Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 353/156/23
Провадження № 3/353/109/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2023 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацькогорайонного судуІвано-Франківськоїобласті МотрукЛ.І.,розглянувши матеріалисправи,які надійшливід відділенняполіції №5(м.Тлумач)Івано-ФранківськогоРУП ГУНПв Івано-Франківськійобласті пропритягнення доадміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, громадянина України, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
в с т а н о в и в :
Інспектором СРПП відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Дужиком Я.О. 27.02.2023 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 110446 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме про те, що 26.02.2023року о23 год50хв вм.Тлумач,по вул.Кармелюка,15,Івано-Франківськогорайону Івано-Франківськоїобласті ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «ВАЗ-21099», д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, нестійкою ходою, тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціального приладу газоаналізатора 6810 «Драгер» та проведення такого огляду у медичному закладі останній відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за щовідповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судовомузасіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 268КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю.
Крім того,вина ОСОБА_1 за ч.1ст.130 КУпАПдоведена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 110446 від 27.02.2023 року, який складений уповноваженою на те особою,інспектором СРПП відділення поліції №5 (м.Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Дужиком Я.О., з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановленихст.256 КУпАП (а.с.3);акті оглядуна станалкогольного сп`янінняз використаннямспеціальних технічнихзасобів,за виявленимиознаками у ОСОБА_1 а саме: запаху алкоголю з порожнини рота, нестійкою ходою, тремтінням пальців рук, у якому зазначено, що останній відмовився від огляду на стан сп`яніння (а.с. 5); направленні на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебуванням під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції у Івано-Франківському ОНД від 26.02.2023 року, у якому зазначено, що ОСОБА_1 відмовився від направлення на огляд на стан сп`яніння (а.с. 7).
З копіїпостанови пронакладення адміністративногостягнення посправі проадміністративне правопорушенняу сферізабезпечення безпекидорожнього руху,зафіксоване нев автоматичномурежимі серіїЕАС №6603114від 27.02.2023року встановлено,що ОСОБА_1 , 26.02.2023 року о 23 год 50 хв в м. Тлумач, по вул. Кармелюка, 15, Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керував автомобілем марки «ВАЗ-21099», д.н.з. НОМЕР_1 , обладнаним засобами пасивної безпеки та був не пристебнутий ремнем безпеки та не мав при собі посвідчення водія відповідної категорії, чим порушив п. 2.3. в) ПДР та накладено на останнього адміністративне стягнення у виді штрафу. У пункті 9 вищевказаної постанови «Копію постанови мною отримано, підпис особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, або запис про відмову від підпису або отримання копії постанови» останній відмовився. Дану постанову не оскаржено, вона набрала законної сили та підтверджує факт керування останнім вказаним транспортним засобом (а.с. 4).
У матеріалах справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, міститься рапорт інспектора СРПП відділення поліції №5 (м.Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції Дужика Я.О. Суд вважає, що вказаний рапорт за своїм правовим змістом не є доказом, проте є документом, яким поліцейський інформує керівництво про законність та обґрунтованість дій поліцейських під час виявлення водія з ознаками наркотичного сп`яніння.Разом з тим, вказаний документ містить дані, які повністю узгоджуються з іншими доказами по справі (а.с. 9).
Крім того,з оглянутоїв судовомузасіданні відеофіксаціїправопорушення,яка містятьсяна електронномуносієві тає долученоюдо матеріалівсправи,зафіксовано те,що інспекторполіції пропонував ОСОБА_1 пройти оглядна станалкогольного сп`янінняза допомогоюспеціального приладугазоаналізатор Драгер,однак останнійвідмовився відпроходження оглядуна стансп`яніння,а напропозицію працівникаполіції проїхатив медичнийзаклад теж відмовився.Крім того, ОСОБА_1 зазначив,що тогодня вживавспиртні напої (а.с. 10).
Вимогамист. 245 КУпАП визначено, щозавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Уст. 280 КУпАПзазначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 266 КУпАПта «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану алкогольного сп`яніння у водія транспортного засобу (наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп`яніння), а саме: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці, у зв`язку з чим є законні підстави вважати, що останній перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан алкогольного сп`яніння.
Відповідно допротоколу,при йогоскладенні ОСОБА_1 роз`яснювалися його права і обов`язки, передбаченіст. 63 Конституції України,ст. 268 КУпАП, що підтверджується також вищевказаною відеофіксацією адміністративного правопорушення.
Оцінка доказів, відповідно дост. 252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, вважаю, що його вина у вчиненому правопорушенні доведена повністю, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня його вини та інших обставин, передбаченихст. 33 КУпАП, вважаю, що відносно нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1ст. 130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
У відповідності дост.40-1КУпАП із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.
На підставі ч. 1ст. 130 КУпАПта керуючись ст.40-1,283-285,294 КУпАП, суддя,-
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/р UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.
СуддяЛ. І. МОТРУК