткомпослуги"про стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообовязкове соціальне страхування на випадок безробіття. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що комунальне підприємство "Троїцьктепложиткомпослуги" зареєстровано в Троїцькому районному центру зайнятості та взяло на себе зобовязання страхувальника по сплаті страхових внесків до фонду своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, однак, свої обовязки належним чином не виконував, у звязку з чим за відповідачем виникла заборгованість зі сплати страхових внесків до фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у розмірі 1665,05 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлялися належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 4624993.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Судом встановлено, що комунальне підприємство "Троїцьктепложиткомпослуги" було зареєстровано в Троїцькому районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з 09.07.2007 року.
Згідно ст.ст. 14, 15 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" юридична особа є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до управління Пенсійного фонду України.
Відповідно п. 3 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці. У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та оплату страхових внесків у повному обсязі нарахування на заробітну плату і перерахування - страхових внесків до Фонду провадиться в пропорційних сумах.
Судом встановлено, що Троїцьким районним центром зайнятості була проведена перевірка комунального підприємства "Троїцьктепложиткомпослуги" з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду, про що було складено акт № 30. (а.с.4-6).
Перевіркою було виявлено, що страхові внески на випадок безробіття нараховувались та утримувались своєчасно та в повному обсязі, але перераховувались до Фонду з порушенням термінів та не в повному обсязі, в результаті чого виявлена недоїмка в сумі 1536,03 грн. та нарахована пеня в сумі 129,02 грн., чим порушується п.2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п. 9.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду № 339 від 18.12.2000 року.
Згідно ч.2 п.2 ст.35, ч. 2 п.1 ст.38 та ст.39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. У разі несвоєчасної або неповної їх сплати сплачують суму донарахованих страхових внесків, штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120% облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої па повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Відповідно до п. 9.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду № 339 від 18.12.2000 року встановлено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, суми донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Як вбачається з матеріалів справи, комунальному підприємству "Троїцьктепложиткомпослуги"нарахована пеня на повну суму недоїмки у розмірі 129,02 грн.
Таким чином, судом встановлено, що загальна сума заборгованості комунального підприємства "Троїцьктепложиткомпослуги" за період з 09.07.2007 року по 28.05.2010 року складає: 1536,03 + 129,02 = 1665,05 грн., яка в встановлений 30- ти денний термін не сплачена.
За таких обставин, суд вважає, вимоги Троїцького районного центру зайнятості до комунального підприємства "Троїцьктепложиткомпослуги" про стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообовязкове соціальне страхування на випадок безробіття знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, підтверджені матеріалами справи у зв'язку з чим, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", ст.ст. 2, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ
Позовні вимоги Троїцького районного центру зайнятості до комунального підприємства "Троїцьктепложиткомпослуги" про стягнення недоїмки та пені задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства "Троїцьктепложиткомпослуги"(адреса: 92100, Луганська область, смт. Троїцьке, вул. Комсомольська, 38, код 34970559, р/р 26003302611 у Троїцькій філії Сватівського Ощадбанку, МФО 36406) на користь Троїцького районного центру зайнятості (адреса: 92100, Луганська область, смт. Троїцьке, вул. Гагаріна, 2а, р/р 37175971900354, код 24048454 ГУДКУ в Луганській області Троїцький район, МФО 804013) недоїмку по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 1536,03 грн. та пеню у сумі 129,02 грн. всього 1665,05 грн. (одна тисяча шістсот шістдесят пять грн. 05 коп.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову викладено в повному обсязі та підписано 31.08.2010 року.
СуддяЦипко О.В.